Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content on 05/26/2020 in all areas

 1. 2 likes
  Bizim ufaklık katı gıda yemeye başladığında her şeyi tupperware'in küçük el öğütücüsünden geçiriyorduk, 2-3 sene sonra ipi koptu vs. bir daha da almadık. Her lazım olduğunda üşendiğimizden artık internetten sipariş verdim : Eskisine göre bir boy daha büyük, oldukça yeterli, bakalım bu ne kadar süre gidecek. Evde çok oturmaktan ahşap işlerine vakit bulabildim bu dönemde. Özellikle bir sehpa yapmak için marangoz tipi işkence-mengene aldım, 60 cm ebatlarına kadar sorunsuz sıkıştırabiliyorsunuz. Sait Demirci markasıyla satılıyor N11'de, tanesi 80-90 TL arasında değişiyor bazen, 100 TL altında bulduğunuzda direkt alabilirsiniz eğer bu tür hobileriniz varsa. Yine evde ciddi anlamda yıpranmış, kenarından ayrılmaya başlamış çerçevelerimiz vardı, bunların yenilerini almak yerine tamir etmeye karar verdim. Bu defa marangoz tipi değil hobi tipi işkence aldım. 30 cm ve 40 cm olanlardan ikişer tane geldi. Oldukça başarılı, öyle ki arada normal ahşap için de kullanmaya başladım. BHD marka, N11'de satılıyor. Bu da bilgisayar monitör altlığı yaparken kullandığım hali :
 2. 2 likes
  İyi ki atmışım, baksana Najaz'ın dediklerine
 3. 2 likes
  Aman diyeyim İstanbul Bilişim bedavaya ürün veriyorum dese almayın. Adamlar fiilen batmış durumdalar. Sene başında şirketin ortaklık yapısı değişti ve tek ortaklı bir limited şirketi haline geldi. Şirketin tek ortağı, Diyarbakır'da ikameti gözüken garibanın biri. Tüm borçları bu garibanın üzerine yıkıp tüyecekler yakın zamanda. @Onur Allahtan işgünü olmadığı için verdiğin havale/EFT talimatı gerçekleşmemiş. Yoksa o paranın üzerine bir bardak soğuk su içmiştin. Kredi kartıyla ödeme yapsan bir şekilde paranı geri alıyorsun, lakin havale/EFT gitti mi gidiyor. Internet üzerinden alışveriş yaparken, İB gibi havale/EFT ile ödeme yapıldığında ekstra ekstra indirim yapan firmalardan uzak durun. Yaptığınız ödemeyi geri almanızın çok zor hatta imkansız olduğu bu tür tuzaklar hazırlıyor batmak üzere olan firmalar. Bir de mutlaka alışveriş yapmadan önce Şikayetvar gibi sitelerden firma hakkındaki şikayetleri okuyun. Çözümlenmiş şikayet ve firmanın geri dönüş oranı çok azsa, o firmadan da uzak durun.
 4. 1 like
  5-6 senedir alet yok hocam, ya attık ya kayboldu. 180 TL’ye aldım ben, bir küçüğü 130 TL n11’de.
 5. 1 like
  Hereditary gibi agir akan; sagindan solundan jump scare fiskirmayan korku filmlerini cok daha seviyorum. bu "hereditary stayla" Maléfique (2002) filmini tavsiye ederim.
 6. 1 like
  Eski çalışma masamı yaparken koyduğum hedeflere eriştiğimden yeni bir hedef ve güzel görünüm için masa değişikliğine ihtiyacı vardı. Yaklaşık 1 yıldır çalışma odamda dokunmadan duran eski Ikea Hemnes masayı bu nedenle revize ederek kullanmaya karar verdim. 3 yıl kadar benim kullandığım, sonrasında ofiste sekreter masası olarak kullanılan ve toplamda 10 yıl civarında eskitilmiş Ikea Hemnes masamın her yanı çizikler, derin defektler ve mürekkep lekeleriyle doluydu. Ayrıca minifix (birleştirici vidalama sistemi) yuvaları da yalama olmuş ve masa salladığınızda devrilecekmiş görünümündeydi. Youtube'a yükledim, buyurun link : Ikea Hemnes Masa revizyonu ve tamiri İlk hali ve son hali arasındaki farkları da beğenirsiniz umarım. Görüşmek üzere.