Media player önerisi
1 1

Bu konuda 22 mesaj var

Uzun zamandır takip etmiyorum bu cihazları. Şu sıralarda yeni iyi ürünler hangileri?

Aslında kendi kullanımım için olmayacak , o yüzden çok ta özellikli birşey olmasına gerek yok, oğlanın film-animasyonlarını, babaannede/yazlıkta falan çalıştırabilmek için...

- HDMI çıkış , 1080p

- Altyazı sorunu olmayan

- Dahili kapasiteli

- Kullanılacak ortamda local network yada wireless ağı olmayacak , ancak zaman zaman telefondan hotspot açıp internete çıkabilir.

- Böyle bir kullanım olduğunda Digiturk dilediğin yerde, yada netflix , spotify benzeri streaming servislere bağlanabilmeli.

- Olabilirse , Iphone yada Ipad'den görüntü aktarabilmeli ve tv de gösterebilmeli (resim)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok böyle detaya giriyorsan ya android ama adam gibi android box almanız lazım. Ya da @@Bloody dediği gibi HTPC toplanacak yada alınacak. Öyle uygun fiyatlı media playerlar ile o iş olmaz. Rasp. Pi türevi board içinde kısmen oluyor ama yapana kadar saçının beyazlatırsın. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok ta zor özellikler istediğimi düşünmemiştim :)

HTPC olmaz, çünkü kolay taşınabilir birşey olması gerek, dahili kapasiteyi de o yüzden istemiştim, ama mümkün olmuyorsa usb küçük harici bir diskte tutabilir , onunla birlikte taşıyabiliriz.

Ayrıca HTPC'ye iphone'dan görüntü nasıl aktarabilirim ki (ortamda LAN yada WiFi network olmayacak)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://tr.aliexpress.com/item/Beelink-MiniMXIII-H-265-Full-HD-4K-x-2K-KODI-Media-Center-Amlogic-S905-Quad-Core/32656901664.html

Biz bunu kullanıyoruz, dediğin her işi yapıyor abi. Tek sıkıntısı USB 2.0 kullanıyor olması. Bazı yüksek bitrateli (40-50GB) filmlerde takılmalar yapabiliyor.

Airplay işlemini de kodi içinden çözebiliyorsun desteği var. Tabi native olmadığı için bazen geç algılıyor görüntüyü vs.

Digiturk play, spotify, netflix vs. apksını direk internetten bulup yükleyebilir, kullanıcı adı ve şifrenle yayınları izleyebilirsin.

Aslına bakarsan bu biraz eski model bile kaldı, yine aliexpresste USB3.0'lı, daha yüksek ram kapasitesi vs. sahip ürünler bulabilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://tr.aliexpress.com/item/Beelink-MiniMXIII-H-265-Full-HD-4K-x-2K-KODI-Media-Center-Amlogic-S905-Quad-Core/32656901664.html

Biz bunu kullanıyoruz, dediğin her işi yapıyor abi. Tek sıkıntısı USB 2.0 kullanıyor olması. Bazı yüksek bitrateli (40-50GB) filmlerde takılmalar yapabiliyor.

Airplay işlemini de kodi içinden çözebiliyorsun desteği var. Tabi native olmadığı için bazen geç algılıyor görüntüyü vs.

Digiturk play, spotify, netflix vs. apksını direk internetten bulup yükleyebilir, kullanıcı adı ve şifrenle yayınları izleyebilirsin.

Aslına bakarsan bu biraz eski model bile kaldı, yine aliexpresste USB3.0'lı, daha yüksek ram kapasitesi vs. sahip ürünler bulabilirsin.

H.265 de oynatıyormuş, güzele benziyor bu.

Ben içerki televizyonda WD TV Live kullanıyorum. 2TB 2,5" harddisk bağlı üzerine. Bir sıkıntım yok ama H.265 oynatmıyor, bununla upgrade edilebilir ilerde.

Amazon.com'da şu var ama benim WD TV'den çok farkı yok gibi, H.265 desteği falan da yazmıyor. Arayüzünü de çok beğenmedim.

https://www.amazon.com/Micca-Full-HD-Portable-Digital-Player/dp/B008NO9RRM/ref=s9_simh_gw_g504_i1_r?_encoding=UTF8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MKV, AVI, TS/TP, MP4/M4V (up to 4GB in size)

Şu kısmını anlayamadım?

Bu arada birkaç ay önce ürünü 30 dolara almıştım, şimdi tekrar link vermek için girdiğimde gördüm. 50$ ne yahu??

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MKV, AVI, TS/TP, MP4/M4V (up to 4GB in size)[/size]

Şu kısmını anlayamadım?[/size]

4 gb'dan büyük video dosyalarını okuyamıyormuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O limit encoder ile alakalı bir limit olabilir. Aynı sorun mp4 videolarda da vardı bir ara. NTFS bile olsa video 4gb'dan büyük olunca okumuyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple TV ile ağ erişimi bulunmayan bir ortamda harici filmleri izlemek nasıl olacak? Bence yukarıda tarif edilen ihtiyacın en güzel çözümü bir iPad alıp filmleri içine atıp geçmek olur. Hiç TV'ye falan bağlama fantazilerine de girmek gerekmez. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son günlerde bu konu kafamda benimde şu wifi hdmi zımbırtılarından aldım bakalım bende, xiaomi mi4 lerde mhl desteği yokmuş sanırım. Kablo var gibi gözüküyor internette ama görüntü alınamıyor vs şeklinde sorunlar bahsi geçiyor. Her neyse dilerim bu stick düzgün bir biçimde veri taşıma yaparda zaten H265 videoları telefon çatır çatır oynatabiliyor sadece tvye verip olası yayıntı diğer cihaz vb bilimum kuru gürültüden yırtmış olurum. Cihaz gelince tecrübelerimi paylaşırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben forumdaki arkadaşların tavsiyesi ile minix almıştım. Biraz tuzlu ama pırıl pırıl cihaz tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anycast zımbırtılarından aldım deneyim için bende. Cihaz işlevsel sayılır ama sanırım 1080p lerde biraz sıkıntı yaşıyor. Bi film açıp baştan sona izledik, özellikle bitratein yükseldiği hızlı sahnelerde falan yetiştirememeler oluştu. Youtubedan falan düşük çözünürlük bişiler açtığımda bu yoktu. H265' i telefondan çözdüğün için sıkıntı olmasa da cihaz sanırım en verimli 720p falan oynatabilecek kapasitede.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok