Benzin 7 TL'ye doğru giderken...
2 2

950 posts in this topic

Bu işinde gerçekten boku çıktı. Geçen hafta üst üste 2 bindirim sonra az bir indirim üstüne kalk şimdi yarın zıkkım gibi zam getir. Bu kadar ayarsızlık nasıl olur şaşıyorum, yani bunu düzenleyen insanlar hiç mi hesap kitap planlama yapma kapasitesine sahip olmaz. Cahil olsa yaptığının 2 3 sefer sonrası düzene sokmayı bilir ama bu kadarı pes doğrusu...

TiesTorN likes this

Bilerek yapıyorlar ki. Sen ben takip ediyoruz zamları indirimleri. Cahil halk etmiyor. Etmek istese bile bu kadar çok indirip bindirerek onların takip etmesini zorlaştırıyor. Nasılsa hem zam geliyor hem indirim geliyor algısı yaratıp takip edilmesini istemiyorlar bence. Böylece "ben hep 50TL'lik benzin alıyorum" dedirtiyorlar.

Thustu likes this

bunlara ne desem boş artık küfür de fayda etmiyor... brent petrol çakıldı mazota 2 defa indirim geldi benzine hala tık yok. hayvan herifler.

yemin ediyorum küfrede küfrede sıkıldım artık. brent iniyo benzine indirim yok, yine aynı seviyeye çıkınca 28 kuruş zam. ulan hangi akıl mantıkla yapılan bi iştir bu.

1 indirim 2 bindirim şaşmaz. Döviz kurlarının aşırı dalgalandığı yukarı yönlü durumlarda bunu yapıyorlar genelde. Zaten döviz çıkarken indirim gelmesi hadi canım etkisi.

doların karşısında çok düşük kaldı benzin, devletimiz zarara uğramasın daha çok zam gelsin istiyoruz. ben misal zam haberi geldi tam depoyu doldurtacakken bekledim zamlı fiyattan aldım ki berat kazansın.

Dengelemek açısından 1 2 güne motorinede 15-20kr civarı indirim getirirler. Tabi bu indirimlerin ne soluklu olacağı tartışılır.

Zam/indirim dengesizliğinin bu kadar oynak olduğu bir ülkede yaşıyoruz ne acı...

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/son-dakika-benzine-buyuk-zam-geliyor-6140134/

Son dakika… Benzine büyük zam geliyor

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 37 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Spoiler

dolara ve brent e anında jet hızlı yanıt. hiç bekleme yok. anında zam olarak yapıştırıyorlar.  ama dövizin düşmelerinde gecikmeler her zaman olur. ne kadar kar etseler yeridir. nasılsa vatandaşın götü sikilmeye müsait. koy götüne rahman gelsin.

Thustu and TatanQa like this

28 kuruş geliyormuş galiba motorine haberlerde öyle geçti. Yarım depo vardı bende işyerinden dönerken yakın istasyondan laf olsun diye fulledim; ne olcağı belli olmaz ilerleyen günlerde acil durum karantina falan alakası olur bulunsun.