iphone 7
0

Bu konuda 214 mesaj var

Iphone 3G, 4S, 5S kullandıktan sonra Iphone ekranları küçük gelmeye başladığı için Sony Xperia Z3' e geçiş yaptım. Daha sonrasındaysa Iphone 6S Plus'a geçtim.

Peşinen söyleyeyim, IOS'u çok seviyorum. Tabletlerim de Ipad olduğundan dolayı aslında ekosistemi de bozmak istememiştim. Ama büyük ekranlı telefon olması, su geçirmemesi(trekking), yeterli fotoğraf çekim kalitesi ve stereo hoparlörleri ve Sony markasının genel de verdiği güvence nedeniyle android'e geçiş yaptım. Sony'nin tasarımından, malzeme kalitesinden memnundum ama android ile yıldızım barışmadı. Sony'nin fotoğraf kalitesi maalesef Samsung'un fotoğraf kalitesinin çok gerisinde. Üstelik bu adamlar Samsung'a, Apple'a gerekli materyali vermelerine rağmen. 

Dürüst olmak gerekirse Sony Xperia Z3'ten Iphone 6s Plus'a geçmemin tek sebebi ekosistemdir, IOS'tur. Yoksa Iphone'un Sony'den fotoğraf kalitesi dışında hiç bir özelliği iyi değil. Bana göre tasarım olarak Sony daha başarılı mesela. 

Son dönem telefonlara baktığımda Samsung Note 7'nin çok başarılı bir telefon olduğunu düşünüyorum. Hem foto kalitesi, hem tasarımı ve diğer özellikleri bana göre Iphone'un çok çok ötesinde. 

Iphone 7 mi Note 7 mi diye kendi kendime sorduğumda her ne kadar Note 7 daha cazip gözükse de ben Iphone 7'ye terfi edeceğim. Yegane sebebi de IOS. Yoksa Iphone 7'nin sızmış tasarımları bence felaket derece kötü. 6S Plus'ın tasarımını da beğenmediğimi ekleyeyim. (5S mesela çok iyiydi) Keşke Note 7 tasarımında bir Iphone 7 gelseydi. 

Xperia Z3 şu anda Sony tarafından çöpe atılan bir telefon. Android 7'nin verilmeyeceğini öğrendim. Donanımı yeterli olan bir telefona yazılım verilmemesi aslında android dünyasının kronik sorunlarından biri. 

Kendi adıma sizin yorumunuza üzüldüm.Eko sistem bozulmasın diye çokda hoşlanmadığınız bir ürüne neden para verip kullanıyorsunuz? Tabi kese sizin keseniz beni hiç ilgilendirmiyor ama biraz ironik açıkcası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xperia Z3 şu anda Sony tarafından çöpe atılan bir telefon. Android 7'nin verilmeyeceğini öğrendim. Donanımı yeterli olan bir telefona yazılım verilmemesi aslında android dünyasının kronik sorunlarından biri. 

Onun sebebi firmaların yeni cihazların piyasaya daha çok yayılmasını sağlamak. Yoksa Z3, hatta Z1 serisi bile Android 7'yi kaldırır ama Android 7 yüklü bir Z3'ü olan kimse gidip X Performance almaz. Güncelleme gelmeyince de ya başka cihaz arar, ya da platform değiştirir (örn: iOS).

iPhone 7'nin çıkıntılı kamerası çok hoş görünmüyor bence (diğer telefonlarda da öyle). Cihazın o yekpare görüntüsü tamamen bozuluyor sanki. Ve 3,5 mm jack, Apple tarafında kullanıcılar açısından pek bir farklılık yaratmayacak olsa da endüstriye yayıldığı an çoğu kişi ya eski kulaklıklarını kullanamadığı için küfredecek, ya da ara çözümler bulmaya çalışacak (adaptör vs.).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bu tip bir olay Iphone'da olmuyor. (olsa da çok nadiren oluyor.) Android telefonların en büyük sorunlarından biri google'ın bastırmasına rağmen bir türlü yazılım olayını oturtamamaları. Ben kulaklık konusunun çok da sorun çıkaracağını sanmıyorum. Büyük devrimler bu şekilde olur. 

Çok büyük sorun olmaz , mutlaka çok sayıda lightning uyumlu kulaklık çıkar. Ancak ne getireceğine bakmak lazım. 3.5mm jack ten vazgeçince ne kazanılacak belli değil henüz. Aslında daha önce Motorola kaldırdı 3.5mm jacki telefondan ,ama tabii pazar payı yeterli değil motorola'nın böyle dönüşümler için.

Analog porttan digitale geçilecek diyenler var,öyle birşey yok. kulaklıklara gitmeden önce gene analoga çevrilecek. Yani DAC telefonun içinden kulaklığa geçmiş oluyor. İyi mi , kötü mü henüz belli değil. Kulaklık fiyatının yükseleceği kesin.  

Ayrı DAC kullanarak ses kalitesini arttırmak ise amaç şimdi de kullanılıyor zaten istenirse , hatta usb ses kartı bile takılıyor. Şu anda tek görünen faydası telefonun biraz daha inceltilebilmesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pek inceleyemedim, dış boyutlar aynı mı 6S ile? (Sızan kasalar için) Öyleyse incelme avantajı da olmayacak demektir bu nesilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu incelme sınırı nerede olacak acaba ? Şu anki hali bile güven vermiyor bana inceliği yüzünden. Bir de ne kadar incelirse incelsin kamera incelemediği için çıkıntı olarak kalıyor. 5S'yi bu yüzden sevenlerdenim ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bu tip bir olay Iphone'da olmuyor. (olsa da çok nadiren oluyor.) Android telefonların en büyük sorunlarından biri google'ın bastırmasına rağmen bir türlü yazılım olayını oturtamamaları. Ben kulaklık konusunun çok da sorun çıkaracağını sanmıyorum. Büyük devrimler bu şekilde olur.

Pardon hangi devrim? Yoksa 2 sene önceki kulak içi kulaklık devrimi gibi bu Eylül de de bt kulaklık devrimimi olacak. Vay be... Bluetooth kulaklık nasıl bir şey olacak acaba... heyecanla bu devrimi bekliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yazık ki eskiden tasarım olarak çok ilerde olan iPhone bu alanda da 6 serisi ile liderliği kaptırdı. 6s+ ile note5 ı yanyana koyun.ekran boyutu daha büyük olan note5 6s+ dan daha küçük boyutta

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pardon hangi devrim? Yoksa 2 sene önceki kulak içi kulaklık devrimi gibi bu Eylül de de bt kulaklık devrimimi olacak. Vay be... Bluetooth kulaklık nasıl bir şey olacak acaba... heyecanla bu devrimi bekliyorum.

BT 'de lossless aktarım için sağlam bir standarda ihtiyaç var. Belki Apple o yönde bir yenilik ile gelir. 

Aslında Apt-X var, Samsung 'un da kendi çözümü var ,tutmadı bunlar pek.  Sorun nerde bilmiyorum, BT kulaklıklar hep kötü. 

Tasarım konusunda ise Iphone kaybedeli yıllar oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir duyum 3 tane iPhone geleceği yönünde. 7, 7+ ve 7 pro.

Aksesuar satan bir tanıdıkla yaptığımız muhabbette şimdiden ürünleri getirmeye başlamışlar :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SE kullaniyorum, memnunum. Benim icin tasarimda ideal noktada. Daha buyuk ekranin gerektirdigi gibi iri degil, ustundeki kulaklik cikisina kaliteli kulaklik baglayip elde ettigim sonuc ideal, bu parametreler icinde olabilecegi kadar ince. Icindeki donanim herseyi akici, canavar gibi yapmasini sagliyor. iPhone diye bildigimiz tasarimin zirve noktasi. Ondan sonra cikan cihazlar SJobs sonrasi Samsung'a cevap yetistirme telasiyla modaya uyulup yapilmis urunler gozumde, bana pek hitap etmiyor. Muhendislik harikasi ufak boyutta cihaza ozellik ve tum gun gidecek sarji sigdirmakti, sonra bir gormemislik trendi basladi, bitecek gibi de durmuyor. Apple da yazik, urunun irisini cikarsa dalga geciliyor, ufagini cikarsa dalga geciliyor, aynisini cikarsa isteklere kulak vermedi deniyor. Insanoglu boyle bir sey.

Note 7 aldim, GearVR icin. Donanim lideri firmanin urunu ama menusunde gezinirken bile arada bir kasildigini hissediyorum, iPhone'daki akicilik yok. Tahmin ediyorum ki yazilimdan kaynaklanan, herseyin duzgun optimize edilmemesinden kaynaklanan bir durum. iPhone'daki touch response da yok. Sasirdim acikcasi, boyle olmasini beklemiyordum. Steve baba "tasarim nasil gozuktugu degil, nasil calistigidir" diyordu, her urununde belli bir kalite oluyordu, millet hala Apple'i cici bici firmasi olarak goruyordu. Adam eline aliyor baska markanin telefonunu, menude gezerken bile takildigini o da goruyor, arada o uygulamayi acayim diye bastiginda takilip beklettigini goruyor, uygulamanin cakildigini goruyor ama icinde daha cok ram var diye bu daha iyi diyor.  Insanoglu boyle bir sey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tanıtım 7 eylülde, Türkiye saati ile akşam 8'de. Apple'la ilgili çok güvenilir sızıntılar yapan kaynaklar sürekli diğer haftayı söyleyip durmuşlardı, yani güvenmemek lazım böyle kaynaklara :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Epi'nin de belirttiği üzere belleğin şu kadar olması, işlemcinin bu hızda olması falan çok önem arzetmiyor. Yani tabii ki önemli ama sonuçta iş gelip kullanıcı deneyimine dayanıyor. Bu durumda da iOS-Android deneyimi çok farklı. Bendeki iPhone 6 Plus'ta A8 çift çekirdek 1.4 GHz işlemci ve 1GB bellek var ama aynı zamanda çıkan 8 çekirdekli işlemcili, 3GB bellekli Samsung Note 4'ten çok daha seri çalışıyor. Uygulama açışlarında kasılma hissedilmiyor. Sonuçta 2GB bellek bile fazlasıyla yeterliyken 3GB olacaksa tabii sevindirici bir gelişme ama ben yine de 2GB olarak kalabilir bellek miktarı diye düşünüyorum. iPhone 7 ve 7 Plus çıkacağı garanti, bir de 7 Pro falan deniyor da ona da ihtimal vermiyorum pek açıkçası. Bakalım artık 1 hafta kaldı zaten, hep birlikte göreceğiz nasıl ürünler çıkacağını.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPhone 3Gs, 4, 4S, 5S, 6 Plus ve 6S Plus kullandım. Hala da 6s Plus ile devam ediyorum. Hiçbirini alırken ne kadar ram varmış ..vb donanım özelliklerine bakmadım, inceleme de okumadım. Sevdiğim tarafı da bu zaten, just works! :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende iPhone 4S kullandım şuan iPhone 6S kullanıyorum fakat Nexus 5'i çok özlüyorum. Anakartında sıkıntı çıkmasa değiştirmezdim. Arada açıyorum menülerde geziyorum özlemimi gideriyorum :). Samsung HTC LG Sony falan nasıldır bilmiyorum ama Nexus 5 en azından akıcılık olarak iphone ile aynı idi benim için. Definitive'inde dediği gibi al kullan iphone u kesin akıcı olacağı garanti. O yönden çok rahat bir telefon.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iphone'da hala 1gb ram falan farketmez diyen arkadaşlar bir silkelenin kendinize gelin  :cici:  safaride 3-4 tane tab açınca belleğinde tuttuğu herşeyi yok ediyor, sonra da tabları uçuruyor ram yetersizliğinden. ipad de az kafayı yedirtmedi bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Browser'da kaç tane tab varmış, hangisinde ne duruyor diye düşünerek iPhone kullandığımı hiç hatırlamıyorum. Adres orada duruyor, tabı açtığında da tekrar yüklüyor sayfayı. Internet paketimin kotası çok düşük abi diyen fakirlere göre olmadığını söylüyorsanız ona bir yorum yapmasam daha iyi olur.  :mrgreen:

Sonuç olarak ben telefonu akıcı kullanıyor muyum? EVET

Tüm oyunlar aynı performansla çalışıyor mu? EVET

Telefonu arada bir kapatıp açmam gerekiyor mu? HAYIR

Yeni bir işletim sistemi sürümü çıkınca acaba bana gelir mi diye kurdeşen döküyor muyum? HAYIR

Tamam bunlar bana yeterli.  :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok