Motosiklet kullanıcıları! Tanışalım. Künye/Tanışma
6 6

Bu konuda 259 mesaj var

Yıllar sonra bir kaşıntı tuttu. 2015 Model 2016 çıkışlı X-Max 250 var bende. ABS olmayan model. 2018 de almıştım yakın bir arkadaşımdan ikinci el. 4000km deydi. Şimdi 12.000. 2020 yılından beri yani dükkandan beri kullanamaz oldum. Üzerine motor ceketimi evlenmeden hemen önce yani en zayıf olduğum dönem aldığım için şimdi 6kg fazlalığım olmasına rağmen sıkıyor. bol olmaması gerektiğini biliyorum ama aşırı slim olunca daralıyorum. Ceketsiz de kullanınca rahat hissetmiyorum kendimi. Ek olarak Xmax'in amortisörleri belimi kıracak yakında. Çok sert. Geçen bineyim dedim lastikleri şişirdim daha da sert oldu. Yoldaki en ufak bozukluk direk belime çivi gibi giriyor. Dükkan, ceket ve amortisör derken soğuyup kullanmadım 3 yıldır. Kullandıysam da hep yok belediyeye giderken vs. 

Kenarda tuttuğum bir döviz var. Ne araba alır o döviz ne ev. Motor alabiliyor ama :D Dövizde duran para da enflasyona yeniliyor sürekli diyerek xmax'i satıp yeni motor mu alsam düşüncesi geldi. En azından bu ülkede araba motor hep değer kazanıyor. Gözüme Honda ADV350'yi kestirdim. Çok yakışıklı alet. Amortisörleri ve sürüş rahatlığını da araştırdım herkes övüyor. Tabi alırsam yeni motor ceketi de alacağım. 

Ne dersiniz hem zevk hem yatırım olur mu bu alışveriş ? Yine çok kullanmazsam ileride satarım, dövizde duracağına motor olarak dursun para. 

allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin,

Motorun trafik sigortası, kaskosu, MTV'si (yılda 4 kez devam edecek mi o bile belli değil) gibi durduğu yerde oluşan sahip olma giderlerinden rahatsız değilsen elbette alınmış alınmıştır. Kullanılacak hızlı tüketim ürünlerini bile stok yapmaktan evde neyi nereye koyacağız derdi olan bir ortamda maldan zarar edilmemesi doğaldır. Üstüne de kullanıp alacağın keyif de yanına kar kalır. Ben acil durumda belirli bir süre sıfır gelirle yaşayabilecek bir nakit haricinde türlü çeşit yatırıma atıyorum, döviz konusunda ise bir eşikte olabiliriz. Önümüzdeki yıl için dillendirilmeyen bir döviz hareketi gerçekleşirse belki pişman olursun. Özetle kullanacaksan ve keyif de alacaksan, acil durumda bu kenardaki para olmadan da devam edebiliyorsan düşünme al.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok hocam aynen dediğin gibi. Acil durum parası başka. Ona dokunmam :D Bu öyle arada kenara attığım bir birikimdi. Zaten gaza geldim bugün gittim aldım. Cumartesi teslim olacak inşallah.

Atrin tarafından düzenlendi
snc-tr, quad, Ranilin and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, Atrin said:

Yok hocam aynen dediğin gibi. Acil durum parası başka. Ona dokunmam :D Bu öyle arada kenara attığım bir birikimdi. Zaten gaza geldim bugün gittim aldım. Cumartesi tesli olacak inşallah.

Hayırlı olsun, tekerine taş değmesin.. Yakışıklı bir foto bekliyoruz artık. 

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, Atrin said:

Yok hocam aynen dediğin gibi. Acil durum parası başka. Ona dokunmam :D Bu öyle arada kenara attığım bir birikimdi. Zaten gaza geldim bugün gittim aldım. Cumartesi tesli olacak inşallah.

Güle güle iyi günlerde kazasız belasız kullan :)

Ben de sürekli Transalp'e sulanıyorum ama sulanma seviyesinde kalıyor..

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, allreadydead said:

Güle güle iyi günlerde kazasız belasız kullan :)

Ben de sürekli Transalp'e sulanıyorum ama sulanma seviyesinde kalıyor..

hocam bende hep sulanıyordum. bekle bekle her şeyin fiyatı artıyor. mesela tesla model y belki türkiyeye ilk geldiğinde aşırı zorlayarak alabilirdim. fakat şu an 2.9M oldu alabilme imkanım eksilerde. bekledikçe bir bok alamıyoruz. böyle diyerek gaza geldim resmen. dün öylesine gititm bayiiye. adam cumartesi teslim ederim kredi kartına 12 taksit falan dedi ben gaza geldim. dövizi de hemen bozmama gerek kalmadı. %16 komisyon ekledi sadece ama euro 12 ayda %16 dan fazla artar diyerek gaza geldim. 

19 hours ago, Definitive said:

Hayırlı olsun, tekerine taş değmesin.. Yakışıklı bir foto bekliyoruz artık. 

Çok teşekkürler hocam.

Dün bayiiden sonra gidip Dainese kışlık mont aldım. Yazlık mont vardı bende sadece. ADV350'ye elcik ısıtma da taktırdım. Çocukluktan beri benim hep ellerim ve ayaklarım üşür. Kışlık dainese eldiven var ama koruyamamıştı beni xmaxte. bunda hem ısıtıcı hem elcik koruma kurtarır gibi geliyor. 

Motora branda almak istiyorum fakat sokakta çok kedi var. Seleye hep 2 tane sele koruma kılıfı takıyorum kediler yüzünden ve sele hasarını sıfıra indirdim ama bu brandayı alırsam alttan girip parti yapacaklar içeride. Nedense xmaxte hep benzin depo kapağına işediler. hatta bir kere seleye kaka yaptılar. kediye de alerjim var o kedi kokusu çiş kokusu aşırı rahatsız ediyor. Naftalin vs her şeyi denedim hiç biri işe yaramadı. Bu branda çözümünde alttan girmelerini engellemek mümnkün mü ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin Kazasız belasız güle güle kullanın. Bir an X-Adv zannettim, heyecanlandım. Normalde tarzım değil ama X-Adv farklı birşey. Fiyatı hakeder mi tartışılır.
Branda konusu tartışılır. Hazır brandaların dayanımı nasıl bilmiyorum ama belki özel bir branda yapar ve alttan bağlantılarını da güzel dizayn ederseniz sorun olmaz diye tahmin ediyorum.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım sağlık sorunları sebebiyle kullanamayacağı motorunu satılığa çıkarttı. İlgilenen olur diyerek buradan paylaşayım dedim hazır konusu gündeme gelmişken.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-temiz-bakimli-aksesuarli-tracer-700-1132497557/detay/

İlgilenen olursa indirim veya diğer konular için ben de girerim devreye:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok