Retro PC Donanım ve Bilgisayar Kolleksiyonum
1 1

Bu konuda 18 mesaj var

Güçlerimizi birleştirirsek bizi kimse durduramaz! :)

Ellerine sağlık.. Şu parçaları hurdalıktan, geri dönüşümden kurtarıp gelecek nesillere aktarılmasına vesile olan herkesi selamlıyorum...

rammstein and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir gün ortak müze falan açarız belki.. Bende çokça çalışır durumda PC de var 1987-2005 arası :)

İlk mesaja birşeyler daha ekleyecektim ama Edit edemiyorum, tahminen bu özellik birkaç saat sonra kapanıyor?  Yeni gelenleri ekleyip sattıklarımı çıkarabilsem güzel olurdu. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel koleksiyonmuş ve güzel bir paylaşım. Elinize sağlık, uğraşıp özenmişsiniz. Tam bir donanım müzesi gibi olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 dakika önce, serseridingil said:

Bir gün ortak müze falan açarız belki.. Bende çokça çalışır durumda PC de var 1987-2005 arası :)

İlk mesaja birşeyler daha ekleyecektim ama Edit edemiyorum, tahminen bu özellik birkaç saat sonra kapanıyor?  Yeni gelenleri ekleyip sattıklarımı çıkarabilsem güzel olurdu. :)

Müze işi benim de aklımda ne zamandır...

İlk açılan mesajı düzenleyebilmek için belirli bir mesaj sayısına ulaşmak gerekiyordu sanırım. Yönetime seslenelim, istisnai bir durum yaratsınlar :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, ObiWan said:

Muazzam... 

Güçlerinizi birleştirmeniz dileğiyle.

Mesafeler uzak, zaman kısıtlı.. Tek avuntum (umarım) hayat şairlerin dediği kadar kısa değil; belki bir gün :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Edit için yetki veren yöneticilere teşekkürler :) İlk post yeni donanımlarla güncellendi, ayrıca elimdeki çalışır durumdaki bilgisayarları da ekledim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun bir süre sonra ilk yeni parçayı kolleksiyonuma kattım.. Hatırlayanlar bilir, FIC PA-2013 Super Socket 7 platformu için çıkmış ilk VIA MVP3 chipsetli anakartıydı ve zamanı için Slot-1'e alternatif çok makul fiyatlı Super Socket 7 PC'ler toplanabiliyordu.  Benim temin edebildiğim örneği V2.0-E0036 revizyonu, yani sondan bir önceki.  Ne yazık ki bu anakart Voodoo 3 gibi 3.3V kanalına çok yüklenen AGP kartlarını kaldırmıyor.  Ben bu anakartı Rage 128 AGP ve Voodoo 2 SLI ile kullanacağım.

FIC-PA-2013.jpg

Yakın zamanda birkaç şey daha gelecek, bir kısmı son derece hoş ve nadir şeyler :)

serseridingil tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, wazzap said:

Ben de göremiyorum postimg linklerini.

Şerefsizler erişim engeli koymuşlar Postimg.cc adresine. O yüzden sadece VPN kullanarak görebiliyorsunuz fotoğrafları.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne sebeple olduğunu bilmiyorum ama postimages'a Türkiye'de blok konmuş sanırım.  Özgürlükler genişliyor demek ki.  VPN veya Tor ile resimleri görebilirsiniz.. :(

Sanırım makul bir free hosting sitesine basit bir galeri olarak yüklemem gerekecek..

EDIT: İşe koyuldum: https://sites.google.com/view/retronautics

serseridingil tarafından düzenlendi
Najaz and sCoRPion_tr beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok