Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Windows 10 beni deli etti.

Masaustunden zaten silmistim, suan da tabletten silmek icin ugrasiyorum. Eger silemezsem kirar atarim, o psikolojideyim suan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

25mRNd.jpg

Sağolasın ya bendeki g930 daki sorun realtek ile çakışmasından oluyormuş eski bir sürücüyü kurunca düzelmişti dün sanırım otomatik yüklemiş mal win10 sormadan yine sorun başlamıştı tam win7 ye tamam artık yeter geçiyorum demiştim bu mesajını gördüm baktım sürücüyü güncellemiş....

Teşekkür ettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Başıma en kötü ne gelecek diye düşünerek problemsiz kullandığım Windows 8.1'in upgrade işlemini yaptım. Sorunsuz bir şekilde Windows 10 kuruldu ve birkaç gündür problemsiz çalışıyor.

Windows 10 için temiz kurulum yapmak istersem ihtiyacım olan USB'den kurulum dosyalarını nereden indireceğimi ve bir de aktivasyonu yapılmış Windows 10'un hesabımla ilişkilendirilmesini kontrol edeceğim linki bulamadım. Bunları nereden alıyoruz ve kontrol ediyoruz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hesabınızla ilişkilendirilmiş windows 10 u bulmanız mümkün değil böyle bişi yok. Sadece hesabınız ile login olduğunuz windows cihazları görebileceğiniz bir yer var.

Bunun haricinde media creation tool ile istediğiniz sürüm isoyu indirip kenara kaldırabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tablete windows 10 yüklemiş olanlar şunu denesinler.

Ben henüz deneyemedim ama akşam bir bakacağım.

http://www.anandtech.com/show/9676/windows-10-feature-focus-compactos

Bu arada bu reeder tahminimden iyi dayandı :D Epey kullanırım bunu herhalde. Doğal çözünürlükte de kullanabilmek iyi oldu açıkçası. Blur bir 1280x800 dense düzgün 1024x600 daha tercih edilir durumda bence. App scaling düzgün çalışıyor windows 10 da.

Aslında aleti söküp TV içine monte edesim var çok fena ama DIYci adam bulmam lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ZvAnA

Sordu da elimde şu anda USB yok, o yüzden ISO indir birader dedim. ISO'yu indiriyorum. Elimdeki ISO'yu daha sonra bu veya farklı bir tool ile Bootable Installation USB'si hazırlamak için kullanabilirim herhalde diye düşündüm. Tembellik böyle birşey olsa gerek. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 yükl bazı makinelerde tutatsızlık ve sebebi belirsi yavaşlıkların olması 1-2 haftadır duyduğum ve gördüğüm bir sıkıntı, birde hala çözemediğim win7'den yükseltme sonrası key'i alıp temiz kurulan win10'un aktive olamaması sorunu var, 8.1pro içinde benzer sorunu ben yaşadım ama allahtan yükselttiğim makinenin full update kopyası var da  imajı basıp restart ettikten sonra ilk ekranda win10'a tekrar geçebilyorum yükseltme yaparak. sözün özü fiziki makinede hızlı sistemler kullandığım için 2/4gb makinelerde yeterli hızı bulamıyorum, servisler çoğaldıkça garip şekilde yavaşlama başlıyor ve sinirleri katlıyor.

Ben sanalda kullanmaya devam edicem daha fazla saçmalık görmek istemiyorum. 8.1pro'da böyle dengesizlik görmemiştim. muhtemelen sp1'e kadar bu tip saçmalıklar olacak.

Not= yüklenen driver'lar ve programlardaki arkaplan servislerin kaliteside yavaşlamada etken oluyor, program win10a tam uyumlu değilse win10a geçmeyin arkadaş kalın 7'de 8.1'de ama rezervenizi edinin daha sonra nasılsa adam ederler win10'uda :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Win7'den yükseltme sonrası key'i alıp temiz kurulan win10'un aktive olamaması sorunu var, 8.1pro içinde benzer sorunu ben yaşadım ama allahtan yükselttiğim makinenin full update kopyası var da  imajı basıp restart ettikten sonra ilk ekranda win10'a tekrar geçebilyorum yükseltme yaparak. sözün özü fiziki makinede hızlı sistemler kullandığım için 2/4gb makinelerde yeterli hızı bulamıyorum, servisler çoğaldıkça garip şekilde yavaşlama başlıyor ve sinirleri katlıyor.

Windows 10'u toplamda 5 kere falan kuran biri olarak şunu söyleyim; windows 10'un sıfır kurulum sonrası tekrar aktive olması için eski sürüm windows'tan yükseltmeden sonra şöyle haftalarca falan kullanmak gerekli bence. Çünkü Microsoft etkinleştirildi dese de kurduğunuz windows'u  sizin donanımınıza iliştirmesi bazılarında epey süre alıyor. Ofisteki pc'de yükseltme sürümünden hemen sonra temiz kurulum yaptığımda etkinleştirme anında olmuştu. Ama evdeki pc'ye ilk iki sıfırdan kurma denemem etkinleştirilemedi. 8.1 pro'dan yükseltilmiş windows 10'u biraz daha kullandıktan sonra bir sonraki sıfır kurulum denememde etkinleştirildi.

Kısacası etkinleştirme için gerekli donanım-os ilişkilendirmesi bazı kullanıcılarda zaman alıyor. 

Ayrıca; önceki sayfalarda windows 10'un serial keyini gösterdiği iddia edilen küçük aracın gösterdiği key(3V66T ile biten) her sistemde aynı. 

Windows 10'un kullancıların kullandığı çeşitli donanım, yazılımlardan kaynaklı ortaya çıkan her türlü senaryolarda windows 7'ye göre (windows 8'i yorum yapacak kadar tecrübe etmedim) daha fazla çöktüğünü ya da eskisi gibi çalışmadığını da belirtmem gerekir. Bir kere sorunlar baş göstermeye başladı mı da kurtarma seçeneklerinin çok düzgün çalıştığını görmedim. Başlangıç onarma ve sistem geri yüklemenin adam gibi çalıştığını görmedim. En işe yarayanı komut satırından verilen sfc /scannow komutu. Windows 7'de her ne olursa olsun kurtarma seçeneklerinden biri mutlaka işe yarar sistemi formattan kurtarırdı. 

Windows 10 kötü bir işletim sistemi değil tabiki. Evde ofiste kullanmaya devam ediyorum. Ama zamanla oturacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

8.1 nasıldır win 7 den sonra çok yadırgar mıyım ?

8.1 alıştıktan sonra güzel işletim sistemi ancak 7 den geçiş olacağı için doğrudan W10 'a geçin derim.

W10, 8.1 'e göre daha az yer kaplıyor ayrıca bu küçük ssd si olanlar için bir avantaj.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 toplam 4 PC de kurulu (2  benim 2 pederin) benim için zaten herhangi sıkıntı kaderime çizilmemiş de.. pederin bile herhangi bi sorunu olmadığına göre korkmak için bi neden yok.. Viva le W10 (abartalım) ..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

W10 da yaşadığım bir sıkıntı söyleyeyim: windows içinden gelen araç ile resimleri görüntüleyemiyorum mesela. Sizde de oldu mu ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben öyle bir sorun yaşamadım ama benzer abukluklara şahit oldum. Startup'a bastığımda açılmamalar. Hızlı başlata eklediğim klasörlere tıklayınca hiç bir cevap alamama. Bazen ayarlara veya denetim masasına girememe, uzun süre açık kalmış pc'de chrome'u açamama, system tray'de saat yanında görünmesini istediğim uygulama simgelerini ayarladığınız pencerenin bir kaç denemeden sonra açılması, masaüstünden klasör silememe. 

Önceki kurulumlarda yukarıda bahsettiğim abuk durumlarla karşılaştım. Ama son sıfırdan kurulumlarımda bu tip sorunlar denk gelmedi henüz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar,

Win10a upgrade ettim win8.1 den, ilk 1-2 hafta sikinti yoktu sonra basladi videolarda takilmalar, ara sira fare isaretcisinin donmasi gibi durumlar. En sonunda da VIDEO_TDR_FAILURE mesajli mavi ekran. igdkmd64.sys dosyasindan kaynaklandi vs diyor. 

Neyse, nette aradim taradim, herkes en son driveri kullan diyor. Laptop Lenovo T540p, intel HD4600 ekran karti var, lenovo sitesinden en son surum surucusunu kursam dahi bu durum hala devam ediyor. her hafta en az 1 kez mavi ekran.

Buralardan bilen birisi cikar mi acaba caresini bu mavi ekranlarin ?

Selamlar, Caglar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar,

Win10a upgrade ettim win8.1 den, ilk 1-2 hafta sikinti yoktu sonra basladi videolarda takilmalar, ara sira fare isaretcisinin donmasi gibi durumlar. En sonunda da VIDEO_TDR_FAILURE mesajli mavi ekran. igdkmd64.sys dosyasindan kaynaklandi vs diyor. 

Neyse, nette aradim taradim, herkes en son driveri kullan diyor. Laptop Lenovo T540p, intel HD4600 ekran karti var, lenovo sitesinden en son surum surucusunu kursam dahi bu durum hala devam ediyor. her hafta en az 1 kez mavi ekran.

Buralardan bilen birisi cikar mi acaba caresini bu mavi ekranlarin ?

Selamlar, Caglar

Bir de aşağıdaki adresten HD4600'ün sisteme uygun güncel sürücüsünü indirip deneyin:

https://downloadcenter.intel.com/product/81496/Intel-HD-Graphics-4600-for-4th-Generation-Intel-Core-Processors

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de aşağıdaki adresten HD4600'ün sisteme uygun güncel sürücüsünü indirip deneyin:

https://downloadcenter.intel.com/product/81496/Intel-HD-Graphics-4600-for-4th-Generation-Intel-Core-Processors

Intelden de surucu denedim, ise yaramadi. Ki cogu yerde Lenovonun suruculeri tavsiye ediliyor, HP / Lenovo gibi firmalara ozel bir ayar konfig vs ekliyorlar vs diye.

Yine de oneri icin tesekkur ederim,

Selamlar. Caglar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

22 sayfa olmuş hepsini okuyamadım,lakin Microsoft win 10'da menü başlıklarını neden beyaz tercih etmiş anlamış değilim. Edge browser'da adblock yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 1-1,5  haftadır KB3093266 güncellemesini yapamıyorum (Windows 10 Home, otomatik güncelleme yapıyor malum). Bilgisayar her seferinde kendini yeniden başlatıyor ama her seferinde "Güncelleme tamamlanamadı" hatasıyla geri alıyor yaptıklarını.

Sorunu yaşayan çok kullanıcı varmış ama önerilenlerin hepsini denememe rağmen bir türlü düzeltemedim sorunu. Eskisi gibi güncellemeleri de kapatamıyorum, kendi kendine güncelleme yapmaya çalışıyor ama hep başarısız oluyor. Bilgisayarı her açtığımda Windows 10 güncelleme yapmaya uğraşıyor ama bir hata yüzünden işlemi geri almaya çalışan sistem kendi kendini 2-3 kez yeniden başlatıyor. Ve bu sinir bozucu...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı güncellemeyi benim pc 1 ekimde sorunsuz yapmış görünüyor.

Ama sizdeki hataya da şaşırmadım. Muhtemelen daha önce yüklediğiniz bir sürücü, yazılım ya da arka planda çalışan bir servis nedeniyle update sonlanamıyor. Maalesef bunun gibi abuk sabuk durumlar olabiliyor windows 10'da. Şuan evdeki pc'de 4. sıfır windows 10 kurulumu sonrası anca normal bir windows deneyimi yaşıyorum. Ama bunda bile arada bir bazı saçma durumlarla karşılaşıyorum. İşin enteresan tarafı bu sorunların zamanla ben hiçbirşey yapmadan kendiliğinden kaybolması. Mesela son windows 10 yüklememde daha önceki kurulumlarında sorun yaşamadığım Razer synapse'ı bir türlü çalıştıramadım. Install ettikten sonra razer synapse'ı çalıştırmaya çalıştığımda system tray'den ikon kayboluyordu ve program asla çalışmıyordu. Haftalar sonra bir iki gün önce tekrar deneyim dedim, bu sefer sorunsuz çalıştı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok