VR/AR haberleri (Oculus Rift, MS Hololens, Sony Morpheus...)
3 3

Bu konuda 1.272 mesaj var

Vive tracker $99

3 tane satin alip ikisini ayaklara, birini bele taktiginizda full body tracking yapiyor (eldeki kumandalari da kullandiginda 5 noktadan track ediyor). Tum vucut oyuna yansitilaniliyor.

Bunun basit (2 trackerli) halini bir oyun yapimcisi gostermisti:

Bugun HTC kendi yontemini tum yapimcilar icin open source yapacagini acikladi:

https://uploadvr.com/htc-will-open-source-full-body-tracking-vive-tracker/

SMI'in eye tracker'larinin VR headset'lere uretim sirasinda eklenmesinin sadece $10 maliyeti olacagi soyleniyor. Eye tracker 250hz'de calistigi icin foveated rendering icin yeterli hizda olduguna inaniliyor. Bu sekilde GPU gereksinimi dustugu icin gelecek nesil VR setlerinde cozunurluk 4K seviyesine cikabilir. Valve eye tracking eklenmis developer kit'leri sinirli sayida yapimciya gonderdi:

https://uploadvr.com/smi-working-valve-bring-eye-tracking-openvr/

Ilk nesil Vive'da room scale 360 derece tracking mevcuttu. Ondan bu yana kablosuz kask, eye tracking, yuksek cozunurluk ve full body tracking icin teknolojinin gelistigini gorduk, Valve'in 3 full VR oyunu uzerinde calistigini duyduk. Bunlari bir araya getiren, kablosuz bir sistemde, genis bir odada, tum vucudunu oyuna aktararak VR icin Valve tarafindan hazirlanmis bir oyun oynayan sansli yeni nesil videolari gozumde canlaniyor, 2020 oncesinde bunlari gorecegimizi tahmin ediyorum / umuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG'nin headset hakkında güzel bilgiler vermişler. Konuştukları eleman çözünürlüğün daha da artabileceğini söylüyor:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Robo Recall, Epic'in kendi yapimi, finansman Oculus'tan, Rift exclusive. 90fps sabit hizda VR'da UE4'un guncel donanimda verebilecegi en iyi grafikleri sergiliyor. VR'da da harala gurele aksiyonun dibine vurulabilecegini gosteriyor. Demo denmeyecek uzunlukta ve kalitede. Touch + Rift'e $200 indirim yapilan donemde bunlarla bedava geliyor. Revive yazilimi ile Vive kullanicilari da sorunsuz calistirabiliyorlar. Tum bunlar bir araya gelince ilgi cekiyor tabi.

Bana da "revive kursam mi makineye" diye dusunduren bir oyun oldu. Hem grafikleri, hem arcade tadi aksiyonu sebebiyle misafirlere VR gostermek icin iyi bir secim olabilir. Ama sahsen VR dedigimizde icinde kaybolacagim dunyalar hayal ediyorum ve Solus Project gibi bir oyunun VR versiyonu buna daha yakin olur gibi geliyor.

Valve aksiyon ve ortama kapilma arasinda denge kurmayi hep iyi becerdi. Hazirladiklari VR oyunlari ayni beceriyi VR'a tasisa bana yeter.

Ek:

Doom'da collectible'lardan Knight of Hell'i karsimda acip ekranda onumde gercek boyutuna getirip acik birakiyorum bazen. Alt-tab'la gecip acik birakabilecegim bir screensaver niyetine kullaniyorum. Oyun motorunun sagladigi ve donanimin calistirabildigi gercek zamanli grafikler gercekten etkileyici. Odanin onunden gecerken koca ekranda her an disari cikmaya hazir bir zebani ortami kolluyor gibi. Sanki o odaya guvenlik icin kopek baglamak yerine zebani koymusuz.

Sonra dusunuyorum ben odada yururken gozleri beni takip etse. Ben goz ucuyla bir yere baktigimda o da kafasini oraya cevirse. "Tut oglum" dedigimde oraya atlasa, oradaki dusmani parcalasa.

HL'ta Barney/Alex ile ilerlemek, kralice bocegin feromon paketini sikarak yaratiklara istedigini yaptirmak gibi seyler aklima geliyor. Vive'da mikrofonla ses komutu verilebilmesi, elinle bir yeri isaret edebilmen, hatta prototip knuckle controller'larla gesture control'un dogallasmasi, prototip Vive'larda eye tracking ile nereye baktiginin belli olmasi.

Vive gibi VR cihazlarinda o zebaninin ekranda detay degil onunde tum ihtisamiyla dikilecek olmasi. 1080Ti'lar eye tracking ile birlikte kullanilinca, foveated rendering sayesinde 4K'da VR'i mumkun kilacaktir.

Kablosuz iletisimin mumkun oldugu ilk nesilde goruldu. Ikinci nesilde buna gore kamera sistemini gelistirirlerse mukemmel olur. Odanin icini gormek icin o goruntuyu PC'ye aktarmak gerekmemeli, kamera goruntusu 3D olmali, kaskta islenip gozlere bir katman olarak verilirken PC'den gelen goruntu onun ustune yari saydam bir katman olarak eklenmeli.

Yeni kumandalar, eye tracking ve yuksek cozunurluklu panellerle gelecek bir SteamVR seti, Valve'in VR oyunlari ile piyasaya ciktiginda bunlarin hepsi bir araya gelirse, kaski taktiginda oyundaki yan karakterin odanda belirdigi, onu takip edip oyun boyutuna gectiginde kollarini bacaklarini (Vive tracker'larla takip edilip oyun icinde render edildigi icin) oyun ici grafiklerle gorebildigin, gorev sonunda yine yan karakterle odana donebildigin, gesture ogrenimi gibi basit training'leri odanda yapabildigin bir sisteme donusebilir.

Mobil cihazlatda AR zor. Guclu bir PC'ye bagli bir Vive ile durum farkli olabilir. Ortam goruntusunu HMD uzeri kamerayla alip ustune oyun fizikleri bindirmek icin gereken sey odada lazerle track edilen HMD ile gezip alinan goruntunun bilgisayar tarafindan analiz edilip odanin derinlik haritasinin cikartilmasi.

Bu sekilde gercek ortamdan kamera goruntusu uzerine bindirilen oyunun fizikleri ve grafikleri canavar bir PC'de calisirsa ortaya cikan mixed reality oyunu delirtici olur. Valve'in bilim kurgu hikaye gecmisinden G-man'dan Vortigaunt'lara, Aperture'den Mesa'ya herkes oyun oynadigin odada belirebilir.

Lenslerin IPD ayari icin Vive uzerinde bir dial var. Gozbebegi uzakliginiza gore bunu ayarliyorsunuz. Yeni nesil cihazda stereo kamera olursa, ayni dial stereo kameranin birbirine uzakligini da kontrol edip kask icinde goze verilen goruntunun oyuncunun goz uzakligi ile tutmasini saglarsa, yeni Valve oyunlarinda sanal ile gercek karisabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Online oyunlarin geleceginde hareket var

Samsung'un 1500ppi bir VR cihazi ustunde calistigi duyuruldu. Normal smartphone boyutunda tek ekran kullaniyorsa 8K olmasi lazim.

http://www.techradar.com/news/next-samsung-gear-vr-could-have-a-built-in-super-high-res-display

E3'te Fallout 4 VR gorulebilecek. Oyunun tamami VR'a tasiniyor.

https://uploadvr.com/fallout-4-vr-blow-your-mind-e3-2017/

Locomotion icin kumandanin yonune bagli kontrolle hareket ve teleportation'in keyfe gore donusumlu kullanilabildigi, ana ve duruma uygun olani serbestce secebildigin model standart olmali

Full body tracking olan oyunlarda tekmenin de kullanilabilmesi, gosterisli ucuk senaryolar degil de yerden gelen tehditlere karsi dogal bir sekilde tekme savurmanin oyuna yansimasi cok keyifli gozukuyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Robo Recall'un UE4'un VR'da guncel donanimla verebilecegi grafiklerin dibine vuracak sekilde Epic Games tarafindan hazirlanmasi zaten oyuna dikkatleri cekmisti. Mod destegi de olmasi oyuna ayri bir onem kazandirdi. VR'da yeni bir sey denemek isteyen developer'larin bu amacla Robo Recall'un mod destegini kullanmalari pratik olacaktir. Asset'ler hazir, install base hazir, tool'lar ve tutorial'lar hazir.

https://youtu.be/Zb65ufIzbwU

Revive kurdum. Kurmusken Henry, Lost, Dreamdeck ve Mission ISS'i de denedim, nasil olsa hepsi bedava. Birer kez denedikten sonra sildim sistemden, geriye sadece Robo Recall kaldi.

Oyun guzel gozukuyor. Teleportation 180 dereceye gore tasarlanmis, simdilik dandik ama guncellenecek. Locomotion modlari mevcut.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Robo Recall oynarken surekli edindigim his: Matrix filmindeki Architect Matrix'in ilk versionunu yapmis, bize de beta testi dusmus. Agent'lar yerine robotlar var, goruntu Matrix kadar photorealistic degil ama yakin, final surumde oturur, arada glitch'ler var ama olur oyle.

En buyuk kusuru 180 dereceye gore hazirlandigi icin sinir bozucu bir teleport sistemi olmasi ve arkana dondugunde "sensorlere don, ters yone bakiyorsun" diye uyarmasi. Tamam Oculus exclusive de hani Rift'te de 3-4 sensorlu room scale destegi vardi? Neyse, onun icin bir yama cikartacaklar herhalde.

Oyunun veya oyun motorunun gozume batan ikinci sorunu level of detail (LOD) optimizasyonlari cok agresif, gecisler cok goze batiyor. Aksiyon sirasinda farketmezsiniz ama ortamin guzelligine bakarken daha yuksek polygon sayili modele gecis, daha ayrintili yansima kaplamasina gecis odun gibi oluyor. Tercih secenegim olsaydi "ben bir objeye bakiyorsam onun LOD'uyla oynama, yaklastim diye dank diye degismesin, yakin oldugum objenin detayli modelini ona bakmadigim anda yukle" derdim. Bu ikinci kusur Matrix'in betasinda bir glitch gibi gozukuyor, oyunu kotu yapmiyor, mukemmellikten bir adim geriye goturuyor sadece. Yine de Valve isin bu kismini daha iyi beceriyor.

Teleport'u cozerler, lod gecisine de alisirim. Mod'lar tam duzgun calismadi, oyunun bir yerde takilmasina veya tuhaf davranmasina sebep olabildiler. Ucuncu sikayetim de bu oldu. Yarin lightsaber modu yukleyip level ortasinda tikaninca uyuz olma ihtimali yuksek.

Silahlar guzel ve kullanmasi keyifli, elinde iki light gun ile sokakta dikilip robotlari harcama hissi guzel. Agir ates altinda oyun slow motion'a geciyor, bullettime hesabi mermilerden kacmak, silahin metaliyle mermiyi tokatlayip geri cevirmek, hatta havada mermiyi yakalayip geri gondermek mumkun.

Uzerinde 4 farkli silah tasiyorsun, ikisi omuzlarda, ikisi belde. Reload yok, mermi bitince silahini elinden firlatiyorsun, belinden/omzundan yenisini cekiyorsun. Surekli yeni silah isinlaniyor ustune, genelde mermin bitmeden isinlanma bitiyor, sikinti olmuyor (guns... lots of guns).

Senin ustunde tasimadigin, robotlarin dusurdugu silahlari da kapip kullanabiliyorsun. Bu silahlar gibi veya robotun kolu, bacagi, kafasi gibi tutabilecegin seylere elini uzattiginda highlight oluyorlar, kumandada da bir tik diye oturma hissi oluyor. Grip dugmesine basarsan force kullanir gibi eline cekiyorsun objeyi. Bu sekilde robotlari kapip kalkan olarak kullanmak, kolunu bacagini koparmak, silahini havada yakalamak veya yerden almak ve kullanmak mumkun.

Saga-sola-yukari-asagi bakmak her VR oyunundaki gibi mukemmel. Teleportation mekanizmasi guzel is goruyor (180 dereceye iyi kotarmislar, room scale setuplarda bosuna cikan arkana don mesajina da bir yerden sonra alistim ama yine de gereksiz ve gicik). Silah kullanimi, nisan alma vs guzel. Grip mekanizmasi guzel. Oyunu 180 dereceye gore hazirlamalarinin bir tek artisi oldu, kabloyu hic farketmedim.

VR'da objeyi dibine girip gordugunde daha yuksek kalitede modelini gorecegin sekilde detay seviyesini yuksek tutmuslar. Robotun kokunu bacagini cekistirdiginde animasyonlarinin buna cok guzel tepki vermesini saglayacak sekilde teknolojilerini gelistirmisler. Sonucta ortaya VR'da iyi grafiklerle arcade aksiyon nasil yapilir diye ornek olabilecek bir urun cikmis. En onemlisi de bu urunun gelistirilmesi sirasinda ortaya cikan teknolojiler artik UE4'un bir parcasi.

tl;dr:

Oyunun kusurlari var elbette ama gercekten guzel grafiklerle sehir sokaklarinda robotlarla arcade kapisma tadini VR'in 360 derece 90fps 3D ortaminda vermisler. Bazi anlar Matrix'in eski bir version'i veya betasi tadinda.

60fps gameplay:

allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni Samsung Galaxy S8'le beraber yeni bir GearVR geliyor. Yaninda Google Daydream gibi tek motion controller. Bunlar Oculus Touch veya Vive kumandalari gibi keskin degil, drift var ama is gorur.

Bir bilgi gelmedi ama bu nesilde de positional tracking beklemiyorum.

Valve'in LightHouse base station'larina pil eklemek mumkun, tek base station da positional tracking icin yeterli is goruyor. Islemci ihtiyaci cok dusuk, keskin ve hizli tracking. Hafiflikten feda edip kaskin ustune basir bir islemci ve pil eklenirse tracking kaskta cozulur, telefona sadece koordinatlar iletilir, isinma ve pil omru de cozulurdu. Adam gibi VR'in giris maliyeti feci duserdi, telefon aksesuari oldugu icin cep faturasina taksitlendirmek de mumkun olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Trump destekcisi parali troll sirketi Nimble'a destek oldugu duyulup tepki olunca Luckey'i kenara cekmislerdi. Zenimax davasinda FB'un 500 milyon $ kaybetmesinin temel sebeplerinden biri Palmer'in imzaladigi NDA. Sirket FB'un VR girisimi altinda FB kadrosu tarafindan yonetilmeye baslandi. Palmer'a hem ihtiyac kalmadi, hem de sacma bir laf ederse faydadan cok zarari olabilecek bir konuma geldi.

"20'li yaslarda genc garajda prototip yapti, forumda Carmack ile tanisti, Kickstarter'dan para toplayarak VR'i yeniden baslatti" diye bir hikaye ile iyi PR yaptilar. Oculus'un en buyuk becerisi marka yaratmak oldu.

"nvidia'ya kiyasla Ati/3dfx ekran kartinin surasinda su eksik" diye yayinladigi .plan dosyalarini takip ettigimiz Carmack o gunlerdeki Carmack olsa "Vive hem teknik olarak iyi, hem Steam gibi oturmus bir plaformda, hem OpenVR ve LightHouse gibi herkesin kullanimina acik standartlar barindiriyor, hem de exclusive oyunlar gibi PC ruhuna ters yontemlerle piyasayi kapatmaya calismiyor" der, Oculus'u yerin dibine sokardi. Bugun ise iyi giden seyleri "Carmack buyusu" diye sahiplenip, kotu gidenleri "sirket politikasi" diye baskasina yikabilecegi bir noktaya yerlesmeyi tercih etmis gozukuyor. GearVR'da harikalar yaratsa iyi oldu diyecegim ama cihaz hala ayni yerde.

Herhalde basindan beri Palmer marka origin story icin one cikarilacak isim ve gelecekteki gunah kecimiz diye belirlenmisti, kendisi de raziydi. Dolar torbalari ve dergi kapaklarindaki resimleri ile teselli buluyordur.

Zuck de durumdan memnundur. Hizla marka yaratildi, hizla o markanin kontrolunu ele gecirdi. Simdiye kadar beklemedigi bir seyle karsilastigini sanmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Robo Recall'a resmi 360 derece destegi gelmis:

https://uploadvr.com/robo-recall-officially-gets-360-tracking-support/

Denedim. Oyunda zaten 360 derece takip mevcut ama arkana dondugunde "sensorlere don" diye gicik bir mesaj cikiyor, ekranda kocaman yer kapliyor. O mesaji kaldirsalar veya ufak yapsalar ideal olacak cunku aslinda teleport sirasinda yonunu de belirledigin mekanizmalari orijinal bir sey olmus, oda icinde fir donup kabloya takilmani engelliyor. Rift'in 180 derece tracking tasariminin eksigini kapatmak icin yapildigi belli ama alisinca Vive'da da pratik oluyor.

180 derece modunda senin onunde energy shield tasiyan bir robot oldugunda hemen arkasina teleport ediyorsun, yonunu de belirledigin 180 derece modundaysan robot onunde oluyor. Yeni 360 derece modunda teleport ederken yuzunun nereye donuk olacagini belirleyemiyorsun, robotun arkasina isinlandiktan sonra kendi etrafinda 180 derece donmen gerekiyor. Bu kadar hareketli bir oyunda oda icinde firfir donmek biraz karambol yaratiyor. isinlanma gibi bir supergucu yuzunun hangi tarafa donuk olacagini sana birakacak sekilde tasarlamalari aslinda guzel olmustu. Sadece o "sensorler don" uyarisini kaldirma secenegi koysalar iyi olurdu.

Bu oyunun teleportation mekanizmasiyla oyunu oturarak oynamak da mumkun. Benim icin ortamin icinde olma hissinden cok goturuyor.

9 level var oyunda, demo denmeyecek kadar uzun, tam oyun denmeyecek kadar kisa aslinda ama detay seviyesi cok yuksek, upgrade'ler ve robot oldurme yollari o kadar cesitli ki ayni senaryoyu her oynadiginizda farkli bir tad alabiliyorsunuz. Slow motionda mermileri havada yakalayip geri firlatarak Neo'culuk oynanabilirsiniz, robotlarin arkasina teleport edip, robotu kapip, kolunu/bacagini/kafasini koparip, govdesini kalkan olarak ve diger robotlara vurmak icin kullanabilirsiniz, silahlarla robotu havada vurmak, headshot, kacarken vurmak vb farkli tadlara kosabilirsiniz. 9 bolum olsa da replay value yuksek. Full oyun olarak tanimlanmasi ondan kaynaklaniyor, yoksa icerik konulu bir oyun kadar uzun degil.

Internal cozunurlugu 1.3 yapinca grafikler guzel keskinlesiyor, 1080Ti ile oynayanin denemesi lazim. Sanki Vive'in cozunurlugu artmis gibi, detaylar belirginlesiyor.

9 level olunca bir tur bitti tabi. Bakalim ne kadar sureyle kendini yeniden oynatacak. Bugun 10-15dk oynayayim diye daldim, 90 dakika sonra "telefonun alarmi mi caliyor" diye kapattim oyunu. Kollar havada, ayakta 90 dakika saglik icin de fena degil.

Bosuna tepeye tasimayayim diye editle giriyorum: Bugun ilk defa bir VR oyununun ortasinda kumandanin pili bitti. Sanki isletim sistemi coktugu icin Matrix donmus gibi, robotlar falan havada dondu, kenarda hata mesaji cikti. Bu kadar sardigim bir VR oyunu olmamis demek.

Minimum konu, bol aksiyon, gaz muzik, grafik tarzi ve oynanis ile oyun 80'ler/90'lar arcade/atari salonu tadini yakalamis, bunu VR'in sundugu oyunun icinde olma tadiyla birlestirmis. Cocuk olsam da atari salonunda, alisveris merkezinde bunu jetonla oynatiyor olsalar her gece ruyalarima girerdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS VR oyunu, PC'ye geliyor. Oynanis vasat, grafikler guzel.

Half-Life 2, VR modu. En son DK2 zamaninda calisiyordu. Rift ve Vive'da silahlari motion controller'larla kullanabilecegimiz sekilde yenilenerek donus yapiyor. Teleportation destegi olursa harika olur. Teaser ile release arasini kisa tutacaklarini tahmin ediyorum. epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yıl olmuş mu yav. Güya preorder yapacaktım. 

Microsoft'un desteklediği cihazlar yalandan bir tanıtıldı , onların ne zaman çıkacağı ile ilgili bir bilgi yok mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu hafta Project Scorpio'nun ozellikleri duyurulacak. Sonrasinda ve E3'te MS VR setleri daha one cikabilir.

[biraz hayal kuralim]

Dogrulamiyorlar ama simdiye kadar cikan oyunlardan anlasildigi kadariyla Oculus exclusivity anlasmalarini 6 aylik yapiyor. Sonrasinda oyun diger headset'lere de gelebiliyor. Valve zaten exclusivity anlasmasi yapmiyor. Sony PSVR'da Batman'i 6 ay tuttu, Resident Evil'i 1 yil. Doom VR uzerinde hala calisiyorlar mi bilmiyorum ama Fallout 4 VR gibi oyunlar cok gecmeden PC'de cikacak, Bethesda Oculus ile kavgali oldugu icin exclusive olma ihtimali yok.

Seneye (veya Noel'de) Project Scorpio ve uyumlu bir VR headset alan bir oyuncunun sistemde oynayacagi cok oyun olabilir. Tracking de HoloLens modeli inside out oldugu icin, duvara/masaya kamera/verici yerlestirmek gerekmiyor. Konsol fiyatiyla, konsol kolayliginda, guclu donanimli, bol oyunlu bir VR sistemi olabilir, "Halo VR" gibi tek bir exclusive ile bundle edip satarlarsa cok ses getirebilir. Onumuzdeki 6 ayda Oculus'a her ay yeni bir buyuk oyun gelecek, yani bu Scorpio VR sistemini satin aldiginizda 30 tane falan saglam oyun olur, sonra da her ay yeni oyun gelir. Vive'dan 1.5-2 yil sonra ciktigina gore lens kalitesi ve/veya ekran cozunurlugunu de yuksek tutup kalite olarak da etkileyici bir urun cikartabilirler.

[/Hayal bitti]

Kumanda konusunda Vive'in da, Rift'in de guzel cozumleri var. MS'un o konuda bir gelisme gostermesi lazim. Kinect precision ve latency acisindan cok geride kalacaktir. Gamepad VR icin biraz tirt bir cozum

Kutudan 360 derece room scale destekli cikan headset ve kumanda sadece Vive'da var. Buna gecikmesiz kablosuz iletisim eklentisi sadece Vive icin cikti. 6 tracking noktasi ve IK ile tum vucudu VR'a gecikmesiz yansitacak sekilde seti genisletmek sadece Vive'da mumkun. Bilim kurgu ve oyun dunyasi ile akademik ve endustriel arastirma gelistirmenin kesisiminde bir urun, en onde baslayan ve en hizli gelisen platform cunku altyapisindaki teknoloji ve tasarim felsefesi buna uygun. Bir sure daha Vive en iyi secenek olacaktir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wubba lubba dub dubs MF!

Rick and Morty: Virtual Rick-Ality Releases April 20 For Rift And Vive

Bu oyundan beklentim buyuk. Oyunun VR icinde Adventure/Comedy turunu tanimlayan ilk kult oyun olmasi mumkun.

• Cizgi filmin evreninde portal, teleportation, multiverse ve hatta VR oyunu gibi VR'a cuk oturacak cok icerik var
  • Cizgi filmin evreninde asina olunan icerigin 3D'ye tasinmis hali harika gozukuyor
  • Teknik ekip Job Simulator'in yapimcilari, espri anlayisi ve ortamla interaction uzerine kurulu bir oyun
  • Teknik ekip bu gorsel tarza asina
  • Sonuc eski adventure oyunlarinin hikaye ve oynanis anlayisinin VR'a tasinmasi icin ideal icerik olabilir.

Cizgi film 1.5 yil sure ara verdi. Bence sebebi elemanlarin bu VR oyunu uzerinde ciddi calismak istemesiydi. Gecenlerde 1 Nisan sakasi yapar gibi yeni sezonun ilk bolumunu yayinladilar ama sezonun devami yaza kadar gelmeyecek. Boylece oyun 2. sezon sonundan devam etmek zorunda degil, eli serbest, cizgi film evrenindeki herseyi kullanabilir, hatta hikayenin ilerledigi bir ara bolum gorevi gorebilir, karsilikli gondermeler olabilir.

Cizgi filmi sevenler icin harika olacagina eminim. Portal gun'i nasil kullanacagini ogretmek gibi bolumlerde icerigi cizgi filmi izlemeyenlere de tanitacaktir, bu surecte karakterleri de tanima sansi verir. Konunun akisi icinde oynanisin icine komediyi yerlestirmede basarili olacaklarina da inaniyorum.

Rick and Morty: Virtual Rick-ality (Steam Sayfasi)

epi tarafından düzenlendi
kota doldu, resim sildim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://uploadvr.com/facebook-surround-360-x24-hands-on/

Mevcut 360 derece videolardan volumetric video capture'e gecis devrim niteliginde olacak. Anin kaydedilmesi ve pasif izleyicinin o ana goturulmesinde bir sonraki nesil.

Bu verinin Unity gibi bir oyun motorunda interaktif parcalar eklenerek goruntulenmesi mumkun. Ama interaktif icerikte gercek dunyadan veri kullanmaya daha pratik bir yaklasim: gercek mekanlardan photogrammetry ile aktarilmis oyun dunyalari. Mesela Valve'in bir yildir ortada olan demo icerigi:

Bir tek HL crab zombie'ler eksik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok