Yöresel Ürün, Organik Gıda ve Sonradan Gurmeler...
0

Bu konuda 74 mesaj var

Sucuk için tek geçerim, her Almanya'ya gittiğimde 3-5 kilo almadan dönmüyorum. Kilosu 8 euro:

303-1007-thickbox.jpg

Çayım:

mevlana1000.jpg

Kahvem:

mel_500g_auslese_mild_web.png

Almancı gibi yaşıyorum :)

tavsiye ederim bu ürünleri...

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ay sonunda çayın memleketine gidiyorum (Sri Lanka, aka Seylan) 

Hangi marka alınır, ya da başka ne alınır bilen var mı? (Baharat maharat da olabilir.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Off başlık süper :icon_starvin:

Bal var mı bal güzel bildiğiniz aldığınız?

Hadi kaymak benden olsun yazın bile aldım
https://www.hacimustafa.com/afyon-bolvadin-manda-kaymagi-662

Sucuk için geçen arkadaşlarda yedim o Ege-Türk'ü çok methetmişlerdi malesef bana hitap etmedi

Try this:

http://www.egesucuklari.com.tr/?urun-18-antrikot-sucuk---varyant-sucuk--

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sucuk için geçen arkadaşlarda yedim o Ege-Türk'ü çok methetmişlerdi malesef bana hitap etmedi

Try this:

http://www.egesucuklari.com.tr/?urun-18-antrikot-sucuk---varyant-sucuk--

Egetürk sevmeyene bundan veriyoruz:

41884_0.png

Yeni çıktı bu, içinden buzdolabında saklamak için kağıt ambaj çıkıyor. Ben yine de egetürk'ü tek geçerim. Eşim seviyor apikoğlu'nu.

Türkiye'de markette satılanlar içinde en sevdiğim cumhuriyet fakat o da aşırı sarımsaklı sanırım, çok koku yapıyor, yedikten sonra rahatsız ediyor beni.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çay deyince yeşil çay seviyorum ben fena. Çaykur takılıyorum şimdilik (silindir pakette olan, onu bile zor buluyorum). Yeşil çay tavsiyesi alabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çay olarak ben beyaz çay seviyorum Çin'den gelen.

Şu nitrit sorusuna cevap alamadım, var mı bunların içinde de ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust , linkte verdigim sucugu da bir dene , ozellikle sarmisagi sevmiyorsan...bende sarmisakli olunca sucuk gercek et tadi alamiyorum

Ben sucukta eti de acili sevmiyorum ondan egeturk bana hitap etmedi

Sucugu kendimiz yaptiriyoruz etin bonfile kismindan ve baharatlari secerek haliyle pahali oluyor ama ona en yakin yukaridaki bahsettigim ege tire ( bu arada cesme kumrusunun sirri bu sarmisaksiz ege tire sucugudur bu arada)

Nitrit olayini bilmiyorum ama icindekiler kisminda yazmiyor nitrit :)

Bal onerisi bekliyorum ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@CandleGarden

Sizin verdiğiniz linkte de Siirt Fıstığı var. Eğer Fıstıkçı Ramazan'dan aldığım kalitede bir antep fıstığı bulursam onun da abonesi olurum. Varsa öyle bir önerisi olan değerlendirmek isterim.

@@Erwin

Haftada bir akşam viski keyfi yapıp bir avuç fıstığı da tüketmekten çok bir zarar gelmez sanırım.  :icon_starvin:

Hocam Antep'le Siirt birbirinden farklı fıstıklar. Antep daha küçük ve yağlı, Siirt ise daha büyük daha yavan oluyor. Doğuda "Antep baklavalık, Siirt yemelik" derler. Siirt fıstığı diğeri kadar baymıyor gerçekten. İkisinin de yerinde kaldım, yaş halini de bol bol yedim, alışına kadar Siirt fıstığını beğenmezdim ama şimdi daha çok bile beğeniyorum diyebilirim. 

Bal için www.anzerhaya.com/ 

Ahmet Bey'den direk telefonla sipariş veriyorum, Kargo ile ödemeli olacak şekilde gönderiyor. Anzer yaylasının karşısında bir yaylada idi, bu sene sorun yaşamış ve biraz daha yukarı taşımış kovanları. 

Çiçek balı baya kaliteli. Uzungöl'deki yerinden beri tanıdığım için sitede yazan fiyatların daha düşüğüne alıyorum. Tek kötü yanı 5 kg'dan aşağı yollamıyor. Siteden siparişte yollar mı bilmiyorum, hiç yapmadım. 

Kestane balı'da güzel, kestaneyi daha çok ilaç gibi kullanıyorum. 

Kestane balı için diğer bir tavsiyem de islamogluvakfikebir.com. 

Şuan açamadım sitesini nedense. Burada 600 gr'lık balları var. Tereyağını da tavsiye ederim. 

Siteleri yok sanırım Pınarbaşı - Maraş arasında Erkekoğlu tesisleri var. Kekik balları güzel oluyor. https://www.facebook.com/pages/Erkeko%C4%9Flu-Dinlenme-Tesisleri/498828963481339

1.  
  2.  

Nar ekşisi için verdiğiniz fiyatlar yüksek geldi. Maraş'tan ev yapımı 500 cc'lik şişeyi yanlış hatırlamıyorsam 25 TL'ye aldım. 

Kırmızı biber için Arif şekerlemeyi tavsiye edebilirim Maraşta. http://www.arifsekerleme.com.tr/index.php

Badem şekerleri de çok güzel oluyor. 

2 hafta da bir neredeyse Maraş ve Antep'e gidiyorum, yardımcı olabileceğim birşey olursa elimden geleni yaparım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nar ekşisinin memleketinde en pahalı yerde 40-50 tl arasında değişiyor litresi. İskenderun'dan direkt geldiği için satan bir yer bulamadım, anneme sorarım sipariş alıyor mu aldığı yer.

Sucuk için Afyon'da sertçivi çok iyidir, bugüne kadar yemediyseniz mutlaka yemeniz lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sucuk için tek geçerim, her Almanya'ya gittiğimde 3-5 kilo almadan dönmüyorum. Kilosu 8 euro:

303-1007-thickbox.jpg

Çayım:

mevlana1000.jpg

Kahvem:

mel_500g_auslese_mild_web.png

Almancı gibi yaşıyorum :)

tavsiye ederim bu ürünleri...

Almanya'ya gidip Mevlana almayan yok sanirim... :) TR'de kilosu 60TL'ydi en son baktigimda... "Kacak cay" tabir edilen caylar bir sure demlikte beklediginde camura donuyor resmen... Mevlana'da boyle birsey gormedim... Tat olarak birsey diyemiyorum, zevk meselesi... 

Melitta'yi da Amazon'dan alayim dedim de gondermiyor namissiz... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Facebook'ta reklamını gördüğüm Hasanbey Çiftliği'nden bir kaç parça ürün aldım.

Yumurta : Çok özenli paketlenmiş. Yumurtaya mücevher muamelesi yapmışlar desem abartmış olmam. Orta büyüklükte, çok lezzetli.

Şeker Domates : Tadı güzel, kokusu da yapay değil.

Çiğ İnek Sütü : Ben sütten anlamam, yoğurt yapmayı da bilmem. Hanım maya ile sütü kullanınca eklerim düşüncelerimi. Paketlemesi çok başarılı, taze tutabilmek için özel buz kutularıyla desteklenmiş şekilde gönderim yapmışlar.

Lor Peyniri ve Bademli zeytin aldım ama onları deneme fırsatım olmadı.

Sipariş verdiğim gün kargo çıktı, ertesi gün sorunsuz elime ulaştı. Paketleme çok başarılı yapılmış.

Eğer ilginizi çeken ürünleri varsa denemenizi tavsiye edebileceğim bir yer olmuş.

https://www.hasanbey.com

Eğer süt ve mayada da sorun olmazsa herhalde en azından yumurta ve süt tedariği için kullanmaya devam ederim. Yumurtayı normalde bir arkadaşımın babasının emeklilik için hobi olsun diye kurduğu tavuk çiftliğinden alıyorum ama onların da üretimi çok kısıtlı olduğundan tedarik bazen sorun oluyor. Muhtemelen buradan destekleyerek orayı kullanacağım.

Narcissus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ : Güzele benziyor, 30 TL üzerine de kargo bedavaymış, deneyebilirim... Süzme yoğurdunu özellikle merak ediyorum, iyi süzme yoğurt zor bulunuyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Hasanbey siparişi geldi, oldukça memnunum paketlemeden...

Kocaman bir kutu içerisinde, her ürün ayrı paketlenmiş şekilde geldi. 3 kilo süt için iki tane soğutucu koymuşlar, onları da (resimde yok) kesinlikle sızdırmayacak kalın bir torba içine yerleştirmişler.

3 kilo süt , yanında iki soğutucu ve ufak cam kavanozda yoğurt mayası, 

1 adet büyük ekşi mayalı çörekotlu ekmek, 

1 kilo cam kavanozda süzme yoğurt,

250 gram şeker domatese toplamda 31 TL verdim, kargo ödemedim.

X9NEDk.jpg

BoRa and Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kayseri'den sucuk ve Giresun'dan fındık ezmesi siparişi verdim. Stoklar bitmişti. :)

Fındık ezmesini marketlerde de bulabiliyorsunuz; ama "Fiskobirlik" olmasına dikkat edin... % 77 fındık; % 28 şeker; geri kalan % 1'de koruyucular v.s....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fındık ezmesini marketlerde de bulabiliyorsunuz; ama "Fiskobirlik" olmasına dikkat edin... % 77 fındık; % 28 şeker; geri kalan % 1'de koruyucular v.s....

Bu aldığım Turan Fındık'ta o %1 koruyucular yok. %80 fındık, %20 şeker. Yedikten sonra ağızda hiçbir tad kalmıyor, o tarafı hoşuma gitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok