PC için gamepad tavsiyesi
2 2

Bu konuda 64 mesaj var

Merhabalar;

Her sene aynı konuyu açıyorum biliyorum ama paso cortluyor gamepadlerim en son 2 tane logitect F310 cortlattım bu arada RB ve LB çok zayıf en fazla 1 sene sonra ki ben çok fazla oynayamıyorum tırnakları kırılıyor basma hissi kayboluyor yada içinde kalıyor. 

Aslında xbox tipi dizilimi olan bir gamepadde deneyebilirim tek olmaz ise olmazım alt triggerların analog olması. Sizin son kullandığınız NBA 2k pes fifa serilerine dayanabilecek bir gamepad öneriniz var mı :).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Logitech Chillstream vardı bi aralar bende, aynı şekilde triggerlar tam basmıyordu vs. Öyle kötü de kullanmam hiç, sağlam üretmiyorlar sanırım gamepadlerini.

X360 controller kullanıyorum, çok memnunum. Eldeki sağlamlık hissi bile Logitech 'in ürünlerinden çok daha iyi, rahat iki senedir vardır bende, en ufak bir aşınma olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.amazon.com/Microsoft-Xbox-Controller-Cable-Windows/dp/B00O65I2VY/ref=sr_1_1?s=videogames

https://www.amazon.com/Microsoft-Xbox-Controller-Wireless-Adapter-Windows/dp/B015IX3X3E/ref=sr_1_2?s=videogames

İkisinden birini alır geçerdim ben.

Senelerce kablolu Xbox 360 gamepad kullandım PC'de, bitirmediğim oyun kalmadı. 10 sene sonunda analog thumbstick'lerin hamurlar eridi biraz doğal olarak, bir de ilk günkü yağ gibi kayma olayı olayı kalmadı analoglarda ama kendisi hala çalışır vaziyette durur çekmecemde.

Yaklaşık 1 sene evvel yukarıda linkini verdiğim Xbox One versiyonuna geçtim. O zamandan beri sürekli kullanmaktayım, gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Xbox 360 ve One gamepadleri bu zamana kadar kullandığım en iyi gamepadler oldu diyebilirim hatta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim linkini verdiklerimden wireless adaptörlü olanında "Usually ships within 1 to 2 months." ibaresi var şu an. 1, 2 ayı bulabilir o yüzden onun gelmesi emin değilim. Kablolu olan versiyonu 10-15 gün içinde elinize ulaşır ama.

Wireless adaptörlü olan almak istenirse Ozan Başeski'nin linkini verdiği "amazon.de" sitesinden alınabilir ama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer bilgisayarınızda bluetooth desteği varsa evet daha iyi ama çoğu masaüstü pc'de olmadığından windows usb stick'li olanı almak daha doğru gibi bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni olan da alinabilir bence. Bilgisayarda Bluetooth yoksa, Aliexpress'den 3$'a Bluetooth 4.0 dongle alinabilir. Ayrica windows adapter saniyorum yeni olanlarda da calisiyor olmali.

Sonucta maliyet meselesi tabii ki. Eski model + adaptor daha uyguna bulunursa cok da guzel alinir. Hatta iyice ucuz olsun isteyen, gidip x360 controller + windows adaptoru alabilir, zira cok guzel calisiyor o da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de oyumu yeni modelden yana kullanıyorum. BT olunca sırf masaüstünde değil,laptop vs hepsine sorunsuz bağlantı oluyor. BT dongle da zaten heryerde olan ucuz birşey. Eski tip gamepade para da vermemiş olursunuz. Haa eski Xbox 360 kontrolcüsü daha iyiydi diyen çok kişi var. Onda da wireless receiver+kontrolcü almak veya direk kablolu modelini almak lazım. Orası kişisel tercihe kalmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm, Mac'le de çalışır o büyük ihtimalle. PS3/4 kontrolcüsü Bluetooth ile iyi çalışıyor bildiğim kadarıyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon.de den alıncaksa yeni Bluetooth destekleyen model daha iyi bence.

https://www.amazon.de/gp/product/B01GVN10VM/ref=ox_sc_sfl_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

bu çok güzel ama windows 10 diyor bende 8.1 var acaba sıkıntı yapar mı ona bakmak laazım.

Çok bilmediğim için soruyorum. Bu aşağıdaki için ayrı bir aparat gerekir mi? Şimdi denemek için ilk biraz daha ucuzunu alayım diyorum. Zaten ilerde bir tane daha alıcam. 

https://www.amazon.com/dp/B01GHP1UXW?psc=1&ref_=nav_signin&

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En ucuz çözüm bunu düşünün derim;

https://www.amazon.com/Microsoft-Wired-Controller-Windows-Console/dp/B004QRKWLA/ref=sr_1_1?s=pc

Linkini verdiğiniz ürün Xbox 360'ın kopyası Microsoft'un üretimi olmayan bir gamepad. Benzerini eBay'den eski bir arkadaşım almıştı. Bizzat gidip denedim, orjinaliyle malzeme kalitesinin alakası yoktu. Zaten Türkiye'ye yollanmıyor linklediğiniz ürün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu çok güzel ama windows 10 diyor bende 8.1 var acaba sıkıntı yapar mı ona bakmak laazım.

O kısım biraz karışık.

Windows 7, 8 ve  8.1 sürümlerinde ONE gamepad'i bluetooth ile kullanamıyorsunuz. Win 7,8,8.1 sürümlerinde kendi usb alıcısı şart.  Windows 10'a da bluetooth ile bağlasanız gamepad üzerindeki ses giriş çıkışını kullanamıyorsunuz. Win 7,8,8.1'de ise wireless adaptörü alsanız da hiçbir şekilde ses giriş çıkışlarını kullanamıyorsunuz.

http://support.xbox.com/tr-TR/xbox-on-windows/accessories/connect-xbox-one-controller-to-pc

Bence bilgisayar için en ideali kablosuz Xbox 360 controller+wireless adaptor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows sorununu dün 10 a upgrade ederek hallettim. Hala karar veremedim ama amazondaki fiyatlar buraya göre ultra uygunmuş onu görme şansım oldu sayenizde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yerlerden Xbox 360 Windows alıcısı bulan olursa bendeki kolun bir tanesini makul bir fiyata veririm, sembolik fiyat olur hatta. Boşa yer kaplıyor dolapta.

atp beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla daha geçen gün son kalan xbox 360 controllerımı play&charge kitini ve wireless alıcısını portakal forumda sattım..

Bence yeni alınıoken xbox one controller alınır gecilir..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forumumuz içinde başarılı bir katarakt ameliyatı daha gerçekleşti demek ki... 

Bende yazılım ile ilgili zibilyon şey kurulu çok korktum bişeyler patlayacak çatlayacak diye şimdilik bir sıkıntı yok gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok