Siyah Beyaz
6 6

20 posts in this topic

12 hours ago, Narcissus said:

Hocam fotoların yıl ve yer bilgilerini de paylaşırsanız seviniriz :) 

Birinci foto ( gercekten siyah beyaz cekim ) 2018 ABD

Ikinci foto 1960 neresi oldugunu bilmiyorum.

 

Yine ben, buyuk ihtimal 1960 ile 1970 arasi

 

Ben.jpg

Edited by Hugh Bullet

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12.02.2019 at 21:17, CandleGarden said:

 

Sebebi neydi ki?

 

Hüseyin Hatipoğlu amcamız, zamanında Ford-Otosan, Arçelik ve Aygaz'ın Kütahya bayii. Ford-Otosan'da kamyon satışı yapıyorlar. O dönemde kamyonları parayı bastırıp hemen alamıyorsunuz; önce ödeme yapılıyor ve sıraya isim yazdırılıyor, 3-4 ay içinde de sipariş edilen kamyon teslim alınıyor.

 

Hüseyin amca il ve ilçelerden kamyon paralarını toplayıp Otosan'a yatırıyor. Ancak bekleyiş süreci anormal derecede uzuyor, 6-7 ay geçiyor ama kamyonlar ortada yok. Tabii insanlar hemen dedikoduya başlıyorlar, Hüseyin amca bizim paraları pavyonda karı-kızla ezdi, metresine ev açtı, kumar borcu varmış onu ödedi vs. Otosan'ın bayi toplantılarında da Vehbi Koç teslim süresini sürekli ileri bir tarihe atıyor. En son katıldığı bayi toplantısında, Vehbi Koç yine kürsüye çıkıp "Kamyonların teslimatı biraz daha gecikecek" dediğindeyse Hüseyin amcanın kan beynine sıçrıyor ve ayağa fırlayıp o efsanevi tiradını atıyor. "Vehbi bey senin .mına korum!" :D 

Thustu, pentaman and CandleGarden like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ben,

Barbaros ilk okulu ( Besiktas Ciragan youlunda eski Besiktas kiz lisesi ile et ve balik kurumunun arasindaydi. 19449 yilinda istabu valisi Doktor Lutfu Kirdar tarafindan yaptrilmis. ) ikinci sinifta, otobus pasosu. resmi. 

Ben (2).jpg

pentaman likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijital makinelerle birlikte fotoğraf nasıl da değersizleşti. Birkaç ruloya sığdı nice çocukluk gençlik, şimdi bir günda daha fazlasını çekiyor insanlar ama işte artık kıymeti yok.

Çocukluğunuzdan hiç görmediğiniz bir fotoğraf görmek ne kadar güzel olur, ne kadar güzel bir hediye olur ama şimdi 20 yaşında birine çocukluğundan daha önce hiç görmediği bir fotoğrafını göstersen umrunda olmaz, zaten 16343000 tane daha çocukluk fotoğrafı var.

 

Fotoğraf makinelerinin iyileşmesinin de manası azalıyor. Fotoğraf o kadar değersiz bir hale gelecek ki insanlar fotoğraf çekmeyecekler bile.

 

@Hugh Bullet Abi senin göbek isim Türkçe miydi acaba? "Hugh abi" hiç olmuyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Güzelyalı, İzmir. Tarih belli değil ama 70 ortalarından itibaren başlayan yağmadan önce olduğu kesin. Çünkü fotoğrafta gayet güzel gözüküyor herşey :)

İzmir'lilerin en büyük özelliği, birbirlerini Anadolu'daki gibi tutmazlar (toprağım, hemşerim muhabbeti) ama Anadolu'daki kadar yoz bir şekilde (belki daha fazla) "Güzel İzmir" beğenisi vardır şehire. Şehir resmen yağmalanmıştır açgözlülükle, hala boyanmamış, sıvalanmamış, tuğlası gözüken 8 katlı binalar sahil şeridinde kentsel dönüşümü beklemektedir. O çirkinliği bir şekilde "Güzel İzmir" demeyi başarır yoz İzmir'liler. 

542ffebef63099288842e21c.jpg

Not: Alınan olur elbet, ben de İzmir'liyim ama güzel ile çirkini veya ne zaman güzeldi şimdi nasıl ayırt edebiliyorum, çok şükür.

pentaman likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
6 6

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.