internet yasaklarında yeni gelişme.
2 2

Bu konuda 381 mesaj var

Bir de bu VPN ler çok pil tüketiyor değil mi ? Gezi de tunnelbear dan öyle kalmış aklımda.

Sabahtan beri Open VPN kullanıyorum bataryada bir fark görmedim %10un altında etki etmiştir ettiyse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arada TunnelBear'ı açıyorum, takılıp 2-3 dk force stop yapıyorum. Hem arkada ne yapıyor bilmiyorum, gerek yok açık durmasına.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sabahtan beri Open VPN kullanıyorum bataryada bir fark görmedim %10un altında etki etmiştir ettiyse.

rakamlarla konusamicam ama bana saglam pil somuruyormus gibi geliyor mendebur :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir de youtube hala devlet tarafindan "sakatlanmis" durumda. videolari anca 144p ile acabiliyor. VPN ile girilince normal hizinda tabii.

kafam girsin alakali mercilere

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefon actim direk robot cikti birkac saat sonra duzelecektir diye.

Baglanti toptan yavas oldugundan vpn falan ise yaramiyor zaten. Bir suru server denedim hepside yavasdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mobil de denedim, 4g ile 50mbit hız aldım. Bu yavaşlatma ne işe yarıyor.

Eksi vs de millet vpn, tor geyiği döndürüyor. Vpn de yasaklanabilir, tor da. Bütün interneti

kesmek kolay değil, çok sorun çıkar ama yurtddışını kesip ülkeiçi ağa çevirebilirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kendi VPSim üzerinden kullanıyorum, VPS de Ramnode un 3 aylığı 8$ olan tarifesi.

Ramnode üzerinden (yada benzeri digitaloceans vs.) internete çıkarken nasıl bir yöntem kullanıyorlar? Proxy vb üzerinden çıkartılmadığımızı, hareketlerimizin sniff'lenmediğini nasıl garanti ediyorlar?

Yani burdan ramnode üzerindeki vps'e kadar vpn ile gittik hoş, oradan internete çıkışımızdaki güvenliğimiz nasıl olacak?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@CaRaBeeN Bilmiyorum öyle bir garanti veriyorlar mı, açıkcası araştırmadım da. Muz cumhuriyetindeki saçma sapan ağdan çıkıp doğru düzgün engelleme olmadan internete bağlanabiliyor olmak yeterli benim için. Belki kullanım sözleşmesinde yazıyordur sorduklarınız.

Cyberghost VPN ve yanında birkaç yazılım için daha Huble da indirim var. Şu anda fiyatı $7,80.

https://www.humblebundle.com/lifehacker-software-bundle

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

App Store'da en çok arananların hepsi VPN. Yüzlerce VPN'in tün IP blocklarını engellemek büyük iş olduğu için kökten keselim demişler belli. Hız sürünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus yavaşlatınca neyi engellemiş oluyorlar?

Yavaş da olsa ne paylaşılacaksa yine paylaşılıyordur, yavaşlatmak ona engel olmaz ki.

Benim steamden oyunindirmeme, netflix ten film izlememe engel olur.

Edit

Farklı vpn server lara bağlandım, hız düzelmedi. Max 1mbit

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@CaRaBeeN Bilmiyorum öyle bir garanti veriyorlar mı, açıkcası araştırmadım da. Muz cumhuriyetindeki saçma sapan ağdan çıkıp doğru düzgün engelleme olmadan internete bağlanabiliyor olmak yeterli benim için. Belki kullanım sözleşmesinde yazıyordur sorduklarınız.

Cyberghost VPN ve yanında birkaç yazılım için daha Huble da indirim var. Şu anda fiyatı $7,80.

https://www.humblebundle.com/lifehacker-software-bundle

Evet biraz baktım privacy bölümünde.

Öncelikle şirket adresi telefon vb. yok , direk şu var :

"If you are at any point displeased with our services, you can email Nick A. (CEO) directly at nick[at]ramnode.com."

When you visit our website we will capture your IP Address, time of and duration of visit, and time and duration of the pages on our website that you view. We may tie this information to personally identifiable information we have about you.

Aradığım tam anonimlik değil -pekte mümkün değil zaten- tabiki ama yine de vpn açıkken, hesaplarıma login olurken (sosyal medya, banka , mail vb) tereddüt etmeyeceğim bir servis arıyorum

Yıllık Zenmate üyeliği var ama onu sadece chrome browser eki olarak youtube vb. (login olmadan) kullanıyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir şey yazıyor:

Bu akşam Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından operatörlere gönderilen bir talimat ile 5651 sayılı kanunun 6cı maddesinin 1 fıkrasının ç bendi çerçevesinde VPN servislerinin kapatılması istendi. Bu servisler arasında; Tor Project, VPN Master, Hotspot Shield VPN, Psiphon, Zenmate VPN, TunnelBear, Zero VPN, VyprVPN, Private Internet Access VPN, Espress VPN, IPVanish VPN var. 

Gözümüz aydın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamin edildiği gibi buraryı izliyor vpn servisleri. Tunnelbear türkiye ye limiti kaldırmış. Bunu yaptıklarına göre yasaklamaya karşı kedi fare oyununa da girebilirler,

İnsanın aklına , ne olacka da vpn i bile yasakladılar sorusu da gelmiyor değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

omru hayatimda twiter kullanmadim.ç1-2 link veriline en fazla tiklamismtir whatassp nedir falan bidigim bile yok telefonum yok umurumda degiller

ama neti 1 mbite cekip neti kapatinca world of warcraft oynamakta bile zorluk cekiyorum

yoksa sosyal mediaya gicigim yani ustelikte yokum

bi halt olsa ingtragrammis twitermis yarin dunya genelinde havaya ucsa umursamam hatta sevinirim

internet yasaklari beni prno sitelerden vuruyo

boyle bisi hic gormemistim

ulan memleket darbe kalkismasi yasadi da olmadi boylesi

bi kac saatlik dun sabah ile sinirli olsada tamam eyvallah diyimde 24 saati askin engelleme ne

cine ozeniyoruz heralde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sıradan vatandaş için telefona AppStore/Google Play'den ücretli yada ücretsiz VPN uygulaması kurup hayata devam et dönemini de bitirdiler. Şu an için tek mantıklı olabilecek bağlantı yöntemi Microsoft Azure ..vb cloud servislerinden sunucu alıp onun üzerinde VPN kurup kullanmak gibi görünüyor. Bir sonraki aşamada gerekirse zaten onu da bloklayacaklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi vps kiralayayım diyorsun, paypal ile ödemek istiyorsun aa o da ne paypal zaten aylar öncesinden gitmişti! :icon_mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok