Stereo ses sistemleri-DAC-Hoparlör v.b.
4 4

Bu konuda 565 mesaj var

Citronic QR-5 hoparlörlerim var. Verdiği sesten son derece memnunum ancak taşındıktan sonra bir problemim olmaya başladı.

Hoparlör açıkken sorun yok. Ancak RCA kablosunu taktığım an dip ses olarak cızırtı geliyor. Şu kabloyu alsam sorunum çözülür mü acaba?

http://urun.n11.com/kablo/altin-uclu-35mm-stereo-audio-2-rca-twin-fono-kablo-15-metre-P169068723

Şu andaki kablom dandik, piyasadaki en ucuzlardan

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

steljes kervanına ben de katıldım. soundblaster z ses kartı var. bağlantı için optik kablo mu kullanmalı (bu durumda ses kartının ayar paneli bir işe yaramıyor) yoksa klasik 3.5 luk kablo mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir arkadaşıma kablosuz kulaklık arıyoruz. Müzik dinlemek için alınacak bir kulaklık. Kulak içi bir ürün düşünmüyoruz. Limitimiz 1500TL. Olmazsa olmazımız kulaklığın wireless olması. BOSE, B&O lara baktık ama genelde hepsi kablolu. Var mı önerebileceğiniz bir kulaklık ?

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Optik kablo. Ayar paneli işe yarar "advanced features" seçeneğinden "Play stereo mix to digital output" seçin yeter.

tamamdır , teşekürler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/04/2017 at 0:55 PM, Atrin said:

Bir arkadaşıma kablosuz kulaklık arıyoruz. Müzik dinlemek için alınacak bir kulaklık. Kulak içi bir ürün düşünmüyoruz. Limitimiz 1500TL. Olmazsa olmazımız kulaklığın wireless olması. BOSE, B&O lara baktık ama genelde hepsi kablolu. Var mı önerebileceğiniz bir kulaklık ?

Yok mudur bir tavsiye :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin Wireless derken bluetooth'ları da kastediyorsanız Bose'nin QuietComfort 35'i var ama belirttiğiniz bütçeyi yaklaşık 500 lira kadar aşıyor. Belki daha uygun fiyatlısını bulabilirseniz alınabilir. Bir de Sony MDR-1000X var yine bluetooth olarak.

https://www.whathifi.com/bose/quietcomfort-35/review

https://www.whathifi.com/sony/mdr-1000x/review

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Lightning McQueen teşekkürler hocam. Bose QuietComfort 35 biraz bütçeyi aşıyor. Sony yi inceleyip ileticem arkadaşa. Beats ler nasıldır ? Pek sıcak bakmıyorum ama fiyat olarak tam bizim sınırda kalıyorlar

Bu nasıldır BO H7. Zorludaki Apple Store'da H6 denemiştim baya iyidi.

https://www.apple.com/tr/shop/product/HJFF2ZM/B/bo-play-üretimi-beoplay-h7-kablosuz-kulak-üstü-kulaklık

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mackie'lerin BT bağlantısından aldığım sonuç çelişkili bazen çok iyi , bazen seste bozulmalar oluyor.  Belki alırken APT-X hatta APT-X HD destekli alınırsa daha az sorun çıkar. 

Android sürümlerinde Sony'nin bt ile kullanılmaya uygun yeni codec lerine destek gelecemiş, bu daha çok kulaklılkarı etkiler tabii

Edifier 'ın modellerinden tavsiye edebileceğiniz var mı? Diğer odaya bir set almayı düşünüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anakartlarda bulunan onboard ses chiplerinden en iyisi hangisi şu anda ? Realtek dışında hangi markalar var?

stardust , Mackie CR4 almış. Oldukça kaliteli olduğunu söylüyor.  Amazon.de de ciddi indirimler oluyor bu üründe , o fiyatlara satılırken bilgisayar hoparlorü olarak satılan logitech vs gibi markalara bakmanın anlamı kalmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Anakartlarda bulunan onboard ses chiplerinden en iyisi hangisi şu anda ? Realtek dışında hangi markalar var?

Genelde hepsinde Realtek var. Bir ara bazı özel kartlarda Creative oluyordu ama hala var mı bilmiyorum. Eskiden ADI (Analog Devices) vardı, baya iyiydi ama sürücü olayı problemliydi biraz. Artık yok sanırım, ya da kullanan anakart kalmadı. Realtek'in tüm yongaları aynı değil. Genelde kantitatif bakış açısıyla kaç kanaldan ses verebildiğine filan bakıyoruz ama bunun haricinde üst modellerinde SNR oranları Sound Blaster veya Xonar serilerinin orta seviye modelleri kadar iyi. Tabi o yongaları kullanan anakartlar genelde en üst seviye, kendisi bir PC fiyatına satılan kartlar oluyor. Onu alan da zaten Realtek'le (hatta analog bağlantıyla) uğraşmıyor, daha üst seviye şeylere bakıyor. Şu liste güncel değil ama onlarca model arasındaki farkları göstermek açısından faydalı.

http://www.hardwaresecrets.com/audio-codec-comparison-table/2/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, ResetButton said:

Su an Realtek olarak en guncel ALC1220 var, ASUS anakartlarda driver farki sebebiyle Supreme FX diye geciyor... ASUS'ta S1220 ve S1220A seklinde 2 farkli versiyonu var, aralarindaki fark da surada aciklanmis; [ https://rog.asus.com/forum/showthread.php?90760-SupremeFX-CODECs-S1220-and-S1220A-what-s-the-difference ] ... Diger ureticilere bakmadim... 

Realtek disinda populer birsey yok bildigim kadariyla... Ses kalitesi anakart ureticisinin malzeme kalitesine vs. de bakiyor... Ama bayagi gelisti bu onboard ses chipleri, cogu insanin ihtiyacini fazlasiyla karsilayacak duzeydeler... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Creative ZxRi var. Benim şuan kullandığım Z170 anakartta var. Z270''lerde yanılmıyorsam bir iki modelde vardı. Bunun dışında yeni gelen anakartlarda var mı bilmiyorum. Z170 anakart alırken benim için 3-4 tercih sebebinden biriydi ses chipi. İhtiyacımın tamamına Gigabyte z170x G1 modeli cevap verdiği için o dönem bu anakartı almıştım.

Creative ZxRi, bildiğimiz ZxR harici ses kartının onboard versiyonu. Aynı işlemciye ve teknik özelliklere sahipler.  BurrBrown PCM1794  vs vs. kaliteli bileşenler var. Hatta OP-AMPs bile upgrade edebiliyorsunuz. Ama zxri maalesef gigabyte'ın en pahalı anakartlarında oluyor.

ZvAnA tarafından düzenlendi
JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kerativ yine kendinden bekleneni yaparak ses kartları alanında bir devrime imza atmış >>> Ses kartına RGB LED koymuş :D

Son derece gereksiz bir kart olmuş. Tamam ESS Sabre DAC güzel, 600 ohm kulaklık sürebilmesi güzel, ama fiyatı için videoda 150 USD gibi bir şeyler duydum ki bu fiyatla parasını sokağa atmak isteyenlere hitap eder ancak.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Creative, bu kart için en fazla bir sene sürücü çıkartır, sonrasında da yeni sürücü falan çıkarmaz. O yüzden üstünde durmaya gerek yok. :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ufak bir soru. Normal kullanim ozellikle de muzik dinlemek icin kulaklik alacağınız zaman takribi ust fiyat siniriniz nedir. Veya paraya kiyip iyi bir şey alayim siniri nedir...

Hifi camiasında sinir pek olmadigi icin buradan sormak daha mantikli geldi. Onumuzdeki donemlerde Sennheiser ile bir çalışma yapma olasılığım var. Firmada daha makul mantikli kulakliklarda var. Genele hitap eden birkac yazi yazmayi planliyorum ama 600 ve 650 ile basladim. Fazla mi iddiali bu urunler bilemedim. 

İddialı mi derken genis kitleler icin demek daha dogru belki de. Stax lara bakinca cerez parasi gibi kaliyor bunlarin üst modelleri...

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 minutes ago, hakancez said:

Ufak bir soru. Normal kullanim ozellikle de muzik dinlemek icin kulaklik alacağınız zaman takribi ust fiyat siniriniz nedir. Veya paraya kiyip iyi bir şey alayim siniri nedir...

Hifi camiasında sinir pek olmadigi icin buradan sormak daha mantikli geldi. Onumuzdeki donemlerde Sennheiser ile bir çalışma yapma olasılığım var. Firmada daha makul mantikli kulakliklarda var. Genele hitap eden birkac yazi yazmayi planliyorum ama 600 ve 650 ile basladim. Fazla mi iddiali bu urunler bilemedim. 

İddialı mi derken genis kitleler icin demek daha dogru belki de. Stax lara bakinca cerez parasi gibi kaliyor bunlarin üst modelleri...

400-500 liranın (100-150 $) üstünü vermek bana fazla geliyor açıkçası. "Çok daha fazlasını vermemi gerektirecek daha ne yapmış olabilirler ki?" diye düşünmeden edemiyorum. Odyofil değilim, ondan olabilir sanırım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kulaklık için benim için de geçerli sınır 150 dolar civarı gibi hadi en fazla 200$ olsun. Hi-Fi dünyasına meraklı biriyim, ama içine çok fazla dalacak kadar da bir kazancım yok. Daha fazlasını verebilecek olsam açıkçası düşüncem ne olurdu bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Lightning McQueen said:

1 hour ago, Lightning McQueen said:

Çok daha fazlasını vermemi gerektirecek daha ne yapmış olabilirler ki?" diye düşünmeden edemiyorum. Odyofil değilim, ondan olabilir sanırım. 

Yoo bence gayet makul düşünceniz. Bazen insan belirli bir alana angaje olunca körleşebiliyor. Hifi dünyasında bol sifirli rakamlar havalarda uçuştuğu icin benim normal diye sectigim kulakliklarin fiyati bile 1.500TL üzeri sanırım. Bu korlesmeyi kendi mantigimla pikap, hoparlör gibi alanlarda bir nebze atlatabiliyorum ama örneğin kulaklik tarafında emin olamadım. Birkac görüş daha gelirse bir fikir oluşur...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim için 100$. Gerçi şu an kullandığımı bile alırken çok mu veriyorum yahu demiştim. (Sennheiser HD518, 49$)

@hakancez Hocam, bizim forum da normalin biraz üst seviyesinde olabilir. Çünkü buradaki neredeyse herkes bir şey alıcaksam o bana zevk/huzur vermeli kafasında. Yani ucuz etin yahnisi olayı pek olmaz bizim burada. :)

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aslında benim de aklımda bir kulaklık almak var.. 100-150$ civarlarında, iphone'dan müzik dinlerken kullanılacak, tercihen mikrofonu da olan bir kulaklık olarak ne önerirsiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok