Kara Cuma 2023
1 1

Bu konuda 36 mesaj var

Çeşitli ihtiyaçları akakçe ve cimri üzerinden listeleyerek belirlemiştim. 

Henüz yarın olmadı ama geçen senelerde daha kara cuma gelmeden önce, bütün alışveriş siteleri birbiriyle yarışırdı indirimlerde. Şimdi görünen o ki adam sattığı stoğun yerine aynı fiyata mal alamayacağını bildiği için doğru düzgün indirim yapmıyor.

Cep telefonları, beyaz eşya, küçük ev aletleri grubundan takip ettiğim ürünlerin hiçbiri daha 1-2 ay önceki fiyatlarına bile düşmedi. TL bazında cidden en zayıf kara cuma indirimlerini yaşıyoruz enflasyon yüzünden.

Anneme Dyson Cinetic Big Ball 9 bin liraya alırken eşime dedim ki, kızım bak pilli dyson V8 bir gün geberecek, büyük temizlik için alalım biz de bir tane kablolu da bulunsun. Yok ben istemem kablosuza alıştım, kullanamam dedi aldırmadı.

Sonra annemlerde kendi kullandı "ne güzelmiş" dedi... daha bir kaç ay geçmeden aynı süpürgeyi 13 bine almak zorunda kaldım. Gerçi yine almazdım ama hem 15 binden düştü hem de Hepsiburada 3 ay taksit erteliyor. İlk taksit şubat ekstresine yansıyacak yani ilk ödeme Mart'da zaten bu gidişle martta o süpürge en az 20 bin olacağı için hadi onu alayım dedim.

Kardeşim geçen sene philips'in 12 çeşit kahve yapan tam otomatik ekspresso makinesini aldı. Dedim oğlum bir kahve makinesine 6 bin lira mı verilir... gide gele alıştık o makinenin özellikle süt köpüğü ile yapılan türde kahveleri çok güzel oluyor. Eşim şimdi bizde alsak ya diyor ama alet 15 bin.

Hadi 12 bine düşerse alayım dedim. Şaka gibi işte geçen sene kardeşime 6 bine kahve makinesi mi alınır derken şimdi geldiğimiz hale bak...

allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen bir tane su sebili almak için girdiğim bayiden bir mutfak robotu bir kahve makinası bir çaycı bir sebil ve bir çamaşır kurutma makinası aldım çıktım. Sağlam kazık gelecek dediler biraz da ikram olunca al lan ne olcak dedim. Hanım da sevindi iyi oldu. :lol: kara cumayı salıdan yaşatan yerel esnafımıza teşekkür ediyoruz buradan. 

Hanımla beraber çarşıya çıkınca kayış kopuyor bizde harcamayacaksak bile para birşeyler almadan dönemiyoruz nedense. Birbirimizi tetikliyoruz çok fena :D

SkyWarrior tarafından düzenlendi
Mono, quad and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kasım ayı benim için her zaman almak isteyip de beklettiğim ürünlerin alım ayı olmuştur. Ancak bu sene bir tane bile işe yarar bir kampanya indirimi vs görmedim.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Office 365 Family için indirim yakalayıp aldım 1 tane daha kod, sanırım bunu da ekleyince 4 yıla uzamış olacak. Artık takip edip almam 4 yıla kadar office ile ilişkim kalmaz diye umuyorum. Online storage işini de kapatır evdeki NAS'ı 2 diskten 4 diske upgrade ederim.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 minutes ago, Definitive said:

Office 365 Family için indirim yakalayıp aldım 1 tane daha kod, sanırım bunu da ekleyince 4 yıla uzamış olacak. Artık takip edip almam 4 yıla kadar office ile ilişkim kalmaz diye umuyorum. Online storage işini de kapatır evdeki NAS'ı 2 diskten 4 diske upgrade ederim.

Word excel derdin yoksa tek dert storage ise o durumda sanki google one daha mı ucuza geliyor bilemedim. 

Amerika için çalıştığım kurum herşeyi google business üzerine taşımış. Word Excel vs yok zaten. Gerekli döküman olursa herşey drive üzerinden gidiyor. Kendim de lokalde biraz ihtiyaç var diye en fazla libre ile idare ediyorum. Ona bile çok ihtiyacım olmuyor aslında. Kaldırabilirim bile. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kendimi bildim bileli kara cuma indirimlerinde kelepir ürün kapmakla övünürüm, bu sene cidden indirim yok.

şaka gibi... takip ettiğim 100'e yakın ürün var ve hiçbirinin fiyatı geçen 1-2 aydaki fiyatlarının altına inmiş değil.

amazon indirimleri de fos çıktı... hayalkırıklığı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya evet, benim almayı istediğim cihaza indirim yok, kampanyayı 11. nesil işlemcili 3060 laptop'a yapacaklarmış. Aman ne kadar heyecanlandım. 😞

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İndirim yapamayacak durumda şirketler. BU krizde zaten ne indirimi yapabilirler ki, yarını bile göremiyorlar. 

Cidden bu sene çok kesat bu indirim olayları. Asıl rüzgar kesilince bindirimler gelecek ben ona yanıyorum. Şu an birşey alan varsa "yarın hiç alamayacağım" dürtüsüyle alıyor zaten ki bu da hiç yanlış değil maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hiç beklemediğim ve radarımda olmayan bir yer olan trendyol'dan yakaladım kahve makinesini.

hem fiyatı piyasanın altına düştü, hem 300 TL kupon verdi, üstüne 2 ay taksit erteleme sonrası 6 taksit olunca hadi dedim iyi bir koca olarak sevindireyim eşimi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence devlette etkili bu iste bazi yerlerde market yada baska tip konulan etiketlerde olsada olmasa son 30 gundeki en ucuzu fiyati denen bisi var

gectgimiz senelerde siz ok konustunuz

urune once bi %30 zammi cakip ordan indirim yapiyorlardi ki indirim buyuk gozuksun

simdi sen yaparsin yapmazsin ama biri kalkip avukatim falan dava acicam aha su urunu 10000 iraya satmisiniz son 1-2 aydir fiyatini 13bin den 8995 kabaca %10 yaptginiz bu indirimi %35 gibi lanse etiniz diyip oyabilir

her firma uymasada tam durum artik boyle orani salladim matemitik hata varsa takmayin ne demek istedgimi anladiniz

zati bizde ne thanksgiving hallowen ustune xmas falan kasim aralik manyakligi yok

hani gencken arnoldun bile filmi vardi cocugaoyuncak alicak kalmiyo falan millet saldiriyo

musluman mahalesinde salganoz satma meslesine donuyo is

tek sebep bence talep eksligi geri donusunun pek olmamasi ekeonomik sorunlar firmalarin anca ayakta durabiliyor olmasi degil

en azindan bana oyle geliyo

beli bu kanun yeni degildirde ben yeni farketmisimdir.

edit hani bi zamanlar 3 kurusluk sey alsan 10 taksit bile yapabilirdin cidden yani i kac dolarlik urune bile mouse basit 6-10 taksit olabiliyordu sonra devet su urunlerde olmayacak cok taksit sunlardada su kadar olucak dedi simdi 1000-2000 dolarlik urun olsada 4 ay mi ne yapiyorlar banka kendi ayri yapmazsa yada belki 6 ay

bi cok duz urunde 3 direk bi tarafimdan soyluyorum kesinkes idda etmiyorum gecen sene bisi yaparken annemin bonus kartina sadece 3 taksit yapiyorlardi vaz gecmistik

demek istedigim devlet taksit isine engel olmustu fazla asiri herseye sonra millet kuyumcular banka kredisi gibi kullanmaya basdi kanun cikartilar karttan yapilan islem karta iade edilir diye on bin liralik altin almis gii gosterip nakit iade ediyorlardi bankadan kredi cikmayacak adam yada dahaucza para kullaniyordu

anami aglatan konu buryada yazmis benim 23 senelik mi ne kartim var 2005-6 de mi limiti 2250 lira idi 1500 dolara ediyordu.sonra 2014 mu15 mi o aalar kanun cikartilar calisan yada emekli degilse lmit 1000 lira olabilir diye hala sorun degil o sirada dolar 2.5 bile degil ama iste 10 lirayi gecince olmadi simdi max 2 haftada dolar sonu issiz oldugumdan limit artiramiyorum kart bu sene kaduk oldu kenarda kaldi.laan o sirada asgari ucret 1000 liraydi diye limit oyle kaldi simdi 12k sairim ama kk limiti issizsden hala 1ki

kisa yazmistim ama birden editleyim doldurdum isallah biri bisi der su en son 30 gunki en dusuk fiyatindan olur indirim konusunda

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, stardust said:

hiç beklemediğim ve radarımda olmayan bir yer olan trendyol'dan yakaladım kahve makinesini.

hem fiyatı piyasanın altına düştü, hem 300 TL kupon verdi, üstüne 2 ay taksit erteleme sonrası 6 taksit olunca hadi dedim iyi bir koca olarak sevindireyim eşimi...

Hangi makine o?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

size denk gelmemiş heralde, ben 4-5 parça aldım indirimli olarak. uzun zamandır takip ettiğim ürünlerdi, o yüzden fiyatlarının gerçekten indiğini biliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Definitive said:

Hangi makine o?

Philips EP5443/70 Tam Otomatik Espresso Makinesi, LatteGo Süt Sistemi, AquaClean Filtre https://amzn.eu/d/bv1uaeL

Alper abi 15300 civarına düşüyor ara ara amazonda. Kardeşimde bir önceki seri EP5144 var. Ben normalde damlatmalı filtre kahve makinesi dışında hiçbir otomatik kahve makinesinin kahvesini beğenmem ama philips özellikle süt köpüğü içeren kahveleri oldukça güzel yapıyor. Ben trendyol’da düzgün bir satıcıdan 15100’e yakaladım. 2 ay taksit erteleme sonrası 6 taksit aldım. Bir kahve makinesi için çok. İlla 12 çeşit kahve yapıp dijital ekranı olan modeli almaya gerek yok. 5 ve 8 çeşit yapanlar da iş görür ama bu -en pahalı- modelin rengi eşimin mutfağına uyduğu için özellikle bunu istedi yoksa diğerlerinde de indirim yakalamıştım… 

Evin köşesine kahve standı açıp gelen geçene satmayı düşünüyorum, yoksa çıkmaz bunun parası bizim günde 1 kahve içmemizle…

Şimdi almazsam seneye 30 bin liraya alacağım dürtüsü ile aldım yoksa çok içime sinen bir alışveriş olmadı açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, stardust said:

İlginçtir ben de eşime güneş gözlüğünü fena indirimli aldım trendyoldan. Piyasada 4700 TL olan modeli anlık olarak 2400'e indirdiler ve yapıştırdım hemen. Bu devirde yarıyarıya ne buluyorsun ki artık. Biz amazon'dan beklerken trendyol yaptı bir güzellik. Bir de DT 770 Pro'da şöyle güzel indirim yapsalar ne güzel olurdu...

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teknosa’da şuan fiyat uygun ve 1000 lira hediye çeki veriyor sonra kullanmak için. Benimkini kargoya vermişler bile… 1000 lira hediye çekini kullanacağım diye kesin 5000’lik masrafa girerdim ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Trendyolda kısa süreli sağlam indirimler geldi. Safir nitro 7900xt 27 k ya düştü mesela ama genede almadım.

Amazonda olmayınca gelecek olan şey 2. el sorunlu yarım yamalak gelecekmiş gibi geliyor. Garantisindende emin olamıyorum amazon dışı birşey alınca psikolojim bozuluyor.

Peregrine, Altan Yoklar and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazonda G300s indirimi vardı ama kaçırdım. onun dışında kayda değer bir şey göremedim. Hoş takip ettiğim LG'nin OLED tv'si ve tablet dışında bir donanım da takip etmiyorum... 

Tablet kısımnda da samsung Tab S9 ve Apple iPad Air 5. nesil arasında gidip geliyorum. Apıl ekosistemine dair evde tek cihaz yok yakın gelecekte de (önümüzdeki 100 yıl) olacak gibi durmuyor. Buna karşın akıllı saat ve telefon samsung. Telefondaki işlemciden gayet memnunum.. hoş S20FE kullanıyordum bundan önce, onda da benim kullanım açısından performans sorunu yoktu. Apıl'ın likid retina ekranı 60 Hz buna karşın Samsung en son nesil dinamik AMOLED 2x ekranını ve 120 Hz tazeleme hızını kullanmış.. 3 5 inceleme izledim, herkes Samsung bi tık daha iyi gibi siyahlar ve renk üretiminde demiş. Beni çok şaşırttı çünkü aslında ekranı açık ara iyi diyecekler ve beni aypete ikna edecekler diye o incelemelere bakmıştım...

Aklım karışık.. Samsung 4 sene ve apıl 6 sene güncelleme veriyor. apıl eski olduğu için aynı dönemde güncellemeleri kesilecek... Aypetin fiyatı 22k civarından gerileyerek buraya gelmiş, Samsung da benzer. 

sonuçta kaptanın gazına gelip kulaklık aldık, gerisi kaldı :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tekstil urunlerinde indirim cok oldu bu sene... Birkac sey aldim... Bir de Dyson V11 Total Clean almistim birkac gun evvel...

Kahve makinesi alacaktim, Siemensler indirime girdi bayagi ama bir turlu icime sinmedi... Jura E8 mi ENA8 mi ne vardi gecen bayagi indirimli, onu kacirmistim, Siemens'i en azindan bu senelik almayacagim... Zaten evde filtre kahve makinem var, o da gayet lezzetli... Nespresso da var da kapsul kahve fiyatlari adet basina 20TL+ oldugu icin fayda/maliyet sacmaladi, o yuzden kullamiyorum sut kopurtucusu haric... 

Philips kahve makinelerine gelince; EP5447/90'dan 2 tane aldik biz isyerine, tas catlasa 3-4 ay olmustur... Gayet iyi is goruyor ama uzun vadede ne kadar dayanir bilemem... Cunku "hazneyi bosaltin" vs. gibi uyarilara dikkat etmeyen sigirlar da var, ici batiyor makinenin... Ev icin sikinti cikmaz bence... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 25.11.2023 at 15:34, allreadydead said:

Amazonda G300s indirimi vardı ama kaçırdım. onun dışında kayda değer bir şey göremedim. Hoş takip ettiğim LG'nin OLED tv'si ve tablet dışında bir donanım da takip etmiyorum... 

Tablet kısımnda da samsung Tab S9 ve Apple iPad Air 5. nesil arasında gidip geliyorum. Apıl ekosistemine dair evde tek cihaz yok yakın gelecekte de (önümüzdeki 100 yıl) olacak gibi durmuyor. Buna karşın akıllı saat ve telefon samsung. Telefondaki işlemciden gayet memnunum.. hoş S20FE kullanıyordum bundan önce, onda da benim kullanım açısından performans sorunu yoktu. Apıl'ın likid retina ekranı 60 Hz buna karşın Samsung en son nesil dinamik AMOLED 2x ekranını ve 120 Hz tazeleme hızını kullanmış.. 3 5 inceleme izledim, herkes Samsung bi tık daha iyi gibi siyahlar ve renk üretiminde demiş. Beni çok şaşırttı çünkü aslında ekranı açık ara iyi diyecekler ve beni aypete ikna edecekler diye o incelemelere bakmıştım...

Aklım karışık.. Samsung 4 sene ve apıl 6 sene güncelleme veriyor. apıl eski olduğu için aynı dönemde güncellemeleri kesilecek... Aypetin fiyatı 22k civarından gerileyerek buraya gelmiş, Samsung da benzer. 

sonuçta kaptanın gazına gelip kulaklık aldık, gerisi kaldı :D

Daha önce de defalarca demişimdir;  çok net; git ipad al. Bunu telefonda daima Samsung Galaxy tercih eden, Android tablet ve ipad'i de birlikte kullanan biri olarak söylüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, ZvAnA said:

Daha önce de defalarca demişimdir;  çok net; git ipad al. Bunu telefonda daima Samsung Galaxy tercih eden, Android tablet ve ipad'i de birlikte kullanan biri olarak söylüyorum. 

iPad Air M1'li modelinin ekran kalitesi iyi değil. iPad'in hangisini alıyorsun bilmiyorum ama 25k+ vermediğin sürece iPad anlamlı durmuyor. 

25-30 verip pro falan alınca evet açık ara benzer fiyatlı android'lerden daha iyi. Ama maalesef IPS ile AMOLED karşılaştırınca durum öyle değil. M1 iPad Air eski olduğu için ek 2 yıl güncelleme avatanjıda anlamsızlaşıyor... 

30'una kadar vaktim var ama şu anda S9 mantıklı gibi duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tableti film dizi vs izlemek için kullanacaksan amoled için tercih edilebilir tabi. Ama onun dışında ipad'in en ucuz versiyonunu android bir cihaza tercih ederim. Ben şahsen tableti odam dışında bir yere geçtiğimde surf yapmak, gitar çalarken akorlar ve söz bakmak, birşey tamir ederken youtube videolarını incelemek ya da tatillerde maç falan seyretmek için vs kullanıyorum. Film, dizi vs ne telefondan ne tabletten asla izlemem. Android tablette en uyuz olduğum şey güç yönetimi. Arkadaş ekranı hiç açılmayan tabletin şarjı niye cart diye biter. Atıyorum salonda oturuyorum anlık bir şeye bakacağım 2 dak, alıyorsun tableti eline şarj bitmiş. Ulan 2 senelik bile olmayan Tab S6 ne zaman elime alsam şarjı bitik, 6 senelik 5. nesil ipad ne zaman alsam mis gibi çalışıyor. Sırf bunun için asla android almam tablette.

ZvAnA tarafından düzenlendi
allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, ZvAnA said:

Tableti film dizi vs izlemek için kullanacaksan amoled için tercih edilebilir tabi. Ama onun dışında ipad'in en ucuz versiyonunu android bir cihaza tercih ederim. Ben şahsen tableti odam dışında bir yere geçtiğimde surf yapmak, gitar çalarken akorlar ve söz bakmak, birşey tamir ederken youtube videolarını incelemek ya da tatillerde maç falan seyretmek için vs kullanıyorum. Film, dizi vs ne telefondan ne tabletten asla izlemem. Android tablette en uyuz olduğum şey güç yönetimi. Arkadaş ekranı hiç açılmayan tabletin şarjı niye cart diye biter. Atıyorum salonda oturuyorum anlık bir şeye bakacağım 2 dak, alıyorsun tableti eline şarj bitmiş. Ulan 2 senelik bile olmayan Tab S6 ne zaman elime alsam şarjı bitik, 6 senelik 5. nesil ipad ne zaman alsam mis gibi çalışıyor. Sırf bunun için asla android almam tablette.

Pil ve Ekran konusunda S9 testlerde önde. Dediğim gibi, ben testlere beni aypete ikna etsin diye baktım, pişman ettiler :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok