Dizi Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 1.873 mesaj var

Yeni sezon dizilerinin bölümlerinin birikmesini beklerken BBC'nin Jonathon Strange & Mr. Norrell dizisini izlemeye başladım. 7 bölümlük bir mini dizi tadında.

300 yıldır herhangi bir büyü yapılmamaktadır İngiltere'de ortaya çıkan iki büyücünün başından geçenleri anlatıyor. Büyü sahnelerinin az ve genel anlatımının yavaş olmasına rağmen bence güzel.

http://www.imdb.com/title/tt2548418/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Boşta kalıp dizi arayan, bir de polisiye seven varsa Whitechapel tavsiye ederim. Konsepti özetleyeyim:

Babası eski polis olan, bu sayede torpilli olup ileride emniyet müdürü filan olacak genç ve hafiften obsesif kompulsif bir polis müfettişine "aktif görev yapmadan müdür oldu" denmesin diye Londra'nın Whitechapel semtinde cinayet masası müfettişliği görevi veriliyor. Whitechapel Karındeşen Jack gibi pek çok eski psikopat katilin mekanı. Sonra tam bu adam göreve gelmişken bazı cinayetler oluyor, sonradan bu cinayetlerin tarihi bağlantıları olduğu ortaya çıkıyor, o bölgeyi iyi bilen bir tarihçiyi danışman olarak işe alıyorlar filan... Böyle şeyler işte. İngiliz dizisi, sezon başına az bölüm, sağlam senaryo, tiyatro kökenli sağlam oyuncular, hafiften gotik, hafiften fantastik bir tema. İzlerken çok keyif aldım. Öneririm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daredevil'i izliyorum, fena gitmiyor. Yanız; 

Bu adamın süper güçleri mi var? Tamam, seslere duyarlı ama yarasa mı ki, radar varmışçasına koşuyor. Kenardaki bir metal çıkıntısını hissedip çekiliyor falan? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daredevil'i izliyorum, fena gitmiyor. Yanız; 

Bu adamın süper güçleri mi var? Tamam, seslere duyarlı ama yarasa mı ki, radar varmışçasına koşuyor. Kenardaki bir metal çıkıntısını hissedip çekiliyor falan? 

Var. Kör doğmamış. Çocukken gözüne kimyasal birşeyler sıçrayınca kör olmuş. O kimyasallar diğer duyularının aşırı hassas olmasını sağlamış. Kapının dışındaki adamın kokusunu alıyor filan. Hani bir duyusunu kaybedenlerin diğer duyuları daha da keskinleşir ya, işte bunda o keskinleşme biraz abartılı olmuş işte.

Bu arada, Daredevil için "bilgisayar oyunu gibi dizi" eleştirisi yapılmıştı zamanında. "Her bölümde birilerini dövüyor, her seferinde kötü adama daha yakın ve daha güçlü biriyle karşılaşıyor, son bölümde de kötü adamı dövüp oyunu bitiriyor." denmişti. Aslında bize çok normal geliyor bu ilerleyiş ama dikkat edince sanki fazla çizgisel gibi harbiden. Yine de çok güzel dizi. Özellikle mantıklı olması, karşılaşılan kişilerin gerçek hayatta da olabilecek (belki de olan) kişiler olması filan güzel. Uzaylılarla savaşmıyor, uçan veya gözlerinden ışın çıkartan karakterler yok. Hell's Kitchen'da büyümüş bir avukat o bölgenin içine etmek isteyen bir arazi mafyasına karşı savaşıyor işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi zaten güzel, lafım yok.

Bu arada, 4. bölüm itibari ile spoiler: 

Yalnız Fisk direk Kingpin'i anımsattı :)

Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi zaten güzel, lafım yok.

Bu arada, 4. bölüm itibari ile spoiler: 

Yalnız Fisk direk Kingpin'i anımsattı :)

O zaten.  :))

Ha bu arada, dizide açıklanmıyor bu rahat olabilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fargo 2. sezon başlamış.followshows.com dan takip ediyor olmasam , haberim olmazdı. Hergün başka dizi başlıyor. 

Walking dead 'in yeni sezonu da dün gösterilmiş. Onu mecbur izleyeceğiz ama hafif baymaya başladı . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hala Walking Dead'e başlamadım, aslında bir denemek lazım, bol sezon birikmiş... 

atp beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hala Walking Dead'e başlamadım, aslında bir denemek lazım, bol sezon birikmiş...

Ben de dün akşam başladım, defalarca ilk bölümü izlemeye başlayıp devam ettirememistim. Dün ilk sezonu ( 6 bölüm ) arka arkaya bitirdim. Gayet güzel gitti. 2. Sezon 13 bölüm galiba. 3er 4er bölüm halinde izlemeyi planlıyorum ilk sezon gibi keyifli olursa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzeldir Walking Dead. İlk 5 sezonu keyifle izlemiştim, sıkıldığım falan bir sezon olmadı, hâlâ da merakla yeni bölümleri takip ediyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dün izledim walking dead yeni bölümünü . 

Sonunda adamlar ,walkerların gelmesini beklemek yerine,  daha iyi stateji düşünmeyi akıl ettiler dedim ama tümden saçmaladılar. O kadar walker ı bir yerden başka yere sorunsuz nakletmeyi düşünmek uçuk bir fikir . Zaten patladı bir yerde. Aynı durumda kalsam, hazır bir alanda sıkışmışlar, çıkışları sağlamlaştırır, sıkıştıkları alanda imha etmeyi düşünürdüm. Hatta orası sürekli bir tuzak olarak kullanılabilirdi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Walking Dead eskiden güzeldi, ama artık AMC'nin "Cash Cow"ı haline geldi. Kendini sürekli tekrarlıyor, hikaye hiçbir yere gitmiyor, aynı şeyleri anlatıp anlatıp duruyorlar, 5 senedir izliyorum diye devam ediyorum ama artık yeter diyeceğim bir gün, az kaldı. Hiç başlamamışa tavsiye etmem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Heroes Reborn da güzel başladı ve şu ana kadar güzel gidiyor. Eski Heroes in son sezonundaki saçmalamadan sonra, eski tadı yakalayacak gibi gözüküyor şimdilik.. Tavsiye edilir  :bigstar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daredevil ilk sezonu Netflix'te izledim. 13 bölüm su gibi aktı bitti. İkinci sezon sanırım 2016 ilkbaharında başlayacakmış. Heroes Reborn da izliyorum o da 13 bölümde ilk sezonu bitirecek, 6.bölüme geldi, şimdilik fena gitmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Ozan Başeski

Ozan hocam anladığım kadarıyla VPN üzerinden izliyorsun. Şunun yolunu yordamını ve maliyetlerini kısaca anlatabilir misin?

Simdi baktim aylik 10 dolar. Ilk bir ay bedava. VPN ile abd den baglandim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız, Netflix , Hulu, BBC iplayer gibi servisler , VPN e karşı politikalarını değiştirdiler , aktif olarak bloklamayı planlıyorlar. 

Sherlock yeni bölümü 1 Ocak'ta gelecekmiş. Zor beklerim ben bunu . 

Agatha Cristie 'nin en iyi romanlarından And Then There were None , 3 dizi olarak çekiliyormuş. O da gelecek sene başlarında yayınlanacakmış BBC'de . Onu kaçırmamak lazım. 

Aslında ingiliz kanallarında güzel diziler var ama tabii haberimizi olmuyor çoğundan.

Jessica Jones trailer 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Kibitzer

Arkadaşların dediği gibi bağlanıyorum. VPN olarak şimdilik Zenmate ile başladım. 7 gün bedava deneme süresi veriyor. Sonrasında aylık 9 euro ama bana hemen %10 indirim kuponu geldi. 8 euro'ya bir ay abone oldum geçtiğimiz pazartesi günü. Yıllık ödemek istersen daha avantajlı fiyatlar olabiliyor. Aylık 5-6 euro'lara kadar düşebiliyor maliyeti, tabi yıllık tutarı tek seferde çekiyorlar bu durumda. Onun haricinde Netflix ilk ay bedava sonrasında her ay 9.99 dolar. Hulu istersen reklamlı olarak 7.99, reklamsız 11.99 dolar ödüyorsun. Ancak eğer birçok kişi gibi takip ettiğin güncel dizileri torrentten indiriyorsan hulu'nun çok fazla esprisi yok zira tüm sezonların arşivi yerine sadece son sezon bölümleri bulunuyor burada dizilerin. Film arşivi ise Netflix'e göre çok daha az. Netflix'te ise birçok film ve dizi var. Eski kült, klasik filmler ve dizileri bulabiliyorsun ancak güncel dizilerin biten sezonları bir sonraki yaz döneminde netflix'e geliyor. Mesela Arrow şu anda 4. sezona başladı, Netflix'te ilk 3 sezonun tüm bölümleri var, Hulu'da ise 4.sezonun ilk 3 bölümü yer almakta. Bununla birlikte Colombo, Star Trek, Star Trek Next Generation-Deep Space Nine, X-Files, Murder She Wrote gibi klasik diziler ve birçok güzel polisiye ingiliz dizileri falan tüm sezonlarıyla Netfllix'te mevcut. Kısacası Netflix mobil uygulamasıyla birlikte sürekli yanında taşıyabileceğin bir film-dizi kütüphanesi gibi. Hulu ise daha güncel filmlerin bulunduğu, güncel dizilerin son sezonlarının yer aldığı ev sineması gibi. Ben Hulu'ya bu yüzden üye olmadım ama Amerika'da torrent vs olaylarında ihtar alabildiğin ve devamında internetini kesebildikleri için Hulu'yu da mutlaka düşünürdüm sanırım.

Bu servislerin VPN ile bağlananları aktif olarak bloklama durumu olmaz inşallah. Olur mu dersen nasıl tespit edecekler bilmiyorum ama adamlar ekstradan bizlerden de para kazanıyorlar, hani bağlanıp korsan şekilde bedava izlemiyoruz bu yayınları. Bence o yüzden çok ısrarcı olacaklarını düşünmüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok