iphone 7
0

Bu konuda 214 mesaj var

Yeni mimariye gectiklerinde farkli cihazlarda bu kullanildigi icin ayni islemci var deseler de o islemcinin calistigi ayarlarda farklilik olabiliyor. Mesela iPhone'da da iPad Air'de de A7 vardi ama hizlari farkliydi. Plus daha cok pil gerektirse de yaninda buna gore pille geldigi icin kullanicisini uzmeyecektir. Apple'in karsilastirma sayfasinda pilinin daha uzun sure gittigi gorulebiliyor.

http://www.apple.com/iphone/compare/

4K@60fps, 720p @ 240 fps video kaydedebilen, gerektiginde anlik 8K goruntu alabilen ve derinlik tespiti yapmaya yetecek cift kamera + A10 icinde gomulu M10 islemcisi ikilisi ile bu cihazda gercek zamanli konum tespiti yapabilirlerse AR bir baska olacak. Belki seneye standart modele de dual camera ekleyip, oled'e gecip VR'i getirirler piyasaya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Digerleri anca "biz once yaptik" diye muhtemelen Apple'in o gun laboratuarinda tutup "daha vakti gelmedi" dedigi prototipten asagi kalan urunleri piyasaya surup bunu liderlik olarak pazarlamaya calisiyor. Liderlik yapmayi becerdikleri tek konu "biz ufacik telefona sarji yetecek pil sigdiramiyoruz, sunu buyuk ekran diye pazarlayalim, millet cebinde telefon diye tablet tasisin, anca pil yeter" diyerek urun yapip onda da pili patliyor diye piyasadan toplamak :) Dunya devi uretici olmanin avantajlarina sahipler, yapabildikleri bu kadar.

Bu yazdıklarının tam tersi. 

Samsung Note ile yeni bir sınıf yarattı . O kadar başarılı oldu ki bu phablet sınıfı diğer üreticiler takip ettiler. Ortalama telefon boyutu nerdeyse eski phabletlerin boyutuna ulaştı.

Sonunda Apple 'da gelen baskıya dayanamadı 5.5' lik plus modelini çıkardı. 

Pilin sorunlu olması başka şey , telefonda tasarım hatası olması başka birşey . 

Yeni kulaklıkları kullananların deneyimleri düşmeye başladı. ilk tecrübeler pek iyi değil İyi oturmadığını ve düşebildiğini söylüyorlar. Görünen o ki farklı bir BT protokolu yok. Sadece ACC dosyaları ile çalışıyor , yani ses kalitesi sorunu böyle çözülmüş .  Şu anda da kulaklığın desteklediği codecleri kullanırsanız benzer sonuç alınıyor aslında. Apt-x biraz daha kapsamlı bir çözüm.

ilk pairing aşamasını hızlandırmış Apple. 

Android ile de çalışıyormuş.

http://www.androidauthority.com/apples-new-airpods-work-android-worth-715405/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi biz bu cihazı abd den getirtsek lte teknolojisini burada kullanabiliyor muyuz ? daha önceki modellerde abd den gelen cihazlarda lte teknolojisi kullanılamıyor diye hatırlıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pilin sorunlu olmasi dediginiz sey koca firmanin bu yuku kaldirmayacak pili bu cihaza koymasi ise, yani pil baska cihazlarda duzgun calisacak bir pilse, bunun bir tasarim hatasi olmadigi gorusunuze katilmiyorum. "Su ozelliklerde pille calisir" diye telefonun tasarimini yapan muhendis ekibinin veya "su yuk altinda patlamaz" diye pilin tasarimini yapan ekibin hatasidir. Eger sorun pillerin uretimi asamasinda dogan bir fabrika hatasiysa o uretim asamasini tanimlayan ekibin tasarim hatasidir. Eger tum tasarim super, sadece pil ureten fabrikadaki cihazlardan birinin kalibrasyonu bozukmus, o yuzden piyasaya birkac bozuk pil yansimissa kalite kontrol asamasini tasarlayan ekibin hatasidir. Her turlu, telefonu da, pili de tasarlayan Samsung ve alt firmalari, ureten de o, bu durum Samsung'un hatasidir, ya tasarimda eksikleri olan bir firma, ya da uretim devi olarak ciddi bir basarisizlik soz konusu.

Phablet konusunda ben farkli dusunuyorum sma gunluk ihtiyaclarimin (ufak telefon) getirdigi sahsi bir gorus farki olabilir, zamanla degisebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi durumdaysa ben talip olabilirim :)

Telefon neredeyse ilk gunku gibi, bakayim bayramda bizimkiler yurtdisina gidiyor eger 7 Plus bulabilirlerse bunu degistirecegim... Haber veririm... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışı fiyatlarıyla çok fark ediyor bu defa, galiba yurtdışından almak zorunda kalacağız bir sonraki iPhone'u.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pilin sorunlu olmasi dediginiz sey koca firmanin bu yuku kaldirmayacak pili bu cihaza koymasi ise, yani pil baska cihazlarda duzgun calisacak bir pilse, bunun bir tasarim hatasi olmadigi gorusunuze katilmiyorum. "Su ozelliklerde pille calisir" diye telefonun tasarimini yapan muhendis ekibinin veya "su yuk altinda patlamaz" diye pilin tasarimini yapan ekibin hatasidir. Eger sorun pillerin uretimi asamasinda dogan bir fabrika hatasiysa o uretim asamasini tanimlayan ekibin tasarim hatasidir. Eger tum tasarim super, sadece pil ureten fabrikadaki cihazlardan birinin kalibrasyonu bozukmus, o yuzden piyasaya birkac bozuk pil yansimissa kalite kontrol asamasini tasarlayan ekibin hatasidir. Her turlu, telefonu da, pili de tasarlayan Samsung ve alt firmalari, ureten de o, bu durum Samsung'un hatasidir, ya tasarimda eksikleri olan bir firma, ya da uretim devi olarak ciddi bir basarisizlik soz konusu.

Phablet konusunda ben farkli dusunuyorum sma gunluk ihtiyaclarimin (ufak telefon) getirdigi sahsi bir gorus farki olabilir, zamanla degisebilir.

Ortada çok ciddi bir hata olduğu kesin. Bendgate deki veya anten sorunundaki tasarım hatası ile bu aynı şey değil. 

Kablosuz kulaklık işi biraz hayal kırıklığı oldu. Deneyenler pek memnun değil gibi . Fiyatı da yüksek. 

İyi haber var , tek tek de satılacakmış. Birini kaybederseniz en azından iki tane almak zorunda kalmıyorsunuz :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@epi hocam, benim daha 2 önceki sayfada paylaştığım videoyu izledin mi?

Izledim, gayet guzel bir urune benziyor. Hatta Apple'in urununden daha iyi yanlari olabilir. Zaten sunlari biraz da o urunu dusunerek yazdim:

Lider bir seyi ilk yapan degil, o yapinca herkesin takip ettigi kisi/kurumdur. Ses kalitesi yuksek kablosuz kulakliklarin standart olmasini piyasaya dayatacak guc, cesaret ve beceriye sahipler. Bilmem kim daha once yapmissa kablosuz kulaklik neye yarar? Apple yapinca piyasada standart oluyorsa adamlar piyasada standart olabilecegi zaman bunu yaptigi icin, bir de adamlar yaptiginda kullaniciya "bu olmus" dedirtip standartlasacak pratiklikte ve kalitede yaptigi icin ve bunu yillardir basariyla yapmalari sonucu genis bir kullanici kitlesiyle piyasaya yon verdikleri icin.

Demeye calistigim su, insanlar cici bici firmasi gozuyle de baksa Apple piyasa uzerindeki etkisini genelde hak eden bir firma. Samsung'a suratimda patlayacak urunu sattigi icin biraz yuklenmis olsam da onlarin girisimlerini de takip etmeye calisiyorum, haliyle hafife alinacak bir firma degil. Bir tarafta dogru teknolojileri kombine edip, ayni fiyat seviyesinde iki tasarim arasindan dogru parcalari icermek icin dogru parcalari feda eden, bu sekilde muhendislik ve tasarim acisindan optimal noktalari yakalayip kendi icinde butunlugu olan urunler veren bir firma var, diger tarafta onun da uretimi icin gidecegi kadar buyuk bir uretici olan bir firma var. Tasarim odakli firmanin piyasada bu kadar etkisi olmasini takdir etmek lazim.

Ram miktari konusunda... iPad Mini'de cok tab acikken bu foruma gondermek uzere yazdigim mesaj, ben sayfalar arasinda gezinirken hafizadan dusebiliyor. CHW tabina geri dondugumde yazdigim ucmus olabiliyor. Apple'in diger kullanicilarini (siz) benim uzun mesajlarimdan korumak icin sundugu bir ozellik degilse iPad Mini'deki hafiza miktarindan sikayetim bu. 2GB hafizali iPhone SE'de bu problemle hic karsilasmadim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ilkini almistim, onda hafiza yetersiz kaliyordu. Ilk mini'de de not alma uygulamasi (Notability) kullaniyordum. Hem sesi kaydediyordu, hem ben yaziyla ve grafikler icin pen'le not aliyordum, hem de arada bir kameraya ulasip goruntu cekerek notlara ekliyordum, o cihazin belli bir sureden sonra sismesi normaldi aslinda. Notability'den vazgectim, her seyi standart formatta (ses ayri, goruntu ayri, text ayri, figur ayri) dropbox uzerinden senkronize kullanip istedigim makineden ulasabilmeyi daha cok sevdim. Ses dosyasi da, resim de, text de timestamp'leniyor zaten, birbiriyle eslestirip istedigim formatta kullanabilmek Notability'e bagimli kalmaktan daha iyi geldi.

Su anda kullandigim mini (herhalde son cikan degil, bir onceki) ilk mini gibi sismiyor ama arada bir elli tane tab actiysam foruma mesaj icin bir tabda yazdiklarim ucabiliyor. Telefonda bu olmadi simdiye kadar, sanirim bu minide 1GB hafiza var veya Safari'nin hafiza yukunu idare etme sekli farkli.

Android cihaz kullandim, oldukca da severek kullandim. HTC'nin klavyeli bir modeliydi, tum ekran sadece ekran olarak is goruyor, fiziksel klavye var diye cok sevmistim. Ne Android'e cop derim, ne Apple'i cici bici firmasi gorurum. Koluna nike dovmesi yapip gezen, spor salonunda ayakkabi markasina gore gruplasan, youtube'de rakip firmanin videosuna kufur yazan arkadaslar tek firmanin eline kalinca fiyatlarin da musteri memnuniyetine verilen onemin de nasil kotu etkilendigini dusunme geregi duymuyorlar nedense.

iPad Mini'yi sevme sebebim iki ele cuk oturup iki basparmakla klavyenin cok hizli kullanilabilmesi, not almak icin daha pratik bir cihaz bulamadim. Butun aldiginiz notlarin tarih kaydiyla her yerde elinizin altinda olmasi insanin kafasina sadece uygun dongle cihazla aktive ettiginde erisebildigi bir hafiza cipi takmak gibi bir sey. Belki hem mini, hem telefon olsun, biri gerektiginde kullanilsin, oteki ufak olsun diye dusunmesem, ben de iri telefon furyasina katilabilirdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tabların yeniden yüklenmesi sorununda tabların içeriği önemli. Mesela çoğu text ile sorun olmuyor , ama youtube linkleri olan iki tab bile olsa aralarında geçiş yeniden yüklenmelerine neden olabiliyor. Ipad air için söylüyorum . Bunun da zamanına göre ram miktarı azdı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple'in kulaklik soketini kaldirmasinin arkasindaki neden kulaklik soketini kullanan cevre birimlerinden (selfie stick vs vs) Apple'in para kazanamamasiymis.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mini'nin ram miktari azdi, ilk kullandigim gunden beri katiliyorum. iPhone'larda 2GB ile problem yasamadim ama 1GB'ken browser'da simdiki kadar cok tab acmiyordum.

Kulaklik girisi konusundaki elestiriler hakkinda:

"Cihazin fiyati/maliyeti mesela $300, buna x eklemek icin neyi cikarmaya haziriz." Boyle dusunmek lazim.

Bir sonraki urunde iCloud, sonra Siri, sonra iCloud'daki iceriginden analiz yapip sen soru sormadan da sana bir seyler hatirlatan Siri, sonra fiverr'dan/upwork'den word processing icin adam tutmussun gibi isin bir kismini senin icin yapan Siri... Boyle bir roadmap varsa kafanda, "mikrofon kalitesi mi, USB mi gitsin" sorusunun cevabi USB olur. Hersey aglasir, dalga gecer. Iki yil sonra sorsan niye bu firmanin urununu kullaniyorsun, hani USB onemliydi diye, eksikliginin farkinda bile olmaz.

Bu nesil kulaklik girisinin cikarilmasi klasik Apple. Kulaklik kablosu ceviricisinin bu kadar ucuz olmasi ve pakette gelmesi yenilik. Kimse "bak Apple'a, millete bunu zorla satmaya calismadi, kaybedene 20$ gecirmedi" demez ama.

"Ne aglasiyorsun, kablolu kulakligin vardi, simdi kablosunun ucunda 2cm eklentiyle tasiyacaksin" diyesi geliyor insanin. Gomulu kulaklik cikisini tasarimdan cikarmanin sagladigi arti cihazin ic tasariminda muhendislere esneklik olarak donmustur, adamlar A10'a entegre M10 ve dual kamera ile yine sonraki urunlerinin roadmap'ine dogru sekilde baglanan futuristik bir urun yapmislar. Kablolu kulaklik kullaniyorsan kablosunun ucuna takacagin parca orada, ne degisti senin icin? O parcayi kablo ucuna takmanin zahmetinden seni kurtarmak icin neyi feda etseydi bu tasarimda Apple? Hic bir sey feda etmeyip daha pahali mi yapsaydi urunu? O zaman da Apple zengin urunu diye aglasmiyor musun? Adobe'u atma cesaretini bu adamlar gosterdi de tum sektor takip etti. Hem "eskiden neydi o analog ekranlar, simdi sinyal kayipsiz dijital gidiyor" diye dogru duzgun goruntu pesindesin, vaktiyle kompozit kablolara yalanarak bakiyordun, hem de sesin dijital iletildigi kisisel audio cihazlarin standart olmasini saglayacak gucu olan firma bu adimi atarken mirin kirin ediyorsun. Dandik DAC iceren cihazlarla duzgun kulaklik bile iyi ses vermiyor, cihazin sesi dijital ilettigi, isteyenin istedigi DAC ve kulaklik ikilisiyle analoga cevrimi ve sesin nihai halini kendi belirledigi bir sistemin daha gelismis oldugunun ve bu hamleyle bu piyasanin genisleyeceginin farkinda bile degilsin. "Her yere adaptor mu tasiyacagim" diye dusundugun adaptoru kulaklik kablonun ucuna ekleyip gececeksin, telefonu mal gibi tuvalete dusurdugunde bozulmayacak ama Apple'a laf etmek moda ya, bas kalayi. Kullandigin marka su gecirmez diye sattigi urune garanti vermezken Apple'in suya dayanikli dedigi urune garanti vermemesini skandal ilan edecek kafadaysan bunu da elestirirsin tabi.

Hem ucuz olsun, hem yarinin teknolojisine yol acsin, hem dunun teknolojisini tasisin, hem bakire olsun, hem iyi sevissin... Turk erkegi Turk kizina laf ediyor Raki gibi ister de ister diye, donup kendisine bakmiyor. "Peki cocuk olmus mu" diyor ya Cem Yilmaz... Sen ne yaptin diye sormak lazim. Hayatinda ne urun verdin, ne tasarladin da nasil yapildigini biliyormus gibi elestiriyorsun desen cevap olarak anca kufur gelir cogundan.

AlperD beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Satın alman, el altında tutman, taşıman gereken bir cihaz daha. 

İnsanları ikna etmek için lightning porta kulaklık bağlamanın 3.5mm jack ile bağlamaktan daha avantajlı olduğunu göstermeleri gerek . Şu ana kadar önemli bir avantaj gösteremediler.  en fazla telefon daha incelecek diyorlar ki , daha fazla incelmemiş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kulaklık çıkışının kaldırılmasını haklı çıkarma çırpınışlarınızı biraz hayret, daha çok da dehşet ile izliyorum...

Niye bu kadar basit bir iş için yanımda fazladan aparat taşımak zorunda kalayım ki? Hani kağıt gibi incecik telefon yaparsın da 3.5mm port telefonu kalınlaştıracak diye kaldırırsın eyvallah derim ama ortada öyle bir durum da yok.

wazzap and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlis anladiniz herhalde, kimsenin sizi ikna etmek gibi bir gorevi ya da cabasi yok. Urunu begenen, takdir edenlerin gorus acisi nedir diye merak ederseniz okuyabileceginiz bir gorus paylasilmis. Gorusu paylasanin sizin o gorusu anlayacaginiza, tamamini okuyabileceginize ve karsi tez uretebileceginize dair beklentisi yok, sizin fikir yaristirabilen biri oldugunuz varsayimi ile hareket etmiyor.

Urun sizin icin yapilmamis, "Elma Bahcesi"ne girip bir elmaya, bir bahceciye, bir de elma yiyene kufretmek pesindeki kullaniciya hitap etmiyor.

AlperD and klomn beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kadar eleştiriye kapalısınız demek, titan-x pascal istediğiniz gibi çıkmadı diye oldukça üzüldünüz heralde, ne diyelim artık geçmiş olsun.

Sizin de belirttiğiniz gibi ben de fikrimi belirtiyorum, daha önce de yazdığım gibi böyle her konuda otorite imiş gibi takındığınız tavır oldukça sıkıcı olmaya başladı.

Ayrıca tahmin ettiğinizden fazlasını anlıyorum ben hiç merak etmeyin, öyle 3 kuruşluk altan alttan laf sokmaya çalışmalarınız da trajikomik. Hiç değilse aklınızda olanı mertçe söyleyebilecek kadar dik durmanızı beklerdim ama görüyorum ki ukalalığınızın ağırlığının yarattığı kamburdan dolayı pek doğrulamıyorsunuz, tekrardan geçmiş olsun. iyi bayramlar.

Makaan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Urun sizin icin yapilmamis, "Elma Bahcesi"ne girip bir elmaya, bir bahceciye, bir de elma yiyene kufretmek pesindeki kullaniciya hitap etmiyor.

:D :D :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam kulaklik cikisinin kaldirilmis olmasi bir devrim, bunu kabul etmek lazim. Geçmişe bakacak olursaniz apple hep kablosuz teknolojide bir adim önden gittiği icin bir sonraki aşamada da bunun olacagi belli. Bunun aksini savunuyor olmak "neden wi-fi kullaniyoruz ?" Sorusuyla eşdeğerdir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok