GPU Tavsiyesi
2 2

Bu konuda 19 mesaj var

Şu an piyasada verdiğim fiyat nedeni ile keriz hissetmeyeceğim bir GPU var mı?  Bir upgrade düşünüyorum, şu anki kartım RX480 8GB, işlemcim Ryzen 5 2600, monitörüm 1080p. Piyasada açıkçası şunu alsam verdiğim paraya değer diyebileceğim hiçbirşey göremedim birşey kaçırıyor muyum diye merak ettim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer monitörü değiştirme gibi bir düşüncen yoksa, RX480 seni en az 1 sene daha götürür. Bir sene sonra da piyasanın durumuna bakar, monitörde de 2K ve üzeri çözünürlüklere çıkma durumu olursa o zamanki alternatifleri değerlendirebilirsin. Mining çılgınlığı ve tedarik sıkıntısı sebebiyle şu dönem grafik kartı almak çok büyük hata olur.

Najaz tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat politikası düşünülünce alınılabilesi en uygun kart RTX3060. Fiyatlandırması anti-mining durumu ön görülerek piyasaya sürüldü. 6500/7000lira bandında bulunabiliyor, fiyatlar biraz normalleşsede 4000liranın altına kolay kolay düşeceğini sanmıyorum yeni nesil vs gelmedikçe.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz kısıtlı kullanım seçenekleri olsada şu an için kırıldı demek doğru olur ve bunu nvidia kendi eliyle yapmış olmasıysa işin başka boyutu. Olay donanımsal değil sadece yazılımsalmış bu arada bunuda görmüş olduk ileri düzey yazılım mühendisleri zamanında yaptıkları gibi bu olayıda kısa süre içinde çözerler. Belkide adamlara yol göstermek için böyle bir girişimde bulundular :P

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/15/2021 at 16:09, serseridingil said:

Şu an piyasada verdiğim fiyat nedeni ile keriz hissetmeyeceğim bir GPU var mı?  Bir upgrade düşünüyorum, şu anki kartım RX480 8GB, işlemcim Ryzen 5 2600, monitörüm 1080p. Piyasada açıkçası şunu alsam verdiğim paraya değer diyebileceğim hiçbirşey göremedim birşey kaçırıyor muyum diye merak ettim..

Aynı gemideyiz , RX580 ile 1080p monitörde 1 yıl daha devam etmeye karar verdim ... önümüzdeki maçlara bakacağız artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası RTX3XXX serisi çıktığında (özellikle 3070 ve 3060Ti), "1060'tan geçerim artık" diyordum ama piyasada doğru düzgün ne kart var ne de insani fiyatlar. Monitörler de 1080p olunca bu seriyi pas geçeceğim gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
37 minutes ago, Najaz said:

ENCO Bilişim diye ne idüğü belirsiz bir firma. Fiyatı yüksek şeyleri bu tür yerlerden almamak lazım.

Katılıyorum. Yine de birilerine satılıyor işte bu kartlar. Belki aramızda da alıcısı vardır dedim.

Hala o miktarlarda parayı bir karta verme kısmını sindiremedim zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan rtx 3080'i 745 sterline sipariş verdiğimde 7900-8000 liraya tekabül ediyordu. Ama şansıma tam amazonun parayı çekeceği günlerde dövizde bir patlama olmuştu 8345 liraya gelmişti kart. Epey hayıflanmıştım o zaman ama bugünleri gördükçe hiç birşey değil yani. 9000 lira civarına gelen başka iki kartı da pahalı diye iptal etmiştim siparişleri. Onları alıp satsam ne kâr edecekmişim be.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 26.04.2021 at 5:16 PM, ZvAnA said:

Amazon'dan rtx 3080'i 745 sterline sipariş verdiğimde 7900-8000 liraya tekabül ediyordu. Ama şansıma tam amazonun parayı çekeceği günlerde dövizde bir patlama olmuştu 8345 liraya gelmişti kart. Epey hayıflanmıştım o zaman ama bugünleri gördükçe hiç birşey değil yani. 9000 lira civarına gelen başka iki kartı da pahalı diye iptal etmiştim siparişleri. Onları alıp satsam ne kâr edecekmişim be.

Aynı şeyleri bir zamanlar bazı coinler için söylüyordum. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, wazzap said:

Aynı şeyleri bir zamanlar bazı coinler için söylüyordum. :D

Ben de kendimi bildim bileli "Halamın ta.akları olsaydı amcam olurdu" derim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha zamanı değil nvidianın HRL serisi var bi onlara bakın derim fiyat olarak onlar makul olacak ama şöyle birşey var nvidia bunu tam emin olmamakla birlikte ETH kazım hızını kısıtlayarak yapmaya çalışıyor, farklı kazılan bir sürü algoritmada mevcut yani işin ucunda madenciliği bilen adamlar yine bunları toparlayacak.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia kazım hızını neden kısıtlamaya çalışıyor?
Yasal olarak böyle bir hakkı var mı acaba?
Daha önce sorulmuş sorudur muhtemelen.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia amd karşısında insanlara karşı bak biz oyunculara hitaben kart yapmaya çalışıyoruz, madenciler içinde ayrı model serilerimiz var modeli çizmeye çalışıyor. Adam kartı kendisi üretiyor istediği şekilde yapma özgürlüğü var zaten bu mining olayının legelite ya da illegalite durumu olmadığı gibi bir ürünün bu tip birşeyi tam ya da yarım ve ya hiç desteklememesini kendileri belirler. Velhasıl bence kart yetiştirilemediğinden bence aslında en çok onlar memnundur şu anda.

Oyun piyasası nispeten zaten durmuş konumda, güzel projeler gelmiyor çok fazla. Konsol taraftarı değilim ama şu an konsollarda oyun oynamak daha mantıklı. Gündemde ki malzemeler ne 4K' nın ne RTX gibi teknolojilerin hakkını veremedi tam olarak, e yeni teknolojiyi destekler çalışma yapan sağlam stüdyolarda pek yok gibi oldu. Cyberpunk Witcher sonrası büyük tepki yedi, Crytek gibi grafikçiyiz abi firmaları gidip yeni nesil birşey yapıp piyasaya süreceklerine eskiyi al üstüne tazelenmiş giyim ekle gibi şeylerle uğraştılar. Belli başlı oyun isimlerini saymazsan zaten oyunculuk artık online akımda dönüyor ve bu tip oyunlarda da çok çok aman aman bi donanım ihtiyacıda aslında yok. Senin benim belki bakmayacağımız ama alıp başını gitmiş büyük kitleye sahip Valorant vb gibi oyunlar piyasada oyuncu anlamında ki kitleyi daha çok elinde tuttuğu süreçte oyunculuk bitik durumda. Elimde o kadar babacan donanım varken dahi içimden açıpta şuna şuna bakayım diyesim gelmiyor gidip heartstone falan sallıyorum :D Oyunculuktan sıkıldığımdan değil ama sağlam projeler kalmadı ve gelmiyorda malesef çok fazla...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok