Ucuz oyun avcısı
5 5

Bu konuda 2.069 mesaj var

33 minutes ago, jackjoker said:

Rakamlar orta doğu bölgesi olacak şükelaaa by @TiesTorN

Büyük yapımlar ya aynı Usa ile ya da 10 dolar daha ucuz. Yapımcısına göre değişiyor. Birileri bir şey demişti bu konuyla ilgili bakalım sözünü tutacak mı 🤣🤣

Ya onu ben de öyle sanıyordum, göte geldi aşkımız olayı yaşıyorum şu an. :|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, wazzap said:

Ya onu ben de öyle sanıyordum, göte geldi aşkımız olayı yaşıyorum şu an. :|

steam sadece bu bölgede rakamları indirebilirsiniz önerisinde bulunuyor. büyük yapımlarda bu indirim ama olması gerektiği gibi işlemiyor. bazıları bire bir USA ile aynı bazıları -10 dolar daha ucuz. mesela şuan durum bu şekilde. bazı oyunların USA fiyatı 60 dolar MENA bölgesinde 50 dolar. bazıları 70 dolar burada da 70 dolar. bazıları 50 dolar burada 40 dolar gibi. 
dediğimiz olay da buydu zaten. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Erwin said:

Stalker 2 alayım dedim üşendim. 399tl idi. 59.99$ olmuş. :(

"Firing up the old weapons system." Welcome back Torrentleech, my old friend. 

@Peregrine daha önce banlanmış e-mail adresine davetiye isteyip, davetiye gönderme hakkımın kapanmasına yol açmasaydı bütün foruma gönderecek kadar davetiyem vardı TL'den.

kendisini linç edebilirsiniz bu başlık altında :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, stardust said:

GTA IV Complete Edition attım sepete 32 Lira ama sonra elim gitmedi, yeni oyunları bile oynayamıyorum tekrar GTA 4 artık ya bir pandemi daha olursa ya da emekli olunca oynarım dedim almadım :lol:

keşke alsaymışım, üzüldüm şimdi. 

oyunun fiyatı 20 dolar olmuş, %70 indirim ile 6 dolara düşüyor. yani 180 lira.

yani kabaca 5-6 kat pahalandı genel olarak bütün oyunlar diyebiliriz.

geçmiş olsun.

bir kez daha ne kadar fakir olduğumuz yüzümüze vuruldu.

iyi oyunlar artık 70 dolardan çıkıyor. hadi orta-doğu bölgesine 60 dolardan çıktı. 2 sene indirim bekledik %50 indirimle 30 dolara düştü.

30 dolar yarın 1000 lira para demek, öbür gün 1500 - 2000.

şu denuvo denen kırılamayan DRM yaygınlaşmaz inşallah.

bir fikir:

forumda 5-10 kişi birleşip ortak bir steam hesabına alabiliriz single-player oyunları. o hesaptan yükledikten sonra offline mode'a alıp oynanabilir.

ama öyle achievementmış, online özelliklermiş falan o işleri unutacaksınız, onlar lüks. fakirlere gelmez.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, stardust said:

bir fikir:

forumda 5-10 kişi birleşip ortak bir steam hesabına alabiliriz single-player oyunları. o hesaptan yükledikten sonra offline mode'a alıp oynanabilir.

ama öyle achievementmış, online özelliklermiş falan o işleri unutacaksınız, onlar lüks. fakirlere gelmez.

steam de diretmenin manası yok ki. halen TL devam ediyorken EPIC den devam edilir. Benim oyunlarımın yarısı orada. Eskiye göre uygulaması da düzeldi. EPIC de uyanana kadar oradan devam. AMa onun da maksimum 1 senesi var onlarda USD ye geçer. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 minutes ago, jackjoker said:

steam de diretmenin manası yok ki. halen TL devam ediyorken EPIC den devam edilir. Benim oyunlarımın yarısı orada. Eskiye göre uygulaması da düzeldi. EPIC de uyanana kadar oradan devam. AMa onun da maksimum 1 senesi var onlarda USD ye geçer. 

aynen onu diyecektim ben de, marka bağımlısı olup dombili Gabe'in göbeğine bir katman yağ daha eklemenin gereği yok. Eğer bu olayı iyi yönetirse bu işin kazananı EPIC olur.

Benim şuan çıksa direkt alacağım oyun Hollow Knight: Silksong, bu güne kadar bedava verdiklerini eklemek dışında EPIC'den 1 kuruş harcayıp oyun almış değilim.

ama... silksong çıktı, Steam'de 50 dolar, EPIC'de 500 lira misal... harcarım steam'i hiç acımam.

yok library steamdeymiş, büyün oyunları steam'den oynarım falan geçeceksin o işleri artık...

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, stardust said:

aynen onu diyecektim bende, marka bağımlısı olup dombili Gabe'in göbeğine bir katman yağ daha eklemenin gereği yok. Eğer bu olayı iyi yönetirse bu işin kazananı EPIC olur.

Benim şuan çıksa direkt alacağım oyun Hollow Knight: Silksong, bu güne kadar bedava verdiklerini eklemek dışında EPIC'den 1 kuruş harcayıp oyun almış değilim.

ama... silksong çıktı, Steam'de 50 dolar, EPIC'de 500 lira misal... harcarım steam'i hiç acımam.

yok library steamdeymiş, büyün oyunları steam'den oynarım falan geçeceksin o işleri artık...

ama ben söyleyim Steam'in patronu EPIC e kardeşim sen napıyorsun benim 50 dolara sattığımı sen nasıl 17 dolara satarsın seni rekabet kuruluna şikayet ederim derse, maksimum 1 seneye kalmaz dediğim bir kaç aya kadar da düşebilir. hele ki yabancı uyanıklar VPN ile EPIC den ucuza almaya abanırlarsa gg. çünkü şuan yanyana baktığınızda rakamlar o kadar uygun kaldı ki EPIC de. kimsenin şu saatten sonra steam den oyun almasının mantıklı bir açıklaması yok. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerek yok illa ki Steam’den almaya, o şekilde takıntı yapmamak lazım takıntı ise tabii, sağlıklı bir durum değil. Başka bir durum ise herkes kendisi bilir.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, jackjoker said:

ama ben söyleyim Steam'in patronu EPIC e kardeşim sen napıyorsun benim 50 dolara sattığımı sen nasıl 17 dolara satarsın seni rekabet kuruluna şikayet ederim derse, maksimum 1 seneye kalmaz dediğim bir kaç aya kadar da düşebilir. hele ki yabancı uyanıklar VPN ile EPIC den ucuza almaya abanırlarsa gg. çünkü şuan yanyana baktığınızda rakamlar o kadar uygun kaldı ki EPIC de. kimsenin şu saatten sonra steam den oyun almasının mantıklı bir açıklaması yok. 

yok ya Türkiye gibi muz cumhuriyetinde satılan oyunun fiyatını kim takar. Bir şey olmaz EPIC Türk Lirası ve ucuz fiyat politikasına devam etsin. Sürümden kazanır. Steam iyi güzel yani ben EPIC'in uygulamasını açmak bile istemiyorum, midemi bulandırıyor ama kimse şu devirde illa steam'den olsun diye 3-5 kat fazla para verip almaz.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Epic’ten de oyun firmaları benzer talepte bulunabilir ki bulunurlar diye düşünüyorum, orası da çok kısa vadede olmasa da Dolar’a geçer tahminim, EA Store ve Ubisoft Store durumu farklı, onların kendi mağazaları bunlar.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, stardust said:

yok ya Türkiye gibi muz cumhuriyetinde satılan oyunun fiyatını kim takar. Bir şey olmaz EPIC Türk Lirası ve ucuz fiyat politikasına devam etsin. Sürümden kazanır. Steam iyi güzel yani ben EPIC'in uygulamasını açmak bile istemiyorum, midemi bulandırıyor ama kimse şu devirde illa steam'den olsun diye 3-5 kat fazla para verip almaz.

Aynı şey tam tersi de olabilir yalnız. "Bana ne lan Türk oyunculardan" diyebilir EPIC. Steam'in bence bu zamana kadar bizi tek ipleme olayı Steam Market üzerinden dönen kazancına ucundan katkı yapmamız. Mesela bildiğim kadarıyla EPIC'in böyle bir gelir kalemi yok. Muhtemelen bundan dolayı da daha henüz kâra geçemediler.

jackjoker and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben EPIC in steam den sonra bu rakamlara devam edeceğini düşünmüyorum. çok kısa zamanı var. oyun üreticileri uyarıda bulunur. haksız rekabet konusu yabancı ülkelerde çok dikkat çekici bir durum. acımaları yok. herkesin vpn ile tr üzerinden steam den aşırı uygun oyunlar aldığını ve steam'in sizin ülkenizin lirasına sokayım yeter artık dediği için rakamları güncele çektiğini biliyoruz. ülkenin dövizi çalkantılı bundan dolayı geçtiler diye kimse kendini kandırmasın. şimdi aynı şeyi epic den yapacaklar. 2024 ilk yada ikinci çeyreğinde EPIC den de dolara geçiş bekliyorum ben. 

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

neyse artık geçerlerse geçsinler. ben oynayamasam da freeleech olduğu için ve ratio'ya katkısı olduğundan, hard-disk yerlerimin de müsaitliğinden çıkan her oyunu indiriyorum zaten. 

hard disklerinizi alın bana gelin, 50 liradan çekerim size istediğiniz oyunu :lol:

-

bunu deyince şimdi 93-94 senelerinde, bakırköy marmara pasajındaki bilgisayarcılarda 3.5" 1.44 mb floppy disketlere, X-Copy denen program ile çektirdiğim oyunlar geldi, hey gidi günler ya sanki 5-10 sene öncesi gibi 30 sene geçmiş dinazor olmuşuz mk...

sonra yine bakırköyde tren istasyonuna bakan ara sokakların birinde magic computer vardı, oyun kutularının içi hep boştu, istediğin oyunu seçerdin aşşağıya inerdin adam CD'ye yazardı orda, stok tutmuyorlardı çünkü maliye basıp hem korsan oyunlara el koyuyor hem de ceza yazıyordu...

pehhh

1_org_zoom.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
55 dakika önce, T800 said:

Forumda çok oyun oynayan da kaldı mı eskiye göre, ondan da çok emin değilim. :)

Bende PC'de oyun işi hemen hemen bitti sayılır. Online MP oynamıyorum uzun zamandır. Hikaye anlatımı olan TPS oynuyorum sadece. PC'de de en son Steam'den aldığım RE Village ile RE 4 Remake SE oynadım. Onun dışında PC'yi açtığım gün sayılıdır.

RE Village'in 3rd Person modu var diye Gold Edition olanını almıştım. Oyunu aldım, 10 gün sonra Denuvo'su kırıldı ve SE çıktı. Bilseydim onu da almazdım :) 

Konsol tarafında da XBOX'ta Gamepass'e gelen oyunlara, PS5'te de PS Plus'a gelenlere bakıyorum. Sony exclusive'leri indirim yakalarsan kütüphaneye ekliyorum. Last of Us II, GoW Ragnarök, GT7 vs. indirimden uygun fiyata alabildiğim oyunlar. Xbox'ta da en son Dead Space Remake Gamepass'e geldi, onunla vakit geçiriyorum şu sıralar.

Böyle böyle, daha seçici olarak ve hesap-kitap yaparak devam edeceğiz demek ki.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, T800 said:

@jackjoker

All prices include VAT where applicable yazıyor o konuya dikkat et. Güncel kura da mesai saati başladıktan sonra bak eğer ki banka kurlarına bakıyorsan.

Epic’te de halen TL fiyatları var tekrar hatırlatmak gerekirse.

Pahalı görülen oyunlar Epic’ten bakılabilir an itibari ile.

abi doğru da, 5 dolar banka komisyon kesiyor onu da hesaba katıyormusun? atıyorum 15 dolar oyunun fiyatı, güncel banka kuru + 5 dolar banka döviz komisyon farkını ekleyeceksin. hatta bu bildiğim kadarıyla bankadan bankaya da değişiyor. 5 dolar olarak ama hesap edebilirsin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Döviz komisyon farkı ile neyi kastettin anlamadım, direkt döviz limiti olan kart kullanılabilir veya bu komisyon farkı ile neyi kastediyorsan almayan banka ile çalışılabilir.

Bende böyle komisyon farkı falan yok, hiç de görmedim, en kötü gişe kuru ile çeviri olur, o da artık çoğu banka interaktif kuru kullanıyor herhalde yıllardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, T800 said:

Döviz komisyon farkı ile neyi kastettin anlamadım, direkt döviz limiti olan kart kullanılabilir veya bu komisyon farkı ile neyi kastediyorsan almayan banka ile çalışılabilir.

Bende böyle komisyon farkı falan yok, hiç de görmedim, en kötü gişe kuru ile çeviri olur, o da artık çoğu banka interaktif kuru kullanıyor herhalde yıllardır.

abi twitter da millet yazmış. bankadan bankaya göre değişiyor. 5 dolar civarı banka komisyon kesiyor. bu forumda kaç kişinin döviz hesabı dolar hesabı var? şahsen benim yok. dolar hesabı olan için komisyon farkı yok. ama normal hesabı olan kişiler için komisyon farkı kesiliyor. 
bu konuyu detaylı bilen biri varsa hepimize daha doğru cevap verebilir. ancak şuan için komisyon var görünüyor bilgin olsun. 

https://www.hesapkurdu.com/kredi-karti/rehber/kredi-karti-ile-doviz-uzerinden-alisveris

Alıntı;

Yabancı İnternet Sitesi Üzerinden Alışveriş

Uluslararası alışveriş sitelerinden, kredi kartı ile alışveriş yapıldığı zaman eğer Türk Lirası (TL) cinsinden hesap özeti tercihi varsa TL üzerinden borçlanma gerçekleşir. Ayrıca kişinin TL üzerinden borçlandırma talebi olmasa bile banka otomatik olarak hesap özetini TL’ye çevirebilir. Yine de bu süreçte en doğru yol bankanın çağrı merkezi ile görüşerek durumu netleştirmektir.  

Kredi Kartı Dövizle Yapılan Harcama Komisyonu

Döviz ile yapılan harcamanın Türk Lirası olarak hesap özetine yansıması isteniyorsa, bankalar işlem başına tutara göre veya kur değeri üzerinden bir değerden hesap özetine yansıtma gibi yöntemler ile komisyon talep edebilirler. Bu komisyon tutarları bankadan bankaya ve dönemsel olarak değiştiği için net bir oran vermek mümkün değildir. Bu konuda en doğru bilgiye kartın bağlı olduğu bankadan ulaşmak mümkündür. Kredi kartı ile döviz alınabilir mi öğrenmek için kredi kredi kartı ile döviz alınabilir mi sayfamızı ziyaret edin.

Yurt dışında kredi kartı ile yapılan harcamalar ile ilgili bilgi için kredi kartı yurt dışı kullanım sayfamızı ve provizyon hakkında detaylı bilgi için kredi kartı provizyon nasıl alınır yazımızı ziyaret edin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

(Evren’e de WhatsApp’dan söyledim. Bende dolar hesabı ve dolar ekstreli kredi kartı var. Steam’de kaç yazıyorsa onu çekiyor. Bankanız fahiş komisyon kesiyorsa ben oyunu size gift edip, yapı kredinin güncel dolar satış kurundan TL olarak alırım sıkıntı olmaz.)

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, stardust said:

@Peregrine daha önce banlanmış e-mail adresine davetiye isteyip, davetiye gönderme hakkımın kapanmasına yol açmasaydı bütün foruma gönderecek kadar davetiyem vardı TL'den.

kendisini linç edebilirsiniz bu başlık altında :lol:

Tamam haklısın hocam, ben yaptığıma itiraz etmiyorum, o zaman da söylemiştim; banlandığımı hatırlamıyorum, banlandıysam da 10-15 yıl olmuştur banlanalı keza rarbg den kullanıyordum çok uzun süredir. Herhangi banlama e-postası aradım inbox'da o da yoktu. Yani bilerek yapılmış bir şey değil. 😅

Bu arada o olaydan sonra TL iki kere bedava davetiye dağıttı. Bir bahar kampanyası mı ne yaptılar, bir de rarbg kapanması sonrası migration kampanyası. Ben ondan aldım hesap, içine 16 GB da ratio yüklemişler. Ben ondan sonra yine davetiye dağıtıyorlar mı diye bakmadım, muhtemelen dağıtmışlardır. Yani davetiye veren olmasa da tekkeyi bekleyen çorbayı içiyor. :icon_tongue: Şu anki kullanım şeklim; TL harici yerlerde bulamadığım bir şey olursa anca o zaman TL'den bakıyorum. :mrgreen:

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İndirimler başladı ancak hiç bulamadım alınacak düzgün fiyatlı bir şey Steam’de. Epic’de de kupon var, ödeme yaparken toplamda %33 idi sanırım öyle bir indirim yapıyor, bir de sonradan yaptığı hediye tutarını iki kata çıkarmış, öyle görünüyor.

Fiyatlar pahalı yani sonuç olarak, el gitmiyor bu kadar fiyatlarla.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok