internet yasaklarında yeni gelişme.
2 2

Bu konuda 381 mesaj var

arada bir internetin yarısı gidiyor gibi bu aralar, nasıl anlatsam bilemedim. facebook'ta resimler açılmıyor mesela, bazı forumlarda avatarlar yerinde soru işareti falan oluyor. spotify'a bağlanamıyor no connection yazıyor. bir süre sonra düzeliyor sonra yine bozuluyor falan saçmaladı iyice. başına gelen var mı başka?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün yurtdışı lokasyonlu web sayfalarının %80'ine giremedim. Yaklaşık 3-4 saat sürdü bu kopukluk. Yurtiçindeki siteler gayet erişilebilirdi ama. Sonra parça parça gelmeye başladı siteler. Gece yarısı normale döndü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dropbox gitmesi çok saçma oldu, umarım dropbox'ın kendisiyle ilgili birşeydir

Vpn ile çalışıyor, biri birşeyler koydu belki, ona ulaşılmasın diye engellendi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 dosyaya erişilmesin diye tüm sistemi tüm türkiyeye komple engellemek de iyiymiş, anca bizim kapasitesizlerden çıkar zaten böyle birşey...

neyse, sitesine girdim açılıyor bende? olay nedir ki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne yapacaklarını şaşırdılar iyice, onedrive paralı bir servis olduğu ve Microsoft'un Türkiye'de direkt olarak ofisi olduğu için kapanma ihtimali yoktur, en azından dosyalarımızı silip Paypal gibi saçma bir uygulama yapmazlar diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam haklısınız ama Google direkt olarak Office 365 gibi bir servis satışı yapmıyor Türkiye'de, sadece reklam hizmetleri mevcut. Microsoft'un durumu ise malum, her kamu kurumunda bile Office lisanslı bilgisayar dolu, onedrive hizmetinin çok aksamaması lazım bu nedenle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne yapacaklarını şaşırdılar iyice, onedrive paralı bir servis olduğu ve Microsoft'un Türkiye'de direkt olarak ofisi olduğu için kapanma ihtimali yoktur, en azından dosyalarımızı silip Paypal gibi saçma bir uygulama yapmazlar diye düşünüyorum.

Hocam haklısınız ama Google direkt olarak Office 365 gibi bir servis satışı yapmıyor Türkiye'de, sadece reklam hizmetleri mevcut. Microsoft'un durumu ise malum, her kamu kurumunda bile Office lisanslı bilgisayar dolu, onedrive hizmetinin çok aksamaması lazım bu nedenle.

Google'ın docs servisinin ve google driveın ücretli versiyonları da var. Engelleyebiliyorlar demek ki.

Bence de onedrive 'ı engellemek Office 'in düzgün çalışmasına engel olacağından çok sorun çıkarır ama gene engellerlerse engellerler. 

Edit:

https://turkeyblocks.org/2016/10/08/google-drive-dropbox-blocked-in-turkey/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Office nedir, OneDrive nedir, ne işe yarar gerçekten bilen birileri yasaklıyor olsa beynimizi yoralım. Ama kesin olarak bilmiyorlar. Bilen adam Youtube'u engelleyeceğim derken tüm Google servislerini havaya uçurmazdı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

işin bir de o yanı var.

Dropbox 'a erişilmiyor. Google drive'a bilgisayardan erişebiliyroum, ipad sadece dosya isimlerini alıyor, dosyayı gösteremiyor.  Google'ı engellemek zor anlaşılan , bir servisi kapatınca diğer servisler etkilenebiliyor. 

Ne engelleniyor böyle onu da anlamıyorum zaten. Herkes vpn 'i açıp giriyor nereye istiyorsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir halt bloklanacağından değil tabii ki, engellenmeye çalışılan dosyalar verinin kendisi bile değil. ".torrent" dosyası. Ne yaptıklarından bir gram haberleri olsa şu girişimin anlamsızlığını anında farkederler. Aslında bilmediklerini de düşünmüyorum, olay sırf üstlerine biz bir şey yapıyoruz, engel olmaya çalışıyoruz izlenimi verme girişimidir büyük olasılıkla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aptal bunlar aptal. 

GitHub öyle OneDrive 'a falan da benzemez, nice sunucularda çalışan yazılımlar, yazılım kütüphaneleri burada host ediliyor, nice paket yönetim araçları, npm vs. buradan çekiyor paketleri, şimdi bu yazılımlar nasıl update alacak, etrafından dönmek için ne taklalar atılacak merak konusu. Birçok yazılım firmasının workflowu bu servisten geçiyor. Yazılımın kalbi noktasında artık GitHub, pazartesi iş başı yapanları hoş sürprizler bekliyor.

Hiç daha boşuna "girişim", "destek verdik", "hedef 2023" demesinler. Ev kullanıcı yine kaliteli bir VPN baksın. Sunucularda bunun konfigürasyonuyla uğraşacak arkadaşlar da çok küfür etmesin, insan bu memlekette ağız bozdukça alışkanlık yapıyor.

D6bRPx.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok