internet yasaklarında yeni gelişme.
2 2

Bu konuda 381 mesaj var

Önemli bir haberden çok malumun ilanı. Daha önce de başka "güvenlik" şirketleriyle benzer ilişkiler gün ışığına çıkmıştı, ne oldu?

Ama gel gör ki daha kendi vatandaşlarının kimlik, adres, telefon bilgilerini güvende tutamıyorlar. Çoluk çocuğun elinde geziyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ChipArchitech de birkaç kez bu tip amaçlarla kullanılan donanımların en büyük alıcılarından birinin son yıllarda Türkiye olduğunu yazmıştı.

Son dönemdeki internet yavaşlamaları bununla ilgili belki . Birşeyler ayarlıyor olablirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada es geçiliyor ancak Türkiye 'nin doğu illerinde birkaç gündür internetin fişi çekilmiş durumdaymış. Twitter 'da @turkeyblocks 'dan: 

New internet shutdown in southeast #Turkey: 8% of country's IP network offline in 3rd day of #Diyarbakir unrest

Pedofili yakalayacağız diye başladılar işe, URL yasaklamaları, büyük servislerin yasaklanması, DPI vs. derken sıra milyonlarca insanı network dışına atmaya gelmiş. Bu tip olaylar Dünya haritasında başka nerelerde gerçekleşiyor bir bakmak huzursuzluğa yeter.

"Fişini çekin kurtulun" diyorduk, çekip kurtulacaklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

26 Ekim'de sabah başladı kesinti, tüm gün mobil hatlardan nete girilemiyordu. Dünde yine sabah başladı (saat bilmiyorum) 14.30 gibi Antep'te cep telefonlarından nete bağlanılabildi. 

Dün sabah Maraş - Osmaniye - Maraş - Antep yaptım. Maraş'tan Osmaniye'ye giderken Gaziantep il sınırından da geçiyorsunuz. Antep sınırı tabelasına geldiğinizde mobil internet anında kesiliyor. Maraş ve Osmaniye'de böyle bir sıkıntı yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Artık facebook twitter kesmedi, whatsapp bile engellendi. 

telefonlara üreticiler standart olarak vpn eklesinler bari dedikten sonra ios için bir vpn önerisi alabilir miyim?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VPN olarak ne kullanıyorsunuz ? Aile üyeliği gibi olan versiyonu bulunan var mı bildiğiniz ?

cyberghost ın 5 cihazlık kullanım hakkı veren üyeliği işe yarayabilir.

Telefonlarda ücretsiz OperaVPN kullanılablir. Hızı ve ping iyi değil ama web, facebook vs için iş görür. 

Tabii bunlar bir yere kadar işe yarar . dün hız 0.3 mbit e düşmüştü uydunette , vpn ile düzelmiyor sonuçta çıkışı yavaşlatmışlar. 

VPN lere erişim de engeelenebilir. Yurtdışına erişim tamamen engellenebilir, ya da geçen haftalarda belli bölgelerde görüldüğü üzere interneti tamamen kapatabilirler.  Büyük şehirlerde interneti kapatmak daha zor , bütün ekonomi allak bullak olur . Ancak yaparlarsa da yaparlar, şu ana kadar "o kadarını yapmazlar " diyernlerin haklı çıktığını görmedim hiç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diğer başlığa link atmıştım, şimdi bulamadım linki. 

Cyberghost a ilk üyelikse 7dolar (?) gibi bir fiyattan bir yıllık abonelik alınabilioyordu. 

Bir yere kadar çözüm tabii bu . Ben whatsapp kullansam da karşı taraf kullanamıyor ki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zenmate premium ile hem cep telefonunda hem de bilgisayarda yasaklı engellemelere takılmadan kullanabiliyorum. tabi vpn servislerine de engel koyarlarsa intranet olarak kullanırız. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok