Hangi internet tarayıcıyı kullanıyorsunuz?
0

Hangi internet tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Neden?   61 oy

1. 1. Hangi internet tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

• Firefox
      22
    • Chrome
      32
    • IE
      0
    • Edge
      1
    • Opera
      2
    • Vivaldi
      2
    • Diğer
      2

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 56 mesaj var

Chromeda unicode problemi yaşadım farklı yerlerde. Düzelmesini bekledimupdatelerde, gelişmiş yazı seçeneklerine baktım ekstra çözüm uzantılarını denedim sonuç değişmedi. Hızlı bir tarayıcı. Firefoxta ise hiç uğraşmadım o sorunlarla gayet güzel. Dolaştığım sayfaların renkleri daha hoş. Chrome'da hız kazansın diye kısmışlar. Buna değinmişken firefox çok ağır bir tarayıcı, ha vivaldi daha ağır. Birkaç sekme açmaya görsün sistemi boğuyor bende. Uzantılar tabi ayrı bir güzellik firefoxta, ama chrome favorim sıkıntım düzelse dönerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Opera, chrome da mide bulandırıcı tracking olaylarına rastladığımda, alternatiflere bakmaya başladım. önce firefox'a geçtim ama tatmin edici değildi. Sonra özellikle entegre VPN olayına tav olup, Opera'ya geçtim. Bir problemi yok. Eklenti olarak kullandıklarımın hepsi var. Özellikle Feedly sürekli kullandığım bir RSS takip eklentisi. Bunun dışında ghostery ve zenmate de ve kullandığım password manager'ın eklentisi de var. Hızlı ve hatasız bir tarayıcı, ben gayet memnunum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Firefox kullanıyorum. Eklentilerinden memnunum. Chrome'un da arkada sürekli sinsice açık durmasından hoşlanmıyorum pek. Gerçi FF de bol RAM seviyor ama yıllardır kullanıyoruz, alıştık. :baba:

Rj0lnir beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, Lightning McQueen said:

Firefox kullanıyorum. Eklentilerinden memnunum. Chrome'un da arkada sürekli sinsice açık durmasından hoşlanmıyorum pek. Gerçi FF de bol RAM seviyor ama yıllardır kullanıyoruz, alıştık. :baba:

Ben de bu kategorideyim :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda pek secici degilim aslinda, cok bi beklentim yok tarayicidan. Daha cok chrome kullaniyorum ama google'in insanin butun hayatina sahip olma cabasi rahatsiz edici. O yuzden rastgele dagitiyorum, elim hangisine giderse ilk onu kullaniyorum. Yalniz macbook uzerinde safari tercih ediyorum, pil kullanimi konusunda gozle gorulur bir fark oluyor. Iste mesela Linux uzerinde isem de genelde firefox. Ozetle temel fonksiyonlar konusunda hepsi iyi.

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sörf yaparken Firefox,

Yazdığım web kodlarını debug ederken Chrome,

Lan burda da çalışır mı? kontrollerinde de explorer.:lol:

ahat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Safari kullanıyorum 7 senedir, memnunum. Herhangi bir sorun çıkarmıyor, biraz fazla güvenlikli o yüzden bazı sitelerin açılmasında sıkıntı olunca arada Firefox'la kontrol ettiğim oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Opera'nın VPN i sorunsuz çalışıyor , hız yönünden de bir şikayetim olmadı. 

Alışveriş sitelerinde mouse imlecini fiyatın üzerinde durdurunca TL 'e çeviriyor, faydalı özellik.  Paneller ile whatsapp, telegram olduğu da düşünülünce en azından ikinci browser olarak sistemde tutmak mantıklı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Firefox'un kendisinden mi yoksa kullandığım iki üç tane addon'undan mı bilmiyorum ancak zaman zaman internet bağlantımı ciddi oranda yavaşlattığı için birkaç denemeden sonra terketmek zorunda kaldım. O zamana kadar gayet memnundum halbuki.

Şu aralar piyasadaki tüm tarayıcıları tek tek deniyorum. Opera ve Vivaldi hoşunma gitti diyebilirim. Şu an Vivaldi'den yazıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chrome hocam. Hepsini bende sizin gibi maxthon da dahil kullandım denedim. Hepsinde bir şişme yavaşlık söz konusu özellikle firefox öneriyolar addondur şu bu güzel ama bir kasma yavaşlıktır olmamış açıkcası. Gene kullandıklarınızdan opera iyi zaten aynı motoru kullanıyor chrome ile, şuan chromedayım ve memnunum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 07.07.2017 at 11:56 PM, ResetButton said:

Hanfi özellikleri nedeniyle Vivaldi öne çıktı?

Çok pardon soruyu yeni gördüm.

Vivaldi'yi bıraktım bir kenara, şimdilik Maxthon'dayım. Ama kullandığım süre boyunca en güzel özelliğinin customize olma becerisinin diğerlerinden daha yüksek olmasıydı. Hız olarak da oldukça iyi.

Maalesef hiçbirisi Firefox kadar geniş bir add-on kütüphanesine sahip değil. Ancak eğer elinizden geliyorsa kaynak kodları üzerinde oynayıp kendi add-on'unuzu yapmaya da teşfik ediyorlar.

İlginçtir, denediğim tüm tarayıcıların birbirinde olmayan özellikleri var ama hiçbirisi hepsine ya da çoğuna sahip değil. Birinde olan diğerinde yok. Ötekinde eksik olan da berikinde mevcut. En çok Chrome ve Firefox öne çıkıyor bu açıdan bakıldığında.

Yıllardır Firefox kullanıyordum ama bana büyük sıkıntı yaşattığı için bırakmak zorunda kaldım. Geri dönüp düzeltmişler midir acaba diye de denemeye cesaret edemedim henüz.

Şimdilik Maxthon...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün Firefox Nightly'i redditteki kullanıcıların önerisi üzerine sistemime kurdum. Açıkcası normal firefoxtan daha az kaynak tüketip daha hızlı çalışmakta. Addonların işe yararlıları uyumlu beta aşamasında, tabi normal sürümde tamamı uyumlu olcakmış. Nightly'i telefonunuzada kurup sekronize çalışabilirsiniz. Tek sıkıntısı VPN servislerinin addonlarının uyum sorunu onun dışında diğer gözlemlerimi biraz daha kurcalayınca paylaşırım sizlerle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FQ, özellikle de çok çekirdekli işlemci kullananlar için tavsiye ediliyor. Ben de /r/amd'de gördüm. Firefox'un eski hantal yapısından kurtulmuş gibi gözüküyor. Şimdilik beta tabiki de asıl sürüm 14 Kasım'da çıkacakmış. Denemeye değer diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok