Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Kasimda güncelleme geliyor build sürümü yükselecek ve insiderların gördüğü tüm goodieler gelecek. Renkli pencere başlıkları win7 keyi ile aktive etme filan hepsi geliyor.

Bu haber güzel oldu,şu pencere başlıklarından bıktım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Edge kötü bir browser değil aslında. Ondan önceki IE 'de fena değildi. Hızı iyi, epey "smooth" . Ama extension desteği olmaması bitiriyor işi. Bu sefer rekabetçi olacaksa, destekle beraber gelmesi gerekirdi. Gerçi Chrome nerdesey 2 haftada bir yeni birşeyler ekliyor. O varken , gerek de yok.

Bluetooth desteği nasıl Windows 10'da? Genelde windows sürücülerinde karmaşa olduğundan genelde takmıyordum bluetooth donge. Düzeldiyse kullanalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows vista 7 ve 8 serilerinde bu kadar basit olan bir özelliğin ortadan kaldırılmış olması çok kötü. İstenmeyen güncellemelerin sisteme yüklenmemesi meselesi.

MS bu iş için bir tool yayınlamış. Benim laptopta AMD R9 M265X in sürücüsünü ısrarla windows update üzerinden çekmeye çalışıyordu. Bu tool ile bu güncellemeyi kapattım. Donanım sürücülerini windows update üzerinden çekme dediğim halde bu durum böyleydi açıkçası çok can sıkıcıydı.

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930?utm_source=twitter

buradan bakın isterseniz. Bana saç baş yolduracak seviyeye gelmişti artık.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O sürücü işi bok gibi birşey ayıptır söylemesi. Kaç oldu benimde eski bir sürümde çalışan synaptic touch driverını gidiyo kafasına göre belli bir zamanda değiştiriyor. Kafayı yedirecek. 3 oldu yüklüyorum ama öle her zaman değil yani windows güncelleme yaparken falan mı oluyor artık nasıl oluyorsa zamansız değişiveriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaşlar kafayı yemek üzereyim wi-fi sınırlı diyor internette sürü link var hepsine baktım derman olmadı yokmu bu işin bir çözümü. Oyun oynarken bağlantı gidiyor sonra geliyor sınırlı diyor.Varsa bir çözüm paylaşırsanız sevinirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim garip bir sorunum var ancak windows 10 ile mi yoksa firefox ile ilgili mi bilmiyorum. Şöyleki; ses çıkışını firefox'da bir tab açıkken değiştirdiğimde, yeni tabda açtığım video/müzik/filmin ses çıkışı değişmiyor. Mesela tab açıkken ses çıkışı hoparlörde diyelim; ses çıkışını kulaklık ile değiştirdim ve yeni tab'da youtube'u açtım. ses yine hoparlörden gelmeye devam ediyor.

windows7'de böyle bir sorun yoktu. Belki firefox ile alakalıdır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah sabah yine bir saçmalık yaşadım. Bana özel sanırım bunlar. :D

Dün akşam windows güncelleştirm yaptı. Daha sonra da sordu, "ne zaman reset atayım diye". Ben de gece yarısını işaretledim çünkü PC'yi 1 saat sonra kapatıcaktım ve "PC kapanmadan güncelleştirmeyi kendi yapar" dedim. Ancak az önce PC'yi açtığımda güncellemeyi yapmamış. Tekrar saat soruıyordu, "ne zaman güncelleştirme için restart atayım?" diye. "Şimdi yeniden başlat"a bastım, öyle güncelleme yaptı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PC'yi sen istediğin zaman kapat farketmez. O güncelleştirmeyi senin söylediğin saatte bilgisayarı restart ederek kendisi yapıyor. Sana özgü bir sorun değil yani bu. Bende de ve herkeste böyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geç kalmayayım diye kapıdan hızla çıkmak üzereyken , cep telefonunun saati gözüme takıldı. Meğer bir saat daha varmış. 

Windows un saatine hiç dokunmamıştım. Bir saat geri duruyordu. Ona bakmıştım. Bugün patch ile ileri almışlar.  Ortalık yine karıştı. 

Madem patch yayınlayacaksın , niye önce değilde bir hafta sonra yayınlıyorsun diye sorarlar adama. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkdaşlar forum forum gezdim, youtube tubeladım. Lakin sorunuma çare bulamadım. Hali hazırda bir notebook kullanmaktayım içinde kayıtlı windows 10 bulunmakta. Ne zaman oyun açsam yada film izlesem, ''Sınırlı Bağlantı'' diye bir sorun çıkmata wi-fi bağlantımda.Dolayısıyla internetim kesiliyor. Ağ bağlantılarından ip tanımlaması yaptım, dns tanımlaması yaptım. Güç değerlerinde değişiklik yaptım.Complete internet connection repair programını indirip denedim. Komut yöneticisinden videolardaki denilen düzenlemeleri yaptım fakat bir çare olmadı. Acaba bu sorunun üstesinden windows 10'lu notebookta wi-fi kullananlar nasıl geldi.Paylaşırsanız çok kayda değer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sabit IP verince bende de benzer sıkıntılar oluyor. Bir türlü anlayamadım, bulamadım çözümü. Windows 7 den sonra daha çok karışmaya başladı her şey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende onla ilgili benzer saçma sorun yaşamıştım, ağ bağlantılarında kendi ağının ismine bi bak bazen 2 tane oluşuyor ne hikmetse. Diğerine bağlanınca sorun düzeliyor bende 2 kez yaşadım bu problemi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Denedim şimdi , gelmemiş hala.  Ülkelere göre mi ki?

Şurda yenilikler yazıyor. 

windows 7, 8 key leri kullanabilme gelmiş. Windows phone ile biraz daha ortak çalışabiliyor. Aynı özellikle android e de gelse iyiydi. 

http://lifehacker.com/whats-new-in-windows-10s-big-november-update-1742108755?utm_campaign=socialflow_lifehacker_twitter&utm_source=lifehacker_twitter&utm_medium=socialflow

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

13.11.2015 tarihi itibarıyla bana herhangi bir güncelleme gelmemiş durumda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok