Hangi internet tarayıcıyı kullanıyorsunuz?
0

Hangi internet tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Neden?   61 oy

1. 1. Hangi internet tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

• Firefox
      22
    • Chrome
      32
    • IE
      0
    • Edge
      1
    • Opera
      2
    • Vivaldi
      2
    • Diğer
      2

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 56 mesaj var

13 saat önce, RFID said:

Firefox Quantum hali hazırda yayınlandı performans açısından gözle görülür farklar var deneyin derim.

Farklar var ki, ilk gönderimimdeki fikrimi değiştirdim. Açıkcası gene hüsran olmuş Firefoxun yeni sürümüde. Boşta 5GB ram tüketmesiyle beklenenin gerisinde kalmış, hoşuma gitmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız ilginç bir olay var. evde ki sisteminde FF çok stabil ve hızlı çalışırken iş yerinde ki notebook da kesinlikle FF stabil değil ve yavaş. İş yerinde bu yüzden chrome kullanıyorum. Ne yaptıysam notebook üzerinde stabil FF çalıştıramadım. Format bile çözüm olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet benzer şeyi yazmıştım daha önce, laptopta o kadar hızlı çalışmıyor. evdeki masaüstü sistemimde uçuyor ama. neden ben de anlamadım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bi kac gun once guncelmesi cikmisti

yada 3-4

destoptan baska bisi kullanmadimda bunun degsik versionlari var mi cep telefonundaki tabletlertiler falan gibi

yani sadece 32 64 bin mac linux pc ayrimini mi vardi programlarda(browserler)

hic laptopum olmadi hataa hic guncem guclu bir sistemimde olmadi

o yuzden stardust oyle 800 dolarlik montorden sizler indirimden 800 dolarlik ekran kartlarin bahsederken

ben 800 dolari omru hayatimda full sistem toplarken bile goremedim

o bakimdan bende mana veremiyorum

bazi laptoplar benim su an kullandigim sekilden bile gucluler

ha biraz ekran karti sorunu oluyodur ucuz modellerde

sonucta destopum su an amd fx 6100 ama 1500 mhz i downclocklu otmesin diye fan bu halde bile yaniyo

ekran karti da gts 450 yani

2 el aliyim desen bile bulamazsin

bu is islemci gucu mhz zirt pirt olamaz 3 ay oncesine kadar ssd imde yoktu vistada idim bide o kadar bile su ankinden kotu idi ama cok da beter degildi

zati aylardir firefox duzelmisti

son durumla hizlandi ama her bok degsti

hafiflettiler cok goruntu gorunus ekler bi cok azaldi belli

ssdli duzgun guncel bir laptopum benim bi  3 ay onceki cripled pc den geri olmamasi lazim

benim aklima gelen tek sey ram

yani su an ki sistemin 8 onceki anakarta 2 2.5 sene once yanmadan once 4 du(allah belami versin 2x 2 ddr400e 100 lira verelim dediler ne edecegimi bilemedigim dur kalsin dedim bugun para etmiyo)

laptopda belki ram a takiliyo ne biliyim az ram var bide ekran karti ile de paylasitorsa ram canavarina donsuebiliyordu ghele eski firefox

baskaca bisi aklima gelmiyo ramden baska

cunku islemci olsa benim surunup olmem lazim senelerdir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Firefox benim sistemde çok saçma birşeye sebep oluyor. FF açık olmasa bile ve ben bilgisayarda ne iş yaparsam yapayım birden bire sanki shut down demişim gibi sistem kendini kapatıyor. Çok uzun uğraş ve denemelerden sonra FF'den kaynaklandığını anladım. Sistemde kurulu olmadığı zaman böyle birşey yaşamıyorum. Temiz bir kurulum yapıyorum ve daha başka hiçbirşey kurmadan ilk onu kurduğumda bile bir süre sonra yine aynı şey olmaya başlıyor. Ne garezi var benim sisteme bilmiyorum ama saçma sapan bir sonuç oluşuyor kurduğumda. 

Anakartı falan da değiştirdim, şimdi bir daha mı denesem ki:icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FF sanırım donanım seçiyor. bende notebook da kesinlikle kullanamıyorum.ki kullandığım notebook 12gb ram, i7 li felan. eski bir alet de değil. format attım yinede stabillik sağlayamadım. saçma bir durum var ama anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/29/2018 at 12:25, ResetButton said:

opera'dan yeni bir mobil tarayıcı. 

En son OperaVPN'e son vermişlerdi. Türkiye'den bağlanıyor muydu? Bunun içindeki vpn çalışır belki.

Fena görünmüyor ancak okuduğum kadarıyla Sync, Desktop Mode ve Incognito Mode yokmuş henüz. Diğerleri neyse de Sync ve (mümkünse VPN) olsaydı epey işime yarardı. Masaüstünde çok memnunum Opera'dan. Yıllardır kullandığım Firefox'tan vazgeçirmeyi başardı bana. Tabi bunda en önemli etken tek tuşla aktif olabilen VPN'i :) Gerçi hız olarak da Firefox'tan daha hızlı geldi, gayet memnunum.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Firefox'tan memnunum çevirileri daha düzgün chroma göre. Ufak farklılıkları var ama etkili. Yeni update ile bazı sayfaları çevirmiyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

su anda ffoxta tek sikintim ublock origin ile iyi calismamasi. cunku kendisi de 3. parti trackerlari blokluyor. belki de bundan kaynaklidir. bilemedim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sırf google ekosistemi bataklığına battığım için chrome'dan başka tarayıcı kullanamıyorum. aslında edge kullanmak istiyorum, baya iyi ve hızlı artık. hatta bazen firefox kullanasım da geliyor ama maalesef... telefon zaten android olduğu için her şey google, diğer her şeyim de google'a bağlı. dolayısıyla chrome'dan başka seçenek kalmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, TiesTorN said:

sırf google ekosistemi bataklığına battığım için chrome'dan başka tarayıcı kullanamıyorum. aslında edge kullanmak istiyorum, baya iyi ve hızlı artık. hatta bazen firefox kullanasım da geliyor ama maalesef... telefon zaten android olduğu için her şey google, diğer her şeyim de google'a bağlı. dolayısıyla chrome'dan başka seçenek kalmıyor.

Telefonda Ecosia kullansana. Aradıkça ağaç dikersin. :D Çok spesifik bir şey arayacaksam ben de google kullanıyorum ama öteki türlü her şeyde işimi görüyor.

Edit: Şu mesajı tam gönderiyordum 1 saat internet gitti. Nası bir adamsın arkadaş... :baba:

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
45 minutes ago, wazzap said:

Telefonda Ecosia kullansana. Aradıkça ağaç dikersin. :D Çok spesifik bir şey arayacaksam ben de google kullanıyorum ama öteki türlü her şeyde işimi görüyor.

olayın spesifiklikle bir ilgisi yok ki :) her şey birbirine senkron olduğu için google kullanmak durumundayım. pc'de aradığım ya da favorilere eklediğim bir şeye telefondan da ulaşabilmek önemli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok