Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Bu sürüm bazı güvenlik yazılımlarıyla uyumlu değil. Kurmadan önce kullandığınız güvenlik yazılımı ile anniversary edition arasında bir uyumsuzluk var mı kontrol etmenizde fayda var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Baya hızlı indiriyor. 

şurda önemli yeniliklerin listesi var. 

http://lifehacker.com/all-the-coolest-features-of-windows-10s-anniversary-upd-1784698775

şunu bilmiyordum mesela.

Smart Unlock Logs You In to Your Computer With Your Phone or Wearable Device

• Pair your smartphone with your PC via Bluetooth: When you dismiss the lock screen on your computer, a notification will appear on your phone asking if you want to unlock it. Simply approve it and you’re in.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de kurdum şimdi. Steam'in fontları bok çuvalına döndü update sonrası.

Dark theme gelmiş ama sadece metro arayüzünü etkiliyor gördüğüm kadarıyla. Lüzumless.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefona gelen bildirimlerin bilgisayarda görünmesi özelliği çalışıyor mu? Sanırım cortana yüklü olması lazım telefonda ama o da Türkiye de desteklenmiyordu en son..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim w10, windows update den indirdi güncellemeyi, kurdum restart yapıyorum dedi. Hadi yap dedim ondan sonra normal başladı ve tekrar update yap diyince 2 saat indirip kurduğu update'i tekrar indirmeye kalkıştı bende durdurdum şimdilik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bash e bayıldım. Uzun zamandır windows altında nasıl çalıştırırım dediğim tool cygwin ile compile olmayan tool çatır çatır çalışıyor :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bash home single language sürümünde bile çalışıyor. Dolayısı ile pro sürüm resmen hadım edildi. Domaine girebilmekten başka özelliği yoktu bir de bitlocker filan ama zaten enterprise da bunları yapıyor. Local policy nin kaldırılması rezalet. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

var olan bir özelliği nasıl kaldırıyorlar ,onu anlamadım. Kullanıcının para ödeyip aldığı bir fonksiyon o. 

Startmenu'de kullanıcının avatar ı çok küçük olmuş. Huylandım ondan.

Edge'e bir şans vereyim dedim ama eklentilerin çoğu hata verip yüklenmiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anniversary güncellemesi çok hızlı indi çok hızlı kuruldu. Çalışmayan veya sorunlu bir şey yok bende şimdilik. Start Menu güzel olmuş gibi. Bazı menülerde değişiklikler hariç ben fark görmedim gibi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada yavaş yavaş standart windows pencerelerini kaybediyoruz. Legacy görüntüleri silmeye çalışıyorlar ama backwards compatibility zorluyor muhtemelen. 2 3 iterasyon sonra muhtemelen eski windows uygulamaları OS X in ilk yıllarındaki Classic 9 modu gibi bir modda çalışacaklar. 

Bash konusunda övgülerime devam ediyorum. Biyoinformatik için linux altında çalıştırdığım ve bu iş için gebere gebere VM hazırlayıp streamline etmeye çalıştığım işleri artık VM ye ihtiyaç duymadan yapabiliyor olmak harika. Bash on windows biraz daha olgunlaşmalı bu arada. Ubuntu 14.04 tabanlı 16.04 ya güncellenip bazı bugları da temizlense daha da süper olacak. Biyoinformatik toolları sourcedan  indirip native ubuntu binary olarak derlemek harika. Cygwin ile çalışanlar güzel oluyordu tabiki ama bazen port sorunu oluyordu bazı kütüphanelerde. SPAdes tool mesela bunlardan biri. Native linux kütüphaneleri kullanıyor ve hatta C nin linux native bir headerini kullanıyor. Cygwin ile derlemek için kaynak kodunu değiştirmek gerekiyor ama kim uğraşacak o kadar header ve source file arasında. Bash on windows ile doğrudan wget ile source u alıp derledim. 0 hata. Dümdüz derlendiği gibi sistemin tüm kaynaklarını sonuna kadar kullanıp çalıştırabiliyorum. VM de kullanmak istersem tüm sistem belleğini kullanamıyordum mesela veya tüm CPU yu sonuna kadar veremiyordum uygulamaya. Path altına da yerleştirdim. Artık hiç bir analiz için 40 ton kaynak kullanmayacam. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim PC'de sorun vardı sanırım, herkes hemen yüklemiş. Ben de 1 saatten uzun sürdü PC'ye yüklemesi. Download'ı demiyorum, install etmesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefona gelen bildirimlerin bilgisayarda görünmesi özelliği çalışıyor mu? Sanırım cortana yüklü olması lazım telefonda ama o da Türkiye de desteklenmiyordu en son..

Cortana gerekiyor, o da Türkiye'de yok şu anda.

Ufak tefek bir sürü düzeltme var. Mesela ses ayarlarından ses kaynağı seçilebiliyor. Farklı kaynaklar kullananlar için çok pratik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Enterprise sürüm kullanıp update'i yapabilen var mı? iso'yu indirip update etmeyi de denedim ama "the installation failed in the second_boot phase with an error during migrate_data operation" hatası ile roll back yapıyor sürekli...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son 1607 update i windows kendi update sistemi üzerinden yapamadım. Yükleme hatası verdi 3-4 kere deneme yapmama rağmen. Sorunu windows media creation tool ile çözdüm. 2 seçenek çıkıyor; "Bu bilgisayarı güncelle" ya da "başka bilgisayar için oluştur". Bu bilgisayar için seçince güncellemeyi yaptı. Eski windows yüklemesini de disk temizleme ile kaldırdım, yaklaşık 22 gb temizliyor. Sorun yaşayanlar bu yöntem ile güncelleyebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok