Windows 11
2 2

Bu konuda 275 mesaj var

Sanırım ben de mecburiyetten geçeceğim. Bir halt yapıp windows update'i bir şekilde bozdum. İnternette bulunan çözüm yollarından hepsini tek tek denedim ama hiçbiri işe yaramıyor. Güncellemeleri gösteriyor ama ne windows update üzerinden ne de store üzerinden hiçbir şeyi güncellemiyor. Windows firewall'u sıfırladım, o da işe yaramadı.

Windows 7'den, windows 10'a geçerken dosyaları koru diyerek geçiş yaptım ve hiçbir sıkıntı çıkmamıştı. Yine aynı şekilde geçmeyi düşünüyorum, çünkü çok fazla kullandığım yazılım vs var. Gerçi ikisi de 64bit olacağından sıkıntı çıkmayacaktır ama insanın içinde de bir şüphe doğuyor açıkçası. Önerisi olan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben windows 10'dan memnunum 11 pek tatmin etmedi. En büyük sebep ise görev çubuğunda birleştiriyor browser tablarını. Tabi ekstra çözümler var ama pc ye 3. taraf yüklemek istemedim.

Şimdi son durum ne oldu bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Win10 varken her açılışta habire hadi yükselt hadi yükselt ekranı geliyordu, tamam ulan yeter diyip yükselttim bir tedirginlikle birlikte.

Şimdilik gayet güzel , AMD sürücülerini falan güncelledim. SW:BF2 deki stuttering saçmalığı ortadan kalktı , performans genel anlamıyla gayet iyi Win10 'u aratmıyor. Arayüz daha kullanışlı geldi.

CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım bir şekilde windows serverlarını blockladım ve açamıyorum. Firewall'ı da sıfırladım ama işe yaramadı. Çünkü güncellemeleri gösteriyor ama indirmiyor. Sonra tekrar denediğimde de "bir hata oluştu. restart işe yarayabilir" gibi bir uyarı çıkıyor.

18 minutes ago, RFID said:

Sen de başka bir problem var sanırım. Ben de yağ gibi akıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, wazzap said:

Sanırım bir şekilde windows serverlarını blockladım ve açamıyorum. Firewall'ı da sıfırladım ama işe yaramadı. Çünkü güncellemeleri gösteriyor ama indirmiyor. Sonra tekrar denediğimde de "bir hata oluştu. restart işe yarayabilir" gibi bir uyarı çıkıyor.

Format at.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@RFIDyok hocam yemedi o da.

bu klomut satırı üzerinden komutlar girerek yapılan işlemlere kadar her şeyi denedim, düzelmedi. muhtemelen windows'u sıfırlamadan da düzelmeyecek gibi. :cry:

1.png

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

win kendi update yapmasın diye saçma sapan ayarları karıştırırsanız olacağı o :lol:

btw; win11 otursun öyle geçeriz argümanı bitti artık kimse kendini kandırmasın, oturacak hiç bir şeyi kalmadı. gayet stabil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 dakika önce, wazzap said:

@RFIDyok hocam yemedi o da.

bu klomut satırı üzerinden komutlar girerek yapılan işlemlere kadar her şeyi denedim, düzelmedi. muhtemelen windows'u sıfırlamadan da düzelmeyecek gibi. :cry:

1.png

Şu makaleye bir göz at: https://www.pcworld.com/article/422829/how-to-stop-windows-10-from-using-your-pcs-bandwidth-to-update-strangers-systems.html

Bu da kabul görmez ise format sanırım son çözüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, TiesTorN said:

win kendi update yapmasın diye saçma sapan ayarları karıştırırsanız olacağı o :lol:

canımcım, benim zaten her zaman updatelerim açıktı. :8

daha önce de belirttiğim gibi 2022H2 olan son sürümü zaten yüklü bende. o yüzden güncelleştirmeleri kapat vs muhabbeti bende asla olmadı.

@RFID doğrudan win 11'a geçmeyi deneyeceğim.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Win10 update etmiyordu bir ara, ben de çok şey denedim ama hiç biri işe yaramadı. Sonra bir gün anakart bios güncellemesi yaptım, hemen ertesinde olmuştu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, CandleGarden said:

Benim Win10 update etmiyordu bir ara, ben de çok şey denedim ama hiç biri işe yaramadı. Sonra bir gün anakart bios güncellemesi yaptım, hemen ertesinde olmuştu.

Öeh. :D İyiymiş hocam bu, nasıl bir alakası var çözemedim gerçi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, wazzap said:

Öeh. :D İyiymiş hocam bu, nasıl bir alakası var çözemedim gerçi.

Hiç bir fikrim yok. Bana da süper saçma gelmişti ama aynen böyle oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 11 ve IOS güncellemeleri çıktıktan sonra en az 2 hafta falan beklemeye çalışıyorum artık. Bu güncelleme için de 2 hafta beklerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu tip büyük güncellemelerin zaten öncesinde aylarca test süreci olduğu için ben beklemiyorum, bugüne kadar bir sorun da yaşamadım. bu tabi yaşamayacağım anlamına gelmiyor, ama düşük bir olasılık. bana daha gelmemiş ama geldiği anda kurarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende erkenden kur seçeneği de açık, hatta bazen Insider açtığım da oluyor. Önemli dosya yüklü bilgisayarda tabii tedbirli olmak lazım, bende sadece oyun yüklü olur yıllardır. Çoğunlukla da bir problem çıkarsa uğraşmıyorum direkt Windows kuruyorum baştan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abı bilgisayarınızın anlık snapshot'ını alsanıza niye windows kuruyorsunuz :) sorun oldumu snapshot dan o an'a geri dönün. ben bu tarz önemli güncellemerden önce 5 dk da anlık snapshot'ını alıyorum. sorun olduğunda snapshot dan geri dönüyorum oluyor bitiyor. 

22. yy a geçeceğiz beyler 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, jackjoker said:

abı bilgisayarınızın anlık snapshot'ını alsanıza niye windows kuruyorsunuz :) sorun oldumu snapshot dan o an'a geri dönün. ben bu tarz önemli güncellemerden önce 5 dk da anlık snapshot'ını alıyorum. sorun olduğunda snapshot dan geri dönüyorum oluyor bitiyor. 

22. yy a geçeceğiz beyler 

valla ben bunu ilkel zamanlarinda winxp'de denemistim ve restore yaptiktan sonra agzim yanmisti. bir daha da girismedim hic 100 yil boyunca :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok