Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Orjinal temayı seçip, tekrar renk ve duvar kağıdı seçerek düzelttim. Her büyük güncelleme sonrası böyle ince ayar çekmek zorunda kalmak can sıkıyor. Mutlaka bir şeyler uçuyor.

Başlat menüsü değişmiş güya. Eskisi nasıldı hatırlamıyorum bile :lol: .

Bu arada zorla güncelleme mevzusunda oyuncuların çektiği sıkıntı "render" işleri ile uğraşanların yanında solda sıfır kalmış :2no: .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada yavaş yavaş standart windows pencerelerini kaybediyoruz. Legacy görüntüleri silmeye çalışıyorlar ama backwards compatibility zorluyor muhtemelen. 2 3 iterasyon sonra muhtemelen eski windows uygulamaları OS X in ilk yıllarındaki Classic 9 modu gibi bir modda çalışacaklar. 

Zamanla yazılımlar sadece windows store dan indirilecek , steam 'i silecek gibi iddialar var.

http://arstechnica.com/information-technology/2016/07/now-tim-sweeney-thinks-that-microsoft-will-use-windows-10-to-break-steam/

Bence kötü bir gelişme değil. Biraz bakındım ama UWP 'nin bir dezavantajını görmedim. MS bu tip uygulamların Windows Store dışında indirilmesine de izin verecekmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

windows 10 u ne kadar lisansız kullanabiliyoruzki acaba? mart ayında yeni sistem topladım resmi windows 10 u lisansız kurdum halen ''windowsu etkinleştir'' yazısı ile kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows altından güncellemenin gelmesini beklemeyin. Temiz şekilde isoyu indirip mount edip oradan güncellemeyi elle yapın. Sorunsuz güncelleyebilenlerin çoğu böyle güncelledi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben ayarlardaki güncelleştirme kısmından "kontrol et" dedim, hemen indirmeye başladı. Hem evdeki bilgisayarda, hem de şirkettekinde.

Her ikisinde de aygıt yöneticisinden devre dışı bırakılmış aygıtların tekrar aktifleştirilmiş olması dışında olağanüstü bir şey yaşamadım. Şu an problemsiz devam ediyor sistem. :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu smartlock işi şimdilik sadece Windows 10 phone ile çalışıyormuş, güzel fikir aslında.  Hatta Hello için realsense kullanan bir kamera olsa iyi olur.

Edge daha ciddiye alınabilir bir alternatif olmuş ama yeterli değil. 8-10 tane eklenti var toplasan. Cortana ile kullanamaya alışırşan fena değil ama chrome varken gerek yok.

Sonunda basit bir düğme ile bluetooth 'u kapatma özelliği eklenmiş . Böyle ufak tefek ayrıntılar var , güzel . 

Gelecek sene bir güncelleme daha gelecekmiş.  Ancak mesela yeni bir windows sürümü ne zaman olacak , hiç ses yok.  Bundan sonra yeni windows sürümleri olmayacak, sürekli güncelleme gelecek deniyordu . Bakalım öyle bir olacak gerçekten . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 ile ilgili çok garip bir sorun yaşıyorum. Herhangi bir oyundayken oyun çöktüğünde ctrl+alt+del'e basıyorum ama ekran kararıp öylece bekliyor. görev yöneticisini seçip programı sonlandır diyeceğim ama hiçbir şey gelmiyor. bugün 2 defa oldu ikisinde de reset atmak zorunda kaldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

linux ve osx camiası ms'den nefret eden bir camia. alternatifleri olduğu sürece sırtlarını ms'e vermezler. konuya hakim deilim ama ms teknolojisi olup c# kodlayabilmek dışında powershellin benzerlerine göre bir avantajı yok, yada var mı bilenler aydınlatsın?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

.net programlanabilirliğini bash alternatifi olarak linux ve osx e sokmak istiyor ms. Bash windowsa nasıl girdiyse bu da girer merak etmeyin. Doğrudan yüklü gelmez belki ama linux veya mac client üzerinden uzaktaki Windows server a ulaşıp kontrol edecek çok ITci vardır piyasada. Remote desktop olmadan özellikle. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok