Call Of Duty Modern Warfare 2 2022
1 1

Bu konuda 32 mesaj var

Kimse açmamış bari ben açayım bu başlığı da.

MWII-002-REVEAL-TOUT.jpg

Valla özlemişim şöyle güzel aksiyonlu bir fps oyununu. Adamlar yine yapmış. CoD serisine uymayan stealth unsurlu görevler de var ama bence tadında yapmışlar. Öyle bayacak cinsten değil. Seri de en son Cold War'ı almıştım. Vanguard'ı pas geçmiştim. MW2 beklentimi karşıladı.

Multiplayer kısmında da artık warzone'u, bf'si, pubg'si, R6 Siege'i vs o kadar sıkılmıştım ki bir senedir multiplayer fps oynamıyordum. Modern Warfare 2 ilaç gibi geldi. 

Vanguard'da durum nasıldı bilmiyorum ama MW2 multiplayer modlarını da çok beğendim. Bir kere klasik CoD oyunlarındaki döt kadar haritalara sıkışıp kalmamışlar. Epey büyük haritalar da gelmiş oyun moduna göre. Bf tarzı oynamak istersen ground war  ve invasion aç oyna. Küçük haritalarda diğer modları oyna. Cold War'a bile yaklaşık 1000 saat gömmüşümdür. Buna da kesin o kadar saat rahat harcarım. Warzone 2 ile birlikte düşününce CoD tarafında yine sahalara döndük anlaşılan.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1099 te le

anladım ok

TiesTorN tarafından düzenlendi
abi 20 yıllık forum tecrübesi olan adamlarsınız niye hala koca mesajı alıntı yapıyorsunuz bir şey yazmak için :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cod bana hep oynanışı çok hızlı gelir bu yüzden hiç sevemedim. yavaş tempolu oyunlar seviyorum ben. ne olduğu ne bittiği kimin eli kimin g.tünde belli değil... curcuna şeklinde gidiyor. bu tabi benim düşüncem, bazen arkadaşlar internet kafeye çağırıyor cod oynamak için eli mahkum gidiyorum bazen hiç istemeyerek. çoğu insan hastası bu oyunun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, Najaz said:

Resim niye ters?

Hakikaten niye ters. :lol: (Düzelttim)

10 saat önce, rammstein said:

Oyun 1000TL değil mi? Ucuza nereden alınabiliyor?

Ben ucuza bir yerden bulamadım, dh'de falan 800 liraya kodunu satıyorlar diyorlar ama ben direk steamden aldım. Başka oyun olsa hayatta bu parayı vermem, hatta 100 lira üzeri oyun bile çok nadir alırım da, multiplayer fps olarak hoşuma giden çok rahat 500 saat ve üzeri beni oyalayacak oyun olduğu için aldım. Dediğim gibi tüm multiplayer fps oyunları acayip baymıştı. Hiçbirini artık oynayasım gelmiyordu. Ben bir de battlepass içeren 1499 lira olan vault edition aldım. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Korhan abi dışında CoD ile ilgilenen kalmadı heralde. Battlefield da şu saatten sonra ağzıyla kuş tutsa yine dönüp bakmam, resmen son oyuna verdiğim para çöpe gitti. yeni bir kan lazım FPS dünyasına, bunlar baydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, stardust said:

Korhan abi dışında CoD ile ilgilenen kalmadı heralde. Battlefield da şu saatten sonra ağzıyla kuş tutsa yine dönüp bakmam, resmen son oyuna verdiğim para çöpe gitti. yeni bir kan lazım FPS dünyasına, bunlar baydı.

Natural Selection mod for Half-Life dan beridir zevk alarak oynadığım FPS oyunu yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Battlefield benim için de son 3 oyun tam hayal kırıklığı oldu. Nitekim BF1'den sonra ne BF5'e, ne de BF 2042'ye para verip almadım. Son oyunu sadece open betada tecrübe edip videolardan takip ettim ama BF2042'den önceki iki oyunda hadi oyunun dinamiklerini geçtim, daha çok teknik konular yüzünden fena soğumuştum. Buglar, bitmeyen stutterlar, saçma sapan menuler, kötü dizayn edilmiş silah eklenti ekranları vs canıma tak etmişti. Dolayısıyla BF 2042'ye de gördüğüm büyük sorunlar nedeniyle hiç yanaşmadım.  Open betayı aslında fena bulmamıştım teknik açıdan. Eklenti düzenlemesinde gelişme kaydetmişlerdi. Ancak hadi betada çok takmadık da genelinde devasa ama bomboş haritaları görünce ve de herkes bir sürü sorun dile getirince uzak durdum. Düzeltmekte de çok geciktiler, oyuna hem benim hem çoğu kişinin ilgisi azaldı.

CoD ise en azından keyifli tek kişilik senaryolarına ek multiplayer modlarında hızlı aksiyon istyeyen oyuncular için kendi çizgisini korudu. WarZone ile de büyük yol katettiler. Ama onlar da ikinci dünya savaşına Vanguard ile tekrar dalınca hem Vanguard hem de güncellenen ikinci dünya savaşı silahları ve haritasıyla WarZone çok ilgi görmedi. 

Şimdi MW2 ile güzel bir dönüş yaptıklarını görüyorum ben. Tek kişilik senaryo modu için konuşursam son senelerde gördüğüm en iyi CoD. Belki de en iyisi :!

Multiplayer da klasik CoD multisi. Squad'sız girildiğinde keyif veren ender multiplayer fpslerden benim için. Hızlı, perk kullanımlı, bol ekipmanlı... Ancak küçük haritalardan sıkılanlar için yeni büyük haritalar ilaç olmuş. Çeşitli hava ve kara araçları da Warzone'daki gibi eklenmiş bu haritalara. Multiplayer modlarına henüz çok hakim değilim yalnız. Şöyle bir gezindim sadece. Tek kişilik senaryoyu bitirip gireceğim artık multiye. Ama campaign o kadar keyifliydi ki bitmesin istedim.

16 Kasımda WarZone 2'de çıkacak. Squad olarak girdiğimizde de bunu oynayacağız belli ki.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gece campaign de yeni oyuna kapı aralayarak bitti. Çok iyiydi. Infinity Ward bu işi yapıyor arkadaş. 

Artık multide akabilirim. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/5/2022 at 10:46 AM, TiesTorN said:

cod bana hep oynanışı çok hızlı gelir bu yüzden hiç sevemedim. yavaş tempolu oyunlar seviyorum ben. ne olduğu ne bittiği kimin eli kimin g.tünde belli değil... curcuna şeklinde gidiyor. bu tabi benim düşüncem, bazen arkadaşlar internet kafeye çağırıyor cod oynamak için eli mahkum gidiyorum bazen hiç istemeyerek. çoğu insan hastası bu oyunun.

Yaşlanıyorsun, bundan dolayı mı acaba? :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde taktik geliştirme strateji işlerini çok severim hatta o tarz oyunların daha bi hastasıyım. FPS diyince ben yeni model bu tarz takımlı taktik geliştir kafasından pek zevk alamıyorum. Arkadaşlarla bir ara aktif Cod: Warzone oynadık, onlar hala devam ediyor. Beni anca fps dedin mi eskiden olduğu gibi DM tarzı hemen aktif kombat işler eğlendiriyor; nerde o eski quakeler unreal tournamentler. Hani Team fortress 2 severek çokça oynadım, blizzardın overwatchı bi tık o kafada ama ondan tam o benzer hazzı almadım. Geçenlerde hatta ow 2 hatrına arkadaşlarla bi bakalım dedik, zaten ilk oyna devam gibi üstüne eklemeymiş; hani böyle sürekli oyna oyna havam olmadı, sonra günlerdir tekrar girmedikte zaten lol. Neyse konuyu dağıtmayayım. Cod serisi çok çok uzun seriler sürdü zaten senaryo harici multi kısmı beni sarmıyor pek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BF2042 rezaletinden sonra bana da ilaç gibi geldi. Çıktığı günden beri günde 3-4 saat oynamaya çalışıyorum. Oldukça eğlenceli. 2019 MW'i de çok beğenmiştim. daha sonra cold war ve vanguard (ki bence kötüydü) pas geçince üç yıl sonra ilaç gibi geldi.

@TiesTorN bu arada oyun hala çok hızlı fakat geçmiş oyunlara göre yavaş oynayınca ben daha iyi oynamaya başladım. yavaştan kastım kamp kurma değil bu arada ama tactical sprinting i çok daha az kullanıyorum.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Atrin said:

@TiesTorN bu arada oyun hala çok hızlı fakat geçmiş oyunlara göre yavaş oynayınca ben daha iyi oynamaya başladım. yavaştan kastım kamp kurma değil bu arada ama tactical sprinting i çok daha az kullanıyorum.

sen yavaş oynarsın da oyunun genel mekanikleri hızlı, o beni irite ediyor :D öldüğünün veya öldürüldüğünün hiç bir önemi yok boş boş respawn olup tekrar aynı teraneleri yaşıyorsun. (deathmatch gibi sürekli canlanmadığın modları da vardır belki bilmiyorum)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de birkaç gündür vakit buldukça girip oynadım multiplayer modlarını. Ben zaten oyunun hızını sevyiorum. Ancak Ground War ve Invasion modlarını oynayan daha çok batllefield oynuyorum sanar. Özellikle o haritalarda sniper oynarken çok keyif aldım. Her türlü beni gayet tatmin etti bu oyun. İki günlük oyunda level 44 olmuşum. Zaten şimdilik 55 Level son. Şuan daha çok silahları sırayla oynayıp tüm eklentilerini açmaya çalışıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maalesef öyle. Ama ben bütün sene oynayacağım için ilk defa bir oyuna bu kadar para verdim. Game pass'e falan satın alım vs bitmeden de geleceği yok. Bir de cod oyunları kolay kolay ucuzlamıyor anasını satayım. Oyunun devamı bir sonraki seneye gelecek sanırım. O zamana keşke gamepass'e gelse cod'lar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnAhocam sende diger oyunlara gore pingler nasil ? Benim normalde 60 olan pingim bu oyunda 90-110 arasi. Superonline i aradim ama cozum olmadi tabi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, Atrin said:

@ZvAnAhocam sende diger oyunlara gore pingler nasil ? Benim normalde 60 olan pingim bu oyunda 90-110 arasi. Superonline i aradim ama cozum olmadi tabi

benim değişiyor, en düşük 50 küsürlerde görüyorum. Ortalama 60-70ms pingle oynuyorum. Bir ikaç kez 100ms pingli sunuclara girdiğimi gördüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sezon 3 başladı bugün, ikinci sezon için Battlepass vardı onu %100 bitirince bunu da alacak kadar COD point verdi, bakalım bunu da alırım o şekilde. Ben DMZ oynuyorum hep, bir de Building 21 var, açıldığı zaman ona bakıyorum. Battle Royale kısmı olmuyor çok, takım lazım ona doğru düzgün oynayabilmek için.

Bu sezon bir de Plunder modu tekrar gelecekmiş, Warzone 1.0'da da direkt loadout ile atlama imkanı verdiği için en çok oynadığım moddu, multiplayer dışında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Plunder'ı bende çok bekliyordum ama sezon 3 başlangıcı ile birlikte gelmedi maalesef. bir de ps5 de aşırı buglı oldu oyun. hem DMZ hem multiplayer kısmında silahlar gözükmüyor. gözükmemesini geçtim ateş vs de edemiyorsunuz. firing range de silah deneyeyim dedim tavanda spawn etti beni ve elimde yine silah yoktu. DMZ de ekstra sinir bozucu çünkü insured slottan aldığım silah oyuna girdiğimde elime olmadığı için 1 saat beklemem gerekti. DMZ görevi için tactical camera aldım o da oyuna girince alınmamış gözüktü. 

buglardan biri de pingi doğru göstermiyor oyun. benim oyundaki pingimi 2ms gösteriyor. iyi güzel hoş oyun da her büyük update de hali hazırda olan 100 tane buga bir yeni 100 tane ekliyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok