Nvidia RUBIN GeForce RTX 60? (2026)
0

3 posts in this topic

Posted (edited)

Nvidia başkanının bu sabah Computex'te sunumu vardı. Blackwell tabıtımı haricinde bir sonraki nesil grafik mimarisini de duyurmuş: Vera Rubin!

https://videocardz.com/newz/nvidia-unveils-vera-rubin-as-next-gen-gpu-architecture-patron-rubin-ultra-to-sport-12-hbm4-stacks

Hakkında fazla bir şey bilmiyoruz tabi henüz. AI tarafı için kullanılan modellerinde HBM4 olacağı, Rubin ile birlikte Vera cpu'nun da geleceği, Nvlink'in falan hepten uçağı gibi şeyler söylenmiş. Yine bu toplantıda dillendirilen ve gösterilen Blackwell Ultra modeli Rubin için de geçerli olacakmış.

Rubin'in 2026'dan önce gelmesi de beklenmez. Ayrıca oyun kartlarına gelmesini biraz daha fazla bekleyeceğimiz de kesin. Hatta oyun tarafı için belki de başka bir mimari geliştirilir. Daha önce Volta ve Hopper mimarisini oyun tarafında pek de görmedik. Ve hatta, sunumunda Nvidia Rubin'i Blackwell'in devamı, Blackwell'i ise Hopper'ın devamı olarak gösterdi. Hiçbirini GeForce tarafında görmüş değiliz ve göreceğimiz de kesin değil.:lol: Ama heyecanlı oluyor.:mrgreen:

Tabi Blackwell bile henüz kullanıma sunulmamışken Nvidia'nın bir sonraki nesle dair bilgi vermesi de enteresan. Ama adamların istikrarı bozmadan devam ettiği görülüyor.

Edited by mamad
TatanQa likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

adamlar resmen tekel oldular... amd gpu tarafında nal topluyor :cici:

rtx 5 serisi gelmeden 6'yı konuşmak anlamsız ama şu noktada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.