Spotify, Google Music, iTunes music, Fizy üzerine
1 1

Bu konuda 93 mesaj var

Spotify oldukça güzel fiyat politikası yaptı, etrafımda "mp3 indiren" kimse kalmadı, görünen o ki korsanla baş etmenin yolu doğru ürün sunmaktan geçiyormuş. (Yok Metallica gibi Napster'ı dava et, yok bilişim suçları ile orayı burayı bas ile olmuyormuş.) Biz 6 kişi bir aile oluşturduk Spotify'da, enpara falan derken makul bir para veriyoruz. Parasını da çatır çatır çıkartıyor, her gün 3 saat yürüyüş yapıyorum, Daily Mix / Haftalık Keşif dahil tüm özellikleri bana uygun. (Daily Mix pek değişmiyor tabi, ona biraz kıllanıyorum). AUX üzerinden arabaya da bağladım, USB girişi olmayan arabama güzel bir eklenti oldu. 

Dahası Vodafone Red üyelerine Spotify bedava... Bende zaten abonelik olduğu için başlatmıyorum o ayrı ama elinde bu paket olanların kullanması iyi olur. 

Aslında Spotify için bir dedicated makina yapıp güzel hoperlörlere bağlı bırakmak lazım. Uzaktan kontrolü mevcut çünkü. Hedefim mac miniyi güzel bir hoperlör setine bağlayıp dedicated spotify media server file server haline getirmek evde. Şimdilik yatıyor bu projelerin tamamı. 

Ben de taşınacağımı umarak yeni eve tavana hoparlör için kablo çektirmiştim , Bose Acoustimass 10 ve Pioneer VSX-930 amfi aldım, evde köşede tozlanıyor...  Sonra beklenmedik olaylar gelişti, ama gelişmeseydi planım bu sisteme Spotify bağlayıp "sabahlar olmasın"yapmak üzerineydi. Tek derdim Apple TV'ye özellikle Spotify App için izin vermemeleri, Apple kendi platformuna taş koydurmamak için özellikle yapıyor gibi. Eğer o app gelirse dedicated makine için hiç bir sebep yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dedicated cihaza ihtiyaç var mı? AAC kullandığından BT üzeirnden kayıpsız (veya yakın) kullanılabiliyor. Tableti kullanırdım ben olsam, ya da daha iyisi Chromecast kullanırdım. Dedicated cihazda bir de TV 'i açmak gerekecek en azından başlangıçta. 

Google Play 'de 4k içerik eklemeye başlamış. Bitrate ler düşüktür yine ama 4k tvniz varsa içerik var en azından. 

Amazon prime 'ı görelim tabii önce. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Youtube'da son zamanlarda reklamlar arttı gibi. Apple TV'de tam engelleyemediğim için mecburen maruz kalıyorum. Bu artışı Youtube Red'in buraya da açılması olasılığına bağlıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Google Music Turkiye'ya açıldı herhalde. Şimdi denedim çalışıyor. Ülke hatası veriyordu önceden.

Bunu youtube red ile uygun paket yaparlarsa olabilir de.

https://play.google.com/music/

Bende hala hata veriyor:

Google Play Music is currently available in select territories and for select account types. Learn More

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi denedim hem desktopta hem android telefonda sorunsuz çalıştı. Kademeli açılıyor olabilir. 

Podcast uygulaması yeterince gelişmiş değil henüz ama sadece kendi katalogundan seçime izin veriyor. 

Satın alma şeçeneği göremedim ama . 

@@kronus pi-hole engellemiyor mu youtube reklamlarını?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spotify'da library'den eksilen/gri gözüken parçalar için yapılacak bir şey yok mu? Bu parçaların geri gelmesi için bir şikayet veya talep formu/maili atsak olmuyor mu? Bir de hiç library'de olmayan şeyleri istemek bir işe yarar mı?

Bu tip şeyleri deneyeniniz var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spotify netflix gibi dönemlik vermeye başladı herşeyi. Ben bıraktım tavsiye ederim siz de bırakın. Cacık olmaz artık servislerinden. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spotify'da library'den eksilen/gri gözüken parçalar için yapılacak bir şey yok mu? Bu parçaların geri gelmesi için bir şikayet veya talep formu/maili atsak olmuyor mu? Bir de hiç library'de olmayan şeyleri istemek bir işe yarar mı?

Bu tip şeyleri deneyeniniz var mı?

Benim listemde de kimi eklediklerim gri, ama çok kısa bir süre sonra etkin duruma geliyor. Bilemiyorum ben çok müptelasıyım spotifyın 13 değil 20 olsa  veririm gene. Hayatımdaki büyük ve etkin kolaylıklardan biri.

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alternatifinin amele gibi mp3 indirmek üstelik bunları bir de telefon gibi küçücük hafızalı bir yerde taşımak olduğu düşünüldüğünde bırakılması imkansız Spotify'ın. 

ObiWan and Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alternatifinin amele gibi mp3 indirmek üstelik bunları bir de telefon gibi küçücük hafızalı bir yerde taşımak olduğu düşünüldüğünde bırakılması imkansız Spotify'ın.

Flac +sdcard :)

Spotify ı ben de bırakamam o ayrı.

Alternatifleri nasıl? Apple music mesela.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nereye takıyoruz iPhone'da o sdcard'ı :) Ben Spotify'da olmayıp Apple Music'te olan çok az şey gördüm bu telif işleri genelde hepsinde aynı anda oluyor veya olmuyor şeklinde çalışıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazen yeni albümler kısa süre de olsa bir platform için exclusive olabiliyor. Onun haricinde birisine verip diğerine izin vermeyen pek sanatçı/grup görmedim.

SD Card ..vs zor iş. İndirmek dert, kategorize bir şekilde arşivlemek başka. Ayrıca Spotify gibi bir servisi bilgisayar, telefon, özel player, akıllı tv ...vb her yerde listelere de erişerek kullanabilirken yeniden mp3 cehennemine dönmeyi istemek bana çok anlamsız geliyor.

omertocarlos beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam tercih meselesi. Sıkca dinlediğim albümlerin veya şarkıların zırt pırt kaybolduğu bir ortam beni yeterince gerdi mesela. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior, kesinlikle katılıyorum, arkandayım ama kolay kolay sonlandırabileceğimi sanmıyorum üyeliği. Alıştım bir kere... MP3 indirmek veya riplemek, tasnif etmek, karta aktarmak vs.. ciddi zaman ve emek isteyen bir uğraş....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sıkı bir müzik dinleyicisi değilimdir, anlık popüler ne varsa arkada tıngırdasın yeter.

Spotify üyeliğim devam ediyor ama geçenlerde Turkcell'in ücretsiz fizy'sine baktım nerdeyse aynı yapmışlar arayüzü.

web'de googlevari arama arayüzlü halinde falan iyiydi fizy hesabım da vardı, ama şimdi ses kalitesi sanki çok iyi değil gibi geldi fizy'de

Fizy'de bir alternatif olabilir mi başlıkta saydıklarınıza?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior, kesinlikle katılıyorum, arkandayım ama kolay kolay sonlandırabileceğimi sanmıyorum üyeliği. Alıştım bir kere... MP3 indirmek veya riplemek, tasnif etmek, karta aktarmak vs.. ciddi zaman ve emek isteyen bir uğraş....

Benim üyelik biraderle birlikte açtığımız aile hesabı zaten. Kapatmam muhtemelen 3 4 kişi kullanıyoruz şu anda. Web player üzerinden devam ederim yeni şeyleri takip etmeye. Sevdiklerimi de flac SACD DVDA olarak indirmeye devam ederim oradan bulup. Sadece aygıtlardan kaldırdım yazılımı.

Bu arada ses kalitesine dikkat edin. Geçen spotify dan dinlediğim bir parça ile 320 kbps mp3 ü arasında çok fark hissettim bir anda. playback motoru sapıtıyor veya kaliteyi düşürüyor bir şekilde. Ellerinde patlayacak gibi hissettim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yaklaşık 8-9 aydır Apple müzik aile üyeliği kullanıyorum. Ayda 14.99 TL halen. Ben, eşim ve çocuklar evdeki tüm apple cihazlarda ve pc'de kullanabiliyoruz. İçerik açısından da hiçbir sıkıntısını görmedim. Eğer apple müzik olmasaydı spotify almayı düşünüyordum. Sonuçta ciddi farkları yok bence kalite olarak. 

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evdeki Bose hoperlörler üzerinde Apple Müzik desteği var mı bir bakayım. Eğer varsa Spotify'dan Apple Music'e geçebilirim. Hem aile üyeliği için fiyat daha uygun hem de Apple TV'de spotify yokken Apple Music kullanabiliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok