En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.013 mesaj var

7 hours ago, wazzap said:

Kışlık bot aldım, Ydsshop'tan. F/P ürünü, kara kuvvetlerine de ürün sağlıyorlarmış.

https://www.ydsshop.com/yds-astor-targa--siyah-1554

17008270282662328932046391581306.jpg

Hayırlı olsun:thumbs: YDS'nin sahibi yakın arkadaşım. Daha doğrusu asıl sahibi dayısı, o da yönetici firmada. Doğrudan işin içinde yani. Ama arkadaş falan dinlemiyor pinti herif, bana indirimli bot bile vermedi:zuh:

Neyse, güzel günlerde giyilsin diyelim:alkis:

RFID and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi söyleyiverin o zaman da PTT ile falan çalışmasınlar size zahmet. Gerçi ben UPS ile aldım ama itibara yazık yani. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, stardust said:

Korhan abi hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Bizde de electrolux kurutmalı çamaşır makinesi 8 yılını tık demeden tamamladı 9. yıldayız. Eski evden getirdik, eski evde arka banyoda hep kapağı açık dururdu, yeni evde koridora yapmışlar çamaşır makinesi için yer, dolap kapağı gibi kapak da olduğu için çamaşir makinesi kapağı açık duramadı.

açık duramadığı için de çamaşır yükleme alanındaki körük lastiğinin içi küf yapmış. Büyük oranda temizledim ama içim rahat etmediği için servisi aradım.

1400 lira o lastik için 800 lira da servis ücreti istiyorlar.

Şu 9 kilo çamaşır yıkayıp kurutma için yarısını dışarı çıkarman gerek olayı yüzünden ben ayrı bir ısı pompalı A enerji sınıfı bir kurutma makinesi aldım. Çamaşır makinesine göre hem daha iyi, hem daha hızlı hem de daha ucuz kurutuyor.

Electrolux genel olarak memnun olsam da servis ağı çok yaygın değil ve parçası pahalı diye bosch ya da siemens kovalıyorum şuan indirimden iyi bir fiyat düşürürsem diye.

Siemens'den emin değilim ama Bosch-Profilo tarafında çamaşır makinelerinde gittikçe malzemeyi kırptılar. Bosch ismini kullanıp kendisine yakışmayan ürünleri pahalıya satıyorlar. Aynı ürünü profilo alırsan fiyat olarak daha uyguna alıyorsun ama dediğim gibi malzeme kırpma durumları söz konusu çamaşır makinesi tarafında. Özellikle normalde ön tarafta kontrol panelinin olduğu kısmın hem üstünde hem de altında rijitlik için metal bir çıta oluyor. Bosch alttaki çıtayı tamamen kaldırmış durumda ve bu yüzden ön kapağın monte edildiği ön sac titreşime ve kapak hareketleri nedeniyle gerilmeye maruz kalıp zamanla o sacın hasar almasına ve buna bağlı olarak bir takım sorunlara yol açıyor. Sırf bu yüzden direk elemiştim. Siemens de aynı ailenin markası araştırıp emin olmak lazım ürünlerinde böyle bir durum söz konusu mu diye.

stardust and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsiburada sadece %5 indirim yaptı, fazladan bir şey olsun diye bekledim, olmayınca da almadım.

Samsung makineler güzel fiyatlara düştü ama samsung'un da çamaşır makinesi servisi olarak çok iyi olacağını düşünmüyorum.

Diğer başlıkta da yazdığım gibi indirimler fos çıktı. Geçen senelerde çok daha sağlam %20 - %30 gerçek indirimler olurdu.

Satıcı adam da biliyor 10'a alıp 20'ye sattığı malı indirim yapıp 15'den verse yerine koyacağı mal belki 16 olacak, o yüzden kimse istifini bozmadı.

Ben yine ufak tefek bir şeyler buldum aldım ama hiç süper bir fiyat yakalayamadım.

Resmen 12 saattir mesai yapıyorum PC karşısında fiyat takip ederek, yeter artık kapıyorum :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkiye icin biraz alakasiz oluyor biliyorum ama fiyat ve url verip ekleyecegim olmadi ileride faydasi dokunur.

Kanada'da yol yardimda lider firma CAA, Canadian Tire'da iyi fiyat vererek bunu kirmayi amacliyor. Az once $52.19'a Silver plan aldim, cogunlukla sehir ici arac kullananlar icin oneriliyor. https://roadsideassistance.canadiantire.ca/pages/silver-member-plan Aktivasyon icin 90 gun veriyor ki bu onemli, zira halihazirda planiniz varsa black friday indirimini yansitabiliyorsunuz.

Cep tlf icin son aylarda isler hareketlendi. Gectigimiz aylarda Rogers Shaw'i satin aldi ve Rogers, Telus ve Bell karsisinda cok fena teklifler sunuyor. Fido'dan 55GB $45 olmasina ragmen bugun Rogers bayine ugradim, evde Shaw olmasindan mutevellit 70GB $45 alabilirmisiz. ABD ve Kanada'da black friday zamani hatlarini ve telefonlarini degistiriyor insanlar. Ama iphone icin konusursak max modeller dahil olmuyor bilginize.

Amazondan da girla urun aldik ama anlasmiscasina fiyatlar ayni her yerde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnAbizim bütün beyaz eşya yavaş yavaş Siemens'e evrildi. İlk önce buzdolabı aldık 10 yıl önce, iki sene önce de Beko bulaşık makinamızı Siemens ile değiştirmiştik. Evvelki yaz da evladiyelik (30+) Arçelik çamaşır makinamızı Siemens ile değiştirdik.Yavaş yavaş Siemens fanı olmaya doğru gidiyoruz. Tabi bizim aldığımız modeller genelde alt-orta segmentinde olduklarından beklentimiz karşılıyor. Daha komplike beyaz eşyalarda aynı verim yakalabilir mi, emin değilim. Mesela çamaşır makinası kurutmalı bir model değil ama her işimizi görüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, ZvAnA said:

Siemens'den emin değilim ama Bosch-Profilo tarafında çamaşır makinelerinde gittikçe malzemeyi kırptılar. Bosch ismini kullanıp kendisine yakışmayan ürünleri pahalıya satıyorlar. Aynı ürünü profilo alırsan fiyat olarak daha uyguna alıyorsun ama dediğim gibi malzeme kırpma durumları söz konusu çamaşır makinesi tarafında. Özellikle normalde ön tarafta kontrol panelinin olduğu kısmın hem üstünde hem de altında rijitlik için metal bir çıta oluyor. Bosch alttaki çıtayı tamamen kaldırmış durumda ve bu yüzden ön kapağın monte edildiği ön sac titreşime ve kapak hareketleri nedeniyle gerilmeye maruz kalıp zamanla o sacın hasar almasına ve buna bağlı olarak bir takım sorunlara yol açıyor. Sırf bu yüzden direk elemiştim. Siemens de aynı ailenin markası araştırıp emin olmak lazım ürünlerinde böyle bir durum söz konusu mu diye.

bosch'a para saymak gereksiz. belki eskiden "arcelik'in arcelik oldugu" yillarda cok kaliteliydi, bilemem ama gunumuzde sirf markasindan dolayi milleti sogusleyen bir uretici bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2013 den beri bosch kullanıyorum. Memnun  değilim. Malzeme kalitesinden. Memnun değilsen neden kullanıyorsun diyebilirsin. Çöpe atacak kadar dağılmadılar daha. O kıvama geldiklerinde direk çöpe gidecekler. 10 yıl içerisinde yok sapı kopar yok dili kırılır yok üzerindeki yazılar silinir yok bulaşık sepeti tarumar olur. Makina dağılıncaya kadar idare edecem sonra hepsini değiştirecem komple. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, wazzap said:

Abi söyleyiverin o zaman da PTT ile falan çalışmasınlar size zahmet. Gerçi ben UPS ile aldım ama itibara yazık yani. :D

Az önce pintilikle ilgili birşeyler yazmıştım:zuh:

58 minutes ago, infestor said:

bosch'a para saymak gereksiz. belki eskiden "arcelik'in arcelik oldugu" yillarda cok kaliteliydi, bilemem ama gunumuzde sirf markasindan dolayi milleti sogusleyen bir uretici bence.

Katılıyorum hocam. Bosch'ta aynı hissiyat bende de var yıllardır.

Ancak bir kaç ay önce bulaşık makinesi arızalanınca dğeiştirmek zorunda kaldık. Çok araştırdım, herkes bulaşık makinasında bu bütçe aralığında en iyisinin Bosch olduğunda hemfikir neredeyse. Durum böyle olunca ben de model arayışına girdim ve yetkili bayiilerden birinde Almanya üretimi bir model buldum. Almanya üretimi olması koşuluyla da alışverişi yaptım. Bakalım zaman gösterecek ne kadar dayanıklı olduğunu. Türkiye üretimi olan başka bir Bosch satınalacağımı pek düşünmüyorum. Büyük konuşmuş olmayayım tabii.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 minutes ago, MilesTeg said:

Katılıyorum hocam. Bosch'ta aynı hissiyat bende de var yıllardır.

Ancak bir kaç ay önce bulaşık makinesi arızalanınca dğeiştirmek zorunda kaldık. Çok araştırdım, herkes bulaşık makinasında bu bütçe aralığında en iyisinin Bosch olduğunda hemfikir neredeyse. Durum böyle olunca ben de model arayışına girdim ve yetkili bayiilerden birinde Almanya üretimi bir model buldum. Almanya üretimi olması koşuluyla da alışverişi yaptım. Bakalım zaman gösterecek ne kadar dayanıklı olduğunu. Türkiye üretimi olan başka bir Bosch satınalacağımı pek düşünmüyorum. Büyük konuşmuş olmayayım tabii.

Benim almanya üretimi makina evet 10 yıldır çalışıyor ama malzeme kalitesi kötü. Gidin düzgün bir yerli malı alın geçin hocam en azından servis konusunda daha az sıkıntı çekersiniz. Çamaşır makinasının bilyaları kırıldı. Yeni makina 25000 tamirat 4000 tl olunca hadi tamir ettirelim dedik 3 hafta sadece parça bekledik bosch için. Gereksiz lüzumsuz. 

Yine aynı makinanın kapak kolu kırıldı. Servis tüm kapak değişecek deyip benden bir kucak para istedi (o zaman için 350 400 tl bir para idi ve süre olarak da 4 hafta dediler). N11 den aynı kolu 25 tl ye aldım kendim taktım o zaman için. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bosch servis maceralarına dönecek başlık ama geçen hafta da bizim 7 yıllık kurutma makinesi arızalandı. Kontrol kartının yanına 6.500 lira sıkışmış. Onu yerinden çıkarınca düzeldi vicdansız. Yeni makineler de 22.000 civarından başlayınca mecbur yaptırdık.

Malzeme konusunda ben de aynı fikirdeyim. Maliyet düşürmek için çoğu şeyden kısmaya başladılar artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, SkyWarrior said:

Benim almanya üretimi makina evet 10 yıldır çalışıyor ama malzeme kalitesi kötü. Gidin düzgün bir yerli malı alın geçin hocam en azından servis konusunda daha az sıkıntı çekersiniz. Çamaşır makinasının bilyaları kırıldı. Yeni makina 25000 tamirat 4000 tl olunca hadi tamir ettirelim dedik 3 hafta sadece parça bekledik bosch için. Gereksiz lüzumsuz. 

Yine aynı makinanın kapak kolu kırıldı. Servis tüm kapak değişecek deyip benden bir kucak para istedi (o zaman için 350 400 tl bir para idi ve süre olarak da 4 hafta dediler). N11 den aynı kolu 25 tl ye aldım kendim taktım o zaman için. 

Araştırma yaparken şöyle bir sonuca vardım. Her markanın iyi olduğu farklı bir beyazeşya var. Buzdolabı başka, çamaşır makinası başka, fırın başka markanın kalite ve başarım alanına giriyor. Bosch bulaşık makinasını akma sebebim de bu aslında. 20-30 yıllık teknik servis tecrübesi olan adamlar(bosch yetkili servisi değil) hepbir ağızdan Bosch diyorlar bulaşık makinası için. Yoksa yeminliydim Bosch almama konusunda. Mesela bulaşık makinasında LG'den uzak durun diyorlar hepsi birden. Hatta bulabilirsem buraya da koyayım, farklı model beyazeşyaların dünya markalarının arıza ve servis çağırma istatistikleri gibi birşey bulmuştum. Her markanın parladığı farklı bir ürün gamı var. Fakat ne yazık ki en alt sıralarda BEKO'yu gördüm sıklıkla. O ayrı konu tabii. 

Bosch BM almamdaki ikinci sebep de bozulan eski makinamızın da Bosch olması. Hem de en düz, baz modeliydi. 3 programlı, tamamen analog vs. Belki de 15 yıl dayanmasının sebebi basitliğiydi bilmiyorum. Bozulana kadar bir gün bile tık demedi. Su pompası bozulunca da üst sepete bu basamaz hale geldi. Eski model olduğu için parça da yok. Mecbur değiştirdik tabii. Bu yeni makina da 15 yıl gitse daha da bir şey istemem açıkçası. Yeter ki arada masraf çıkartmasın. Göreceğiz zaman içinde.

Şu Bosch da iyidir. Tecrübe etmeyenlere tavsiye ederim:mrgreen:

Ismarlama rapor olduğunu sanmıyorum, bir çok yerde benzer sonuçlar gördüm. Tabii bunlar yurtdışı üretim ve kullanım için geçerli. Bizim ülkede ne ucuzluklar yapılıyordur kim bilir üretim sürecinde.

https://prudentreviews.com/reliable-dishwasher-brands/

https://media3.bosch-home.com/Documents/MCDOC02315361_Consumer_Reports_-_Dishwasher_Brand_Reliability_chart.pdf

https://www.generalappliancesvc.com/blog/best-dishwasher-to-buy

Örnekler artırılabilir.

MilesTeg tarafından düzenlendi
ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bosch'u tek kaideyle alirim...o da fiyati rakiplerinden ucuz olursa. ki oyle de yaptim :D gecen sene seri sonu buzdolabi ve camasir makinesi denk gelmisti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, MilesTeg said:

Ya sorma, kutudan bot ile iki tane broşür çıktı. Hadi kutu içinde botlar sallanmasın diye kağıt bile sıkıştırmamışlar. Kutuyu sallayınca botların sesi geliyordu. :D

Ayakkabı ile dünkü efsanevi yağmurda dışarı çıktım. Hatta yanlışlıkla suya bile girdim ve botun neredeyse tamamı suya girdi. İlk başta aha dedim sıçtık, su almış bot. Aşağıdan alacağını düşünmüyordum zaten de tamamen girince üstteki kumaş kısımlardan aldı sandım. 3-4 saat dışarıdaydım ama ayağımda da o "ıslak çorap" hissi yoktu. Ayrıca o çorap ıslanınca ayaktaki o iğrenç his de yoktu. Sadece ayağım suya girince su soğuk olduğu için anlık onu hissettmişim. Ama gece boyunca ayağım vs üşümemişti de. Eve geldim, baktım ve ayak kupkuru hiçbir şey yok. Çoraplar da kuru haliyle. Dedim, bu bot olmuş. :D

Peregrine and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, wazzap said:

Ya sorma, kutudan bot ile iki tane broşür çıktı. Hadi kutu içinde botlar sallanmasın diye kağıt bile sıkıştırmamışlar. Kutuyu sallayınca botların sesi geliyordu. :D

Ayakkabı ile dünkü efsanevi yağmurda dışarı çıktım. Hatta yanlışlıkla suya bile girdim ve botun neredeyse tamamı suya girdi. İlk başta aha dedim sıçtık, su almış bot. Aşağıdan alacağını düşünmüyordum zaten de tamamen girince üstteki kumaş kısımlardan aldı sandım. 3-4 saat dışarıdaydım ama ayağımda da o "ıslak çorap" hissi yoktu. Ayrıca o çorap ıslanınca ayaktaki o iğrenç his de yoktu. Sadece ayağım suya girince su soğuk olduğu için anlık onu hissettmişim. Ama gece boyunca ayağım vs üşümemişti de. Eve geldim, baktım ve ayak kupkuru hiçbir şey yok. Çoraplar da kuru haliyle. Dedim, bu bot olmuş. :D

Oh güzel haber. Pintiler falan ama ürünleri kaliteli. En zor koşullara göre yapılıyor hepsi. Ciddi bir test laboratuvarları var. Fabrikası da bayağı fiyakalı.

Güzel günlerde:thumbs:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust prime kapsamında sipariş verdiğim için kolay gelsin getiriyor.

MNG sayesinde kedimiz Pro Plan mamaya doydu. :lol: Sürekli çuvalı delip getiriyorlar sonra ardından iadesiz değişimi Kolay Gelsin ile Amazon gönderiyor. Kedi obez olacak. 🤣

stardust and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Peregrine said:

prime kapsamında sipariş verdiğim için kolay gelsin getiriyor.

ona güvenme hocam. bana agt ile de getir(eme)mişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 minutes ago, wazzap said:

Şu ana kadar "Ekspres Teslimat" ile gönderilenler Kolay Gelsin ile geldiler. Bunda farklı olur da MNG ile gönderilirse kuryeyi görmemden itibaren video çekimini başlatırım. Onun haricinde müşteri temsilcisini arayıp söylesem aman ha Kolay Gelsin'e verin diye, dikkate alırlar mı acaba?

Güncelleme: Şimdi baktım kargoya verilmiş Kolay Gelsin ile göndermişler. 😌

Peregrine tarafından düzenlendi
Güncelleme
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, wazzap said:

AGT tam değişik ya..

Salı günü gelecek kargoyu pazartesi arayıp bu aksam getireceğiz diyorlar sonra getirmeyip teslim edemedik evde bulamadık diye yalan söyleyip gene salı günü getiriyorlar...

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MilesTeg Ben de her markanın farklı ürün gruplarında çok iyi olduğu ya da o ürün gamında fiyat odaklı hareket edip malzeme kalitesini düşürdüklerini düşünüyorum. Ben çamaşır makinesi örneğinde Bosch grubunun diğer markalarda metal çıta konmuş yere hiç birşey koymamasını örnek gösterdim mesela. Ama buzdolabı tarafında mesela Bosch tarafını düşünürüm kesinlikle. Ama onda da aynı makineyi epey bir daha ucuza Profilo olarak sattığını bildiğimden yine Bosch değil gider profilo alırım ki 2-3 sene önce bunu yaptım. Gittim Profilo buzdolabı aldım. Kompresörden, rafına, LCD ekranından dolabın yan duvarlarının vs et kalınlığına kadar birebir aynı dolabı Bosch diye 6-7 k'ya satarlerken Profilo'yu 4400 liraya almıştık. Birebir aynı. 

Mesela Arçelik'in de hangi beyaz eşyası olursa olsun dayanıklılık açısından uzun yıllar kullanacağımı bilirim. Ama onlarda da hep bir geriden gelme ve başka markaların düşük fiyatlarla sunduğu teknolojileri hep bir daha pahalıya satma durumu var. Ucuz ürünlerinin özellik açısından diğerlerinden hep bir geride olduğunu görüyorum.

ZvAnA tarafından düzenlendi
MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Squall said:

AGT tam değişik ya..

Salı günü gelecek kargoyu pazartesi arayıp bu aksam getireceğiz diyorlar sonra getirmeyip teslim edemedik evde bulamadık diye yalan söyleyip gene salı günü getiriyorlar...

Bu dediğiniz ve diğer benzer şikayetlerden yola çıkarsak ANGT daha isabetli bir şirket ismi seçimi olabilirmiş. :icon_joker:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok