Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 765 mesaj var

XeSS görüntü kalitesi FSR’dan daha iyi ancak o da AMD’de baya performans düşüklüğüne neden oluyordu. 

Intel kartlarda tam özelliklerini kullanmak mümkün zaten, Intel dışı DX 12 komutları ile çalışıyor eksik özellikler ile, Intel kartlarda Nvidia benzeri yapay zeka var işin içinde yine. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 23.09.2023 at 10:54, T800 said:

Satori’yi almamışım ben de Konpeki’yi bir daha oynadım artık. :)

Bu arada kadın olan V’nin de seslendirmesi daha güzelmiş, erkek olan kötü kalıyor yanında.

Erkek V seslendirme sanatçısı yanlış seçilmiş.

Kadın V'yi seslendiren ablamızın filmografisi fena. Seslendirdiği bir sürü anime var, 400 kadar bölüm seslendirmiş. Çok normal. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben oyuna başladım artık. şuana kadar çok iyi gidiyor. herhangi bir bug'a rastlamadım. 
grafiklere diyecek bir eleştirim yok her şey çok iyi.

Path tracing acık

Tüm grafikler Ultra

DLSS Dengeli 

DLSS 3.0 açık

DLSS 3,5 açık

2K da 127 fps ile çalışıyor.  

işlemci sıcaklığı 59-60 max derece

ekran kartı sıcaklığı 61 derece max gördüm

NOT: OLED monitör de HDR testi yaptım düzelmiş tamamen ve çok iyi.  3440x1440 çözünürlükte yine her şey ultra ve path tracing açık iken 110fps civarı ile çalışıyor. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Direkt oyunun kendi benchmarkı ile test koyayım, hazır ayarlar ray racing overdrive'a getirildi, ardından DLSS frame genaration açıldı, DLSS Quality moduna alındı, ray reconstruction açık, dynamic resolution ayarının kapalı olduğu kontrol edildi, basic başlığı altındaki tüm ayarlar kapatıldı(lens flare, motion blur v.b, bu başlık altındaki tüm ayarlar kapatıldı)

qoxrswf.jpg

RTX 4080 varsayılan halinde, 5800X3D Kombo Strike 3 modunda kullanılıyor, 32GB DDR4 3600MT/s RAM ise Ryzen DRAM Calculator'dan çıkan Fast ayarı ile kullanılıyor.

Çözünürlük 3440x1440

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alienware 3423DWF için kullandığım HDR ayarları da şu şekilde:

Monitör en son firmware güncellemesi yapılmış şekilde, HDR 1000 ayarı aktif. Windows 11 HDR kalibre etme uygulaması ile ayarları yapılmış halde. Console Mode ve dolayısıyla Source Tone Mapping kapalı.

Maximum Output Luminance: 1000

Tone Mapping Midpoint: 2

Paper White: 300

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bizim monitörler için windows 11 de ki HDR kalibrasyon ayarı yapmaya gerek yok artık. 

http:// https://github.com/dylanraga/win11hdr-srgb-to-gamma2.2-icm

burada ki bizim monitöre uygun profili indirip gelişmiş renk profili olarak tanıtmak yeterli. 

@T800 @stardust bir deneyin bakalım. ben uzun zamandır kullanıyorum. windows'un kendi kalibrasyonu bazı oyunlarda halen yeterli gelmiyordu. bununla ama o dert ortadan kalktı. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, jackjoker said:

ben oyuna başladım artık. şuana kadar çok iyi gidiyor. herhangi bir bug'a rastlamadım. 
grafiklere diyecek bir eleştirim yok her şey çok iyi.

Path tracing acık

Tüm grafikler Ultra

DLSS Dengeli 

DLSS 3.0 açık

DLSS 3,5 açık

2K da 127 fps ile çalışıyor.  

işlemci sıcaklığı 59-60 max derece

ekran kartı sıcaklığı 61 derece max gördüm

NOT: OLED monitör de HDR testi yaptım düzelmiş tamamen ve çok iyi.  3440x1440 çözünürlükte yine her şey ultra ve path tracing açık iken 110fps civarı ile çalışıyor. 

yaw yanlış anlama da bende de 4070 ti var artık, overdrive açıkken 100 fps altı genelde. 120 falan nerde gördün sen, boş bir alanda gökyüzüne mi bakıyordun? :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
57 dakika önce, TiesTorN said:

yaw yanlış anlama da bende de 4070 ti var artık, overdrive açıkken 100 fps altı genelde. 120 falan nerde gördün sen, boş bir alanda gökyüzüne mi bakıyordun? :lol:

videosu

https://www.youtube.com/shorts/grPEeC1T9fU

overdrive açık, ultra ayarlar da. 2k. aynı ekran

oyun içi dlss balance ayarında. kalitede -5/-7 fps diyebilirsin. 

cyberpunk 2077_b.jpg

cyberpunk 2077_p.jpg

WhatsApp Görsel 2023-09-25 saat 20.43.37.jpg

WhatsApp Görsel 2023-09-25 saat 20.43.38.jpg

WhatsApp Görsel 2023-09-25 saat 20.43.40.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RTX 4080 ile frame generation ve DLSS Quality aktifken 3440x1440 çözünürlükte input lag de hissetmeden genellikle 100 FPS ve üzeri olması için ray tracing maksimum Ultra ayarlarda kullanılması lazım, path tracing açıkken benzer bir deneyim için DLSS kesinlikle balanced olmalı.

6900XT ile de denedim, 3840x2160 çözünürlükte FSR 2 Quality modunda aktifken benzer deneyim için ayarlarda Medium en makul seçenek. 

Unutmadan field of view da 80 bende bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, T800 said:

RTX 4080 ile frame generation ve DLSS Quality aktifken 3440x1440 çözünürlükte input lag de hissetmeden genellikle 100 FPS ve üzeri olması için ray tracing maksimum Ultra ayarlarda kullanılması lazım, path tracing açıkken benzer bir deneyim için DLSS kesinlikle balanced olmalı.

6900XT ile de denedim, 3840x2160 çözünürlükte FSR 2 Quality modunda aktifken benzer deneyim için ayarlarda Medium en makul seçenek. 

Unutmadan field of view da 80 bende bu arada.

3440x1440 ile 2560x1440 arasında yaklaşık 10fps civarı oynuyor. 2K da 130 civarı alıyorsam bizim Oled de 120 civarı alıyorum. bizim ki tam 2k değil. 2,5K civarı hatta belki 3K diyebiliriz. 6900XT ile performans durumu nasıl bu arada? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 minutes ago, jackjoker said:

cyberpunk 2077_b.jpg

bende aynı ayarlarda 94 fps çıktı ne alaka... işlemciden bu kadar farkedemez başka bir şey olmalı.

bana bozuk kart mı sattın lan @stardust

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 dakika önce, jackjoker said:

3440x1440 ile 2560x1440 arasında yaklaşık 10fps civarı oynuyor. 2K da 130 civarı alıyorsam bizim Oled de 120 civarı alıyorum. bizim ki tam 2k değil. 2,5K civarı hatta belki 3K diyebiliriz. 6900XT ile performans durumu nasıl bu arada? 

6900XT ile 4K testi alabildim, o tarafta ama işlemci baya eski, i7 8700K var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 2560x1440 path tracing açık frame generation ve DLSS Balanced ile bir de fullscreen, borderless window değil, neyse 128 FPS oldu benchmark. Bende ama 160 FPS'de sınırlama var, geçtiğini zannetmiyorum da esas itibariyle kapatıp denemek lazım, neyse benchmark yeter bu kadar. :)

Yarın çıkıyor DLC, sanırım yine 18:00 civarları oynanabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2.0’dan yeni karakter başlamıştım oradan devam edeceğim artık, direkt olarak da girilebiliyormuş ama yeni oyuna başlandığında. 

Ben hikayenin devamında yeri geldiğinde gireceğim artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hardware Unboxed optimization guide hazırlamış onların Quality ayarları ile 3440x1440 çözünürlükte gayet yüksek performansla hiçbir DLSS özelliği açmadan doğal bir şekilde çalıştırmak mümkün oyunu RTX 4080 ile.

İlgilinenler bakabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Path tracing baya iyi, oyunun HDR uygulaması da gayet iyi, ray tracing meselesinin uygulamasının bu şekilde olması lazım lakin donanım yeterli değil. 

Anlatım kısımlarında, şehirde dolaşırken gayet iyi, atmosfere çok ciddi katkısı oluyor hele bazı yerlerde, ancak gel gelelim performans yetersizliği nedeniyle frame generation ile kullanılmak zorunda olduğundan fpsnin bana göre minimum 90-100 seviyelerinde olması lazım, yoksa aksiyon olan yerlerde input lag sırıtmaya başlıyor. RTX 5080 falan ancak kurtaracak herhalde düzgün bir biçimde path tracingi.

İkinci olarak da Alan Wake II’de var path tracing, bakalım orada nasıl olacak uygulaması.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, T800 said:

Hardware Unboxed optimization guide hazırlamış onların Quality ayarları ile 3440x1440 çözünürlükte gayet yüksek performansla hiçbir DLSS özelliği açmadan doğal bir şekilde çalıştırmak mümkün oyunu RTX 4080 ile.

İlgilinenler bakabilir.

video da belirtilen tüm ayarları yaptım sırf ne kadar kazanım göreceğimi merak ettiğim için.

ULTRA her şey sonuna kadar en tepe de, Path Tracing vs açık

2K da 114 fps ( kendi benchmark'ı ile ) 

Hardware Unboxed Optimizasyon ayarları ile 

2K da 117 fps ( kendi benchmark'ı ile ) 

geçiniz :) 

Hardware Unboxed bence başka işler ile uğraşsın :lol: zaten kendilerini oldum olası sevmem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok