Dizi Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 1.874 mesaj var

Jessica Jones 'u izleyen var mı? Netflix dolayısı ile izledim birkaç bölüm. iyi ama abartıldığı kadar iyi değil gibi. 

Colony hakkında ilk yorumlar pek iyi değil bu arada. Sezonun bitmesini bekleyelim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AlperD'nin listesinde gözler Battlestar Galactica'yı aradı :) O dizileri izleyip o sıralamayı yapan bir insanın bugün hemen başlaması gereken dizi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@AlperD : Breaking Bad daha yukarda olmalı. Firefly konusunda anlaşıyoruz, o listede LOst Room gibi mini diziler de olmalı. 

Supernatural'in, Lost'un ve Prison Break'in ilk iki sezonu ayrı değerlendirilebilse daha üstte yer alırlardı sanırım :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jessica Jones vasat, 12 bolum olmasina gerek yoktu 4 bolumde biterdi uzattikca uzattilar... Has kizimiz tam oturmus role neyseki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Expanse'ın ilk bölümünü izledim. Normalde ilk bölümler çok bağlayıcı olur ancak bu dizide böyle birşey göremedim şahsen.

Oldukça klasik bir sci-fi dizi görünümünde. Firefly'ı seviyorsanız bunu da seversiniz yüksek ihtimalle. Efektler çok başarılı değil. Tabii multi milyon dolarlık hollywood blockbuster bütçesi yoktur dizide, onun sonucu olarak bazı şeyleri gözardı etmek gerekiyor.

Sci-fi fanı olup denemek isteyenlere tavsiye ederim. Şahsen bir kaç bölüm daha izleyip şans tanıyacağım diziye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi dizi sıralamam şöyle:

Tepede:

The Wire: Bana göre gelmiş geçmiş en iyi dizidir. Gerçekçilik en üst seviyededir. İngilizcesi zordur, diğer dizilerde gördüğünüz 'simplified' kullanım sözkonusu değildir. Bu nedenle de uzun yıllar türkçe altyazısı gelmemiştir. Şu an altyazıları da bulunabiliyor. Çeviriler de iyi sayılır.

Onun hemen altında:

The Sopranos, Six Feet Under, Oz, Firefly, Battlestar Galactica yeni çevrim

Ortanın üstü:

Fargo, Game of Thrones, Breaking Bad, True Detective(1. sezon), Narcos, House of Cards, Rome, Mr. Robot

Orta seviye: 

The Walking Dead, Fear the Walking Dead, Lost, Carnivale, Homeland, Vikings, The Americans, 24, Band of Brothers, The Pasific

Ortanın hemen altı: Banshee, The 100, The Last Ship, Fringe, Prison Break.

Kötü diziler: Resurrection, Under the Dome, True Blood, Arrow, Black Sails, Person of Interest, The Alcadraz, Supernatural

İzlemediğim bir dolu ve izlediğim birçok dizi bu listede yok. Ama genel itibariyle benim listem bu.

güzel liste. tek itirazım black sails. bilmiyorum sabredip izleyebildin mi ama 2. sezon farklı. 1. sezon kötü, 2. sezon orta seviye

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Person of Interest'i o listede ortanın üstüne koyarım Walking Dead güzel bir dizi değil ayrıca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz Sherlock'a feci sardık. Bir haftada üçüncü sezonun son bölümüne geldik. Bu ve özel bölüm bitince ne yapacağız bilmiyorum. Var mıdır bu ayarda tavsiyesi olan? Polisiye olması şart değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sherlock'la aynı türde değil ama gene bir ingiliz polisiyesi olan BBC'nin Luther'ini tavsiye ederim. Gerçekten çok güzel bir dizi izlemediyseniz. 5-6 bölümlük 3 sezonu ve 2 bölümlük bir dördüncü sezonu var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sherlock ayarında dizi istemek Bugatti Veyron ayarında araba istemek gibi birşey.

LaFerrari?

@@CandleGarden

Hakikaten öyle. Benim bugüne kadar bu kadar beğendiğim bir dizi olmadı. House deneyeceğiz bakalım Sherlock'un bölümlerini tüketince :D

@@Executioner

Duymamıştım. Bir göz atayım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sherlock gibi bir dizi zor. İngilizler , az öz yapıyor. senelerce yeni bölüm çıkmıyor saonra 2-3 bölüm çıkıyor. 

BBC'nin zaten . Onların BBC si ile bizim TRT arasındaki farka bakınca ,insan derin düşüncelere dalıyor.

Aslında BBC'de başka diziler de var ama bizim haberimiz olmuyor. 

Billions iyi yorum almış. 

http://www.imdb.com/title/tt4270492/?ref_=nv_sr_1

The Expanse e , SciFi olduğundan bir bakacağım ama dizilerde çok zor bu tür.

Super kahraman dizileri bile zor . JEssica Jones bu kadar abartıldı. Düşük bütçeli olduğu her yerinden anlaşılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Broen çok iyidir :) Forbrydelsen'in konusu aynı diye biliyorum ama eğer öyleyse spoileri yediğimiz için onu ayrıca izlemeye gerek var mı?

Ben de birkaç tane ekleme yapayım:

- The Fall (katil-polis yakalama klişesi gib görünse de psikolojik yönü ağır basan güzel bir İngiliz dizisi ve Gillian Anderson var)

- The Leftovers (Lost'un yapımcısı Lindelof'un dizisi, biraz ağır ve dini motifleri olan bir dizi ama Lost anlatım tarzını seviyorsanız şans verin  özellikle 2. sezon mükemmel)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gecen sene "The 100" dizisinin ilk bolumunu izlemistim. "Bu ne lan, ergen dizisi bu" diyerek devamini izlememistim. Netflix'de gorunce gidip biraz yorumlari okudum, sonra izlemeye basladim. Aslinda guzel diziymis. "Survival" temali oldugu icin karsilastiriyorum, The Walking Dead'in bir gomlek alti gibi birsey. Isin icine bilimkurgu da girince hos olmus ama.

@@AlperD'nin listesi iyi olmus, ben de coguna (izlediklerim icin konusuyorum) ayni seyi derim. The Wire bence de gelmis gecmis en iyi TV yapimi. 4-5 sene arayla 2 kere bastan sona izledim. Dizi sayesinde Baltimore'daki siyahlarin aksanini, jargonlarini anliyorum artik =)

Efsane sahnesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Fall ve Luther vasatın üzerindedir belki ama beni sarmamıştı. İkisinin de temposu ağır. Luther in senaryosunu da sevmemiştim. The Fall biraz daha iyi. Gillian Anderson için izlemiştim zaten.

Fargo 2.sezon güzeldi ama ben ilk sezonu tavsiye ederim. İzlememiş olan varsa kaçırmasın, bence geçen senenin gizli kahramanıydı.

X-Files'in bluerayı çıkmış. Bugün izlenir mi bilmiyorum , ilk bölümünü bir deneyeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sherlock ayarında aynı kulvarlarda olmasa bile 3 tane dizi var.

Luther

The Fall

Peaky Blinders

Özellikle Luther çok severim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Luther iyi yav, zaten BBC yapımı herşey iyi. Sherlock ile tam olarak aynı tarzda olmasa da kalite olarak True Detective (ilk sezon) tavsiye edilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün Ash vs. Evil Dead'e başladım. Kült korku-gerilim filmlerinden Evil dead serisinin dizi halinde devamı. Başrolde gene Bruce Campbell oynuyor, dizinin ilk bölümünü de filmin yönetmeni Sam Raimi çekmiş. Tam çıtır çerezlik bir dizi olmuş. Evil Dead serisini izleyip beğendiyseniz izleyin derim. Bruce Campbell'i yıllar sonra tekrar elinde elektrikli testeresiyle aynı rolde izlemenin keyfi bile yeter, müzikleri de çok güzel seçmişler. Ha ciddi,hayatın anlamını anlatan, bol ciddi toplumsal mesajlı konulu birşeyler istiyorsanız çok sarmayabilir ama tavsiye ederim, ben çok eğlendim izlerken :)

MV5BMTQ5OTQ4ODY0NV5BMl5BanBnXkFtZTgwMzQ4

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok