Android telefonlar üzerine ...
5 5

Bu konuda 595 mesaj var

Acaba bu pil patlama olayu note 7 fiyatlarında etkiye sahip olurmu 2500 dolaylarına gelirse alayım diyorum :D yoksa note 5 alasım var :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

doğru. youtube da hardware plus diye bir kanal var. oranın editörü ''bendeki note 7 yi patlatamadım, gece gündüz şarj ettim patlamadı'' diyor. 

Ben şu açıdan söyledim. Samsung,Note Iphone gibi modellerin dünyanın gözü üzerinde olduğundan bu tip hataları fark ediliyor . Motorola, Lenovo vs gibi pazar payı daha az telefonlarda da var belik böyle hatalar, haberimizi bile olmuyor, patlama riski olan telefonu bilmeden kullanıyoruz.

Pixel için epey kasmış google. Ama malesef işletim sistemi hala nanay. 

Telefonu ben beğendim. Kamera  çok iyi diyorlar ama Tango olsa daha çekici olurdu. O herhalde sığmıyor. 

Google'ın kendi telefonuhda Android sorunu daha az olur, güncellemeler gününde gelir vs. 

Tango kullanan ilk telefon Lenovo'nun yeni modeli olacakmış. 6.4' lik boyutuyla kullanılabilir gibi değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öehhh, Google sıçtı batırdı. 20 Ekim'de Pixel telefonlarla birlikte resmen piyasaya çıkacak olan Android 7.1 Nexus modellerine 4. çeyrek sonunda açık beta olarak gelecekmiş. Tam sürüm 2017'de. Önceden böyle değildi bu. İnsana zorla iPhone aldıracaklar. Hoş, güncelleme de öyle çok fazla şey getirmiyor ama sonuçta insan Nexus sahibiyse hemen güncelleme almak ister. Yeni modellere güncelleme verip diğerlerini bekleten diğer üreticilerden ne farkı kaldı Google'ın?

Bir de, bir sürü özellik "Pixel Exclusive" olmuş. Hani eskiler neyse de, geçen sene flagship parası verip Nexus 6P filan alan kişiler enayi yerine konmuş oldu. Yeni launcher, yeni kamera uygulaması gibi tamamen yazılımsal, istendiğinde Nexus 4'te bile çalışabilecek şeyleri Pixel'e özel yapmışlar. Ayıp yav.

http://www.androidpolice.com/2016/10/04/android-7-1-nougats-changelog-includes-pixel-exclusive-non-pixel-exclusive-changes/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarda demek istediğim note 7 nin yeni versiyonunun(patlamayan) fiyatının düşme olasılığı olmazmı?

Olmaz bence. Fiyatını düşürmesi Samsung 'un bu modeli problemli ,ucuza satılacak bir model olarak göstermesine neden olur. 

Yeni modellere "7S" gibi bir ekleme yapıp satacaklardı, sorunsuz olduğundan emin olmak lazım önce. 

Samsung kendisini çok zor durumda bıraktı bu olayla. Bendgate gibi yaygın değil , sonuçta milyonlarca telefondan 25 kadar iddia edilen olay var , ancak bendgate tehlikeli değildi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öehhh, Google sıçtı batırdı. 20 Ekim'de Pixel telefonlarla birlikte resmen piyasaya çıkacak olan Android 7.1 Nexus modellerine 4. çeyrek sonunda açık beta olarak gelecekmiş. Tam sürüm 2017'de. Önceden böyle değildi bu. İnsana zorla iPhone aldıracaklar. Hoş, güncelleme de öyle çok fazla şey getirmiyor ama sonuçta insan Nexus sahibiyse hemen güncelleme almak ister. Yeni modellere güncelleme verip diğerlerini bekleten diğer üreticilerden ne farkı kaldı Google'ın?

Bir de, bir sürü özellik "Pixel Exclusive" olmuş. Hani eskiler neyse de, geçen sene flagship parası verip Nexus 6P filan alan kişiler enayi yerine konmuş oldu. Yeni launcher, yeni kamera uygulaması gibi tamamen yazılımsal, istendiğinde Nexus 4'te bile çalışabilecek şeyleri Pixel'e özel yapmışlar. Ayıp yav.

http://www.androidpolice.com/2016/10/04/android-7-1-nougats-changelog-includes-pixel-exclusive-non-pixel-exclusive-changes/

skiyim öyle işi. Benim bundan sonra ki telefonum android olmayacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Androidi bıraksın dünya o zaman google görecek kaç bucakmış...

Alternatif olsa...

Ayrıca bu diğer telefonlara gelmeyecek muhabbetine niye takılıyorsunuz? Android'den bahsediyoruz, iOs gibi kapalı bir sistemden değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kabul etmek gerek. Mobil OS işinde MS de google da sıçtı biraz farklı yönlerden de olsa. 

Google aşırı fragmented bir sistem yaratıp kendi canavarının kendini imhasını izledi. Toparlamak için yaptığı çalışma her gün çıkan google chrome güncellemesinden öte bişi olmadı. Google chrome günceller gibi 3 ayda bir yeni android sürümü çıkar mı ya? 

MS sıçtı çünkü sağlam bir işletim sistemini güdük bir ekosistem ile mahvetti. Aslında MSin potansiyeli daha yüksekti bu işte ama ekosistemi toparlayamadi developerlara yeterli mama veremedi taş gibi çalışan android gibi 3 güne bir restart istemeyen bir işletim sistemi app noksanlığından kendi ipini çekti. 

Apple şöyle apple böyle

ya geçiniz. Yaptığı cihazın bu kadar arkasında duran bir firma daha yoktur. Ayfon 4S ios 8 e kadar güncelleme aldı nerdeyse ya. Kaç sürüm geçmiş kaç jenerasyon geçmiş hesap edin. Nexus 5 ne oldu bir de ona bakın. Hatta Nexus 5X ve 6P ciler baksın ne oldu... 

Google mış android miş samsuk muş vs miş geçiniz artık bu saçma sapan aletleri. 

kronus and Narcissus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkasında duruyor diye eksik(kişisel görüş) bir sistemi kullanamam hocam.

Zaten buradaki çoğu insan 2 senede bir telefon değiştiren insanlar neredeyse. Bir telefonu en uzun kullanma rekoru sanırım bendedir burada. Nexus 3, 4 yıl.

Ya ayfon 4S iOs 8'e kadar güncelleme aldı ama millet ağlıyordu daha sonra "Geçmeyin, çok yavaşlattı telefon diye". Öyle olacaksa telefon güncelleme almasın, eski sistemle hızlı bir şekilde çalışsın.

Samsung olarak tek telefonum Nexus 3'tü zaten. Başka da almadım, Nexus ayarında bir telefon çıkarmazlarsa da almam zaten. Gereksiz pahalı.

Ayrıca bu Verge'de yayınlanan yeni Note 7'nin patlama haberinin düzmece olduğu söyleniyor zamanlamasından dolayı. İşte telefon patlamış da, sonra hemen bir koşu iphone 7 almış da, arkasından hemen verge'e röportaj vermiş. Gerçi gerçek olsa da beni bağlamıyor Samsung amca. Adam akıllı telefon yapsın. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Android'i serbestliğinden dolayı seviyorum. En basitinden telefonu PC'ye bağladım mı içine istediğimi Flash Bellek gibi kopyalayabilmem lazım benim. Itunes aşırı gıcık geliyor bana.

Burada telefondan anlamayan ama Iphone kullanıp da "abi şuna bi baksana nesi var?", "şu ayarlanacaktı ben beceremedim" diye bir sürü adamın Iphone'u ile haşır neşir oldum. Bilmiyorum bana göre değil.

Ayrıca Google bir şeyi falan batırmadı, millet gidip gene alacak değişen bir şey olmayacak. Adamlar da bunun farkında zaten. Aynı Apple'ın yeni özelliklerini her seferinde çığır açan yenilik gibi tanıtması gibi.(Başka platformda o özellik mevcut olsa bile.)

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Millet 3 gunde bir restart diyor, ben bunu 2 senede toplasan en fazla 10 defa sarji bitti diye kapanan telefondan yaziyorum. En son kapanali 1-2 ay olmustur herhalde.

Siz telefon diye ne kullaniyorsunuz?

Onunla ne yapiyorsunuz?

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben de hiç yaşamadım desem doğrudur o androidle restart olayını. Belki root yaparken yapmışımdır Nexus3 ile. :D

Yalan olmasın sabah reset olayını yaşadım. Telefondan ses geldi kapandı, açtım açılmadı. Dedim telefon gitti herhalde, meğersem şarjı bitmiş. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hani herkes bir update peşinde ama update olunca ne oluyor ben çok çözemiyorum.

Hemen biri gelip güvenlik diyecektir muhakkak da ben bunu da çok geçerli bir şey olarak görmüyorum. 

Bir update geldiğinde beraberinde gelen bir kaç kıytırık özelliğin yanında pil performansının bozulması, 3rd party programlarla uyumsuzluk ve dahası telefonun yavaşlaması ile birlikte geliyor. Nexus 2 kullandım yıllarca sonra da eşim kullandı geçici bir sürü. Geçen yıl Note2 yi düşürüp kırınca geçici olarak kullanayım dedim aman tanrım be ne yavaşlık. O yıllar nce kullandığım telefonun yerinde yeller esiyor. ek olarak gelen doğru düzgün hiç bir özellik yok ama yavaşlamış özellikle başka telefon alınsın diye kullanılmaz hale geitirlmiş bir telefon. 

Note 5 kullanıyorum ama Anroid 7 gelince adam akıllı yeni bir özellik getirmiyorsa geçmeyeceğim. 

Aynı şey ipad için de geçerli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Update olunca ne oluyor diye sormak biraz talihsiz bir cümle olmuş. Herşeyden önce güvenlik güncelleştirmeleri, bir önceki versiyonda yer alan çeşitli bugların düzeltilmesi, işletim sistemine yeni ekstra özelliklerin gelmesi gibi birçok artısı var. Pil performansının bozulması gibi şeyler denmiş ama iOS'tan örnek vermem gerekirse hiçbir yeni işletim sistemi ile mevcut pil daha kötü performans göstermedi, 3rd party program uyumsuzluğu da olmuyor, uygulamaların güncellemleri hemen yeni İOS versiyonu ile birlikte geliyor. Facebook, twitter, instagram, whatsapp, swarm, bankacılık uygulamaları vs gibi çok kullanılan uygulamada bugüne kadar yine "aman bu program çalışmadı yeni versiyon ile" demedim. Buna rağmen güncelleme almayan ufak-tefek programlar elbette ara sıra olabiliyor ancak bunlar işletim sisteminin değil, kendi uygulamasını güncellemeyen tembel programcıların hatası. Sırf buna bakarak güncelleme olmasa daha iyi olur demek kusura bakmayın da Polyannacılık gibi birşey. 

Android özgürlük falan denmiş ama alakası yok bu arada onu da belirteyim. Root yapmak veya jailbreak gibi cihazı garanti dışına çıkaracak uygulamaları saymıyorum tabii. Android'i öven kişilerin ilk kullandığı cümle "abi copy-paste ile içine müzik, resim, kitap vs dosya atıyorum" demek. İyi de birincisi copy-paste işlemi sırasında virüs vs de gönderebileceğinizi düşünürsek aslında güvenli bir işlem değil, bizler Windows alışkanlığı ile copy-paste olayına aşina olduğumuz için bizlere kolay geliyor sadece. İkincisi iOS'ta da müzik, resim dosyaları telefonunuza veya tabletinize rahatça gönderilebiliyor. Apple Music ya da iTunes Store'dan aldığınız şarkılar, filmler, kitaplar sürekli elinizin altında zaten. Bilgisayarınızda yer alan diğer müzik, film, resim, ofis vs dosyaları da kolayca ya iTunes üzerinden senkronize ederek ya da iCloud'dan iCloud Drive uygulamasıyla telefonunuza indirebiliyorsunuz.

iOS Android'e göre daha kapalı bir sistem bu doğru tabii ki ama bu sayede hem daha stabil hem de daha güvenli. Ha ne yapamıyoruz mesela iOS ile. Telefon ekranına launcher vs yükleyip ikonların tiplerini değiştiremiyoruz mesela. Eğer bunu özgürlük olarak addediyorsanız evet o zaman Android çok "özgür" bir işletim sistemi... Restart olayına gelirsek, daha önce kullandığım Samsung Note 2 ve Note 4 ile takılma, yavaşlama ve işletim sisteminin şişmesi problemlerinden dolayı en az ayda bir kere temiz restart yapmak zorunda kalıyordum. Kaldı ki telefonda öyle oyun vs çerçöp olmadan belli başlı uygulamalar kullanırım ve her zaman için en az 2-3 gb boş alan bulunur. Ayrıca tüm dünyanın genel olarak kabul ettiği bir sorun bu işletim sisteminin zaman içinde şişmesi, tıpkı Windows gibi.  O yüzden "bizde öyle birşey yok siz nasıl kullanıyorsunuz yeaa" gibi bir serzenişte bulunmak pek akla yatkın değil.

Tüm bunlar ışığında Google da baktı ortalığı bu Samsung vs'e bırakınca iş iyice çığrından çıkacak, biz en iyisi Apple'ın yolunu izleyelim dedi ve bence doğru olanı yaptı. Yalnız 2 sene update garantisi biraz az olmuş. Apple ile rekabette şimdi Google'ın kendi retail dükkanlarını açtığını da yakında duyarsak bence şaşırmayalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android özgürlüğünü sadece 2-3 icon değiştirmek olarak görmek ne kadar yanlışsa, Apple'ın kapalı sistemini de "güvenli" olarak tanımlamak o kadar yanlış. Bkz: celebrity icloud hack skandalı. Benim başıma gelmez diyorsanız sorun yok tabi.

Konu yine gereksiz yerlere doğru gidiyor. O yüzden android vs apple olayına daha fazla girmeyelim. Note 7 hakkındaki görüşüm bu başlıktaki iki önceki mesajımda görülebilir.

Erwin, OnLyTNT and ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Update olunca ne oluyor diye sormak biraz talihsiz bir cümle olmuş. Herşeyden önce güvenlik güncelleştirmeleri, bir önceki versiyonda yer alan çeşitli bugların düzeltilmesi, işletim sistemine yeni ekstra özelliklerin gelmesi gibi birçok artısı var. Pil performansının bozulması gibi şeyler denmiş ama iOS'tan örnek vermem gerekirse hiçbir yeni işletim sistemi ile mevcut pil daha kötü performans göstermedi, 3rd party program uyumsuzluğu da olmuyor, uygulamaların güncellemleri hemen yeni İOS versiyonu ile birlikte geliyor. Facebook, twitter, instagram, whatsapp, swarm, bankacılık uygulamaları vs gibi çok kullanılan uygulamada bugüne kadar yine "aman bu program çalışmadı yeni versiyon ile" demedim. Buna rağmen güncelleme almayan ufak-tefek programlar elbette ara sıra olabiliyor ancak bunlar işletim sisteminin değil, kendi uygulamasını güncellemeyen tembel programcıların hatası. Sırf buna bakarak güncelleme olmasa daha iyi olur demek kusura bakmayın da Polyannacılık gibi birşey. 

"Güncelleme olmasa saha iyi olur" u kim demiş merakımdan soruyorum ?

Bir diğer merakım da yukarıda uzun uzun yazdığım yavaşlama konusu. Bu konuda da iphone la olmasa da ipad le ilgili sıkıntım var ? iphone du bunlar yok demek ki ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hani herkes bir update peşinde ama update olunca ne oluyor ben çok çözemiyorum.

Hemen biri gelip güvenlik diyecektir muhakkak da ben bunu da çok geçerli bir şey olarak görmüyorum.

"Update aslında o kadar da önemli değil, olmasa da büyük kayıp değil" demek değilse bu cümlelerin meali nedir onu sorayım o halde. Yavaşlama olan cihazlar en az 4-5 senelik cihazlar. Onda da bir iki örnek var sadece, mesela pederin iPhone 5'i 4 senelik cihaz ve iOS 10 aldı, en ufak bir yavaşlaması yok. Android cephesinde Samsung-LG vs daha bir sene önce çıkardığı telefona aşırı gecikmeli güncelleme veriyor, iki sene önce çıkardığı cihaza güncellemeyi komple kesiyor, güvenlik güncellemeleri dahil, siz burada Apple'ın yaptığını kötülüyorsunuz.

Apple'ın güvenliği ile android'in güvenliğini kıyaslayacaksak ben hiç konuşmayayım. Siz tek bir olay sayıyorsunuz, Android ile ilgili güvenlik açıklarını saymaya bu sayfa yetmez herhalde. Ayrıca Android'in özgürlüğü neymiş çok merak ettim ciddi soruyorum. Ya da bu "özgürlük" karşılığında stabilite, güncellemeleri alamamak, her tür virüs vs tehlikeye açık olmak, telefonun zaman içinde kendi kendine şişmesi ve yavaşlaması gibi neleri feda ediyorsunuz bir düşünün isterseniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

" siz burada Apple'ın yaptığını kötülüyorsunuz.

Apple ı kötülediğim cümle hangisi onu da merakımdan sorayım :) 

Kötüleyecek olsam da bunu gidip bu sitenin apple la ilili bölümünde yaparım. 

ip7 konusunda "burası elma bahçesi burada ip7yi konuşuyoruz androidin işi ne" diyen sendin ama görüyorum ki sen de android tarafından apple ı anlatmaktan geri durmuyorsun.

bence sorun yok anlar ama bence kendinle çelişiyorsun. demek sadece elma bahçesinde değil her topic de konu apple olunca geriliyorsun. gerek yok...sakin...apple ı kötülediğim bir cümle olmadı yukarıda. 

eşimde ip6 evde 2 adet ipad ben de Macbook pro var. Ben bu konularda fanatik olmadım, olmamda. Ama gelen güncellemerle cihazların yavaşladığını hem ipad de hem de androidlerde görüyorum. Kullanarak gördüğüm bir şey için izahat almam da anlamlı olmuyor. 

4-5 sene önceki cihazlar yavaşlar normal diyip ardında Note 2 yavaşlıyor demen de ayrı çelişki. 

Neyse ben konuyu kendi adıma kapatayım gergin bir durum sevdim gerek yok atışmaya. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Itunes virüs taraması mı yapıyor attığınız dosyalara? Bu özelliğinden hiç haberim yoktu. :icon_think:

Ayrıca benim PC'de her türlü önlem mevcutken içim oldukça rahat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

updateler önemli, her zaman faydası anında görülmeyebilir, uygulama geliştiriler için yeni özellikler eklenmiş olabilir. Biraz bir iki sene arayla işletim sistemine ve uygulamalara bakılırsa fark daha iyi görülür.

Apple'da uzun süre update geliyor ama anlamı olmuyor. Mesela ipad2 'e hala güncelleme geliyor , cihaz kullanılmayacak kadar yavaş durumda. Sanırım ios 7'den sonra kullanılmayacak hale geldi, hiç gelmese daha iyiydi. ios-Android fark etmez ,bu tip cihazlara max 2,belki 3 yıl ömür veriyorum.  O kadar güncelleme gelse yeter.Özellikle güvenlik açıklarının hızla kapatılması gerek, bu açıdan Apple avantajlı.

Android geliştirilirken ve uygulanırken çok sayıda şirket ve çıkarları işin içine giriyor , ios 'a göre çok daha zor iş.  Tercihi Pixel serisinden veya Samsung gibi büyük üreticilerden yana yapılırsa güncelleme açısından kafa daha rahat olur.

Bu işletim sisteminin şişmesi hikayesini hep duyarım , ne olduğunu hala anlamış değilim. Windows için de söylenir , bir podcastte Microsoft'tan bir mühendis "şişme" diye birşeyin olmadığını söylemişti , ki bence doğru söylüyor.  2-3 ayda bir resetlemeyi gerektirecek birşey yok.

Özgürlük derken , en bastiinden ios'ta alsında video player bile yok, hatta farlkı browser da yok. Hepsi Apple 'in decoderini ,safarinin webkitini kullanıyor. Bunun ufak bir avantajı var , ama dezavantajı daha fazla. Farklı codeclerde sorun çıakrıyor. Mesele routerdan 

flac dosyalarını android stream edebilirken , ipad yapamıyor. Yine farklı codecli ses dosyalarında ios un bütün dosyayı indirmesi gerekiyor.  

SkyWarrior'un Android hakkında yazdıklarına kısmen katılmak ile beraber, Windows Phone hakkında yazdıklarına tamamen katılıyorum. 

Bill Gates'in en korktuğu şeyin IBM 'in durumuna düşmen olduğu söylenirdi, hatta bir ara bunu paranoya haline getirdiği ,sürekli yeni şirketleri takip ettiği yazılırdı. 

Buna rağmen Smartphone devrimi gözgöre göre geldi , göremediler. Hareket etmeye başladıklarında geç kalmışlardı ve işe yaramadı.

Şundan bahsediyorum, güldüğü telefon Microsoft'u oyunun dışına attı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ipad2 gibi bir cihazın güncelleme alması iyi bişi çünkü user base corporate seviyede çok ciddi miktarda hatta education seviyesinde hala ipad2 kullanan çok okul var amerikada. Cihaz illaki güncellenmeli. Ne vakit o cihazların artık fişi çekilir o vakit güncelleme de kalmaz gibi. 

Routerdan bişiler stream etmek iyidir hoştur herkesin kendi tercihidir ama hiçbir zaman benim tercihim olmadı. Codec denen nane ile herhalde en son 1975 de filan ilgileniyordum. O nedenle codec filan artık bunlarla uğraşmamak lazım rouge olan malzemeleri korumamak saklamamak lazım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok