Şarjlı Vidalama tavsiyesi
1 1

Bu konuda 28 mesaj var

Selam,

Yeni eve geçerken bir şarjlı vidalama alayım diyorum.

https://www.hepsiburada.com/kampanyalar/secili-akulu-vidalamalarda-sepette-indirim

bosch un ürünlere fazla para vermeye değer mi ? yoksa strudy den alıp geçeyim mi ?

https://www.hepsiburada.com/jcb-projcb-plus-24-w-4-ah-cift-akulu-sarjli-matkap-27-pcs-set-p-HBV00000XGZJV

https://www.hepsiburada.com/bosch-ixo-v-akulu-vidalama-p-hrbosch06039a80

teşekkürler.

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bosch gibi minik olanlar sadece ahşap veya hafif metale vidalama/delme yapabilirken daha büyükleri yeri geliyor matkap çıkarmadan duvar delmek için kullanılabiliyor Hem aldığınıza hem o kadar para verdiğinize değmez.

Küçük işler için için matkap çıkarmaya üşeniyorum çoğunlukla şarjlı ile hallediyorum.Ben olsam Sturdy alırdım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bosch olarak sorduğunuz için alternatif sunabilirim, Bende 7 yıldır Bosch PSR 10,8 LI-2 yi kullanıyorum. Aldığım zaman kampanya vardı, 2 batarya, şarj aleti ve çantası ile almıştım. Çok memnunum, boyut olarak en kullanışlı ve ufak olanıydı.(o zaman için). 20 kademe tork ayarı var, iki dönüş yönü alternatifi ve 2 hız kademesi var, birisi delme birisi vidalama için. Üzerinde batarya durum ve dönüş göstergesi var. Ahşap işlerinde sorunsuz, delme vidalamada her türlü yetiyor. Gazbeton/tuğla duvara da yetiyor. İnce et kalınlığı (4 mm denedim en kalın sanırım) demir ve alüminyum gibi yumuşak metallerle de iş gördüm. Beton için bu cihazlar yetersiz, darbeli fonksiyonlu almak lazım. O tip kablosuz artık matkap sınıfı (jackhammer diye de daha güçlüsü)  oluyorlar, onlarla da çalışmak zor, iri oldukları için heryere girmiyorlar. Tetiğe basma oranında devir alıyor, hassas çalışmak da mümkün. Bu alette motoru koruma amaçlı aşırı zorlamada durduran bir sistemde var, o yüzden hiç sorun yaşamadım. Bunun yanında eski yine Bosch kablolu matkabım var, yetemediği noktada onu kullanıyorum. 

Bu tip bir alet ve bir takım uç seti (30 parçalı yeterli) ile birçok işinizi görebilirsiniz. Özellikle uzun vida atmanız gereken mobilya işi veya yeri açılmamış menteşe, kulp vs. için tek alet yeterli oluyor. Servis ihtiyacım olmadı onu bilemiyorum ama bu aletler kolay bozulmuyorlar. Bir tane çin malı garip isimli bir ürünü aliexpress ten alan arkadaşımın ürünü çok zayıf çıktı onu biliyorum. 14,4 yazıyor üzerinde ama o performansı yoktu, kaldırdı kenara. Bu tip ürünler evladiyelik oldukları bir seferlik iyi birşey almak mantıklı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu aletlerde pil kalitesi çok önemli.

sturdy, atlas, mac alister gibi çakma markalar daha güçlü ve daha marifetli gözükse de pilleri çok çabuk geberiyor.

o yüzden ben şarjlı vidalama amatör kullanım için bosch ixo öneririm.

profosyoneller DeWalt kullanıyor, onu da tavsiye ederim ama öyle bir bütçe ayırmak ister misin bilmem.

ucuz aletlere kaçma bu işte, pilleri değiştirmek mümkün olmadığı için pili ölünce alet de çöp oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

18650 pillerin boyutları ve kapasiteleri ortada, o ebatlarda bir bataryanın 32v-5a olmasının imkanı yok, batarya konusunda yalan söyleyen başka şeylerde de yalan söyler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bosch ixo gibi tek cell aletler oyuncak. Tek cell vidalama aleti ile anca "gevşek" vidaları sıkıp açabiliyorsunuz. Uzun vidaları tornavida ile bileğinizi yorarak açmaktan iyidir ama fazla beklentiye girmeyin.

Büyük olanları her işte kullanabilirsiniz, duvar da delersiniz, vida da sıkarsınız ama büyük hantal ve pahalılar. Büyüklüğü hem saklarken, hem taşırken hem de kullanırken sorun oluyor. SGI'ın de dediği gibi  32v 5A falan hikaye, böyle bir güç için en az 16 tane 18650 batarya olması lazım. Elektrikli scooter'larda bu kadar batarya yok. :D 

Benim favorim 3 cell olanlar. (3x 18650)

10684864856114.jpg

3 cell olanların iyisi kötüsü markalısı markasızı hepsi aşağı yukarı aynı. Motor mekanizma pil falan oturmuş durumda, piyasadaki markalı markasız hepsi kabaca aynı ürün. Ufak tefek malzeme kalitesi falan değişiyor.

Boyut olarak da güç olarak da çok ideal. Bilgisayar anakartı da vidalayabilirsiniz, sunta/mdf plakaları yada çok sert olmayan tuğla duvarları delebilirsiniz. 20 30 kademe tork falan gereksiz bir şey, 5 kademe olsa yeter ama ekstra para vermedikten sonra fazlası göz çıkarmaz. Çift batarya olursa tadından yenmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vidalama işini gereksiz abartmışsınız okudukça güldüm :lol:

8 yıldır tek hücreli pil kullanan black & decker kullanıyorum vidalamayla ilgili bütün her şeyi yaptım sıkıntısız ve yeterince güçlü. daha büyük işler için 20v'luk matkabım var zaten.

iş yerinde einhell kullanıyoruz yine tek hücreli, her gün en az 2 bilgisayar söküp takıyoruz, sorunsuz. daha büyük ve hantal aletlere kesinlikle gerek yok. vidalama aletiyle delebildiğin duvarı tornavida ile de delersin zaten yumuşak olduğu için, çok kafaya takmaya gerek yok.

bu arada, bu aletlerde pil ölünce cihaz da ölür diye bir şey yok. çoğunun içinde standart 18650 pil var, birazcık lehim bilgisi olan birisi eskisini söküp yenisini takar, çok basit.

ayrıca yine her zamanki uyarımı da yapayım, aletleri sürekli şarjda bırakmazsanız pilleri de bozulmuyor zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bosch psr 14.4 çift akülü vidalama önerecektim ama birkaç yıl önce 240 TL’ye aldığım alet şimdi 1750 TL olmuş. Bu fiyatı hak eder mi ? Bence ediyor ama ne iş yapmak istediğinizle de ilişkili. 2 batarya olması ciddi avantaj oluyor, ahşap işlerinde delme vs. için de kullanıldığı için 30-45 dakika sonra pili bitebiliyor, ikincisiyle devam edebiliyorsunuz. Bir de pilleri halen bulunabiliyor, devamlılığı da var. Son zamanlarda aldığım einhell ürünlerden de çok memnunum, pillerinin farklı aletlerde ortak kullanılabiliyor olması ciddi avantaj.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Emreciğim, Bosch IXO al geç. Bende hem büyük boy Bosch var, çift akülü. Hem de IXO var. Büyük olanı en son ne zamandır çantasından çıkardığımı hatırlamıyorum bile. IXO evde lazım olan her işe yetiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amaç sadece vidalama ise matkap gibi delme işleri olmayacaksa bilindik markalar bosch, black&decker gibi markaların akülü vidalama aletleri alınabilir. Ömürlük olsun isteniyorsa ben epeydir Dewalt DCF680G2 kullanıyorum. Alette jiroskop var. Ayrı bir tuşa ihtiyaç duymadan bilek dönme hareketine göre itme ve çekme yönünde dönüyor. Benim çok sık işim düştüğümden inanılmaz pratik oluyor. 

https://tr.dewalt.global/ürün/DCF680G2/72-volt-1-ah-şarjlı-darbesiz

Ama elde ayrıca matkap yoksa ki bence her evde mutlaka olması gereken birşeydir; hem vidalama hem matkap işlerini yapabileceğiniz bir model akülü cihaz öneririm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.bauhaus.com.tr/makina-matkaplar-ve-akulu-cihazlar-akulu-vidalamalar/blackdecker-blackdecker-bdcd8-7-2v-akulu-vidalama-11250059?utm_source=akakce&v=1.75.4

bunu aldım bugün bauhaus dan. hız ayarı yokmuş aldıktan sonra fark ettim. aslında bosch ıxo alacaktım ama onunda ucuzu yoktu bauhaus da. internetten ixo nun ucuzunu almadım amazon hepsiburada kendisi satmayınca. tekrar teşekkürler yorumlar için. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun. Hız değil de tork ayarı yok sanki, hızını tetiğe basma miktarıyla ayarlayabiliyorsunuzdur büyük ihtimalle diğerleri gibi.

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, TiesTorN said:

o kadar para verip tork ayarsız mı aldın :kayik:

:mrgreen:

evet az buçuk öyle oldu.. yalnız burda kabahat benim değil böyle bir ürün üreten black and decker firmasınındır. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bilmeden aynı ürünü bende aldım, buna kaç puan:)

Fİyatları 700-800 lerde görünce panikle davrandım sanırım..

On 10/4/2020 at 7:09 PM, emre666 said:

https://www.bauhaus.com.tr/makina-matkaplar-ve-akulu-cihazlar-akulu-vidalamalar/blackdecker-blackdecker-bdcd8-7-2v-akulu-vidalama-11250059?utm_source=akakce&v=1.75.4

bunu aldım bugün bauhaus dan. hız ayarı yokmuş aldıktan sonra fark ettim. aslında bosch ıxo alacaktım ama onunda ucuzu yoktu bauhaus da. internetten ixo nun ucuzunu almadım amazon hepsiburada kendisi satmayınca. tekrar teşekkürler yorumlar için. 

escape tarafından düzenlendi
emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@escape ne güzel. :)  ben daha kullanmadım ama malzeme kalitesi sağlamlığı iyi duruyor. 

bosch ixo lar amazonda satmaya başlamış. bir ara yoktu bahaus da amazon da ixo lar. neyse artık çokta şey etmemek lazım alt tarafı şarjlı vidalama. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4 tane oyuncak dolabı monte ettim haftasonu, toplam 80 vida falan sıkmışımdır,  evet tork ayarı olsa iyiymiş..

Malzeme kalitesi gayet iyi, USB'den şarj edilmesi güzel mesela, sonuçta yok ucuz etin yahnisi diyelim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elektrikli vidalamanın giremediği yerler için esnek vidalama ucu önerebilecek var mı ? N11'de falan var ama yorumlarda bir süre sonra çalışmadığını falan yazmışlar. Bizim forumda kesin kalitelisini bilen vardır :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, Atrin said:

Elektrikli vidalamanın giremediği yerler için esnek vidalama ucu önerebilecek var mı ? N11'de falan var ama yorumlarda bir süre sonra çalışmadığını falan yazmışlar. Bizim forumda kesin kalitelisini bilen vardır :) 

Forum elektrik, elektronik gurmesi forumu gibi :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Atrin said:

Esnek hortum gibi olanlar bir süre sonra aşınarak kullanılmaz hale geliyor. 45 yada 90 derecelik matkap uçları var, en sağlamı onlar.

etp2587-b11.jpg

Ben bu iş için ucuna çevirici taktığım 1/4 universal joint kullanıyorum.

husky-socket-adapters-h4duniv-64-1000.jp

pentaman and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaş ne olay oldu sizin akülü vidalama aletiniz yaw.. gören de her gün 250 civata sıkıyorsunuz zanneder.. 

a101, bim, tekzen gibi yerlerde 159,90'a hem matkap hem vidalama yapan aletler satıyorlar.. bende de var bunlardan ve canavar gibi de çalışıyor.. bir sürü mobilya da monte ettim, onlarca defa duvar da deldim, hiç bir sorun yaşamadım.. 

yok bosch'muş yok b&d'mış yok torkmuş.. ne meraklısınız her alete 1.000+ TL vermeye :mrgreen:

* yorumum sadece ev kullanıcıları için geçerlidir 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, NoFlyZone said:

yok bosch'muş yok b&d'mış yok torkmuş.. ne meraklısınız her alete 1.000+ TL vermeye :mrgreen:

Öyle deme. Emekliliğimizde atölye kurup mahalledeki işlere koşturacağız biz :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok