iphone 7
0

Bu konuda 214 mesaj var

Bende düsüne düsüne sonunda airpods lardan alma karari verdim :) elimde hali hazirda olan bluetooth kulakliklari esime verdim ( kulagimi acittigi icin kullanamiyordum, esimde bir sorun cikarmadi ) , earpods larda bende hic kulagimi acitmiyor ve tam kulagima uyuyordu, ayni sekilde esimde de rahatsizlik veriyordu, o nedenle benim icin cok kullanisli olacak airpods lar :) fiyati dogruya dogru yüksek, iphone 7 plus watch 2 ve airpods adamlar ne tanittiysa koyduk sepete :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust Hocam körü körüne bağlanma diye birşey söz konusu değil. Ethernet çıkışı kullanıyorum ben halen yazıcıda olsun evdeki iMac'te olsun, ancak 4 senedir MB Air'de ethernet çıkışı yok ve en ufak bir ihtiyaç hissetmişliğim de yok. Zaten ethernet çıkışının kaldırılması mobilitenin artışıyla ilişkiliydi ve Apple bu konuda da devrim yaptı, belki hatırlamıyor olabilirsiniz ancak tablet olarak ilk çıkan pc'ler ethernet girişi de barındırıyordu üzerinde ve mobilite diye birşeyden bahsetmek mümkün değildi. Haliyle yanınızda bir ethernet portu kalınlığında bile olsa tablet taşımak zor oluyordu. MBAir'e de bakacak olursanız ethernet girişini sığdırmanız durumunda bilgisayar ister istemez kalınlaşmak zorunda kalacaktır. Özellikle mobil olarak kullanacağınız her türlü araçta kablosuz araçları kullanmak zorundasınız, kablolu kulaklık konusunda ısrarcı olanlar için de sonuçta alternatif mevcut ancak bir süre sonra mobil birşeyler isteyen kesim ister istemez artacak. Bunun mürid (ya da mürit) olmakla ilgisi yok, kullanım kolaylığıyla ilgisi var.

Apple'ın sunduğu bazı olanakların iyi gelişmelere yol açacağını görmezden gelmek daha vahim bir durum kanımca. Çıkalı seneler olmasına rağmen güncelleme bile gerektirmeyen airport time capsule-express gibi ürünlere bakacak olursanız Apple bildiğiniz 4-5 sene önden gidiyor kablosuz iletişim konusunda.

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belki bu nesil değil hedefleri, sonraki nesillerde yapacakları değişikliklerin önünü açıyorlar. Özellikle gelecek sene çıkacak 10. yıl modelinin önemli değişiklikleri içereceği tahmin ediliyor.

DRM ile ilişkilendirilmiş eleştirilerde , analog loophole kapatıldı yazılıyor . Ancak bunu pek mantığı yok, o dongle 'ı takında gene analog loophole açılıyor.  

Twit podcast 'te tartışılıyordu . Tasarımı zorlaştırıyor dedi katılımcıların biri, o yüzü misal ekran ile kapatamıyormuş Apple. Bu olabilir. 

Bence ,Apple'ın fazlalık gördüğü her birimi atmak gibi bir minimalist tasarım anlayışı var , bununla ilgili. Bu eski port engel oluyordu gelecekteki tasarımlarına . Kablosuz kulaklıklara ağırlık verecekler, bu ilk nesil, bir iki nesil sonra kalite sorununu çözerler. 

Diğer mantıklı açıklama da Whooosh 'un yaptığı. 3.5mm jack e takılan birimleri kontrol edemiyor Apple. Oysa Lightning porta takılınca lisans ücreti gibi birşeyler var. Kontrol edemedikleri bağlantı portunu kapatmış oldular.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kulaklıkla ilgili ilk incelemeler iyi .Ses kalitesinden memnun kullananlar . Kulaktan çıkma, düşme sorunu pek yokmuş. Kablonun ağırlığı ortadan kalkınca kulaktan çıkma sorunu olmuyor diyorlar , biraz soru işareti. 

işlemci performası da çok beğenilmiş. Ekrandan kaybediyor.

https://twitter.com/scottwasson/status/776477553506721792

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IOS 10 hizli guzelde afedersiniz ama pili a.. koyuyor. Iphone 6S kullaniyorum dun gece sarjda biraktm telefonu yataktayken cikmis heralde ben uyurken. Kac saat kaldi bilmiyorum ama sabah kalktigimda %100 den %81 e inmisti ki download vs yoktu. Umarim duzeltirler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Atrin bende pek bir değişiklik olmadı pil konusunda (5S) , eşimin 6 plus'ında da çok anlamlı bir değişiklik izlemedik henüz. Arka planda sürekli çalışan bir program vs. olmasın ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.dailydot.com/unclick/iphone-7-launch-denmark-sad/

iP7 ve son yıllarda çıkan birbirinin aynısı smartphone modelleri bundan güzel bir olayla tarif edilemezdi.

Bir de Linus 'un WAN SHOW 'unda konuşuyorlardı bu hafta iP7 işlemcisi şöyle olacak, böyle olacak ama "we don't really care" diye. Bakıyorum AppStore 'a, dün ne varsa bugün de o var, her nesil cihazda CPU/GPU 2x oldu, 5 kat hızlandı falan diye pazarlama yapılıyor da, bakıyorum bundan kaç nesil önceki aletler ne oynatıyorsa bunlar da onu oynatıyorlar, yazılım yelpazesi dünün aynısı, üstelik kalite de üç aşağı beş yukarı aynı. Yazılım tarafında artık bu donanımları kullanacak bir şeyler ortaya konması lazım, veya donanım goygoyunun bırakılması, hakikaten "aldırır" denecek yenilikler olması lazım. Öte türlü buna benzer haberler daha sık görürüz, mobil sektör de ilk iPhone zamanından öncesinin sıkıcılığında devam eder gider.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sadece meraktan soruyorum 3.5 jack alerjisi sadece alan meselesi olsa 2.5 mm kac stndarti yokmuydu teeeeeeee 10-15 sene onceki bazi telefonlarda bile

bende hatta bi yerde 2.5 3.5 adaptoru olucak bi radyo mu mp3 calar gibi dandik bi urun icin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olay 3.5 alerjisi değil, kablosuza dönüş. Nasıl ki wi-fi denilen şeyi bugün bu kadar yoğun kullanıyorsak uzun vadede kullanmayacağız. Kablo alerjisi diyelim buna.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hangi rengini tercih edersiniz alacak olsanız ? jet black pek bir havalı ama en ufak hadisede aşırı çizilecek bir malzeme mi acaba öyle ise güzelliği bir kenara sinir bozucu yani daha ağır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3GS'den beri her çıkan modelde upgrade ettim. iPhone 5S'ten iPhone 6'ya geçerken hiç içime sinmemişti. Android görünümlü dandik bir telefon izlenimi vardı. Şimdi hiç geçmeyi düşünmüyorum. Şirket telefonunu değiştirme zamanı geldiğinde zaten Türkiye'de yaygınlaşmış olur. Ancak 2017 Nisan yada Mayıs gibi geçerim iPhone 7'ye muhtemelen. Gerçi o zaman da 7S'in çıkma tarihi yaklaşabilir. Acaba tüm iPhone 7 neslini pas mı geçmek lazım diye de düşünmüyor değilim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu telefonda VR olayi bana cok gereksiz geliyor. Telefon almak isteyenlerin cok cok kucuk bir kisminin bunu arayacagini dusunuyorum. Telefona 4k ekran koymak bu yuzden bence cok gereksiz. 4K ekran demek daha fazla GPU gereksinimi, daha fazla GPU gereksinimi daha cok pil tuketimi demek.

Piksel sayisini artiracaginiza ekran kalitesini artirin, zira Apple da bunu yapiyor.

Bu 3.5mm olayinda da sagda solda baska markalarin da kervana katilacagi dedikodularini okudum (Samsung basta). Kaldirilmasi cok hosuma gitmedi ama kacis yok bundan sonra.

Makaan, TiesTorN and Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus telefonu aldığında VR set için gereken donanımın %95 ini almış oluyorsun. Geriye uygun bir headset in içine koymak kalıyor. 

Kullanmamak için neden yok. Gelecekte daha da büyüyecek bu pazar. Hatta standart olacak . Samsung önden gitti sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus Hocam adamların istediği de bu değil mi zaten? :) Daha performanslı, daha yüksek çözünürlüklü donanım talep eden uygulamalar çıkacak ki, üreticiler de daha yüksek performanslı, daha az pil tüketen yeni modeller çıkartacak ve tüketicileri ellerindeki cihazları değişime zorlayacak. Mobilde bu işin lokomotifi VR olacak gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Öyle düşünürsek,

- Klavye mouse bağla, ofis bilgisayarı olarak kullan,

- Duvara yapıştır güvenlik kamerası, sensör bilmemne olsun.

- TV'ye bağla, oyun konsolu olsun.

gibi birçok use case düşünebiliriz. Ama bunları yapan çok çok az kişi vardır. Bunu alıp VR headset içine koymak mantıklı gelmiyor zaten bana, donanım yetse de. 

Bence de ileride telefonlar VR için ana cihaz olacak, ama bu şekilde değil. Çok daha küçük boyutlu, normal gözlük boyutunda ve sensör dışında işlemci vs. içermeyen olan VR gözlükler, telefonu kullanarak çalışacak. Buna şüphem yok, ama işin geleceğinde telefonu alıp kafamın önüne takma olayını görmüyorum.

@@Najaz Orası öyle de ama onlara zaten talep var. Şu anda imkan olsa basarlar her türlü daha güçlü GPU, daha iyi batarya. Şu anki smartphone uygulamaları da inanın daha fazla imkan olsa daha fazla iş yapabilir. Geçen gün bir podcast dinledim, iOS geliştirme ile ilgili. Adam GPU geliştikçe real-time yapabildikleri fotoğraf efektlerini anlatıyordu. Yakın zamana kadar pek mümkün değildi bunlar, dikkat ederseniz son zamanlarda real time efekt yapan uygulamalar arttı, kaliteleri de çok yükseldi. Bunlar daha çok telefon sattırır ortalama kullanıcıya.

4K ekran saçma sadece bence, telefonu tam anlamıyla gözünün 5 cm önüne getirmedikçe farkedilen bir fark olmuyor çünkü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonu kafamın önüne takıp bir video izlerken bir arkadaşının araması ile deneyimin içine edilmesi paha biçilemez olur herhalde. Bana da kafamın önüne telefon koyma fikri çok iç açıcı gelmiyor o yüzden. Ama bedava verilse alıp kullanmaz mıyım tabii ki en azından bir şans veririm ancak ana kullanım senaryolarımdan biri olur mu? İlk heves geçtikten sonra sanmıyorum.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Ozan Başeski filmi hatırlayamıyorum  şimdi ama adamın biri tam tuvalette erotik bir film izlerken bir başka arkadaşı aradığında çok kötü oluyordu, Adam Sandler'ın bir filmi olabilir, sahne direkt aklıma geldi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@pentaman evet hocam o filmi hatırladım şimdi siz söyleyince  :D

Bu arada iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Türkiye'de 14 Ekim'de resmi satışına başlanıyor. Fiyatlar da önümüzdeki hafta açıklanır sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok