Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 765 mesaj var

Patronları yahudi mi bunların. İplikçi Nedim yanlarında halt etmiş.

Gerçi Unity paralı olduktan sonra her şey beklenir.(Unity Board of Directors hiç şaşırtmıyor bu arada :D )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 saat önce, Najaz said:

Yahu bu herifler, oyun çıkışında yaşanan rezaletten sonra "DLC'leri bedava vereceğiz" dememişler miydi? Bu DLC'yi nasıl utanmadan parayla satacaklar?

Evet, öyle demişlerdi. Şimdi pek kimsenin takmaması bana garip geliyor.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DLSS 3.5 dll dosyasını denedim Cyberpunk 2077'de, path tracing açık olarak kötü oluyordu bana göre görüntü kalitesi çok yerde, yanlış yapmadıysam dll dosyasını değiştirerek oyunun DLSS versiyonunu da değiştirmiş oldum, bu şekilde de çalıştı oyun ve görüntü kalitesi path tracing açık haldeyken eskisine göre daha iyi geldi bana, bu şekilde oynayabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

i1t3thg.PNG

Gamespot 10 tam puan vermis... 

the new ending for the original story earned by fulfilling certain conditions in Phantom Liberty is a cherry on top, recontextualizing the Cyberpunk journey in powerful fashion. To talk about the emotions it teased out of me would be to give away too much--but I must say that CD Projekt Red has outdone itself with this one, delivering the type of ending that very few games are able to get right.

Phantom Liberty is Cyberpunk 2077 at its best. CD Projekt Red has taken the lessons from the original release and focused on the parts that mattered most to deliver a thrilling and impactful experience that doesn't overstay its welcome. And although it fits into the original story, it leaves a lasting impact that rewrote my perception of Cyberpunk's world. From a gameplay perspective, Phantom Liberty takes full advantage of the fantastic overhaul of the RPG systems for combat, then elevates the intimate dialogue-driven elements that make it unforgettable--and does so in spectacular and inventive fashion in its conclusions. Beneath the violence and edginess, the actual cyberpunk world is always going to be about the toll on human life, and Phantom Liberty largely understands that. It's cruel, sobering, and bittersweet, and it'll stick with you well after V lays down their weapons.

Performansa da indirince bakacagiz artik... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ray tracing overdrive ile GPU kullanımı gayet yüksek olduğundan RTX 4080 ile 3440x1440 çözünürlükte pek fazla bir şey beklemiyorum ancak görelim tabii, gelişme olur umarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Techpowerup performans testleri yayinlamis, birkac sey ekleyeyim, Path Tracing sonuclari super :D ;

NVIDIA DLSS 3.5 Ray Reconstruction is supported in Phantom Liberty, too. This new DLSS technique for ray tracing replaces hand-tuned denoisers with an AI network to generate higher-quality images between sampled rays. DLSS 3.5 recognizes different ray-traced effects, making smarter decisions about using temporal and spatial data, resulting in superior image quality and upscaling. Unfortunately the review embargo for this technology hasn't expired yet, we will follow up with a separate article very soon.

Depending on the rendering settings, the VRAM requirements range from "minimal" to "serious." At low settings, the allocations reach around 6 GB, 7 GB at 4K—virtually every recent graphics card should be able to handle that. At maximum settings, but without ray tracing you'll be hitting 8 GB at 1440p—looks pretty well-tuned to me. Once you go ray tracing, you need beefy hardware anyways, so 11 GB at 1440p and 14 GB at 4K aligns pretty well with hardware that can run at these settings. Path tracing adds a few hundred MB on top of RT, so nothing to worry about. Enabling DLSS 3 Frame Generation at 4K, on top of max settings with RT brings the VRAM usage to a stunning 18 GB, which means you better have a RTX 4090. This is without any upscaling though. Once you activate DLSS upscaling, the underlying rendering resolution is lowered, which means VRAM usage goes down a lot, too. Overall I'd say that Phantom Liberty is well-tuned to make the most out of available VRAM, on all cards.

4K - Ultra

performance-3840-2160.png

4K - Ultra + Ray Tracing

performance-rt-3840-2160.png

4K - Path Tracing

performance-pt-3840-2160.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Burada ne frame generation açık test var ne de upscaler. Yararlı gelmedi bana.

Şu anda RTX 4080 ile ray tracing overdrive açık olarak 3440x1440 çözünürlükte 60 FPS tutuyor, frame generation açık ve DLSS Quality ayarında. DLSS 3.5 ile de iyi görünüyor baya path tracing. Ray tracing Psycho olarak ayarlanır ise de aynı şekilde 100 FPS ve biraz üzeri görülüyor. 

Bu test bir şey ifade etmedi bana, merakımı gidermedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kötü bir durumu yok performans açısından RTX 4080 ile, path tracing açık yine iyi 3440x1440 olarak. Ray reconstruction ayarı gelmiş fazladan, path tracing açılınca onu da açabiliyorsunuz.

Path tracing açılmaz ise RTX 4080 gayet yeterli ray tracing Psycho ayarında bile DLSS Quality ve frame generation açık olarak.

Baştan başlayayım bakalım.

Yeni DLSS ile HDR açık olarak path tracing iyi görünüyor.

CPU’nun ısı açısından sapıtma durumu falan da olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

az önce 2.0 kurdum ben de oynadım biraz.. bu ne yahu, dün oynadığım oyunla alakası kalmamış apayrı bir oyun olmuş gameplay ve mekanik olarak. zaten bitirmiştim ana görevi, ya yeni baştan alışacağım her şeye tüm görevleri bitireceğim ya da silip geçeceğim :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu ilk çıktığında bitirip bırakmıştım, o zaman tabii baya problemliydi, GTX 1080Ti ile 1080p 27” bir monitörde ancak High ayarlarda bakabilmiştim. Şimdi bu kadar zaman sonra ve şimdiki donanım ve yazılım ilerlemesi ile oyun bambaşka bir yerde. Baştan tekrar hiç sıkılmadan bir daha bitirilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

jetpack'li bacak cyberware'ını iptal etmişler, çok sinirim bozuldu. hiç oynayasım kalmadı oyunu... çatı çatı dolaşıyordum ben kafama göre çok zevkliydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Satori’yi almamışım ben de Konpeki’yi bir daha oynadım artık. :)

Bu arada kadın olan V’nin de seslendirmesi daha güzelmiş, erkek olan kötü kalıyor yanında.

Erkek V seslendirme sanatçısı yanlış seçilmiş.

Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, T800 said:

Bu arada kadın olan V’nin de seslendirmesi daha güzelmiş, erkek olan kötü kalıyor yanında.

Erkek V seslendirme sanatçısı yanlış seçilmiş.

ben hep kadın V ile oynadığım için erkeğin sesini bilmiyorum :lol: erkek ile yeni oyun açıp bir bakayım.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şerefsiz nvidia'nın çirkef pazarlama stratejisi sayesinde ben de 4070 ti'ye geçmiş bulunmaktayım.

rtx 3070 ti ile RT açık haldeyken 50-60 fps aldığım yerlerde şimdi dlss 3 sayesinde (kart da daha güçlü tabi o ayrı) 120-130 fps alıyorum. değerler acaip iyi ama dlss2 gibi çok rafine değil, karelerin oluşturulduğu ve bir yapaylık olduğu hissediliyor ama rahatsız edici boyutta değil kesinlikle.

nvidia bu dlss3'ü 3xxx serisine getirseydi muhtemelen 4xxx serisini tamamen es geçecektim ancak kapitalist dünya...

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, wazzap said:

İmzada 3070ti yazıyor, kimi kandırıyorsun sen? :baba:

parayı denkleştiremezsem kartı geri vericem küçük stara, fazla hayale gerek yok kalsın öyle şimdilik imza :lol:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Olağan Şüpheliler" adlı meşhur filmde "Şeytanın en büyük hilesi, dünyayı kendisinin var olmadığına inandırmaktır." denir.

TiesTorN’un en büyük hilesi de forumu parasının olmadığına inandırmak olsa gerek…

jackjoker and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 dakika önce, stardust said:

"Olağan Şüpheliler" adlı meşhur filmde "Şeytanın en büyük hilesi, dünyayı kendisinin var olmadığına inandırmaktır." denir.

TiesTorN’un en büyük hilesi de forumu parasının olmadığına inandırmak olsa gerek…

He de geç bu @TiesTorN kardeşime. :D

1 saat önce, TiesTorN said:

şerefsiz nvidia'nın çirkef pazarlama stratejisi sayesinde ben de 4070 ti'ye geçmiş bulunmaktayım.

rtx 3070 ti ile RT açık haldeyken 50-60 fps aldığım yerlerde şimdi dlss 3 sayesinde (kart da daha güçlü tabi o ayrı) 120-130 fps alıyorum. değerler acaip iyi ama dlss2 gibi çok rafine değil, karelerin oluşturulduğu ve bir yapaylık olduğu hissediliyor ama rahatsız edici boyutta değil kesinlikle.

nvidia bu dlss3'ü 3xxx serisine getirseydi muhtemelen 4xxx serisini tamamen es geçecektim ancak kapitalist dünya...

DLSS 3 olmadan bu oyundan tam zevk almak mümkün değil maalesef, oyun tamamen Nvidia tech demosu desek çok da yanlış bir tespit olmaz.

Şimdi çıkan ray reconstruction özelliği de baya iyi görünüyor, eski path tracing hali sırıtıyordu bazı yerlerde, o konu baya toplanmış. Ancak tabii, özellikle karakterlerin etrafında ghosting v.b istenmeyen efektler ortaya çıkıyor kimi zaman ancak ben beğendim bu tekniği.

Oradan gelirsek bunun sadece path tracing açıkken çalışması iyi değil, RTX 4060’la falan nasıl açacak path tracing veya RTX 3XXX’ler ile ? Bunu normal ray tracing ayarlarına da getirmeleri lazım, ileride gelir bence. 

AMD’ye yine iş çıkmış oldu, FSR 3 arkası AMD de buna benzer bir şey getirebilir ancak baya geriden takip durumunda kalması AMD’nin bu tip teknolojileri can sıkıcı, hele AMD sponsorlu oyunlarda son zamanlarda DLSS olmaması falan hiç iyi değil.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok