Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 758 mesaj var

7 hours ago, Najaz said:

Metro Exodus'u ben de oynayıp bitirmiştim ancak Rus yapımı her oyun gibi bu oyunda da çok temel iki eksiklik var:

1. Seslendirmeler berbat. Bütün karakterleri sanki tek bir kişi seslendirmiş gibi.

2. Oyunda cutscene yok. Böyle olunca hikayeden kopuyor insan; hikaye bütünlüğü sağlanamıyor.

1 kısmen doğru. berbat falan değil ama.

2 ise alakasız. oyundan kopmamak için cutscene olması gerekmiyor, ingame gösteriyorlar her şeyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, Najaz said:

2. Oyunda cutscene yok. Böyle olunca hikayeden kopuyor insan; hikaye bütünlüğü sağlanamıyor.

Nasıl yahu!

Tam tersine cutscene olmaması oyunu bütünleştirir. Half life bunun ilk örneklerindendir.

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Whooosh said:

Nasıl yahu!

Tam tersine cutscene olmaması oyunu bütünleştirir. Half life bunun ilk örneklerindendir.

cutscene değildi half life'ın olayı. Loading screen olmaması idi. Cutscene hikayeyi değişik kamera ve belki karakterler açısından aktarmak adına çok önemli

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gig'lerin çoğunu yapmamışım, ne fazlaymış bunlar derken, dedim arada yol üstündeki NCPD scanner'ları da yapayım ve haritadan filtreledim...

Witcher 3'deki bütün "soru işaretlerini" yapmış biri olarak bir hassiktir dedim içimden.

haritanın her yerinde var, totalde 156 tane varmış.

sağol ama kalsın, bunları tamamlamaya uğraşmayacağım. Gig'lerde hiç değilse elle tutulur bir hikaye var. NCPD'ler dan dun adam öldürmece sadece.

cyber sayko'ların hepsini temizledim. legendary pantalon verdi abla sağolsun.

legendary craft etmek için 20 skill teknik'e vermek gerekiyordu sanırım, o da saçma olmuş.

aman neyse ya tam inceldiği yerden kopsun modundayım, metro exodus enhanced edition'a başladım bi yandan, o sararsa ordan devam ederim heralde, cyberpunk'da tarihin tozlu sayfalarında yerini alır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, stardust said:

Gig'lerin çoğunu yapmamışım, ne fazlaymış bunlar derken, dedim arada yol üstündeki NCPD scanner'ları da yapayım ve haritadan filtreledim...

Witcher 3'deki bütün "soru işaretlerini" yapmış biri olarak bir hassiktir dedim içimden.

haritanın her yerinde var, totalde 156 tane varmış.

sağol ama kalsın, bunları tamamlamaya uğraşmayacağım. Gig'lerde hiç değilse elle tutulur bir hikaye var. NCPD'ler dan dun adam öldürmece sadece.

cyber sayko'ların hepsini temizledim. legendary pantalon verdi abla sağolsun.

legendary craft etmek için 20 skill teknik'e vermek gerekiyordu sanırım, o da saçma olmuş.

aman neyse ya tam inceldiği yerden kopsun modundayım, metro exodus enhanced edition'a başladım bi yandan, o sararsa ordan devam ederim heralde, cyberpunk'da tarihin tozlu sayfalarında yerini alır.

saykoları öldürmeden teslim edersen ekstrası var ;) Bir de NCPD lerin hepsinin arkasında hikayesi de var. Çoğunun questi de bir değil, birini yapıyorsun başka yere gönderiyor vs

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 minutes ago, allreadydead said:

saykoları öldürmeden teslim edersen ekstrası var ;) Bir de NCPD lerin hepsinin arkasında hikayesi de var. Çoğunun questi de bir değil, birini yapıyorsun başka yere gönderiyor vs

çoğunu öldürmedim, yani öldürmedim derken silahlı çatışma çıkıyor, yaralanıp düşüyorlar, yerde kıvranırlarken gidip tekrar kafalarına sıkmadım. ama arada kan kaybından eceliyle ölen olduysa bilmiyorum :D

NCPD çok ya, son bir kaç tane gig kaldı, onları bitirip bu defteri kapatacağım. nomad erkek açmıştım, bir de street kid kız açarım diyordum ama hiç içimden gelmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yahu haritadaki yeşil "gig" ve ana hikaye ile bağlantısı olmayan sarı ünlemli "side job" ları yapmak çok daha eğlenceliymiş.

hayvan gibi para ve güzel mallar da cabası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu bitirmeden side quest yapmadın mı hiç. Enteresan. Valla ben her gördüğüm NCPD'lere de çatır çatır dalıyorum. Bu aralar ara vemiştim başka uğraşlar için  CP77'ye. Bir ara devamm edeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 minutes ago, ZvAnA said:

Oyunu bitirmeden side quest yapmadın mı hiç. Enteresan. Valla ben her gördüğüm NCPD'lere de çatır çatır dalıyorum. Bu aralar ara vemiştim başka uğraşlar için  CP77'ye. Bir ara devamm edeceğim.

Hikaye ile ilgili olan yani quest journal'da gözüken bütün side quest'leri yapmıştım oyunu bitirmeden, ama haritaya bakıp ulaşılanların çoğunu yapmamışım, yaptıkça yeni görevler çıkıyor.

ilginç olan ben de yoldan geçerken gördüğüm NCPD polis olaylarına direkt müdehale ediyorum ama haritadan bakınca o kadar çok var ki, onları yapmak gözümde büyüdü.

side questler biraz topladı oyunun karizmasını gözümde. 

ben bugün cyberpunk defterini kapar, metro exodus'a başlarım demiştim ama sardı bir bakıma oyun sonradan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 4 Unreal Engine 5 ile gelecekmiş, Unreal Engine tabii başarılı bir motor, beşinci versiyonu da başarılı olur umarım.

Keşke bu oyunu da hem oyunu hem motoru ayrı ayrı geliştirmek gereken bir süreç içinde çıkarmasalardı.

Frostbite da mesela Bad Company döneminde baya iyiydi, sonra sonra maalesef problemli oldu. Battlefield 2042 mesela son örnek olarak, 1080Ti ile orta ayarlarda işte şöyle böyle 2560x1440 çözünürlükte, hele betası hiç olacak gibi değildi, Battlefield sevdiğim bir seri ama en son Battlefield 1'i alabildim, o da ilk çıktığında problemliydi yine sonradan halledildi yama v.b. Battlefield V'e bir iki defa girmeye kalktım olmadı maalesef, problemli bende. EA Play de var bende ama bu yüklü değil.

Diğer yönden iyi bir örnek vermek gerekirse Guardians of Galaxy ki görselleri çok başarılı bir oyun, kendisi de iyi oyun, neyse, orada kullanılan motor Deus Ex'in son oyunu ile aynı. Ama nereden nereye gelmiş motor, bu da güzel bir örnek.

Uzatmayayım neyse Cyberpunk altında.:)

Bunu ben ilginç bitirdim, direkt olarak hikâyeyi bitirdim ondan sonra yan görevleri, karakter hikayelerini tamamladım. O dönemde de 27" 1080p monitör kullanıyordum, çözünürlük nedeniyle 1080Ti High ayarlarda idare ediyordu. Ancak tabii görsellik iyi değildi tabii. Yeni seri ekran kartı aldıktan sonra tekrar bakmak gerekir.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun üzerinde büyük beklenti oldu. Erken de çıktı, sonucu ve oyunun imajı kötü oldu. Ama sağda solda çöp oyun gibi ifadeler görüyorum. O kadar da değil. Şuanki hali gayet iyi. Görsel olarak zaten çok üst noktada. Şehirde bir tane bile aynı kıyafeti giymeyen yüzlerce farklı npcnin dolaştığı başka bir oyun gördüğümü hatırlamıyorum ben. Bu bile başlı başına teknik olarak bir olay. Ben karakterimle çatıdan çatıya gezerken alakasız yerlerdeki detaylara gösterilen özeni gördükçe de oyuna daha bir başka bakıyorum. Yapay zekayı da biraz daha iyi yapabilselermiş buglar ve teknik sorunlar halledildikten sonra oyuna söylenecek birşey kalmazdı.

ZvAnA tarafından düzenlendi
stardust and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya ray tracing neymiş abicim diye laga luga yapıyordum, bütün oyunu ray tracing full açık oynadım.

şimdi kapatıp bir 5 dk oynayayım dedim, oynayamıyorum.

alıştıktan sonra kapatınca anlıyorsunuz asıl farkını, anlatılmaz yaşanır bir olaymış.

yine de FPS olarak götürdüğü çok fazla.

imkan varsa açmak güzel ama sırf ray tracing olsun diye ekran kartı değiştirilmez.

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1st person olacağını ilk okuduğumda yadırgamıştım, ama 1st person görüşe çok alıştım.

ben baştan beri öyle olsa tercih ederdim ama oyunun özellikle iç mekanları 3rd person için oldukça dar.

bir şekilde gezmek için 3rd person olur ama combat için çok zor bu saatten sonra.

o iş ilanı araç kullanırken olan durum içindir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oh be oyunda adam gibi düzgün ve hızlı giden bir araba varmış.

caliburn

şehrin dışındaki çöl arazide, panam'la birlikte gittiğiniz bir mağara var, o mağarada bir konteynırın içinde araba.

ulan baştan bunu bulsaymışım ya, çer çöp arabalar yüzünden abeci gibi motora biniyordum tarsuslu intikam kardeşlerimle.

https://youtu.be/7ZbaYFmUZwc

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K çözünürlükte FSR Quality ile Ray Tracing Low seçilerek baya güzel çalıştı oyun. 

Ayarlarda da ayrıca varsayılan Ultra olan birkaç seçeneği de bir aşağı aldım. Bu şekilde en düşük 60 küsur, en çok da 100-110 FPS ile çalıştı oyunun başı. 

Bu şekilde bir de Nomad olarak deneyeyim bakalım.

Oyunu ben 1080Ti ile 1080p'de High ayarlarda bitirebilmiştim ilk çıktığında ki performans ona rağmen kötüydü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun dlc olayını duydum 2023 deniyor ve oynarım yavaştan dediğim şey anında ek paket çıksın bakarıma döndürdüm; Witcher 3' de de 2 expansion gelmişti. Yine 2 sene geç ama dolu dolu bitirdiğim AC: Odyssey kendi için ana oyununun üzerine 50 saate varabilecek 2 ek paketi birbiri dahilinde oynamak daha güzel oldu. Bu tip oyunlarda erken oynayınca hem buglar çok oluyor hem erken oynarsan tekrar geri dönüp bakasın gelmeyebiliyor. :P O zamana kadar daha doyuracak bayada bi oyun var işin aslı. Yakın zamanda arkadaşım bitirdi cyberı, biraz ortak zevklere sahibiz ve hayal kırıklığı yaşadım çokta uğraşasım gelmedi hikayeyi bitirdim saldım dedi. Belki onun salladığı yan questler falan beni sarabilir ama şimdilik aceleye getirmeme konusunda karar aldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, Deathknight said:

Oyunun dlc olayını duydum 2023 deniyor ve oynarım yavaştan dediğim şey anında ek paket çıksın bakarıma döndürdüm; Witcher 3' de de 2 expansion gelmişti. Yine 2 sene geç ama dolu dolu bitirdiğim AC: Odyssey kendi için ana oyununun üzerine 50 saate varabilecek 2 ek paketi birbiri dahilinde oynamak daha güzel oldu. Bu tip oyunlarda erken oynayınca hem buglar çok oluyor hem erken oynarsan tekrar geri dönüp bakasın gelmeyebiliyor. :P O zamana kadar daha doyuracak bayada bi oyun var işin aslı. Yakın zamanda arkadaşım bitirdi cyberı, biraz ortak zevklere sahibiz ve hayal kırıklığı yaşadım çokta uğraşasım gelmedi hikayeyi bitirdim saldım dedi. Belki onun salladığı yan questler falan beni sarabilir ama şimdilik aceleye getirmeme konusunda karar aldım.

v1.52 ile bitirdim, 1 saniye bile beklemene gerek yok. Ana hikaye ve yan görevler tamamen sorunsuz, oynanabilir durumda.

Oyundan daha fazla keyif alman için ufak bir öneri.

Haritada gözüken "Gig" ve sarı ünlem işaretli görevler durduğu sürece, journal'daki ana/yan görev farketmeksizin hiçbirini yapma.

bu bahsettiğim görevlerden asıl sağlam para ve kaliteli silah/zırh kazanıyorsun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun geçen sene ilk halleriyle bitiren arkadaşlarda vardı yani oynanabilirliğe çok etkisi dokunmayan ufak tefek hatalar hariç yine oynanıyordu zatende, şimdi ek paketin geldiğini duyunca... Şİmdilik biraz oynamadıklarımı aradan bir geçireyimde sıra gelir 2023' ede çok kalmadı 1 sene oyalıcak oyun bol var gibi :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hazır oyun %50 indirime girmişken alayım dedim. son patch ile oyun "olmuş". şimdiye kadar hataya rastlamadım. hele ilk o başlarda ki bug'lar tamamen düzelmiş. adamlar resmen witcher3 de yaptıkları gibi yaptılar. önce çöp çıkarıp sonra arşa çıkardılar. steam de en çok satılan ve oynanan oyunlarda başta. her geçen gün sayı artıyor. demek ki 2 yıl daha bekleyip öyle çıkarsalardı o başta yaşanan hayal kırıklıkları hiç olmayacaktı.

bu arada her şey ULTRA da ( Ray Tracing de ULTRA ) 2K çözünürlükte 75-95FPS arasında. ortalama 85FPS diyebilirim. çöl bölgesinde 100fps civarında. şehirde en kalabalık yerlerde 75fps civarına iniyor. kapalı ortamlar 90-100fps arasında. 

bu arada Ekran Kartının sıcaklığı şuana kadar maksimum 65 derece gördüm. Daha üstüne çıktığını görmedim. Ortalama 60 civarında geziniyor. 

jackjoker tarafından düzenlendi
wazzap, ZvAnA and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun başları zaten iyiydi. Spoiler vermemek için yazmıyorum ama ilk baştaki kısımdan sonra tepetaklak yuvarlanıyordu oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok