Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

win8.1'i, win10'dan daha çok beğeniyorum şahsen (start button hariç)

win10'daki her yere sokuşturdukları tablet arayüzü beni ifrit ediyor. yıllardır alışkanlık olarak yaptığımız ayarları bulana kadar anam ağlıyor her seferinde. bu kadar salakça bir arayüz olamaz...

ayrıca, sistem "hafifliği" ve hızlılığı olarak 8.1 kesinlikle 10'dan daha iyi. zayıf laptoplara kurulum yaparken bu farkı görüyorum, win10 daha çok kastırıyor.

evet güncelliğinden dolayı win10 kullanıyorum ve geri dönmeyi de düşünmüyorum ama gerçekleri de konuşmak lazım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuçta destek verilecek güncel bir OS beğenmesekte uyumluluk için iyi. Ha uyumluluk derken bazı şeyler salak bi şekilde uyumsuz ayrı mesele. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yillar icinde hem bilgisayar kullanicisi profili hem de kullanim aliskanliklari ve amaclari cok degisti. O yuzden windows, mac, Linux karsilastirmasi bu yonden anlamsiz, cunku zaten en cok kullanilan isletim sistemleri bunlarin hicbiri degil adroid ve ios.

Ortalama kullanicinin isletim sistemi ile bir isi olmaz zaten onemli olan uygulamalardir, cogunluk masaustu ve dizustu bilgisayarlarinda windows kullaniyorsa bunun sebebi aliskanlik ve kullandiklari uygulamalarin baska bir isletim sisteminde olmamasidir, bircok uygulamanin da artik web/cloud alternatifi oldunugunu da hesaba katarsak isletim sisteminin ne oldugu iyice onemsizlesiyor.

Ote yandan PC oyuncusu icin en ideal isletim sistemi windows, bunu tartismanin anlami yok.

Amator yazilim gelistirme, sistem yonetimi, web teknolojileri, kendin yap projeleri icin de en uygun isletim sistemi ise Linux.

Mac de herhalde bunlarin ortasina tekabul ediyor, hem elinizin altinda bircok unix aletleri var, commercial yazilim destegi windows'a yakin, bir yandan da son kullanici icin tasarlanmis cilali bir arayuzle etkilesiyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba dostlar.

Wİndows 10 kayıtlı sürüm almalımıyım sizce? 

Cevabınız evet ise Amazon gibi bir yolamı baş vurulmalı yoksa kendi sitesindenmi edinilmeli?

Yeni mimari ekran kartlarını ve anakart çip bileşenini bekleyen birisi olarak lanse edildikten sonramı Windows 10 kayıtlı sürüm alınmalı?(Anakart Embed'den dolayı).

Ekonomik bir yazılım ürünü satın aldığınız site veya öneriniz varmı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sky hocam linkini verdiğin site güvenlimi? Bende 70 dolara bir Windows 10 alayım diyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Media Creation tool 'un yarattığı iso da güzel bir özellik var. O imaj sabit değil anladığım kadarı ile , en son halini indiriyor mct . Windows 10 'u yeniden yükledim, windows update birşey bulamadı.  Gayet güzel bir özellik.

Edge için Adblock çıkmış. internal verisyonu kullanıyorsanız, edge e yükleyebiliyorsunuz.

Yeni gelen güncellemede ilginç bir özellik olacak, BSOD verdiğinde ekranda QR kod çıkıyor. Cep telefonundan okutursanız, hatanın detaylı bilgisi olan sayfaya yönlendiiriyor. Bugüne kadar o hata kodlarından birşey anlayan görmedim ama bulunsun zararı yok.

Windows 10 'a ücretsiz geçiş Haziran'da bitiyor. 7 , 8 kullanyorsanız bence geçmek fena fikir değil.

Windows Store 'un çok önemli bir sorunu var. Oyunu yedeklemeye izin vermiyor. Bir nedenle windows u yeniden kurarsanız gb larca oyunu yeniden indirmeniz gerekecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior 'un önerdiği yerden windows 10'u almayı düşünüyorum. Şuan kullandığım 8'den upgrade. Sanırım hazirandan sonra update desteği olmıycak gibi. Orjinal edinmekte yarar var.3. Sualim hakkında görüşünüz nedir? hala belirtilmemiş sevgili dostlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu an 8 kullanıyorsanız zaten ücretsiz 10 'a terfi edebilirsiniz. Yanlış mı anladım konuyu?

Kayıtlı 8'den 10'a terfi etmedim.Ücretsiz terfiden yararlandım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun ortasında güncelleştirme uyarısı çıkarıp bilgisayarı göçerten işletim sistemi de gördüm ya artık gam yemem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otomatik güncellemeleri kapatın veya otomatik güncelleme saatini uyuduğunuz bir saate ayarlayın. Bu olay sadece windows 10 için geçerli değil windows xp bile ben güncelliyorum abi hadi eyvallah deyip kapatabiliyordu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sıkıntı da orada zaten öyle ayarlı. Direk diyor ki Güncelleştirmeleri Al. Bir çözümünü bulacağız artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben skywarrior'un önerdiği siteden 2 tane Windows 10 pro serial aldım sorunsuz çalıştı ikiside

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok