Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

İş yerinde kurumsal Vodafone tarifelerine geçme planımız var. Bununla birlikte alınacak yeni hatlar için çalışanlara 5-8 arası yeni cihaz alma ihtiyacı doğdu. Ben de uygun fiyatlı alternatiflere bakarken Android'de 1000 TL altındaki modellerden bir tek Asus Zenfone 2 Laser dikkatimi 800 liralık fiyatıyla çekti. Windows 10 Mobile tarafında ise 700 liraya Lumia 640 veya hatta 500 liraya 535 çok güzel bir alternatif olabilir diye düşünüyorum. Yalnız sıkıntı bu telefonları satacak adam gibi büyük şirketlerin ve telefon operatörlerinin olmaması. Kliksa, hızlıal ve hepsiburada gibi iki üç yer dışında satan eden yok bu telefonları. Oysa Asus'u her yerde bulabiliyorsunuz. Aslında Windows mobile almak fiyat/performans nedeniyle daha mantıklı gelse de bu sebepten dolayı almasam mı diye de düşünmeye başladım. Siz ne dersiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim windows phonedan ümidim kesildi. Açıkçası çok geç kaldığı gibi geldiğinde de çoktan eskimiş olacak. Windows Phone 8.1 artık yaşını iyice belli etmeye başladı web surfing esnasında. Internet explorer bu yükü kaldıramıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten microsoft' da windows phone' dan ümidini  kesmiş durumda. Nokia' nın elden çıkarılması bu gerçeğin deklarasyonuydu, düşünsenize xbox' a bile windows 10 temelli bir os gelmişken telefonlar halen beklemede. Bu saatten sonra markette de bir gelişme beklemiyorum... Artık ne alınacak ne de başkalarına önerilecek bir alternatif değil wp ekosistemi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uygulama eksikliği bazen sinir bozucu olabiliyor. Uzun süredir ciddi bir ilerleme kaydedilmedi, WP10'dan çok umutluydum ama gerçekten gecikti. Ve şimdi de Android uygulamalarının çalışacağı beklentisi boşa çıkmış oldu.

Samsung NX serisi bir fotoğraf makinesine geçmeyi düşünüyorum, Smart Camera APP diye bir uygulama var ve telefon ekranından fot. makinesini yönetebiliyorsunuz. Tabii ki WP'da yok... Böyle ufak tefek eksiklikler bir süre sonra sinir bozucu hale gelse de akıcılığı ve kullanışlılığı nedeniyle Android'e dönmek istemiyorum... Ama sabrım ne zaman taşar bilemiyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android uygulamalarının çalışmaması çok sorun olmayacak belki. ios 'tan uygulama aktarma desteği geliştirilmeye devam ediyormuş. Aslında o daha iyi. 

WP 'den ümidi herkes kesti ama MS kolay kolay bırakmaz. Tabii bırakmıyor, doğru dürüst destek de vermiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bırakacağına pek ihtimal vermiyorum. WP yeni bir sistem değil, çoğunluk 8.0 sonrasını bildiği için bırakacağını düşünüyor ama WP eko sistemi çok öncesine dayanıyor ve o dönemde pazar payı yok denecek kadar azdı. Buna rağmen bırakmadılar ve önce 8.0 sonra 8.1 derken az da olsa bir pazar payına ulaştılar. WP10 ile bu kadar iddialı gelirken bırakmaları pek mantıklı görünmüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft WP' den ümidi kesmez, hani lumiadan ümidi kesebilir belki ama microsoftun işi zaten OS Wp10' u bi şekilde tüm telefonlara kurulabilir yapar öyle bir atraksiyonu olabilir. Belki biraz fantastik bi fikir ama wpden vazgeçmez yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumia 1320 yi elimden düşürüp kırmayı başardım. Helal olsun bana. Artık herşeyimi satıp savıp bir mağaraya çıkmaya karar verdim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm iyimiş bak bu iş, aslında düşünebilirim. Lumia 735' ten çok memnunum normalde aslında ama babamada bi yandan bi telefon arayışı içerisindeyim. Şimdi N11 gibi bir yerden satın alırsam %25 indirimle çok cazip bir fiyata alınabilir Xiaomi Mi4. Win 10 attın mı bide onun üstüne o özelliklerle telefon yan gelmez bi daha. Düşünmeye başlayalım hemen :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Niye hocam özellik bakımından Asus Zenfone' dan pek bi farkı yok gördüğüm özellik bakımından. Microsoft benzer fiyat aralığında böyle özelliklerde bi cihaz vermiyor ki verse zaten uğraşmazsında. Xiaomi kötü bi mark değil gördüğüm kadarıyla en son 2 hafta önce gelen çinlinin elinde vardı hatta baya beğendim modelini tam bilmiyorumda Mi yazıyordu kasası falan güzeldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu cihaz ne adam gibi güncelleme alır ne de MS buna resmi destek verir. MS daha iyi cihaz verse de almam zaten bundan sonra. WP bitti benim için. 

Nokia 3310 alıp yoluma devam edecem. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:D

Destek mestek istemez hocam benim standart uygulamalarım çalışsın yeter zaten. Tek o uygulamalara güncelleme geldiğinde yenilesin ki o her türlü oluyor zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam mobil işletim sistemlerinde sadece uygulamalar güncellensin demek olmuyor. Örnek android. Uygulamaların temel aldığı bir çok kütüphane ve işlev aslında OS den geliyor ve temelde bir sistem açığı varsa o durumda uygulamaları güncellesen de sorun çözülmüyor. Bakınız Ameledroid zero day bugları. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android cephesi ama o :) Win Mobil OS' de öyle derin bi sıkıntı görmedim hiç ilk başından beri kullanıyorum nerdeyse hem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows ve iOS da da durum farklı değil. Android gibi açık var demiyorum ama OS in düzenli olarak güncellenmesi gerekiyor. Wp deki 8.1 resmen 3310 un OS u gibi çakıldı kaldı gram ilerleme yok hala. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nası bir ilerleme beklediğinlede alakalı belki birazda hocam :) Markanın kendi üreticileri adam gibi destek veremiyorken çok büyük beklenti zaten yaratmamak gerekli sanırım. Benim gaz zaten babamdan ötürü biraz yoksa L735' le yola devam ederim uzun bi süre yada Lx50 serisine bakarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi Mi 4 için wp 10 çıkmış. Ben de Densha gibi düşünüyorum. Lumia almak lazım ama bunun da kendine göre bir avantajı var.

Kurmak birkaç dakika sürüyormuş ve sorunsuzmuş. En azından bir süre kullanılır, memnun kalınmaz ise Android e dönülür.

Doğrudan microsof tan geliyormuş, belki güncellemeleri de sorunsuz gelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumia 640 ı nokia care merkezine götürdüm. 180tl ye ekran değişecek. Ondan sonra 1320 yi emekliye ayırmayı düşünüyorum bir süre. 640 a geçiş yapacam sanırım. Bu arada konu dışı ama turkcellde güzel bir kampanya denk geldi. numarasını taşıyana 750dk 1000 SMS ve 2gb internet yanında 8 gb internet hediyesi ile 35 tl faturalı 24 ay taahhütlü. Açıkçası son zamanda çekmeme sorunları artan vodafon dan sıkıntı geldi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi için kurgum şu şekilde, N11 üzerinde 1050lira gibi bir rakamdan satılıyor. Pedere telefon almamız lazım, adam geçen küfür eder gibi söledi resmen sokakta ki çöpçüde bile var bi bana almıyon falan gibisinden. :D

Benim planımda elimde ki L735' i ona verip, %25 indirim + babamın world cardda ki 100 küsür lira bonus puanıda kullanarak 700 lira vs gibi çok cazip bir fiyattan kapatma fikri var. O özelliklerde ki bir cihaz için win 10 olmasa bile iyi olur gibi bence. Hani olurda bende bi memnuniyetlik olsa al baba sen bunu kullan ben benim telefonla devam etçemde derim yine.

Lumianın 900 serileri gelse ona bakıcamda türkiyede microsoftun esanesi pek kalmadı gibi telefon konusunda.  :S

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok