En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

39k'ya aldığım laptop için 6k hediye kartı tanımlamışlar. (rtx 4070 laptop 33k'ya geldi!) Üç beş ıvır zıvırın yanında bir de şundan aldım en beleş tarafından. 10g USB kutuda (JEYI marka, ekranlı, aluminyum blok) harici kullanacağım şimdilik oyun kurma amaçlı, sistemle gelen Samsung 512GB PM9A1A SSD swap dosyası vs. Windows11 OS write işlemleriyle hırpalansın bir süre, yenisi TBW'den yemesin; ileride fikrim değişince swap yaparım sistem içindekiyle usb kutudaki arasında.

fury.jpg

Najaz and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
45 dakika önce, Peregrine said:

39k'ya aldığım laptop için 6k hediye kartı tanımlamışlar. (rtx 4070 laptop 33k'ya geldi!) Üç beş ıvır zıvırın yanında bir de şundan aldım en beleş tarafından. 10g USB kutuda (JEYI marka, ekranlı, aluminyum blok) harici kullanacağım şimdilik oyun kurma amaçlı, sistemle gelen Samsung 512GB PM9A1A SSD swap dosyası vs. Windows11 OS write işlemleriyle hırpalansın bir süre, yenisi TBW'den yemesin; ileride fikrim değişince swap yaparım sistem içindekiyle usb kutudaki arasında.

fury.jpg

Sebep neymiş laptopun fiyatı mı düştü?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Squall said:

Sebep neymiş laptopun fiyatı mı düştü?

Evet aynı kampanya döneminde fiyat düştüğü için diye açıklamışlar ama ben görmedim düştüğünü, muhtemelen saatlik indirim yapmışlardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Peregrine said:

fury.jpg

Banada lazım 2tb ssd şu andaki 500 gb ama m2 yuvası öyle bir yerdeki anakartta takmak için yer yerinden oynayacak artı birde buna windows kur falan zor geliyor :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 saat önce, Peregrine said:

fury.jpg

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0CFYFNDYM/ref=ox_sc_saved_title_2?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

Şuna baktımda amma ucuz ve hızlıda ama dram yok.. Dram olması önemli mi?

2xjmo37.png

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yılbaşı gazına gelip 2x8gb rami 2x16gb yapayım dedim , oyunlarda öyle pek sıkıntı hisssetmesemde (zaman zaman micro stuttering hariç), özellikle 4K video işlerken ve sonrasında render alırken makine ram istiyorum diyordu. Bakalım.. gelince çalışırsa sorunsuz yorum yaparım , belki almak isteyen olur fiyat iyiyken prime üyelerine:

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BJPC6L2Z/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

3iwik9u.png

edit. millerden 500TL hediye çeki sadece amazon satıcısında geçerli olduğundan bu marka/modeli seçtim , epey uyguna geldi

edit2. Herşey yolunda , 3200MHz dual çalışıyor sorunsuz. Tavsiye ederim.

TatanQa tarafından düzenlendi
Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çocuk hasta değil ama sürekli öksürüyor, ağzı burnu tıkalı. götürdüğümüz tüm doktorlar muhtemelen ortamdaki bişeylere alerjisi olduğunu ve hava temizleyicilerin faydalı olabileceğini söylüyorlar. kaliteli olanlar çok pahalı oldukları için pek yanaşmıyordum ama geçen şunu keşfettim;

https://www.hepsiburada.com/daikin-mc55w-hava-temizleme-cihazi-p-HBCV00000TTRWA

hem yorumları çok iyi, hem fiyatı iyi hem de Daikin marka yani, bu markadan kötü bir şey çıkamaz zaten. filtre ömrü 10 yıl olarak verilmiş. resmen alet beleşe geliyor. öyle olunca şunu alıp deneyeyim dedim.

az önce geldi kurdum, biraz ortamdaki havayı çekip test ettikten sonra tam gaz temizliğe başladı. herhangi bir faydası olacak mı göreceğiz bakalım.

ilk izlenim olarak sabahtan beri burnum tıkalıydı, alet biraz çalıştıktan sonra burnum açıldı. bu tesadüf olabileceği için çok üstünde durmadım, bir kaç güne belli olur gerçek durum.

Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, TiesTorN said:

çocuk hasta değil ama sürekli öksürüyor, ağzı burnu tıkalı. götürdüğümüz tüm doktorlar muhtemelen ortamdaki bişeylere alerjisi olduğunu ve hava temizleyicilerin faydalı olabileceğini söylüyorlar. kaliteli olanlar çok pahalı oldukları için pek yanaşmıyordum ama geçen şunu keşfettim;

hem yorumları çok iyi, hem fiyatı iyi hem de Daikin marka yani, bu markadan kötü bir şey çıkamaz zaten. filtre ömrü 10 yıl olarak verilmiş. resmen alet beleşe geliyor. öyle olunca şunu alıp deneyeyim dedim.

az önce geldi kurdum, biraz ortamdaki havayı çekip test ettikten sonra tam gaz temizliğe başladı. herhangi bir faydası olacak mı göreceğiz bakalım.

ilk izlenim olarak sabahtan beri burnum tıkalıydı, alet biraz çalıştıktan sonra burnum açıldı. bu tesadüf olabileceği için çok üstünde durmadım, bir kaç güne belli olur gerçek durum.

Bendede var aynı durumlar işe yararsa söyle bende alayım böyle birşeyler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Squall said:

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0CFYFNDYM/ref=ox_sc_saved_title_2?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

Şuna baktımda amma ucuz ve hızlıda ama dram yok.. Dram olması önemli mi?

2xjmo37.png

Onu ben de gördüm ama QLC nand ve dramless olduğu için almadım, her ne kadar 1500 TBW değeri vaadetseler de sistem diski olarak kullanılırsa swap ve hibernate dosyaları ve sürekli diske birşey yazan hizmetler tarafından gangbang sonucu erken yaşta emekli olabilir (mort). Ama ikinci nvme slotu varsa süper oyun kurma diski olur.

Bu arada benim Fury geldi, USB kutusu USB 10g de olsa USB portlarım 5g olduğu için harici kutuda 430 MB gibi harika r/w değerleri veriyor. 😆 Şimdilik varsayalım İsmail modunda varsayalım sata SSD diyerek kullanacağım. (Ülen HP, tek nvme slotlu laptop mu yapılır) 🤣💨

Peregrine tarafından düzenlendi
typo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elimde birde sandisk 3d nand sata ssd var 1 tb onu oyun diski yapsam performans kaybı olur mu?

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 minutes ago, Squall said:

Elimde birde sandisk 3d nand sata ssd var 1 tb onu oyun diski yapsam performans kaybı olur mu?

Bence o 1TB diski canı çıkana kadar kullanın, en güzel mal eldeki maldır düsturuyla. Bende de sata ssd'ler var da biri 120gb diğeri 250gb, onun için harici sata kutusu almaya değip değmeyeceği soru işareti. Sizinki gibi 1tb sata ssd'm olsa gider bu 6k hediye kartı ile Huawei Watch GT4 alırdım :)

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Peregrine said:

Bence o 1TB diski canı çıkana kadar kullanın, en güzel mal eldeki maldır düsturuyla. Bende de sata ssd'ler var da biri 120gb diğeri 250gb, onun için harici sata kutusu almaya değip değmeyeceği soru işareti. Sizinki gibi 1tb sata ssd'm olsa gider bu 6k hediye kartı ile Huawei Watch GT4 alırdım :)

Telefon samsung olduğu için watch 6 aldım ben :D

wazzap and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, TiesTorN said:

Toz beni de çok rahatsız ediyor. İşe yararsa ben de bakayım olmazsa. En son anti-toz halılardan aldım bir miktar işe yaradı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, Najaz said:

@Coppermine RH1 için Malatya'daki kayısı bahçelerimi satarım :D 

Acikcasi, uygun fiyatli olup da temiz bir modelini üstelik de gri olanini bulmam zaman aldi benim de :D Her tarafta siyah kasali versiyon var ve onlar da ya yeterince temiz degiller, ya oled ekranlari ölmüs yada abuk fiyatlar istiyorlar.  Bu onlarin yaninda nisbeten uygun fiyata geldi. Kutu takintim yok ama kutusu haric tüm kutu icerigi var. Ilk geldiginde menüsü Japoncaydi, internetteki yörüngelere bakarak Ingilizceye de cevirdim simdi dört dörtlük oldu. Ailecek ac kalirsak satarim bunu heralde :D

Ama eger istersen birkac mesaj önce bahsettigim MZ-NH600'ü sana ayirabilirim. Tüm kutu icerigi ile birlikte NH1'in kumandasi, sifir kilif ve orjinal adaptörle almistim. Bu ekstra ilaveleri cikarip orjinal kutu icerigiyle (kutu, usb kablo, kitapciklar, cd, cihaz ve sanirim optik kablo normal kutu icerigiymis bu cihazin) satmayi düsünüyorum. Eldeki MD playerlar fazlalastilar. Senin de koleksiyonda Hi-MD yoktu sanirim (bu bir de bayaa bayaa temiz bir cihaz), düsünürsen haberleselim :)

Coppermine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yine laptop'dan gelen hediye çekiyle UGreen M.2 SATA SSD kutusu aldım, 1k civarına JEYI almaya gerek yok 500G m.2 sata ssd için, 512₺'lik kutu yeter.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/20/2023 at 15:48, TatanQa said:

Yılbaşı gazına gelip 2x8gb rami 2x16gb yapayım dedim , oyunlarda öyle pek sıkıntı hisssetmesemde (zaman zaman micro stuttering hariç), özellikle 4K video işlerken ve sonrasında render alırken makine ram istiyorum diyordu. Bakalım.. gelince çalışırsa sorunsuz yorum yaparım , belki almak isteyen olur fiyat iyiyken prime üyelerine:

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BJPC6L2Z/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

3iwik9u.png

edit. millerden 500TL hediye çeki sadece amazon satıcısında geçerli olduğundan bu marka/modeli seçtim , epey uyguna geldi

32gb alın , aldırın... 16gb dan sonra sistem çok rahatladı , bf2042 - bf 5 gibi oyunlarda yüklemeler , oyuna giriş ve oyun esnasındaki micro stuttering gibi olaylar gitti , 4K video editlerken makine kendine geldi.

Peregrine and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 saat önce, TiesTorN said:

ben açıkçası oyun tarafında 16gb ile 32gb arasında hiç bir fark göremedim. video edit olaylarında farkeder ama tabi.

Benim durumumda neden araştırmadım , multi oyunlardaki takılmalar bitti. Açılan harita artık ne kadar büyük olursa olsun yağ gibi akıyor şimdi. 16gb ile de işkence modunda değildi ama zaman zaman oluyordu. 
GTA 6 çıktığında 32gb epey revaçta olacak :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok