Windows 11
2 2

Bu konuda 273 mesaj var

Son dönemde her nedense Win10 ile garip sorunlar yaşadım. Takılma, donma, kademeli şekilde donma, sürücü sorunları vs. Kasıtlı mı yapılıyor bilmiyorum ama Win11'de bu sorunlar şuana kadar karşıma çıkmadı. Win10'la da çok ender sorun yaşamışımdır, son güncellemelerden sonra dikkat çekici şekilde stabilitesi bozuldu. Yani biraz da çaresizlikten ikinci kez Win11'e geçtim. İlk macerama göre daha olumlu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

son update ile tüm performans sorunları ve diğer ciddi sayılabilecek sorunlar çözülmüş (ben hiç birini yaşamıyordum zaten, yaşayanlar için)

ayrıca taskbar'a sağ tıklayınca sadece "taskbar settings" çıkıyordu, şimdi onun üstüne bir de "task manager" eklemişler, oh be dedim... en sinir olduğum şeylerden biriydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 minutes ago, TiesTorN said:

son update ile tüm performans sorunları ve diğer ciddi sayılabilecek sorunlar çözülmüş (ben hiç birini yaşamıyordum zaten, yaşayanlar için)

ayrıca taskbar'a sağ tıklayınca sadece "taskbar settings" çıkıyordu, şimdi onun üstüne bir de "task manager" eklemişler, oh be dedim... en sinir olduğum şeylerden biriydi.

O bir süredir var da, son 2 haftadır falan bende windows search engine sapık gibi işlemci kullanmaya başladı. Sadece laptop da oluyor, normal pc de sorun yok

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, allreadydead said:

O bir süredir var da, son 2 haftadır falan bende windows search engine sapık gibi işlemci kullanmaya başladı. Sadece laptop da oluyor, normal pc de sorun yok

o bir süredir olan preview'dı, geçen hafta final versiyonu çıktı (zorunlu yüklenmesi gereken) preview'ları genelde kurmuyorum ben çok beklediğim bir şey yoksa.

search engine ile ilgili bilgim yok, bir şey diyemem. tek diyebileceğim o tarz abidik gubidik hataları hastanede çalıştığım dönemde bütün windows sürümlerinde görebiliyordum, win11'e has bir durum değil. genelde upgrade yapılan pclerde çıkardı böyle şeyler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet dünden beridir kullanıyorum. şimdilik bir sorun yaşamadım. makine biraz daha hızlı açılıyor. en belirgin fark olarak bunu gördüm. oyunlarda performans aynı değişen bir şey yok. kullandığım programların teması biraz daha değişik. daha gözlemlerim devam ediyor.

not: sıfırdan kurulum yapmadım. önce windows10 imajını aldım ne olur ne olmaz. sonra da yükseltme ile windows11 e geçtim. geçiş 5dk sürmedi. bu kadar hızlı bir geçiş olacağını düşünmüyordum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya bir kaç ay önce sormuştu laptop win11 yükleyeyim mi diye bende hayır demiştim. burada yazılanlardan sonra gaza gelip yüklemek istedim ama bu sefer de gözükmüyor güncelleştirmelerde. nasıl yükseltebilirim ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10'dan upgrade etmek yerine doğrudan media creation tool ile bir USB hazırlayıp kurarsam elimdeki Windows 10 lisansından aktifleştiriliyor bu Windows 11 değil mi?

@Atrin
Şurada ( https://www.microsoft.com/software-download/windows11 ) Windows11InstallationAssistant.exe adında bir dosya var, o işine yarar sanırım.

Pablo 'Definitive' Vader tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
33 minutes ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Windows 10'dan upgrade etmek yerine doğrudan media creation tool ile bir USB hazırlayıp kurarsam elimdeki Windows 10 lisansından aktifleştiriliyor bu Windows 11 değil mi?

Aktifleşiyor ama her ihtimale karşı lisansı MS hesabına bağlamak iyi olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, SEP said:

Aktifleşiyor ama her ihtimale karşı lisansı MS hesabına bağlamak iyi olur.

Zaten ürün anahtarı bile yok elimde, ne zaman Windows 10 kursam doğrudan Microsoft hesabımı giriyorum aktifleştiriyor otomatik olarak. Windows 11'e de böyle devam ediyorum demektir. :thumbs:

17 hours ago, Atrin said:

Güzel olmuş W11. Ben iş bilgisayarına kurdum. Sanki daha hızlı gibi geldi bana. 

Windows 10'u da sıfır kursaydın o da daha hızlı gelirdi bence. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elim değmişken sıfır kurulum yaparak Windows 11'e geçtim. Bana Windows 10'dan daha hızlı açılıyor gibi gelmedi. Arayüzdeki güncelleme ve değişimleri pek kullanışlı bulmadım. Örneğin system tray'de tüm ikonları göster diye bir seçenek olmaması (Windows 10'da vardı) bana garip geldi. Şu ana kadar işletim sisteminden kaynaklanan bir problem görmedim ama geçmek için hiç sebep yokmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha geçmedim ama sadece, linux'ta 15 yıldır yer alan dosya gezgini içerisinde "yeni sekmede aç" muhabbeti geldiği için gelebilirim.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

windows 11'de gördüğüm tek saçmalık notepad'de bile nvidia ingame overlay'in çalışması, neredeyse her uygulamayı oyun gibi görüyor nedense mal nvidia... bu da donma, yavaşlama gibi durumlara dönüşüyor bazen. shadowplay kapatınca sorunlar düzeliyor.

aslında aynı durum win10'da da vardı ama bu kadar yaygın değildi. nvidia'nın bir çare bulması lazım şu işe. notepad.exe açıldığında shadowplay çalışmayacak şeklinde yap geç işte amk, inatla yapmıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 minutes ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Windows 11'e geçmeseydim ne kaybederdim? Koca bir hiç! :mrgreen:

ona bakarsak win7'den beri geçtiğimiz hiç bir sistemin öyle çok büyük farkları yoktu, bugün win7 kullanıyor olabilirdik hala...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iyi

1. Ilk defa start menusunu dogru duzgun yapmayi becermisler. Ugrasmam gerekmiyor.

Windows 98'den beri Taskbar'a toolbar acar, kendi istedigim kisayollari istedigim sirayla dizer, kendi menu arayuzumu yapardim. Mecburen cok kullandigim icin sirada uste cikan kisayollar degil, hizla ulasmak icin elimin altinda olmasini istedigim kisayollari kendim dizerdim. Tabi oyle ugrasmamak icin kurulabilecek dock'lar da vardi ama third party yazilimlar arada gereksiz uyumsuzluklar cikardigi icin toolbar'lari kullanirdim. Toolbarlarda da bazen icon sirasi falan sasardi, arada bi onlarin yerini bastan ayarlamakla ugrasirdim (son donemlerde nadiren). Simdi tek eksigi icon'unu kafama gore degistirememek, o da bu yasta pek umrumda degil acikcasi.

2. Buyuk ekran kullanirken ekrani ikiye bolmek, dorde bolmek, mesela yan yana Excel ve veriyi elle kopyalayacagim pencereyi koymak icin ugrasirdim. Son donemde iyilestirmislerdi. Burada iyi oturmus. Pencere yonetimi icin de third party yazilimlar vardi ama isletim sistemiyle gelmesi gereken bir ozellik aslinda.

Netice: Hemen ulasmak istedigim elimin altinda, multitask calismak istedigimde aninda istedigim sekilde karsimda.

Kotu

Oyunlarda bir sure Win10 daha performansliydi, ozellikle VR'da. Son durum nedir, bilmiyorum.

Performans artik toparladiysa guzel, olmus bu. Yoksa is icin kullanan gecer, oyun icin kullanan da biraz kufrederek gecer.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, epi said:

Performans artik toparladiysa guzel, olmus bu. Yoksa is icin kullanan gecer, oyun icin kullanan da biraz kufrederek gecer.

oyunda hiç bir farkı yok, birebir aynı performans.

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, TiesTorN said:

cmd'ye de tab özelliği gelmiş, ms bunu her yere getirmeye kararlı gibi.

2010'da Linux'ta yaptığım şeyleri 13 yıl sonra getirmeyi akıl etmişti MS. Tebrik ediyorum kendilerini.

infestor and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
57 minutes ago, wazzap said:

2010'da Linux'ta yaptığım şeyleri 13 yıl sonra getirmeyi akıl etmişti MS. Tebrik ediyorum kendilerini.

yaw her örnekte linux'u öne sürmenize gerek yok :1pof: piyasadaki kullanıcıların %80'ini ilgilendirmeyen bir işletim sistemi, bize ne linux'tan. server yöneten adam kullansın linux'u.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da elma ile armutu kıyaslıyorsun :)

dersin ki bu özellik win10'da yıllardır vardı win11'e yeni geldi tü kaka, eyvallah deriz, ki buna benzer şeyler oldu. ama macos'da olup olmaması ya da linux'da olup olmaması beni zerre ilgilendirmiyor. ben ömrüm boyunca windowscuydum, başka işletim sistemiyle işim olmaz. olması için bir sebep de olmadı. benim ve benim gibi düşünenler için güzel bir gelişme.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok