En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

1 hour ago, wazzap said:

@MilesTeghocam baby driver'daki gibi sürekli bir sesle bastırma olayını denediniz mi?

Sürekli ses olayı işe yarıyor gerçekten. Fakat benim kafa kaldırmıyor onu da:kayik::facepalm: Resmen sessizlik aşığı bir adamım ama yarim bana varmıyor:cici:

Gündüz normal günlük işlerde çok da duymuyorum o yüzden pek sıkıntı olmuyor ama gece sakin ve sessiz ortamlarda, özellikle uyumak için yattığımda vın vın vın zır zır zır şeklinde. Belki o zaman @Peregrine'in yaptığı gibi hafif bir müzik açabilirim ama o zaman da eşim rahatsız olur diye denemedim açıkçası. Bunların yerine daha önce de dediğim gibi "takmamayı" öğrettim kendime. Hani çocuklar ağlayıp zırladıkları zaman dikkatini başka bir şeye çekince susarlar ya, ben de başka şeylere odaklanıp duymamaya çalışıyorum. Sanırım kurtarıyor bu benim için durumu:thumbs: Ve evet tinnitusu olanların çok iyi araba kullandıkları doğrudur:zuh: İnanmayın

Alışveriş başlığını da alakasız bir konuyla yorduk ya hadi hayırlısı. 

EK:

Şu teknik arada bir işe yarıyor ama pek sık değil. Neden işe yarıyor veya yaramadığında neden yaramıyor çözemedim.

https://www.youtube.com/shorts/YyT9ZwWy5Jc

Çok çok nadir de sessizliği yaşayabiliyorum. Neden o gün olmuyor onu da çözemedim. Çok ihtimali test ettim ama bir şablon bulamadım maalesef.

MilesTeg tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gates-Krikit.png
Amazon'dan Gates Carbon Drive kayışlı bisikletimin kayış gerginliği ayarını daha pratik yapabilmek için Gates Krikit (gerginlik ölçer) aldım.

torque-Wrench-Spoke-Tension.png

Uzun zamandır bisikletlerim için bir tork anahtarı ve bir jant teli gerginlik ölçer almak istiyordum, AliExpress'de uygun yakalayınca aldım geçtim.

gamesir-T4k.png

Bir süredir gözden geçirdiğim tüm analogları (joystick ve tetik) HAL effect (manyetik çalışan) tuşları mekanik (clicky), kablolu ve RGB (olmasa da olurdu ama bunun harici diğer asıl önemli özelliklere sahip en ucuz model buydu, neyse biraz da biz RGB ile çin kerhanesi havası yaşayalım 🤪 ) bir gamepad olan T4 Kaleid'i de kaptım. İncelemesi aşağıda:
https://www.youtube.com/watch?v=l3cNAhmuQfA

Peregrine tarafından düzenlendi
youtube linkini düzelttim
MilesTeg, wazzap and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Spoiler
On 7/25/2023 at 2:50 AM, Peregrine said:

gates-Krikit.png
Amazon'dan Gates Carbon Drive kayışlı bisikletimin kayış gerginliği ayarını daha pratik yapabilmek için Gates Krikit (gerginlik ölçer) aldım.

torque-Wrench-Spoke-Tension.png

Uzun zamandır bisikletlerim için bir tork anahtarı ve bir jant teli gerginlik ölçer almak istiyordum, AliExpress'de uygun yakalayınca aldım geçtim.

gamesir-T4k.png

Bir süredir gözden geçirdiğim tüm analogları (joystick ve tetik) HAL effect (manyetik çalışan) tuşları mekanik (clicky), kablolu ve RGB (olmasa da olurdu ama bunun harici diğer asıl önemli özelliklere sahip en ucuz model buydu, neyse biraz da biz RGB ile çin kerhanesi havası yaşayalım 🤪 ) bir gamepad olan T4 Kaleid'i de kaptım. İncelemesi aşağıda:
https://www.youtube.com/watch?v=l3cNAhmuQfA

Hepsi geldi, ve hepsi incelediğim kadarıyla sorunsuz. En erken tabi Gates Krikit geldi Amazon gönderdiği için direkt Almanya > Hollanda > TR şeklinde, kolay gelsin biraz yavaşlattı TR içinde ama çok değil, bisikletin kayışını tekrar tekrar pedalı 45 derece döndürerek ölçtüm el kararı tam ayarlamak istediğim yani ortalama 30 lbs'in hemen üstünde (29-32 gibi değişen) bir  gerginliğe ayarlayabilmişim, ayar düzeltmeme gerek kalmadı. Kendimi takdir ettikten sonra, havalar serinleyince yapılacak kış ayarında kullanmak üzere ürünü kutusuna koyup kaldırdım.

Tork anahtarı ürün sayfasındaki diğer müşteri fotoğraflarında olduğu gibi plastik kutusu köşede hafif ezikli ve uçlar kutuya saçılmış olarak geldi ama tork anahtarı poşet içinde olduğundan çizilmemiş. Anahtara parçaları epey takmaya zorladım, takılmadı, ta ki parça takılan kısmın zıt yönündeki butona basmayı akıl edinceye kadar. 🤦‍♂️ İçinden kalibrasyon kağıdı çıktı, her şey yolunda gibi. @TatanQa seninki de sorunsuz geldi mi acaba.?

Jant teli gerginlik ölçer kutusu biraz düzleşmiş geldi ama ürün sorunsuz, güvenlik bandını kesip ürünü poşetinden çıkardım, boyada üretim sürecinde oluşan iki kılcal çizik var ama sonuçta el aleti ve kullanırken pamuğa sarılıp kullanılmayacak, sıkıntı yok. Yalnız bundan kalibrasyon kağıdı çıkmadı ama kalibrasyon yapabileceğim küçük bir alyan vidası var yayının orada. Diğer bisikletleri ölçüp kalibrasyonun çok bozuk olup olmadığına karar veririm artık. Sonuç olarak göründüğü kadarıyla ürün sorunsuz.

Sorunsuz gelen gamepad'e gelecek olursak asıl sürpriz burada. Ürünün analog kolları, tetikleri ve mekanik face butonları (ABXY) gerçekten muazzam, karşılaştırma yaptığım DS4'ün analog, tetik ve face butonları bunun yanında vasat kaldı, özellikle analog kollar odun gibi kaldı. Ürünün yazılımını sitesinden indirip, yazılım üzerinden f/w güncelledim ve hareket sensöründe bir ayarsızlık gördüm, kullanım kılavuzundan cihaz üzerinden yapılan ve cihazda saklanan (donanımsal) kalibrasyon tuş kombinasyonuna bakıp uygulayınca tamamen problemsiz hale geldi. Analoglar ve tetikler o kadar hassas ki anlatamam. Neredeyse sıfır dead zone hissi var, parmağının ucuyla değince hemen tepki veriyor ve bırakınca tam ortada boşluk olmadan sabitleniyor. 1000hz bildirim ile kablosuz'a göre sıfır gecikme hissi var. Tam anlamıyla bir sürpriz oldu. Olumlu incelemeler kesinlikle rastlantı değil. RGB sevmesem de bazen eğlencesine en kısıkta açıyorum.

@Squall Cosori'den memnun musun? Ben de bizimkilere alalım dedim ama ikna edemedim. Ürün çok güzele benziyor. Performansı, yaptığın yemeklerin lezzeti nasıl?

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TatanQa Kolay gelsin, iyi seyahatler. Dün ben de bisiklet üzerinde gidon boğazı vidalarını kontrol ettim üzerinde 12nm yazıyor tabi ki o değerden fazla sıkmışım :) önceden, şimdi değerine göre sıktım, alet çok kullanışlı duruyor. Kalite konusunda acaba dedirten hiç bir şey olmadı, markası dahi lazer baskı ile yazılmış. Aliexpress'e baktım iki gün önce daha dolar aldığımızla aynı seviyedeydi ama ürün fiyatı %15'in üzerinde zamlanmış. Diğer satıcılarda zaten çok daha pahalı, iyi fiyata aldık biz bunları sanırım :) . Dönünce ürün yorumlarını bekliyorum. Özellikle yeni karbon bisikletinde (rengi de çok güzel, güle güle kullan) faydasını oldukça göreceksindir diye düşünüyorum. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tapo C310 Dış Mekan Güvenlik Kamerası

Trendyol'da 800 TL'ye düşünce almıştım. Yeni ev katta tek bir daire olduğu için kapı önünü kayıt etmek için Synology NAS ile entegre ederek kullanacağım. Kurulumunu yapmak için daha 10-15 günlük bir tadilat süreci bekleyecek, sonrasında tecrübelerimi paylaşırım.

wazzap, TatanQa and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, Definitive said:

Trendyol'da 800 TL'ye düşünce almıştım. Yeni ev katta tek bir daire olduğu için kapı önünü kayıt etmek için Synology NAS ile entegre ederek kullanacağım. Kurulumunu yapmak için daha 10-15 günlük bir tadilat süreci bekleyecek, sonrasında tecrübelerimi paylaşırım.

Hayırlı olsun, fiyat iyiymiş, benzer indirim görürseniz bir "mention"ınızı alırım hocam. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 minutes ago, Peregrine said:

Hayırlı olsun, fiyat iyiymiş, benzer indirim görürseniz bir "mention"ınızı alırım hocam. :)

Bir ürün alacağımda marka ve model alternatiflerini belirleyip günlük olarak üşenmeden sabah ve akşam bakmaya çalışıyorum, satın aldıktan sonra hiç bakmıyorum. O yüzden benden mention beklemeyin derim. :mrgreen:

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Peregrine said:

@TatanQa Kolay gelsin, iyi seyahatler. Dün ben de bisiklet üzerinde gidon boğazı vidalarını kontrol ettim üzerinde 12nm yazıyor tabi ki o değerden fazla sıkmışım :) önceden, şimdi değerine göre sıktım, alet çok kullanışlı duruyor. Kalite konusunda acaba dedirten hiç bir şey olmadı, markası dahi lazer baskı ile yazılmış. Aliexpress'e baktım iki gün önce daha dolar aldığımızla aynı seviyedeydi ama ürün fiyatı %15'in üzerinde zamlanmış. Diğer satıcılarda zaten çok daha pahalı, iyi fiyata aldık biz bunları sanırım :) . Dönünce ürün yorumlarını bekliyorum. Özellikle yeni karbon bisikletinde (rengi de çok güzel, güle güle kullan) faydasını oldukça göreceksindir diye düşünüyorum. 

Çok doğru tercih olmuş , tam nm değerinde veya yakın sıkmak hem güvenlik hem de parçalara zarar açısından önemli. 

Teşekkür ederim karbon bisikleti sürmeyi dört gözle bekliyorum 1 haftadır :) . Bu set özellikle karbon komponentler için elzem, alü kadro/parçalar karbon kadar dikkat gerektirmiyor.

Artı olarak şu seti aldım, bu yeni bisikletin sele ayar vidasının biri çok derinde kalıyor ona ulaşmak için böyle uzun T anahtar seti gerekli oldu onu da aldım mecburen.

Fırsat: Rolson 40320 10 parça T-Saplı Altıgen Anahtar Seti https://amzn.eu/d/4Xoye6x

TatanQa tarafından düzenlendi
Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Definitive said:

Ürünün tek eksiği Poe yok. Tapo cihazlar kaliteli bu arada yazılım desteği güzel. Hayırlı olsun. Tapo’ya genel değerlendirme yapacak olursak firmanın kafası karışık. Tapo ve Kasa olarak iki ailesi var sanırım yakında tek marka olacak. Bununla ilgili yazılar görebilirsiniz. Akıllı ev çözümlerini komple yapacaklar bu geçişi bekleyebilir.

Omfs tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, Omfs said:

Ürünün tek eksiği Poe yok. Tapo cihazlar kaliteli bu arada yazılım desteği güzel. Hayırlı olsun. Tapo’ya genel değerlendirme yapacak olursak firmanın kafası karışık. Tapo ve Kasa olarak iki ailesi var sanırım yakında tek marka olacak. Bununla ilgili yazılar görebilirsiniz. Akıllı ev çözümlerini komple yapacaklar bu geçişi bekleyebilir.

PoE olsaydı da işime yaramazdı. Zaten seçme nedenim kablosuz iletişim kurabiliyor olması, kurulum yapacağım yerde gereken elektrik tesisatını hazırlattım. Bir de Synology ile entegre olup kayıtları üstüne alabildiğini gördüğüm için işime geldi. Öyle çok akıl falan da beklemiyorum, hareket sensörü ile algıladığında kayda başlasın, düzgün bir şekilde kayıtları NAS'a yollasın ve kilitlenme sorunları yaşatmasın yeter. Beklentim yüksek olmadığı için memnun kalacağımı umuyorum.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

USB stickler yetmedigi icin sunu aldim;

dhmbmjk.jpeg

Kingston'in XS2000 serisi veya WD Black P50 serisi de vardi asagi yukari ayni fiyatlara... Onlar Gen2x2 yani hiz 2 kati ama bunun yorumlari hep cok iyiydi... Bir suru inceleme baktim icime sinen bu oldu... T7 normal versiyopn da ise yarar ama cok bir fark yok diye bunu aldim, arada dusurup carpip duruyorum, nolur ne olmaz... 

wazzap and Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FSP Hydro PTM Pro HPT2-1200W 1200W 80+ Platinum güç kaynağı aldım. Baktım her yerde zam yemiş Amazon'da son kalan 1 tanesini 7.199'dan aldım.

Corsair 750W artık 7 seneyi devirecek, kasadaki en eski parça o kalmıştı. 

Erwin tarafından düzenlendi
yarimpower, JardeL, wazzap and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Erwin said:

FSP Hydro PTM Pro HPT2-1200W 1200W 80+ Platinum güç kaynağı aldım. Baktım her yerde zam yemiş Amazon'da son kalan 1 tanesini 7.199'dan aldım.

Corsair 750W artık 7 seneyi devirecek, kasadaki en eski parça o kalmıştı. 

Güzel günlerde:thumbs:

Ses durumu nasıl PSU'da? FSP'ler genelde sessizlikjleriyle tanınmazlar ama bunda farklı bir durum var mı merak ettim.

Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Peregrine kargo geldi , torx takımı çok başarılı . O yüzük mekanizmasını aşağı çekip anahtarın üstündeki tabloya göre çevirerek getiriyor ve tork miktarını belirleyebiliyorsun 0.2 aralıklarla istersen.

Videosunu çektim , editledikten sonra kanala koyarım.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biliyorum, kurcaladım iyice, gayet iş görecek düzgün bir alet gibi ilk izlenimim. Videon gelsin bir de senin anlatımınla, senin gözünden dinleyelim. :thumbs:

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
57 dakika önce, Peregrine said:

Biliyorum, kurcaladım iyice, gayet iş görecek düzgün bir alet gibi ilk izlenimim. Videon gelsin bir de senin anlatımınla, senin gözünden dinleyelim. :thumbs:

Çok teşekkürler harika bir öneri oldu ve bu fiyata kalite çok iyi . Tam torkunda şak diye atıyor :remybussi:

Video'da sana da değindim ... ;)

TatanQa tarafından düzenlendi
Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet Skylake-x Platformuna veda ettim.

bugün 4 parça ile upgrade işlemimi tamamlamış oldum

1. Intel I7 13700KF

2. MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI 7200MHz(OC) DDR5 Soket 1700 M.2 HDMI DP ATX

3. GSKILL 64GB (2x32GB) Trident Z5 RGB 6000MHz CL30 DDR5

4. Samsung 1TB 980 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD (7000MB Okuma / 5000MB Yazma)

Sanırım en günceli yakalamış olduk. 

şuan disk klonlama işlemi yapıyorum.

sistemde 3 SSD oldu. Sistem şuan Sata SSD den NVMe SSD ye klonlanıyor.

jackjoker tarafından düzenlendi
Erwin, RFID, wazzap and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, jackjoker said:

evet Skylake-x Platformuna veda ettim.

bugün 4 parça ile upgrade işlemimi tamamlamış oldum

1. Intel I7 13700KF

2. MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI 7200MHz(OC) DDR5 Soket 1700 M.2 HDMI DP ATX

3. GSKILL 64GB (2x32GB) Trident Z5 RGB 6000MHz CL30 DDR5

4. Samsung 1TB 980 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD (7000MB Okuma / 5000MB Yazma)

Sanırım en günceli yakalamış olduk. 

şuan disk klonlama işlemi yapıyorum.

sistemde 3 SSD oldu. Sistem şuan Sata SSD den NVMe SSD ye klonlanıyor.

Hayırlı olsun Evren. Diablo 4 oynarken kasıyordu di mi eski sistem :icon_twisted: :lol:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, stardust said:

Hayırlı olsun Evren. Diablo 4 oynarken kasıyordu di mi eski sistem :icon_twisted: :lol:

sağolasın. eski sistem iyiydi ama sen nedenini biliyorsun :) hazır fiyatlar arşa çıkmadan bulduğunu kap kafası. 

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok