en uygun netflix çözümü...
2 2

Bu konuda 31 mesaj var

Merhabalar

evde en uygun netflix çözümü nedir.

yeni bir televizyonum veya bilgisayarım yok. netflix izlemek için en uygun ve hatta kolay çözüm nedir.

konsol vs kolay olurmu acaba

şimdiden teşekkürler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 dakika önce, ZvAnA said:

Xiaomi Mi Box S'i yaklaşık iki yıldır kullanıyorum. Öneririm.

buna +1

Ancak konsol vs demişsiniz.. muhtemelen konsol üzerinden en masrafsız çözüm olur elinizde hali hazırda varsa..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tv box çözüm tercihi iyi olmuş. Görüntü aktarıcı cihazlar çözüm sunmakla birlikte aktif kullanımlar için pek kullanışlı diyemicem; bir dönem kısa süreli ben farklı bir markanınkini kullanıp çok memnun kalmamıştım.

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çocuk için benim eskiden monitör olarak kullandığım 32" Sony Bravia televizyona Mi Tv Stick bağlayıp sadece Netflix kurulumunu yapıp bırakmıştım, ayarları falan hiç kurcalamamıştım.

Geçen gün öyle kurcalarken bir şey fark ettim, meğer HDMI CEC'i açınca (Nedense Sony, Bravia Sync adını kullanıyor) TV kumandasından MI'yi kontrol edebiliyormuşsunuz yada tam tersi. Yani tek kumanda ile bütün fonksiyonları kullanabiliyorsunuz. Hatta TV kumandasında play pause, ileri geri sar, atla vs doğrudan fiziksel tuşlar ile toplamda MI'nin kendi kumandasından daha fonksiyonel oluyor. Yok ben Mi'nin bluetooth kumandasını kullanacağım derseniz MI'yi kapatıp açınca TV'de kapanım açılıyor, ses ortak kısılıp açılıyor falan.

Yani televizyonunuzda HDMI CEC özelliği var ise bu tip HDMI'dan bağlanan android TV cihazları ile televizyonunuz aynı bütünleşik android TV'ler gibi oluyor.

quad and RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 19.10.2020 at 13:35, Najaz said:

En uygun netflişk çözümü, netflişk'i hiç izlememektir. Yaşasın devrimci Türk gençliği!

images?q=tbn%3AANd9GcTx30k03oeO4W4n2LfKC

hocam zehri bi kere aldık. dayanamadık diğer tvyede mi tv stick aldık.:zuh:

ama namıssız tv sitck eski hdmi a girmedi. tabiki zehri alan türk gençliği yılmadı. tv stick le box s i yer değiştirip emellerine ulaştı.:mrgreen:

TatanQa and Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tv stick için konuşursam, Netflix yada YouTube uygulamalarında hiçbir sıkıntı yok fakat Store'dan indirdiğim bazı uygulamalarda bir süre sonra kapanıyor. Kapanmasını televizyonun USB portunun yeterli güç sağlayamaması olduğunu düşünüyorum. Çok üstüne gidip sorunun kaynağını incelemedim.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün mi box s sipariş ettim daha sonra çok eski ürün , rami az wi-fi sıkıntılı , kapatıp açmak gerekiyor gibi yorumları okuyup siparişi iptal ettim Biraz Roku yorumu okuyayım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 dakika önce, Altan Yoklar said:

Dün mi box s sipariş ettim daha sonra çok eski ürün , rami az wi-fi sıkıntılı , kapatıp açmak gerekiyor gibi yorumları okuyup siparişi iptal ettim Biraz Roku yorumu okuyayım...

mi box s yi sadece netflix için kullanıyoruz işyerinde. hiçbir sorunu yok. hızı kumandası kullanımı iyi. başka birşey de denemedik.

birde kurulumda bir saçmalık oldu. bluetooth kumandası ile bir türlü başlangıç ekranını geçemedik. kumanda ile cihazı tanıtamadık yani. usb den kablolu mouse bağlayıp o ekranı öyle geçtik. ekranı geçer geçmezde kumandası çalışmaya başladı.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk kurulumda Bluetooth kumandayı eşleştirmek için bazı tuşlara basılı tutmak falan gerekiyor. Ben de başta biraz afalladim ama bir kere eşleştirince sıkıntı çıkarmıyor.

1gb ram meselesi aleti nasıl ve ne amaçla kullanacağınıza bağlı. YouTube ve Netflix HD, Amazon prime video falan 1gb ile sorunsuz. Fakat tutup Android Store'dan X yazılımını indirdiğinizde nasıl bir sonuç çıkacağı yazılıma bağlı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tv stick biraz daha yavaş geldi bana. tepkileri yavaş kalıyor box s in yanında.

bizde netflix ve youtube dışında bişey çalışmadığı için bir sorun farketmedim. yada zaten çokta incelemedim. bazen netflix bağlanmıyor fln ama ben adsl e bağlamıştım sorunu. modemde 5 ghz olduğundan ikiside 5 ghz den bağlı. tv stick ısınıyor gibi şikayetler vardı ama tvnin arkasında kaldığı için hiçte bakmadım açıkçası. 

şimdilik memnunum. olay biraz da beklentiye bağlı:zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe aranan kan bulundu :) Bende bir iki soru iliştiriyorum musadenizle,

Evde 1080p bir tv var aynı netflix prime vs video için çok uygun görünüyor xiomi tv stick, acaba browser desteği de aynı başarı oranına sahip midir ? atıyorum bir  dizi izlemek için browserden herhangi bir sitenin herhangi bir oynatıcısını sorunsuz açabiliyordur değil mi ?

Bizdeki tv çoğu zaman desteklenmeyen biçim vs mağazaya gidin gibi saçma sapan hatalar veriyor muhtemelen eski olduğu içindir.

4k gerek yok ama almışken acaba bir kere alındığı için tv box tercih etmek mantıklı olur mu ? Gerek yok diyorsanız bende tv stick alayım diyorum,

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

web browser yok gibi birşey. Uygulama falan kuruluyor da işe yarar değil. Ya da ben beceremedim. Onun dışında youtube,  netflix, amazonprime, blutv, twitch vb uygulamalar gayet sorunsuz. Bir iki güncelleme önce bazı sıkıntılar olabiliyordu. Sesli arama falan çalışmayabiliyor ya da kablosuz bağlantı olmasına rağmen netflix açmama gibi problemler yaşamıştım. Ancak uzun zamandır herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Aldığımdan beri de genel olarak gayet memnunum. Akılsız tv youtube, netflix vs izlensin isteniyorsa bence başka bir cihaza bakmaya gerek yok.

ZvAnA tarafından düzenlendi
Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi yaa hımm, teşekkürler hocam, ozaman bu benim işime pek gelmiyor. Çünkü bizimkiler sürekli kaçırdıkları dizileri benim üzerimden usb flash indirip tv den izliyorlardı. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
41 minutes ago, Psikobat said:

Hadi yaa hımm, teşekkürler hocam, ozaman bu benim işime pek gelmiyor. Çünkü bizimkiler sürekli kaçırdıkları dizileri benim üzerimden usb flash indirip tv den izliyorlardı. :) 

Çoğu yerli kanalın kendi android TV uygulaması var ve oradan kendi televizyon programlarını ve dizilerini izleyebiliyorsunuz

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 hafta önce alıp 1 saat sonra iptal etmiştim.
Bugün HB'da sepete ekledim almak üzereydim.
Eh iyi oldu yenisinin gelmesi, amazon'da reddit'te bir bakınayımm alacağım bir tane.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok