Sennheiser G4ME One vs G4ME Zero
1 1

Bu konuda 58 mesaj var

Birisi kapalı, birisi açık tasarım, Zero bir miktar daha pahalı One'a göre ve eskiden 150ohm bir kulaklıkmış, şu anda ise Sennheiser'ın sitesinde ikisi de 50ohm olarak geçiyor.

One'ın incelemelerinde açık tasarım olduğundan kullanımının daha rahat olduğundan bahsedilmiş, müzik dinlemek için daha uygun olduğu söylenmiş.

Zero ise gördüğüm kadarıyla FPS oyunlarında ayrıntı sesleri yakalamada bir miktar önde ancak rahatlık konusunda geride ve müzik dinleme konusunda da iyi değilmiş.

Ben sadece multiplay FPS oyunlarında kullanacağım, diğer türlü kulaklık ile oyun oynamak hele müzik dinlemek falan bana göre hiç değil.

Bu bakımdan tam olarak karar veremedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5.1 mi stereo mu acaba bu kulaklığın girişi? Aradım da bulamadım pek bir bilgi bu konu hakkında.

Düzeltme: Hmm stereo imiş, e 5.1 bir kulaklığa göre daha mı iyidir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kulaklıkta 5.1 - 7.1 yalan, aldım memnunum diyen kendini aldatmış olur.

minik dandik headphone driver unit'leri millete kakalamanın yeni yolu.

amplifier içeren düzgün bir ses kartıyla (bknz. imzam) sennheiser 5 dk dinlediğiniz an, bütün 5.1'miş, logitech'miş, hepsini en yakın krematoryumda yaktırıp, küllerini rüzgarlı hava üstünde denize doğru uçuşturursunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bende de iki tane kulaklık var geçmişte aldığım şu anda ama çok çok kötü bunlar, birisi Gamescom 777 diğeri Razer Kraken. Asla tavsiye etmiyorum, bu tarz 7.1 ıvır kıvır olaylar da saçma ses açısından bana göre de, Audioengine A5+ ile çok memnunum artık ses konusunda ama kulaklık olayı büyük sıkıntı.

Bu kalitede bir kulaklık bulmam lazım oyunlarda dinleme için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bu kulaklığı almayı düşünürken elimde PS4 kullanırken aldığım wireless headset olduğu aklıma geldi. PS4'de çok memnundum. PC'de de kullanılabiliyormuş sanırım, bunu bir deneyeceğim, olmadı ONE modelinden sipariş vereceğim. Elimdeki dandik oyuncu kulaklığı görünümlü çöple 10 dakikada kulaklarım sıcaktan yamuluyor.

71bwelWds8L._SL1500_.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

One = pc360 , zero = pc350 .. Bildiginiz rebranding yapmis senn ufak makyaj ve rutuslarla .. Pc350 nin amp degeri 50 oldu bir tek onemli olarak..

Bunlarla ilgili tecrube ve deneyim daha cok herkeste ve ozellikle internette ..

Ama ikisini de kullandigim icin dedigim gibi fazla konusmaya gerek yok one cok daha kullanisli..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu alıp, yürüyecek gibi, ben de açtığımdan, başlık harici genele dönük birşeyler yazılacaksa da, aman aman lütfen wireless, 7.1, USB v.b. kulaklık önerileri falan olmasın lütfen.

Bilinen, doğru düzgün stereo ve sadece stereo, kendinden DAC v.b. içermeyen(Audioengine D1 var bende, ne yapayım bunların yanında gelen üç kuruşluk DAC'larını) modeller varsa onların üzerinden gidelim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.amazon.com/Sony-MDRV6-Studio-Monitor-Headphones/dp/B00001WRSJ/ref=sr_1_1?s=musical-instruments&ie=UTF8&qid=1471944150&sr=1-1

https://www.amazon.com/gp/product/B000AJIF4E/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Mikrofon gerekli değilse stereo headphone denince alemin krallarıdır kendileri. Eskiden TR'e gönderimleri yoktu, az peşlerinden koşmadıydım. Gerçi oyun için performansları nasıl olur bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de eşlenik olan PC360 kullanıyorum PC'de. Düşünmeye gerek yok bence de arkadaşların dediği gibi. Karşılaştırma diğer çöp gamer kulaklıkları ile değil Hungarde'nin link verdiği Stereo kulaklıklar ve yine başka markaların ve Sennheiser'ın üst düzey stereo kulaklıkları ile olabilir. 

Ama o kulaklıklarda da dikkat edilmesi gereken şey,çoğunun bass performansı oyun için pek uygun değil. Müzik için yapılmış. 

Sözün özü One alıp geçilmeli. Kışın doğalgazı kapatıp oynamak için Zero da alınabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim seneler evvelden aldığım Roccat Kave 5.1 vardı, ağırlığı yüzünden çok rahatsızdı ve yazın terletme muhabbetinden cidden can sıkıcıydı kullanımı. Uzun bir süre kullanmadım, son zamanlarda ses dinlemem gereken oyunlar oynadığım için yeniden kullanmaya başlamıştım.

Yalnız kulaklığın derisi falan parçalanmıştı artık, çıkardıktan sonra bir de kulağımda yanağımda, kulaklığın derisini temizler hale geldim. :lol:

O yüzden bir adet One siparişi de ben verdim. :)

Yalnız harici ses sistemim 5.1, çoğaltıcılar ile Rokkat Kave' i kullanıyordum, artık kulaklık / ses sistemi geçişlerinde 5.1 ol, stereo ol diyeceğim herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rahatlık bakımından yazarsak, HD598'i şu ana kadar 6-7 saat aralıksız taktığım oldu. Bana mısın demedi. Logitech G930 varken 2-3 saat kullandıktan sonra boynum ağrıyordu. Earpad'ler terletecek gibi duruyor ama kulaklar sıcaklamıyor bile.

Şu ana kadar alıp da parasına acımadığım parçalar arasında rahat ilk 3'e girer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne farkı vardır ki bunun Sennheiser'a göre, ciddi fiyat farkı var arada, alacağımdan değil de merak ettim, bir araştırayım bunu.

Bu arada ben de G4ME One sipariş geçtim.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon coşmuş, biz böyle yanlış hesaplanmış depozit ile gönderelim, sonradan kullanılmayan kısmı zaten iki ay içinde otomatik iade ediyoruz derler ve ısrar ederler.:)

İki ay niye bekletiyorsunuz, doğru hesapla, doğru tutarı alın diyorum ama dinletemiyorum, bize güvenin falan tarzı cevaplar veriyorlar.

Burada da 600 TL G4ME One, hem taksitli falan hem de ertesi gün elinde, bu adamlar zaten 202 USD tahsil edecekler şimdi iki ay falan sonra da artanı iade edecekler ama bilemedim yani, bakalım artık...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse artık gelsin Amazon'dan, yine iyi kötü 90-100 TL daha ucuza gelecek en kötü süreç içerisinde, beni de kendinize benzettiniz bu ölücülük hususunda, gerçi Ties'in @ üstüne tanımam bu konularda.:D

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ties boş mezar görse girer içine yatar, hayatı bedava, aldığı nefes haram, verdiği ziyan... sen ona bakma Tolga abi, sana totalde 420TL'ye gelmiş olacak o kulaklık.

katalitik konvertör'ü de iptal etmiş 4.0L hayvan motorundan, yaktığı benzinin zehirini bize solutuyor burda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok