• Duyurular

• TiesTorN

Temalar   22-07-2024

Temalar düzeldi, kullanabilirsiniz.

Nvidia GeForce RTX 50 - Blackwell (2024 - 2025)
0

Bu konuda 56 mesaj var

şu linkteki tabloyu görünce aklıma bi zamanlar herkesin dilinde "senin ekran kaç bit ehe öhö" şeklinde dolanan cahil muhabbetleri geldi :lol: kaç bit olduğunun bir önemi yok, önemli olan performansı desek de anlatamazdık bu cahillere.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bit mevzusu yine kabul edilebilir bir durumdu. En azından fikir veriyordu. Benim en sevdiğim bellek boyutuna göre bakmalarıydı: "Senin kart kaç cigolayt?":mrgreen:

İşlemci tarafında da pentium olarak denk gelmişliğim vardır. Core döneminde adam bana "seninkinin pentium'u kaç?" diye sormuştu.:lol:

Dur esas mevzuyu atlayacaktık. Nvidia hayvanı geçtim, dinozor gibi şiyabmaya devam ediyor:

https://x.com/THSFinans/status/1798593337932616060

Biraz daha zorlayıp Microsoft'u da geçerse, tarihine "en değerli teknoloji şirketi" ünvanını eklemiş olacak. Jen Sen de kına yakar artık. 30 yıllık hayalini gerçekleştirmiş olur.:zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jensen sümüğünü atsa yere 4K 144 FPS oyun oynatır bu satten sonra DLSS19876318723617823 ile 320x240 dan upscale RT ON Framegen 10  vs vs. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

14 saat önce, SkyWarrior said:

Jensen sümüğünü atsa yere 4K 144 FPS oyun oynatır bu satten sonra DLSS19876318723617823 ile 320x240 dan upscale RT ON Framegen 10  vs vs. 

Evet Nvidia o seviyeye gelmiş görünüyor:

GPU-Add-in-Board-Market-Share-2002-to-Q1

Nvidia %88 pazar payına ulaşmış. Enteresan olan kısım ise 2 yıl önce ufaktan pay kapmaya başlayan Intel yalan olmuş görünüyor.

https://www.3dcenter.org/news/die-grafikchip-und-grafikkarten-marktanteile-im-ersten-quartal-2024

https://videocardz.com/newz/nvidia-aib-shipments-reach-88-of-market-share-highest-in-two-decades

mamad tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intel pek iyi durumda değil maalesef, sert bir düşüş oldu yılbaşından bu tarafa, Nasdaq ve Intel ile ilgili haberleri takip ederseniz haberlerden durum görülebiliyor.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

On 07.06.2024 at 03:51, mamad said:

Bit mevzusu yine kabul edilebilir bir durumdu. En azından fikir veriyordu. Benim en sevdiğim bellek boyutuna göre bakmalarıydı: "Senin kart kaç cigolayt?":mrgreen:

İşlemci tarafında da pentium olarak denk gelmişliğim vardır. Core döneminde adam bana "seninkinin pentium'u kaç?" diye sormuştu.:lol:

Dur esas mevzuyu atlayacaktık. Nvidia hayvanı geçtim, dinozor gibi şiyabmaya devam ediyor:

https://x.com/THSFinans/status/1798593337932616060

Biraz daha zorlayıp Microsoft'u da geçerse, tarihine "en değerli teknoloji şirketi" ünvanını eklemiş olacak. Jen Sen de kına yakar artık. 30 yıllık hayalini gerçekleştirmiş olur.:zuh:

Henüz iki hafta olmadan Nvidia dünyanın en değerli şirketi haline geldi: https://videocardz.com/newz/nvidia-is-now-the-most-valuable-public-company-in-the-world

Böylece 30-35 yıllık bir hayal gerçekleşmiş oldu.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet beyler. Artık PC master race olayı bitmiştir. Bizim jenerasyonla birlikte ölecektir ve bir daha geri gelmeyecektir. Net. 

Bizden sonra gelenler single player ve kaliteli multiplayer in tadını bilmezler. Varsa yoksa yarak kürek fortnayt oynarlar metin2 oynar gibi elde telefon oynarlar sikko el konsolu takılırlar vs vs. Böyle olunca da kim siker PC ye gpu çıkartmayı. 

PC master race in ruhuna fatiha

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PC MASTIRREYS gazanacak. Yedirmeyik. :baba:

dedi 1080li eleman.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia sürüklüyor endeksi bu aralar.

%175 yılbaşından bu tarafa artış, bu dolar bazında yanlış anlaşılmasın.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1:10 bölündü hissesi yakın zamanda, ondan 135 dolar seviyesinde yoksa 1350 dolar olacaktı bir adet hisse. Acayip bir AI olayı.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu seriyi pas geçerim ben zaten bu gidişle 100k'dan aşağı olmayacaktır fiyatlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben şahsen durumum müsait olursa bu sefer rtx 5090 alıp geçeceğim, bir daha da düşünmeyecem yok o kart çıkmış yok şu kart çıkmış diye. 3 sene kafa rahat. ama bu fiyatlarla biraz zor görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok