Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Benim de iş yerinde kullandığım notebookta Windows 10 için aynı güncelleme başarısız olmuş görünüyor bugün. Evdeki pc'yi kontrol etmedim daha, akşama ona da bakarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Toshiba laptop üzerine kurulu windows 10 un sürücüleri habire kendi kafasına göre değiştirmesine uyuz olmaya başladım. AMD den en son sürücüyü yüklüyorum ama windows 10 hazretleri kendi kendine sürücü değiştirip 6 ay önceki sürücüyü geri yüklüyor ısrarla. Üstelik sürücüyü windows update üzerinden çekip bana haber bile vermeden yapıyor bu işi.

Windowsu kaldıracağım o olacak en son.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pek uğraşmayacağım sanırım zaten oyun oynamıyorum alet üzerinde sadece güncel sürücü olsun istedim ama herhalde olmayacak. İşin kötü tarafı aleti nasıl kilitlemişlerse intel sürücüsünü bile güncelleyemiyorum eski sürücü ile devam ediyor sistem her seferinde. Kötü bir durum. Windows üzerinde kullandığım yazılımlar olmasa yapacağımı bilirim de neyse kalsın böyle artık. İş yeri bilgisayarı nasılsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekim ayında Second Wave gelmeyecek miydi?

Edge 'e addone desteği vs eklenecekti.

Şöyle bir haber var.

Microsoft Will Now Let Windows 10 Upgraders Use Windows 7, 8, or 8.1 Product Key to Activate

https://www.thurrott.com/windows/windows-10/6815/microsoft-will-now-let-windows-10-upgraders-use-windows-7-8-or-8-1-product-key-to-activate

Bu kesin mi? Olursa büyük bir ızdıraptan kurtulur kullanıcılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bakalım olursa, aktivasyon problemlerinden kurtuluruz. Gerçi o keyin yine aynı makinada kullanılmış olması zorunluluğu var görünüyor. Yeni anakart vs değişimlerinde yaşanan probleme çözüm olmayacak herhalde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Toshiba laptop üzerine kurulu windows 10 un sürücüleri habire kendi kafasına göre değiştirmesine uyuz olmaya başladım. AMD den en son sürücüyü yüklüyorum ama windows 10 hazretleri kendi kendine sürücü değiştirip 6 ay önceki sürücüyü geri yüklüyor ısrarla. Üstelik sürücüyü windows update üzerinden çekip bana haber bile vermeden yapıyor bu işi.

Windowsu kaldıracağım o olacak en son.

25mRNd.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

windows 10'e upgrade niyetliyim. yalnız iso olarak win 10 pro x64 ingilizce seçip dil paketiyle türkçe mi yapmalıyım yoksa türkçe seçsem doğrudan yükler?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forumda donanım kısmında mevcut bilgisayarımla ilgili bir şikayetim var ve bir ihtimal anakart ve/veya ssd değişikliğine gitme durumum söz konusu. Şu andaki sistemimde ise Windows 8.1 üzerine Windows 10 güncellemesi yapmıştım, yani bu sisteme istersem usb flash diskten sıfır Windows 10 kurulumu yapabiliyorum. Peki anakart değiştikten sonra yine direk Windows 10 kurulumu yapabilecek miyim? (Cevap hayır olsa gerek ama emin olamadım). Anakart yerine sadece ssd değişse bu durumda direk Windows 10 kurabiliyor muyum? Ayrıca Windows 10 direk kurulum veya 8.1 üzerine kurulum yaptıktan sonra aktivasyonda sorun yaşarsam ki yaşayacağım garanti gibi, o durumda telefonla arayıp 9x6=54 haneli süper salak harf ve rakam takımlarını telefondan duyup pc'ye girerek aktivasyonla mı uğraşmam gerekecek?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anakartın değişmesi durumunda telefonla aktivasyon gerekiyor. Sadece disk değişirse aktivasyon sorunu çıkmıyor diye biliyorum. Yani normal şekilde kurulum sonrası aktive oluyor Windows 10.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peki SSD veya anakart değişiminde yine 8.1 ve sonra 10 güncellemesi sırasıyla mı gitmemiz gerekecek? Direk Windows 10 kuramıyoruz değil mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 8.1'den upgrade ile windows 10 yüklediysen ve epey bir süre de kullandıysan sadece ssd değişiminde direk Windows 10 kurabilirsin. Ama anakart değişiminde nasıl olur bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

windows 10'e upgrade niyetliyim. yalnız iso olarak win 10 pro x64 ingilizce seçip dil paketiyle türkçe mi yapmalıyım yoksa türkçe seçsem doğrudan yükler?

windows 10 türkçe olarak yüklendi. şimdi ben bunu iso'dan kurulum yaparsam türkçe olanından mı kuracağım yoksa ingilizce olanından mı? çünkü kurulum sırasında her şey ingilizceydi, en son ayarlamalar kısmında türkçe'ye döndü windows.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

W10 yüklediğimden beri internet bağlantımdan mutlu değilim W10 artık ne yapıyorsa bağlantıyı sömürüyor. İnternet kullanımı açısından virüslü bir PC kullanıyor gibiyim. Sizde de böylemi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

W10 yüklediğimden beri internet bağlantımdan mutlu değilim W10 artık ne yapıyorsa bağlantıyı sömürüyor. İnternet kullanımı açısından virüslü bir PC kullanıyor gibiyim. Sizde de böylemi ?

PC açıldıktan 1 dakika sonra falan düzeliyor bende. Görev yöneticisinden bakıyorum, bir tane windows uygulaması bütün interneti sömürüyor 1 dakika boyunca. Sonra kendiliğinden düzeliyor.

Ayrıca, son günlerde yurtdışı bağlantımda yükseki ping değerleri alıyorum. Şu son patlama olayından beri böyle; acaba windows 10 ile mi alakası var yoksa süzgeç muhabbetinden mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle yapıyor zaten ama sürekli update hiç boş yok makinada dün küfür edip kapadım makinayı bu nedenden ötürü açık bırakayımda ne yapacaksa yapsın bir gün boyunca :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Update yapiyor, indiriyor olmasin?

iyi de update sayfasında bir şey gözükmüyor ki. :D Güncelleme yok yazıyor ama interneti bir şey sömürüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar,

Son insider sürümünde eski win7 ve win8 keyleri ile temiz sistem kurulabilmesine imkan verilmiş görünüşe bu sistemi deniyorlar, kasım sonunda geleceği söylenen update1 yada adı her neyse paketiyle yeni iso ile yaşanan sorunlar temelli giderilecekmiş.

Windows10'un arka plandaki sistemi sömüren/sömürme ihtimali olan servislerini kapatarak duruma bakabilirsiniz. şimdi programın adını hatırlayamadım bir ara döner buradan yazarım link koyarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kasimda güncelleme geliyor build sürümü yükselecek ve insiderların gördüğü tüm goodieler gelecek. Renkli pencere başlıkları win7 keyi ile aktive etme filan hepsi geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok