internet yasaklarında yeni gelişme.
2 2

Bu konuda 381 mesaj var

ben mezun oldugum universitenin VPN'ni kullaniyorum ama digitalocean'dan bir server yeri kiralamaya da sicak bakiyorum cunku mobilde opera vpn'e muhtacim...ki o da dün sicti

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben mezun oldugum universitenin VPN'ni kullaniyorum ama digitalocean'dan bir server yeri kiralamaya da sicak bakiyorum cunku mobilde opera vpn'e muhtacim...ki o da dün sicti

Orbot var hocam VPN içinde bulunuyor free oda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hızı 0.3 mbit e düşürmüşler , VPN çalışsa ne olur. Böyle kullanamayacağımdan telefonu bağladım routera . 6gb kota birşeye yetmez tabii bilgisayarda . Biraz böyle kullanalım bakalım , belki düzelir hızlar bugün. 

Kişisel vpn leri nasıl blocklarlar bilmiyorum , o daha zor , bence yurtdışı çıkışı kapatırlar toptan gider.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hızı 0.3 mbit e düşürmüşler , VPN çalışsa ne olur. Böyle kullanamayacağımdan telefonu bağladım routera . 6gb kota birşeye yetmez tabii bilgisayarda . Biraz böyle kullanalım bakalım , belki düzelir hızlar bugün. 

Kişisel vpn leri nasıl blocklarlar bilmiyorum , o daha zor , bence yurtdışı çıkışı kapatırlar toptan gider.

Hocam bu olay turksata ozguymus superonlineda falan boyle birsey yok su anda..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

imgur e giriyorum, daha doğrusu giremiyorum. VPN açık olduğu halde uyarı mesajı çıkıyor . Nasıl oluyor? 

VPN açıkken , bir de browser Zenmate eklentisini aktifleştirince site açılıyor  :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben imgure her turlu girebiliyorum vpnsizde..

Belki gercekten arizadir kisitlama olsa siteleri yada vpnleri kapatirlardi onlar acik ama sadece net cok yavas..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

DNS'ten patlıyor olmayasınız?

--

Beklendiği üzere nihayetinde public VPN 'lere de savaş açtılar. Şimdiye kadar yapılmamış olmasının zaten teknik yetersizlik olduğunu düşünmüyorum, zira bu sansür, DPI vs. hizmetlerini devlet memurları üretmiyor, yabancı firmalardan satın alınıp kuruluyordu. Demek ki artık "o kıvama gelmiş" olduğumuza karar verilmiş.

Benim de şuan kullandığım gibi, DigitalOcean 'dan $5 'a bir VPS alıp OpenVPN sunucu olarak kullanmak en temiz çözüm. Bandwidth çok, cihaz sınırlaması vs. yok, firma kurumsallığı da adı sanı bilinmedik VPN firmaları gibi değil en azından. Yakın gelecekte aşağıdaki videoda anlatılan yöntemlerle vs. "akıllı" çözümler satın alıp bu yolu da kısıtlamaya çalışabilirler, bu durumda da fingerprinting yapılamayacak şekilde konfigüre etmek vs. gerekecek. Türkiye 'de yaşayarak bu yarışa bir kere girdiniz artık, bunun sonu yok.

İlgili video:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DigitalOcean  ve benzeri firmaların ip aralıkları belli bir yüzde ile bloklanamaz mı?

DNS patlıyormuş, telefon olunca telefonun üzerindeki dns i alıyor . Mobil network aktiken google dns kullanmanın ayarını göremedim . Wifi için var sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

imgur un bir kısmı hata veriyor , bir kısmında malum safya çıkıyor. Olay nedir anlamadım. 

DNS 'i google dan alıyorum, pia vpn açık  . Benzer sorun yaşayan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Openvpn de (free) iki cihaz ayni anda baglanabiliyor diye biliyorum.

Bir de hep soruyorum , bu tarz vps kiralayip onun uzerinden internete ciktiginizda da sizi proxy arkasindan gecirebilirler , http trafiginizi gorup maillerinizi bile okurlar, kafayi taksa https i bile sertifika vb ile asabilirler.

Yani vps im var ordan cikiyorum zaten diyip hassas login bilgilerinizi (mail, banka , onem verdiginiz sosyal medya hesaplariniz yada youtube hesabiniz vb ) kendi vpniniz ile baglandiginiz vps uzerinden gecirmemek lazim yine de...

@@ResetButton

DNS'ten patlıyor olmayasınız?

--

Beklendiği üzere nihayetinde public VPN 'lere de savaş açtılar. Şimdiye kadar yapılmamış olmasının zaten teknik yetersizlik olduğunu düşünmüyorum, zira bu sansür, DPI vs. hizmetlerini devlet memurları üretmiyor, yabancı firmalardan satın alınıp kuruluyordu. Demek ki artık "o kıvama gelmiş" olduğumuza karar verilmiş.

Benim de şuan kullandığım gibi, DigitalOcean 'dan $5 'a bir VPS alıp OpenVPN sunucu olarak kullanmak en temiz çözüm. Bandwidth çok, cihaz sınırlaması vs. yok, firma kurumsallığı da adı sanı bilinmedik VPN firmaları gibi değil en azından. Yakın gelecekte aşağıdaki videoda anlatılan yöntemlerle vs. "akıllı" çözümler satın alıp bu yolu da kısıtlamaya çalışabilirler, bu durumda da fingerprinting yapılamayacak şekilde konfigüre etmek vs. gerekecek. Türkiye 'de yaşayarak bu yarışa bir kere girdiniz artık, bunun sonu yok.

İlgili video:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SSL güvnelik sertifikası sağlam görünüyorsa yine de vpn iletişimdeki bilgileri takip edebilir mi? 

Benim bildiğim kadarı ile VPN  bağlantınızdaki diğer serverlar ne görüyorsa o kadar görebilir. SSL sağlamsa sorun yok diye biliyorum.

https://twitter.com/anadoluajansi/status/794817475061813248

https://twitter.com/aliterasyon/status/794820054831480832

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vpn ile vps e gidene kadar ve vps ten gelen trafigi artik buradaki isp vs goremez.

Ama vps ten sonra ciktiginiz yerlerde http olan trafiginiz vps hizmeti aldiginiz firma ve hatta oradaki tedarikci isp tarafindan gorulebilir

Https de ise daha zor ama imkansiz degildir elbet

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https i , vps aldığınız firma zor da olasa görebilecekse , onu zaten burdaki isp de aynı yöntemle görebilir. Ek risk kısmı tartışmalı oluyor.  Orda https nin güvenilirliğini sorgulamak lazım, görülebiliyorsa ne anlamı kalıyor.

şunu paylaşıyorlar şimdi twitter da . Bittorent in im uygulamasıymış.

http://www.bleep.pm/

Yurtdışı bağlantıyı kapattıklarında bunların hepsi geçersiz oluyor tabii. Onu kapatabilirler mi? Bence kısa süreliğine kapatabilirler. Uzun süre zor , her iş aksar çünkü. 

iran'da bildiğim kadarı ile sadece devletin izin verdiği VPN ler kullanılabiliyor, onlarında içeriğini devlet görebiliyor. 

Doğrudan uydu bağlantıları varmış iran 'da satılan  . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CaRaBeeN, doğru anladıysam VPS (üzerinde VPN veya direkt VPN) hizmetini veren firmanın şifresiz iletişimi görebilmesinden bahsediyorsun. Evet görebilirler, bu sebeple adı sanı VPN işi dışında duyulmamış firmalar yerine sunucu sağlayıcı güvenilir, adı sanı adresi belli firmalar kullanın diyorum. Öte yandan, VPN hiç kullanmasanız bu sefer şifresiz trafiğinizi TTNET vs. ISP 'niz ve kimbilir Türkiye şartlarında daha kimler görüyor. Bu noktada soru şu: TTNET 'e mi güveniyorum, Amazon (AWS), DigitalOcean vs. mi? Neticede bu trafiği biri taşıyacak, CD 'ye bastırıp SSL kullanmayan firmanın adresine postalayacak haliniz yok.

Ben ikincisine 1000 kat fazla güvenirim. Tabii ki tercih meselesi.

@@ResetButton

DigitalOcean  ve benzeri firmaların ip aralıkları belli bir yüzde ile bloklanamaz mı?

Bloklanabilir ancak şöyle bir durum var, DigitalOcean ve benzeri cloud servislerinden bir makine açmak 30 saniyelik iş, IP değiştirmek o kadar bile değil. Haliyle bütün DigitalOcean poolunu banlamak lazım, o zaman da pek çok alakasız, DO kullanan siteyi engellemiş olursunuz. Kaldı ki DO gibi onlarca provider var, bunların bir çoğunun da poolu sabit değil, ihtiyaç halinde sıklıkla eklenen, çıkarılan dinamik bir yapıları var. Aynı IP aralığında bir sürü VPN 'le alakası olmayan firmanın çok sayıda hizmeti var. Mesela OpenVPN kurup kullanılmasın diye AWS 'i banladınız, bunun önüne IP banlayarak geçmeye çalışmakla Internet 'i yurtdışına kapatmak/whitelist etmek hemen hemen aynı kapıya çıkar.

Bu tür kişisel OpenVPN kurulumlarının esas aşil topuğu protokol ve implementasyon noktasında ortaya çıkıyor. Mesela default OpenVPN portu 1194, UDP üzerinden. Bunu default kullanırsanız şak diye belli olursunuz, bağlantı engellenebilir. Ama mesela aynı kurulumu 443 portuna alırsanız HTTPS gibi görünürsünüz. Hatta performans kaybını kabullenirseniz TCP 'ye alırsınız. Daha iyisi OpenVPN 'in, dışarıdan da yapılacak isteklere cevap vermesini engellemek için başka bir çözümün üzerine (mesela obfsproxy vs.) entegre edebilirsiniz, veya port knocking tarzı basit bir authentication yapısı ekleyebilirsiniz, ki Çin 'de bunu yapmak gerekebiliyor birkaç sayfa geride verdiğim videoda anlatıldığı üzere.

Bunlar implementasyon problemleri, düzgün takip edersiniz, bunun bir topluluğu oluşur, bilen adamlar konfigürasyonları yükler nete, çözülür. Bir de OpenVPN 'in kendi problemleri var, mesela OpenVPN handshake sürecinin tespit edilebilirliği, packet size/timing üzerinden tahmin yürütülebileceği düşünülüyor. Bunun yapılabilirliğini ben net olarak söyleyemem, ancak tabii buna da çözümler mevcut. Esas mevzu burada kendi OpenVPN kullanımınızı, ne kadar başka bir şeyin kullanımına benzetebilir, trafiğe gürültü eklerseniz, fingerprintinizi oluşturmak ne kadar zorlaşırsa o kadar size engel olayım derken yanlışlıkla başka şeylere engel olunmasına sebep olursunuz, o seviyede de "henüz" interneti kapatmayı göze alamazlarsa, engelleri aşmaya devam edersiniz.

Artık bu yarış başlarsa, habire bunlarla uğraşmak durumunda kalacak kullanıcı. Küba 'nın doktorları, Türkiye 'nin network adminleri ünlü olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VPN erişiminin bloke olması, Uydunet bağlantımın 50/4mbitten 0.25/0.25 mbite düşmesi ve bu nedenle haftasonu için önceden planlanmış Extra Life stream etkinliğinin yalan olması, bu nedenle bir community'e ağır bir şekilde rezil olunmak ve bunun karın ağrısı olarak bünyeye geri dönmesi, acile yatıp famodin iğnesi yemek! Artık fazla gelmeye başladı bu ülkede yaşamaya çalışmak...

AranelSurion, ionian and Trexxx beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Whatsapp ben de ve arkadaşlarımda text olarak çalışıyor FAKAT bazı arkadaşlarım hiç bir şekilde resim alamıyor veya atamıyor. Ben de vodafone 3G üzerinden resim alıyor ve gönderebiliyorum ama evdeki SOL Fiber üzerinden hiç bir şekilde resim gönderemiyor veya alamıyorum. Artık ne çeşit engellemeler yapıyorlarsa böyle saçma sapan şeyler oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Whatssapp şifreli bir protokele geçmişti. İçeriği ayıklayıp bloklayamamaları lazım sizdeki sıkıntının bandwith kaynaklı olmadığına emin misiniz?

Bende Uydunetle sıkıntı yaşıyorum enfazla 1.3 mbit down 0.3 up (25/2 mbit normalde) görüyorum ve vpn bile açsam internet çekilmez halde :icon_crash::icon_evil:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Whatssapp şifreli bir protokele geçmişti. İçeriği ayıklayıp bloklayamamaları lazım sizdeki sıkıntının bandwith kaynaklı olmadığına emin misiniz?

Eminim
Download Speed: 36.45 Mbps
Upload Speed: 5.35 Mbps

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Uydunetle sıkıntı yaşıyorum enfazla 1.3 mbit down 0.3 up (25/2 mbit normalde) görüyorum ve vpn bile açsam internet çekilmez halde :icon_crash::icon_evil:

Şimdi düzeldi hızlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok