Windows 11
2 2

Bu konuda 275 mesaj var

ben windows vista ve sonraki birkaç sürümde çok kullandım. Çok iyi iş görüyordu. Ama sonraki sürümlerde orada bir "Windows 7" ibaresi hep kuşkuya düşürdüğünden pek güvenemedim doğrusu. Ama en son temiz kurulumda aldım yine bir sistem görüntüsü.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, jackjoker said:

abı bilgisayarınızın anlık snapshot'ını alsanıza niye windows kuruyorsunuz :) sorun oldumu snapshot dan o an'a geri dönün. ben bu tarz önemli güncellemerden önce 5 dk da anlık snapshot'ını alıyorum. sorun olduğunda snapshot dan geri dönüyorum oluyor bitiyor. 

22. yy a geçeceğiz beyler 

SSD kullanmaya başladıktan ve yüksek hızlı Internet bağlantısı olduktan sonra Windows kurulumu büyük sorun değil. Zaten bilgisayarda 4 farklı SSD mevcut ve işletim sistemini tuttuğum kısımda hiç veri tutmuyorum. Windows kurduğumda bir kaç ayar yapıp tüm eski verilere erişebilir duruma geliyorum. Ek olarak zaten tüm verileri otomatik olarak evdeki NAS'a da yedek alıyorum ve gerektiğinde gigabit bağlantı üstünden geri dönmesi de uzun sürmüyor.

Bu yüzden snapshot alıp geri dönmekle Windows kurmak arasında çok büyük zaman farkı olmuyor. Ancak genel olarak doğru bir yaklaşım olabilir.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

snapshot'taki temel sorun tüm sürücülerin ve uygulamaların snapshot aldığınız tarihteki versiyonlarda kalması. hepsini tekrardan update yapmanız gerekiyor. öyle olunca da sıfırdan windows kurarım ne anladık o işten diyorum. hem kafam rahat olur registry kirliliği olmadığı için.

23h2 gelmiş bana da bu arada, kurdum herhangi bir sorun yok.

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, TiesTorN said:

snapshot'taki temel sorun tüm sürücülerin ve uygulamaların snapshot aldığınız tarihteki versiyonlarda kalması. hepsini tekrardan update yapmanız gerekiyor. öyle olunca da sıfırdan windows kurarım ne anladık o işten diyorum. hem kafam rahat olur registry kirliliği olmadığı için.

GeForce sürücüleri haricinde herhangi bir sürücüyü elle güncellemiyorum. Windows Update ile geliyorsa geliyor yoksa çalışıp duruyor. O yüzden aslında snapshot tarihinde kalan sürücü konusunda bana göre tek sorun ekran kartı olabilir. Eskiden temiz bir Windows kurup tüm güncellemeleri yaptıktan sonra bir imaj alıp ona geri dönerdim. Zaman tasarrufu oluyordu. Ama artık 10 dakikada yeniden kurulabilen bir Windows için uğraşmaya değmez. Verileri ayrı diskte tutmak yeterli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, TiesTorN said:

ne alakası var? sen snapshot alırken ne kullanıyorsun? kritik bir windows update öncesi snapshot alman zaten maksimum 5dk. sonra windows güncellemesini yap. problem yaşarsan hemen geri dön. tutup 2 sene önce ki snapshot alışından bahsetmiyoruz herhalde. 

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim zorunlu sistemi kismi degistirmem 8.5 sene olmus ortalama teclongic age sistemin 12 sene+

az once 1 dk bir dk evet electric gitti 30-40 dk acamadim win 10 forced update oldu

win 11 de boyle mi

o kadar sacma gicik gecilmez bir surec ki olayla u satire film dont look up mydi neydi ondan tam fuze ataip goktasini vurucaklar sistem zorunlu update giriyordu vuramiyorlardi

su an gecmem soz konsu degil hdd yok ama yeni pc olunca uyumlu da olur simdi eski parcalar

ama win 11 de ayni gicikliklar varsa belki win 10 la bari bildigim gicikla mi devam etseme yeni sistemde karar vericem

2025 e kadardestei olucakti sanirim blizard zorlamaz ondan once

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.11.2023 at 23:05, TiesTorN said:

bu copilot güzel olmuş, elinin altında chatgpt var her daim bişey sorabiliyorsun. iyi sardım buna.

Ben beğenmedim ya. Daha gelişmesi lazım bence. Sorduğum ikinci soruda fena patladı:

what is pegasus airlines 2023 3rd quarter result

Generating answers for you…

Pegasus Airlines is a Turkish low-cost carrier that operates domestic and international flights. According to the web search results, Pegasus Airlines has not yet published its 2023 third quarter financial results. The latest available financial statements are for the second quarter of 2023, which can be found on the Pegasus Investor Relations website . However, some of its competitors, such as Alaska Air Group and Procter & Gamble, have reported their third quarter results, which may give some indication of the market conditions and trends for the airline industry. Alaska Air Group reported a net income of $139 million, up from $30 million in the same period last year. Procter & Gamble reported a net sales growth of 5%, driven by higher volume and pricing. These results suggest that the demand for travel and consumer goods has recovered from the impact of the COVID-19 pandemic, which may benefit Pegasus Airlines as well. However, there may be other factors that affect the performance of Pegasus Airlines, such as fuel costs, exchange rates, and competition. Therefore, it is advisable to wait for the official release of the Pegasus Airlines 2023 third quarter financial results before making any conclusions. I hope this information helps you. 😊

Bir kere 3. çeyrek sonuçları açıklandı. Şuradan 2. çeyrek sonuçlarına bakabilirsin dediği web sitesinde var. Hadi diyelim Bing ile anlık bakmadı (ki öyle olduğunu iddia ediyor) ama daha sonra yazdıkları daha fecaat. Alaska Air ve P&G nasıl PGS'nin rakibi olabilir lan?! :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, CandleGarden said:

Ben beğenmedim ya. Daha gelişmesi lazım bence. Sorduğum ikinci soruda fena patladı:

:D yani biraz da sorduğun soruya bağlıdır tabi, benim sorduğum nerdeyse her şeye mantıklı cevap verdi.

zaten şu an preview olarak sunulmuş yani beta. daha gelişecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya buradan sormak hayvanlık olmazsa bu 11'in kmspiçö tarzı âktifatör'ü var mı? 30 dolores vermeden önce bir tadına bakmak istiyorum :P :icon_korsan:

Edit: Rickroll linki atmayınız. :icon_joker:

Peregrine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

var tabi... "kms suite v9.7 tr" kullanıyorum ben en temizi bu. google'dan arat direkt çıkıyor zaten ilk sıralarda.

orjinalden farksız oluyor zaten, ev kullanıcısının para vermesi için bir sebep yok.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"massgravel" diye open source bir proje buldum. Crypto miner/trojan içerme olasılığı daha düşük geldi. Kurcalayıp geri rapor veririm. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 hours ago, Peregrine said:

"massgravel" diye open source bir proje buldum. Crypto miner/trojan içerme olasılığı daha düşük geldi. Kurcalayıp geri rapor veririm. :)

bir üst mesajda bahsettiğim aktivatörü kullanırken defenderı kapatman bile gerekmiyor temiz olduğu için. uyarı vermiyor. fazla kafa yormaya gerek yok bence ama yine de sen bilirsin :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam daha şimdi test ettim, powershell'e bir komut yazıyorsun, menü açılıyor, 1. seçeneği seçiyorsun ve permanent aktif ediyor, dijital lisansla. KMSvs değil, open source olması da güven verdi. Bence bir deneyin bir sonraki kurulumda.

Peregrine tarafından düzenlendi
typo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Peregrine said:

Hocam daha şimdi test ettim, powershell'e bir komut yazıyorsun, menü açılıyor, 1. seçeneği seçiyorsun ve permanent aktif ediyor, dijital lisansla. KMSvs değil, open source olması da güven verdi. Bence bir deneyin bir sonraki kurulumda.

iyi de aynısı benim verdiğimde de var :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anlıyorum hocam da şimdi warez sitesinden indirmektense Github project sayfasından open source indirmek daha güvenli geliyor. Bilemiyorum belki de ben paranoyağım. 🤷‍♂️

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maasgrave direk git üzerinden çalıştırdığınızda zaten en son en güncel kod ile çalıştığından olur da bir değişiklik olursa MS tarafında sıkıntısız hallediyor. Güzel tarafı mac için bile birşeyleri var :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, SkyWarrior said:

Maasgrave direk git üzerinden çalıştırdığınızda zaten en son en güncel kod ile çalıştığından olur da bir değişiklik olursa MS tarafında sıkıntısız hallediyor. Güzel tarafı mac için bile birşeyleri var :D

nasil yapiyoruz simdi? :D

microsoft sitesinden office 2021 imajini indiirp kurduktan sonra maasgrave mi cakiyoruz?

harrr har haaaar

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, infestor said:

nasil yapiyoruz simdi? :D

microsoft sitesinden office 2021 imajini indiirp kurduktan sonra maasgrave mi cakiyoruz?

harrr har haaaar

Istersen Microsoft 365 çak :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, SkyWarrior said:

Istersen Microsoft 365 çak :mrgreen:

muhtelif rus sitelerine yol gozuktu o zaman

bi daz loader gibi bisey yapamadilar sunun icin yauw  :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya windows olsun, oyun, uygulama olsun bu devirde nasıl güvenip de torrentten veya herhangi bir yerden indirip kullanabiliyorsunuz şaşırıyorum. Çok uzun yıllardır crackli vs hiçbir şeyi güvenlik sebebiyle kullanmıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok