iphone 7
0

Bu konuda 214 mesaj var

Samsung yapar Apple satar parayı toplar. Kader kısmet işte..  :mrgreen:

Samsung da topluyor parayı, aslında şu anda yüzdesi ne bilmiyorum ama eskiden iphone komponentlerinin önemli kısmını samsung üretiyordu . Bir de öyle topluyordu para.

O kulaklığın tasarımını sevmedim ayrıca. 

13 eylülde ios 10 indirilebilecekmiş. Güzel, yeni işletim sistemini her zaman severim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

android telefonlarda zaten olan özelliklerin üstüne hiç bir şey koy(a)madığı gibi ekran çözünürlüğü, plus modelinde S7 edge'e oranla kasasının gereksiz büyüklüğü ve ağırlığı vs. konularda hiç bir gelişme göster(e)memiş.

%65 screen to body ratio nedir abi ya, şaka mı yapıyorsunuz bu devirde. hani ultra ince, ultra hafif olur kabul ederim de, öyle bir şey de yok ortada.

ben bu satten sonra apple alacağım diye tutturan adama üzülürüm, en çok da milli servetin çar-çur olmasına acırım arkadaşlar, kafanızı kullanın.

canlı örneğim önünüzde, senelerce iphone kullandıktan yine iphone alabilecek imkanım varken, 1 ay boyunca günler geceler boyu araştırıp android'e geçtim. 

iphone'da asla yapılamayacak, bazısı yapılsa bile aylık ücret gerektirecek ya da app satın almak gerektirecek bir dolu özelliğe ücretsiz sahibim ki telefonun fiyatı iphone'un yarısı...

android yavaşmış, güvensizmiş, kalitesizmiş, app yokmuş, google play çöpmüş... bunlar büyük bir hurafe, alın deneyin görün...

daha önceden de söylediğim gibi iphone, "keeping up with kardashians" izleyen ilk öğretim çağındaki kızların, "android çok karışık, az kalan beyin hücremle ben bunları öğrenemem" diyen yaş haddinden emeklilerin ve "kanka ben apple ortamı kurdum, mac bok hava cıva, apple tv zottirik, iwatch dandirik, i-bok ve you-püsür aldım, bu saaten sonra geri adım atarsam steve jobs'un hayaleti uykumda tecavüz eder" diyerek nerd gibi gözükmeye çalışıp aslında pek de bir halttan anlamayan talihsiz kronik tombik kullanıcıların telefonudur...

SEP, TiesTorN and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

worst-iphone-ever.jpg

Saka bir yana, VR/AR'a yatirim yapan Samsung'un, GearVR'da positional tracking icin kullanilabilecegine Carmack ihtimal verirken, hala bu cift kamera olayini eklememis olmasi, iPhone'da bunun derinlik algisi islemlerini yapabilecek islem unitesiyle gelmesi ilginc.

Note 7 su anda masasinda duran biri olarak soyluyorum, bu kadar kaynakla onceki nesiller uzerine USB-C'yi koyabildiler, onu da patlamayacak sekilde beceremediler.

iPhone cephesinde 4K 60fps video kaydeden cihazin konum bilgisi cikartmaya yetecek kadar dusuk bir cozunurlukte yeterli hizda goruntu cekip analiz etmesi mumkun olabilir. Olay SOC tasariminda. Apple'daki cift kamera ile derinlik analizi, diger sensorlerin datasiyla kombine edildiginde konum bilgisini gercek zamanli cikartacak kadar hizliysa cok zarif bir cozum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Saka bir yana, VR/AR'a yatirim yapan Samsung'un, GearVR'da positional tracking icin kullanilabilecegine Carmack ihtimal verirken, hala bu cift kamera olayini eklememis olmasi, iPhone'da bunun derinlik algisi islemlerini yapabilecek islem unitesiyle gelmesi ilginc.

Note 7 su anda masasinda duran biri olarak soyluyorum, bu kadar kaynakla onceki nesiller uzerine USB-C'yi koyabildiler, onu da patlamayacak sekilde beceremediler

Patlama işinin telefonla, usb c ile ilgisi yok.

Şu anda gearvr alıp kullanabiliyorsun, hatta bir yıldır satılıyor. Apple ne yapacağı spekülasyon.

Apple ın kamerası bu nesilde öne çıkacak bence. Android tarafında var bir süredir bu tip kaöera ama onların Apple ile aynı yazılım gücü yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O kablosuz kulaklıklar kesin kaybolacak. İnsanlar "Ya biz beceremedik bir türlü, bunları hep kaybediyoruz. Bir çözüm bulun" diye Apple'a şikayet edecek. Apple da 24,99$ fiyatla kulaklıkları birbirine bağlayan ip benzeri aparat satacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O kablosuz kulaklıklar kesin kaybolacak. İnsanlar "Ya biz beceremedik bir türlü, bunları hep kaybediyoruz. Bir çözüm bulun" diye Apple'a şikayet edecek. Apple da 24,99$ fiyatla kulaklıkları birbirine bağlayan ip benzeri aparat satacak.

Hocam bu kulaklıklar kaybolsa da yan sanayi üretimi de birleşik üretimine geçecek bunların zaten. Pek problem çıkmaz o yüzden.

Apple'ın kulaklık konusunda bir devrim yaptığını kabul edersiniz etmezsiniz ama göreceksiniz bütün markalar buna yönelecek. Apple yine sektöre yön vermiş olacak yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

S7 yi sattiktan sonra normal ip7 mi yoksa plus olani mi alsam diye cok düsündüm hala düsünüyorum, hala net bir  karar vermedim, ellerim büyük boyum da 1,93 , ama yine de plus ile ilgili cekincelerim var , bu zamana kadar note 4 de kullandim nokia 1520 de , büyük ekran telefon ile foto video internet falan bakinca cok güzel ama kullanim acisindan 4.7 inc daha pratik , cepte daha az yer kaplayip daha az rahatsiz ediyor, tek elle kullanim daha rahat vs. 

plus versiyonda da yeni cift kamera , normal versiyona göre daha iyi batarya gibi özellikler cezbediyor. Hala net karar veremedim, belki plus kullanan arkadaslar fikirlerini paylasirsa daha net karar verebilirim. 

Ayrica ip7 ile ip7 plus arasinda performans farki olur mu ? ikiside ayni islemci barindiriyor biri 750x1334 piksel biri 1080x1920 piksel, ikisinde de 2 gb ram oldugu söyleniyor, mantik olarak bakinca normal versiyon plus a göre daha avantajli olmasi lazim performans acisindan.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben baya Android pahalı, ucuz telefon kullandıktan sonra Apple'a geçtim, 5S aldım ilk şimdi de 6S ile devam ediyorum, Android falan bir daha kullanmam, yine mesela Galaxy Tab S'im de var ancak onun 3GB RAM ve 4+4 çekirdek işlemcisi ile olan ağırlığından -Ipad Air'im de var- onda eser yok.

Herşey RAM, işlemci falan demek değil, Tab S'de aldığım dönemde en üst seviye tabletti, uzun süre 4.4.2'de kaldı ancak kısa süre önce 5.0 bilmem kaç geldi, 7 gelecek 6 halen yok bunda.

Aynı dönem ürünü olan Ipad Air'e ise şakır şukur güncelleme geliyor. Android falan hiç uğraşmam, uğraşamam da ayrıca.

Herşey donanım özellikleri falan demek değil yani, tek noktadan bakmayalım meseleye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Blackberry'den iphone'a çok zor geçiş yaptım, kaç defa deneyip geri döndüm geçmiş yıllarda, 3-4 yıldır da iphone kullanıyorum ama hala da blackberry'deki konforuma erişemedim

(recent call history 100 arama ile sınırlamak nedir ya,zamanında dhw de tek tek bir çok şey yazmıştım hala düzelmedi, misal daha dün bir web sitesinden telefon kopyalıyorum, gidip aramaya yapıştırıyorum ama başına gidip alan kodu girmem lazım, yok aga, cursor'la kayıp numaralar arasında edit yapamıyorsun daha neler neler)

Dün akşam canlı izledim tanıtımı. PC üzerinden izleyememek! Neyse yorum yok.

Fotoğraf üzerinde çok oyalandılar, kulaklık portu kalkınca dizayn değişir incelir diyorduk ama oda olmadı.

Kapasiteler açıklanırken önce 16gb diye slayt gösterip , sonra şaka şaka artık minimum 32gb dediler :)

Malesef İki yıla yakındır kullandığım 64gb iphone 6'dan iphone 7'ye geçiş için bir istek arzu bulamıyorum.

Blackberry classic modeli dizayn ve kullanım olarak tam istediğim cihaz, keşke yenileseler de ona geçsem...

Edit: Eklemeyi unuttum, spor yaparken iphone'un kendi kablolu kulaklıklarını kullanıyorum, ve terden dolayı bir süre sonra kulağımdan çıkıyor hatta düşüyor.

Aynı şekilde bu airpod'da da olursa???

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 senedir kullandigim HTC'de de 2 kamera var fakat bu ikincil kamerayi sadece htc'nin kendi kamera yazilimi derinligi algilama amacli kullanabiliyor. Bunun disinda ikincil kameranin hicbir islevi yok.

Apple burada cok guzel seyler yapmis. "Htc'de de iki kamera var ya.." diye karsilastirilamaz. Apple da iki kamera koymus ama kullanici da yazilim gelisteici de her iki kameranin etinden sutunden sonuna kadar faydalaniyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iphone'da eksiklik olarak gördüğüm su geçirmezlik ve stereo hoparlör işinin çözülmesine sevindim. Beni zamanında Xperia Z3' e iten şeylerden bazıları bunlardı ki daha önce de burada burada bahsetmiştim. Kasa bence prototipin çok ötesine geçmiş, özellikle jet black çok iyi gözüktü gözüme. Böyle bir telefonda tek eleştireceğim konu ekran çözünürlüğünün aynı kalması. Artık 4K ekran bekliyorum Apple'dan. Bunun sebebi de VR olayında 2K' in yetersiz kalması. Iphone 8' de acaba OLED ve 4K' i birlikte görecek miyiz? 

Apple 'ın bence doğru kararlarından biri ekran çözünürlüğünü 1080p'nin üzerine çıkarmamak. Pil ömrünü azaltmak , işlemciyi zorlamak dışında işe yararmıyor. Faydası VR'da . Apple 'da zaten VR yok.  

Hocam bu kulaklıklar kaybolsa da yan sanayi üretimi de birleşik üretimine geçecek bunların zaten. Pek problem çıkmaz o yüzden.

Apple'ın kulaklık konusunda bir devrim yaptığını kabul edersiniz etmezsiniz ama göreceksiniz bütün markalar buna yönelecek. Apple yine sektöre yön vermiş olacak yani.

O kesin . Apple bir kez 3.5mm jack i çıkardı mı ,bir daha geri eklemez . Piyasadaki payı düşünülürse herkes mecbur lightning uyumlu kulaklık çıkaracak.   

Diğer markalar ,intel'in de gazıyla, usb-c uyumlu kulaklıklara yöneliyorlar ama tutacağı şüpheli. Ne kadar ısrar etseler de , net faydasını gösteremediler.  LG  yeni modelin güçlü bir DAC ile geldiği iddiasında.

Apple'ın kablosuz kulaklıklarının incelemelerini görmek lazım. Çünkü o BT değil sanırım. Modifiye bir bağlantı türü.  Ses kalitesine bir çözüm bulmuş olabilirler. Apple 'ın esprisi de bu zaten. 

Apple ürünlerini aldığında adamların sorunları baştan senin için çözdüğünü biliyorsun. Belki en iyisi değil ama oldukça iyi. 

Bu işlerden anlıyorsan kendin en iyisini alabilirsin , kullanıcıların çoğu o kadar teknik bilgiye sahip değil.

Macbook + ipad + iphone yapıp tüm platformun avantajlarından yararlanabilirdim. Ancak masaüstünde hiçbir zaman Apple kullanmayacağımı biliyorum. Dolayısı ile mutiplatform olacak, bu durumda iphone 7 ile Note 7 karşılaştırmasında benim için tercih Note 7 olur. Çift kameraya geçmemiş olması dışında negatifi yok benim için. İOS 'ta yapmak için kırk takla atılan veya yapılamayan basit işleri , android de iki tık ile çözüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bluetooth kulakliklarin genelde dandik ses vermesini ben bant genisliginden falan saniyordum, ama aslinda icindeki DAC'lardanmis. Apple Beats'i de aldi sonucta, guzel bir DAC'la ve kendi protokoluyle guzel bir cozum bulmustur diye dusunuyorum.

AirPods cok itici geldi. Third party guzel birseyler gelir, onlar alinir bence ihtiyac varsa. 

Apple dedigi gibi yapmaya cesaret edebildigi icin kaldirdi 3.5mm'yi. Bence de onunde sonunda kaldirilacakti bu. Bu lightning -> 3.5mm adaptorleri 9$'a satilacakmis.

iPhone kullanicilarini isteyen asagilasin, Ama her turlu daha stabil, daha iyi app'lere sahip, daha uzun sure desteklenen cihazlara sahip platform bu. Android kullanan adam "ben 4000 TL telefona verdim, 1$'lik uygulamayi almadim oh" diye ovunurken, iOS kullanicisi aliyor uygulamayi, boyle olunca tabii ki daha iyi yazilim iOS'de oluyor. Google Play copluk. Bunlar hurafe falan degil, ben bizzat mobil yazilim gelistiricisiyim, isin icindeyim. (elimde de birkac tane Android cihaz var.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bluetooth kulakliklarin genelde dandik ses vermesini ben bant genisliginden falan saniyordum, ama aslinda icindeki DAC'lardanmis. Apple Beats'i de aldi sonucta, guzel bir DAC'la ve kendi protokoluyle guzel bir cozum bulmustur diye dusunuyorum.

AirPods cok itici geldi. Third party guzel birseyler gelir, onlar alinir bence ihtiyac varsa. 

Apple dedigi gibi yapmaya cesaret edebildigi icin kaldirdi 3.5mm'yi. Bence de onunde sonunda kaldirilacakti bu. Bu lightning -> 3.5mm adaptorleri 9$'a satilacakmis.

iPhone kullanicilarini isteyen asagilasin, Ama her turlu daha stabil, daha iyi app'lere sahip, daha uzun sure desteklenen cihazlara sahip platform bu. Android kullanan adam "ben 4000 TL telefona verdim, 1$'lik uygulamayi almadim oh" diye ovunurken, iOS kullanicisi aliyor uygulamayi, boyle olunca tabii ki daha iyi yazilim iOS'de oluyor. Google Play copluk. Bunlar hurafe falan degil, ben bizzat mobil yazilim gelistiricisiyim, isin icindeyim. (elimde de birkac tane Android cihaz var.)

DAC 'tan değil de codec ten kaynaklanıyor. Telefonla kulaklık ortak bir codecte anlaşamazlarsa en basit codec e düşüyor . Ses dosyası telefonda decode edildikten sonra sıkıştırılıp kulaklığa gönderiliyor ,orda tekrar açılıyor .Kullanılan sıkıştırma kayıplı olduğundan kalite çok düşüyor. 

Apt-X gibi çözümler var ama her telefonda yok, devreye giriyor mu girmiyor mu belli değil.    Apple da Apx-x gibi bir çözüm geliştirdi bence, avantajı kullanıcının bilmesi gerekmiyor, apple aldın mı çalışıyor işte.

BT 'nin bant genişliği 25mbit gibi birşeydi, onda zaten sorun yok. Video bile aktarılır.

Benim kullandığım uygulamaların çoğunda ios-android fark etmiyor , kalitesi aynı . Android de biraz daha sistemle entegre olabilme avantajı var ama eskisi gibi bir fark yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

App olayini aciklayayim. 

Facebook, Twitter gibi yaygin, ucretsiz uygulamalar, ve cok buyuk butceli firmalarin uygulamalarini sadece platfrom yuzunden Android'de kotudur demiyorum. Bunlar ayni olur.

Bir startup uygulama ile hizmet verecekse, hep ilk iOS'de cikar uygulama. Parali/ucretsiz farketmez. Kaldi ki Instagram'in Hyperlapse app'i falan bile yok henuz Google Play'de. Sadece ucretli gelir modeli olan uygulamalar, buyuk cogunlukta ancak iOS'de kalkindiktan sonra Android tarafina goz kirpmaya basliyor. Bazilari hic yapilmiyor.

Akilli ev olayinda da Google'in Brillo'su Apple'in Homekit'i gibi yayginlasamadi, ki daha davetiyeyle gelistirme kitlerine ulasabiliyorsunuz. Apple ekosisteminde gerekli third party cihazlari (Akilli lambalar, sensorler vs.)  alip cok kolaylikla akilli ev kurabiliyorsunuz. Android'de de kurarsiniz, ama bir suru uygulama kurup hepsini ayri ayri kontrol etmeniz gerekiyor. Homekit bunlari tek bir yerde topluyor, hepsini beraber kullanabilmeyi sagliyor. Homekit destekli 100lerce cihaz var (100lerce degilse de 100 tane vardir) hepsini isbirligi icinde kullanabiliyorsunuz. Piyasada daha Brillo destekli cihaz yok, Brillo diye Google'da aratinca deterjan cikiyor, o derece yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Plus versiyonunun 3gb ram olacağı konuşuluyordu, geekbench skorlarinda gözüküyordu vs. Gsmarena ve bir kaç farklı sitede plus ram miktarını 2gb gösteriyor, kesin bir bilgi mi geldi yoksa emin olmadan yazmak istemiyorlar mı? Çift kamera olayı vs olayından dolayı 3gb ram kesin gelmiştir diye düşünmüştüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gsm arena şu ana kadar kesin olmayan hiçbir şey yazmadı, takip ettiğim bir site.

bu rezaletin bir açıklaması olabilir mi acaba ? böyle bir pazarlama hilesine inanıp benim telefonum su geçirmez diyebilecek misiniz ?

http://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/suya-dayanikli-iphone7-suya-karsigarantisunmuyor,EFmxJaAawU63SGTI7qvFLQ

edit: site yazacağıma süre yazmışım.

stardust tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Patlama işinin telefonla, usb c ile ilgisi yok.

Telefon pile yuk oluyor, pil isiniyor. Sarj ederken de pil isiniyor. VR'da kullanirken sarja baglanabilen tasarima gectiler bu nesilde, piller patladi. Sebep pil, pili saglayan ucuncu kurum diyorlar, ucuncu kurum dedikleri kendi alt sirketleri uretiyor pili. Pillerin %30'unu baska sirketten almislar, onlar bu yuke dayanmis, patlamiyor, %70'i kendi alt sirketlerinden almislar, onlar patliyor. Bunu basari olarak gormek zor. Eger telefonda bu dual camera gibi bir sey olsaydi, "VR icin istenen adimlari atmislar, eksiklerini de temizliyorlar" der, takdir ederdim. Simdi USB-C uzerinden gelecek aksesuarlarla VR destegini genisleteceklerinden supheli, yapana engel olmasalar bari modunda beklemedeyim..

Apple'ın kablosuz kulaklıklarının incelemelerini görmek lazım. Çünkü o BT değil sanırım. Modifiye bir bağlantı türü.  Ses kalitesine bir çözüm bulmuş olabilirler. Apple 'ın esprisi de bu zaten. 

Apple ürünlerini aldığında adamların sorunları baştan senin için çözdüğünü biliyorsun. Belki en iyisi değil ama oldukça iyi.

Olay budur.

Lider bir seyi ilk yapan degil, o yapinca herkesin takip ettigi kisi/kurumdur. Ses kalitesi yuksek kablosuz kulakliklarin standart olmasini piyasaya dayatacak guc, cesaret ve beceriye sahipler. Bilmem kim daha once yapmissa kablosuz kulaklik neye yarar? Apple yapinca piyasada standart oluyorsa adamlar piyasada standart olabilecegi zaman bunu yaptigi icin, bir de adamlar yaptiginda kullaniciya "bu olmus" dedirtip standartlasacak pratiklikte ve kalitede yaptigi icin ve bunu yillardir basariyla yapmalari sonucu genis bir kullanici kitlesiyle piyasaya yon verdikleri icin.

Digerleri anca "biz once yaptik" diye muhtemelen Apple'in o gun laboratuarinda tutup "daha vakti gelmedi" dedigi prototipten asagi kalan urunleri piyasaya surup bunu liderlik olarak pazarlamaya calisiyor. Liderlik yapmayi becerdikleri tek konu "biz ufacik telefona sarji yetecek pil sigdiramiyoruz, sunu buyuk ekran diye pazarlayalim, millet cebinde telefon diye tablet tasisin, anca pil yeter" diyerek urun yapip onda da pili patliyor diye piyasadan toplamak :) Dunya devi uretici olmanin avantajlarina sahipler, yapabildikleri bu kadar.

1jzhbKZ.jpg

Adamlar icine koydugunda kulakligi sarj eden kutu yapmislar, kulaklik kaybolur endisesi pek anlamli degil. Her zamanki gibi elestirmek icin elestirecek millet, sonra da gule oynaya kullanacak, ya da gidip baska markanin yaptigi benzer urunu alip kullanacak, kendisini farkli hissedecek.

iPhone kullanicilarini isteyen asagilasin, Ama her turlu daha stabil, daha iyi app'lere sahip, daha uzun sure desteklenen cihazlara sahip platform bu. Android kullanan adam "ben 4000 TL telefona verdim, 1$'lik uygulamayi almadim oh" diye ovunurken, iOS kullanicisi aliyor uygulamayi, boyle olunca tabii ki daha iyi yazilim iOS'de oluyor.

Samsung icinde 3GB ram olan bir kulaklikla cevabini verir artik :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gsm arena şu ana kadar kesin olmayan hiçbir şey yazmadı, takip ettiğim bir süre.

bu rezaletin bir açıklaması olabilir mi acaba ? böyle bir pazarlama hilesine inanıp benim telefonum su geçirmez diyebilecek misiniz ?

http://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/suya-dayanikli-iphone7-suya-karsigarantisunmuyor,EFmxJaAawU63SGTI7qvFLQ

Su geçirmez demiyorlar aslında Water resistant olarak tanımladılar. IP67 . 

Note 7 , IP68 .

Mario android e de geliyormuş bu arada, dün o kadar reklam yapılınca ios özel sanmıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Su geçirmezlik olayıyla ilgili ntv'den daha güvenilir bir kaynak, isteyen aşağıda okusun. Özeti apple, samsung vs hiçbir marka su hasarına garanti vermiyor.

http://www.cultofmac.com/444740/iphone-7-water-resistant-warranty-wont-cover-liquid-damage/?utm_campaign=iphone-7-is-water-resistant-but-warranty-wont-cover-liquid-damage&utm_medium=twitter&utm_source=twitter

Apple notes that, “Splash, water, and dust resistance are not permanent conditions and resistance might decrease as a result of normal wear,” warns users against charging a wet phone, and points out that liquid damage is not covered under warranty. Before you get too upset about Apple, though, it’s worth noting that it’s not alone in no offering protection against water damage. Samsung’s Galaxy S7 and S7 edge both offer a higher IP68 standard of protection — guaranteeing them to depths of 1.5 meters — but also doesn’t cover water damage.

Şu anda 16GB iPhone 6 Plus kullanan birisi olarak telefonun hızı ve stabilitesinden halen memnunum. Tek değiştirmeyi düşünme sebebim kapasitenin artık yetersiz gelmesi. iPhone 7 Plus 128GB düşünüyorum Jet Black renginde. Özellikle kamerası çok ilgimi çekti Plus modelinde. Airpods ise bence güzel olmuş ama çok pahalı. US fiyatı bile 159 dolar ki Türkiye fiyatı 779 TL olacakmış. İleride 3rd party benzer ve daha ucuz ürünler gelirse düşünebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Su geçirmezlik olayı yağmurda mesajlaşmaya ve telefon ile gorusmeye sorun çıkarmasin yeter, havuz içinde foto video çekmeye gerek yok, illa isteniyorsa ona özel kiliflardan alıp denenebilir. İp67 benim için yeterli , ram miktarı sadece merak ettigim , plus 128gb jet black modeli almak istiyorum ama normal versiyon ile performans farkı olur mu diye bir ikilem icindeyim .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok