İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

Marslı'yı halen izlemedim. Kitabını tabii ki okudum. Zaten kitapta aşk unsuru yaratabilecek bir öğe yok. İlla ki birşeyler uydurmak istersek "Elemanı dünyada bekleyen sevgili/eş" uydurulabilirdi veya "gemidekiler arasındaki aşk" veya "gemidekilerden birinin marstaki eleman ile aşkı" uydurulabilirdi. BENCE bunlar hikayenin bütünlüğünü ve güzel basitliğini bozacak öğeler olurdu. Derli toplu, güzel bir kitap Marslı. Başka bir mesajımda da belirttiğim gibi muhteşem bir kitap değil fakat iyi bir kitap. Filmine de yüksek beklentim yok, daha çok kitapta anlatılan teknolojik ıvır zıvırı görmek için gideceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Marslı'yı halen izlemedim. Kitabını tabii ki okudum. Zaten kitapta aşk unsuru yaratabilecek bir öğe yok. İlla ki birşeyler uydurmak istersek "Elemanı dünyada bekleyen sevgili/eş" uydurulabilirdi veya "gemidekiler arasındaki aşk" veya "gemidekilerden birinin marstaki eleman ile aşkı" uydurulabilirdi. BENCE bunlar hikayenin bütünlüğünü ve güzel basitliğini bozacak öğeler olurdu. Derli toplu, güzel bir kitap Marslı. Başka bir mesajımda da belirttiğim gibi muhteşem bir kitap değil fakat iyi bir kitap. Filmine de yüksek beklentim yok, daha çok kitapta anlatılan teknolojik ıvır zıvırı görmek için gideceğim.

Mutlaka gidin. Çok güzel yansıtmışlar, kitabı okurken kurduğum yapı ile aynı neredeyse. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben keyifli bir iMax tecrübesi olur diye hayal etmiştim ama öyle bir durumu yok anladığım kadarıyla. Zaten iMax'te de oynamıyor. Bu hafta sonu izlemek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben muhtemelen Mall of İstanbul'daki 7 numaralı salonda izleyeceğim. Gördüğüm en büyük salonlardan. Tenha bir seans bulmak lazım. Ergenlerin gürültü patırtısı, sinemada olduğunu bilmeyen öküzlerin sürekli telefon ışığına maruz kalmayacağımız bir seans.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen Nautilus'te gittiğim filmde (ki Nautilus çok kalabalık olmaz genelde), 30'lu yaşlarında bir erkek grubu vardı. Ergen de değillerdi yani. Filmdeki her repliği tekrar edip gülüyorlardı. Ben şşt yaptım, susmadılar, hanım bağıra bağıra "biraz sessiz olur musunuz artık" deyince sustular. Yahu bu yaşa gelmişsin, hala toplum içinde nasıl davranacağını bilmiyorsun. Özgürlüğünün, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde bittiğinin farkına varmalı artık Türk insanı.

Film de Kara Bela'ydı bu arada. Fena değildi, Bana Masal Anlatma daha iyiydi ama bu da eğlenceli zaman geçirtiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eden lake  iyiydi. Biraz forumda tartıştığımız kavga meselerini andırıyor. izlenir.

filmdekiler, hiç bulaşmayıp başka yere gitselerdi, tatillerini yapacaklardı. Kendine yediremedi , çocuklardan kaçmayı, aldı başına belayı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sinema kültürüm pek yoktur. Dun kanal 360 da denk geldi.http://m.imdb.com/title/tt0052618/

Film 1970 yapimu falandir belki dedim ama 1959 mus. Agzim acik kaldi, o kadar genis bir cast ekibi vardi ki, sahneler vs. Muthisti...

Ben Hur sinema tarihinin en iyi filmlerinden zaten. 11 Oscar rekoru halen kırılamadı. MGM'i batmanın eşiğine getiren, ardından kurtaran, neredeyse 4 saatlik çok çok büyük bir yapım.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Terminator Genisys

Fİlm fena değil ama serinin en kötü filmlerinden sanırım. 

Arnold kendi zaman makinesini mi yapmış, o kısmı tam anlayamadım :)

Orda ki durum şu hocam:

Sarah ve Kyle insan olduklarından ötürü seneler geçerken yaşlanacaklar vs. hatta belki o yıla kadar yaşayamacaklar zaten. Arnold robot olduğu için normal süreç geçirilerek o zamanı bekliyor. Hatta vurgulama yapmak içinde 2 öğe ele alınıyor filmde. 1 tanesi dedektif olan adam çocukken bunları görüyor sonra büyüdüğünde hatırlıyor, 2. vurgulamada arnoldun biyolojik yapısında insan dokusu kullanıldığı için seneler sonrası yaşlı görünmesi durumu.

Bunun dışında zevkler ve renkler elbette ama bence seri için gayet güzel bir filmdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orda ki durum şu hocam:

Sarah ve Kyle insan olduklarından ötürü seneler geçerken yaşlanacaklar vs. hatta belki o yıla kadar yaşayamacaklar zaten. Arnold robot olduğu için normal süreç geçirilerek o zamanı bekliyor. Hatta vurgulama yapmak içinde 2 öğe ele alınıyor filmde. 1 tanesi dedektif olan adam çocukken bunları görüyor sonra büyüdüğünde hatırlıyor, 2. vurgulamada arnoldun biyolojik yapısında insan dokusu kullanıldığı için seneler sonrası yaşlı görünmesi durumu.

Bunun dışında zevkler ve renkler elbette ama bence seri için gayet güzel bir filmdi.

Spectrum'un bahsettiği konu o değil tahminimce şu;

İlk Arnold nereden geldi. Yani Sarah'ı çocukluğundan beri koruyan Arnold'u kim gönderdi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orda ki sirkülasyon Terminator 2' den benzer bi alaka hocam, asıl mantık aslında terminator 1' den beri pekişiyor. Sadece zaman dilimi her seferinde farklı sonuçlar getirdiği için en son filmde gelinen noktada o şekilde yürüyor. İlgili konuyla gerekli açıklama:

Terminator 2 hikayeden alıntıdır:

Almost 10 years have passed since the first cyborg called The Terminator tried to kill Sarah Connor and her unborn son, John Connor. John Connor, the future leader of the human resistance, is now a healthy young boy. However another Terminator is sent back through time called the T-1000, which is more advanced and more powerful than its predecessor. The Mission: to kill John Connor when he's still a child. However, Sarah and John do not have to face this threat of a Terminator alone. Another Terminator is also sent back through time. The mission: to protect John and Sarah Connor at all costs. The battle for tomorrow has begun...

Sonuç itibariyle bu son filmde teleportasyon kısmına kadar varan aşamayı gördük, ya John ya da Kyle o terminatorü göndermişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Hur sinema tarihinin en iyi filmlerinden zaten. 11 Oscar rekoru halen kırılamadı. MGM'i batmanın eşiğine getiren, ardından kurtaran, neredeyse 4 saatlik çok çok büyük bir yapım.

212 dakika ney abicim...  :icon_eek:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

212 dakika çok geldiyse sen bi de Das Boot izle o zaman. :))

Bu arada Genisys'deki zaman dilimi çok değişik, hatta Terminator 2'nin sonundaki zaman dilimini de kullanıyor olabilir. Yani John babasının kim olduğunu biliyor, Cyberdyne yok olmuş falan. Zaten fark ettiyseniz Kyle Reese'in ailesi falan var ve bunları hatırlıyor. Normal T1'den sonraki zaman dilimini alsa kıyamet günü 1995'de oluyordu, Genisys'de gösterildiği gibi değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mr. Holmes iyi , izlenir . 

insanın içine bir burukluk , hüzün de veriyor. Ona göre, izlenmeye de bilir. Sherlock Holmes den beklediğimiz duygu durumu değil bu .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arada riske girip hiç akla gelmeyecek filmleri deniyorum. Yabancı bir blogda Braindead bahsi geçiyordu, malum kaynaklardan edinip izlemeye başladım. Ekranda yönetmen olarak Peter Jackson'ın adı çıkınca haydi bakalım dedim. Keyif alarak izlediğim bir film oldu. Hele hayvanat bir bahçesinde kahkayı bastım, neyse eğer korku komedi seviyorsunuz izleme listenize alın derim.

Youtubeda official trailer yok, o nedenle fan trailerlar var ve spoiler içeriyor.

http://www.imdb.com/title/tt0103873/?ref_=nm_flmg_dr_17

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jurassic world fena sayılmazdı. Belki hikaye standart ama yeni park muhabbeti ve atraksiyonu yine keyifle izlettirdi.

Dün akşam Keanu Reeves amcanın yeni filmlerinden Knock Knock filmini izledim. Sayko bi film tavsiye ederim. Film çoğu kesime aşırı rahatsız edici gelebilir yalnız ona göre. Kariyer sahibi bi adamın hayatı nasıl yıkılabilira örnek akla gelmicek bir senaryo :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yeni izledim ama "Sen Aydınlatırsın Geceyi" güzel filmmiş.

Ben onu anlamadım pek, iyi mi :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Gift güzelmiş. Pek bir şey beklemiyordum ama senaryosu gayet iyi . İzlenmeli.

Bugün izlenebilecek iki film va.r impossible mission 6 ve No escape . No Escape nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

impossible mission Rogue Nation çok iyiydi. En iyi IM bile diyebilirim. Kesin izleyin.

O güzelim filmi trailerı bitirdi bende. Halt edip tüm güzel sahnelerin can alıcı saniyeleri ile trailer yapmışlar. Aksine age of ultron'un kaç tane trailerı çıktı ama bende filmin izleme zevkine hiç sirayet etmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok